Cizí přihlášení na fb

Odpovědět
Any
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 15, 2019 12:00 am

Cizí přihlášení na fb

Příspěvek od Any »

Zdravím s trochu netradičním dotazem, nedávno jsem si pořídila iphone 7 a od té doby se mi stává, že se mi někdo přihlašuje na fb (poprvé z Pardubic, podruhé z Kladna). Poprvé jsem si myslela, když mi fb poslal upozornění o přihlášení z neznámé adresy, že jde o nějaký omyl, takže jsem si změnila heslo a odhlásila ze všech zařízení. Bohužel před pár dny se mi to stalo znovu tentokrát z Kladna, s tím že v ten čas jsem si přidala do přátel i nějaké lidi, které neznám. Pokaždé je to přihlášení z iphonu 7 a nikdy předtím než jsem si iphone koupila se mi to nestávalo, takže to přičítám tomu. Nevíte někdo co s tím mohu dělat/čím to může být? Moc děkuji za každou odpověď!!

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Cizí přihlášení na fb

Příspěvek od rony »

mozno len nespravna identifikacia polohy
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Cizí přihlášení na fb

Příspěvek od sharkee »

Pokud se přihlašujete i přes nějaké WiFi sítě v nákupních centrech apod, tak to může dělat. Stačí změnit a mít silné heslo a člověk může být v klidu, ideálně s dvojitou autentifikací.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Cizí přihlášení na fb

Příspěvek od rony »

rony píše:mozno len nespravna identifikacia polohy


FB ma nejake ochranne mechanizmy na ucet. Precitaj si v strankach podpory FB o moznostiach ake ti budu vyhovovat. Treba ich rozumne vyuzit.

V tvojom pripade ak by to bol niekto cudzi, tak pravdepodobne by ako prve menil heslo a prevzal ucet cely.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Cizí přihlášení na fb

Příspěvek od bedo. »

Okrem toho by som sa zamyslel, či je vhodné si za "priateľov" pridávať ľudí, ktorých nepoznáš...

Any
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 15, 2019 12:00 am

Re: Cizí přihlášení na fb

Příspěvek od Any »

Moc děkuji za reakce!! Nastavila jsem si tedy na fb dvoufázové přihlašování, a myslím, že silné heslo mám taktéž (kombinace čísel, malých velkých písmen, a s Wifi si dávám pozor na na žádnou veřejnou svoje heslo nezadávám) tak snad se to již nestane ... Já jsem si právě žádné cizí lidi nepřídávala (ani je na svém fb nemám), ale stalo se mi, že mi nějaký pán psal, jestli se známe, že jsem si ho přidala do přátel, přitom já ho nikdy neviděla ani nemáme žádné spol. přátelé - a potom jsem viděla že v tu dobu jsem právě byla přihlášená na iphonu 7 v Kladně, což jsem já nebyla, byla jsem cca 150km od Kladna a vlastně jsem tam nikdy ani nebyla. Vůbec tomu nerozumím, proč by se mi někdo přihlašoval na fb, přidával neznámé lidi a nezměnil tedy heslo, abych se tam já již nemohla dostat.... no snad je to jen nějaký omyl s tou identifikací polohy, i když je divné, že iPhone mám tak 20 dní a už se mi to stalo 2x a předtím nikdy.
Naposledy upravil(a) mike-biker dne úte led 15, 2019 2:20 pm, celkem upraveno 1 x.
Důvod: EDIT: Nedělej double posty.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Cizí přihlášení na fb

Příspěvek od rony »

pozri, niektore siete lokalitu identifikuju podla centraly. Napr. mas firmu, ktora ma majitela v inom meste, krajine. moze byt, ze ma siete prepojene a voci intenretu vystupuju kludne stovky, tisice kilometrov. Bola si to ty a FB ta takto identifikoval.

Vzdy plati, ze opatrnost je na mieste. Ja tiez mavam taketo nepresne urcenia polohy.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: Cizí přihlášení na fb

Příspěvek od TheSalko »

Ked chces vediet blizsie info, musis si stiahnut detailne data o celej aktivite uctu. Kedysi sa to dalo do jedneho suboru, teraz to uz prepracovali a da sa tam nastavit, ake data ma stiahnut.
Dvom ludom (segra a kolegyna) som takto analyzoval logy a nasiel som tam moment, kedy prislo k ukradnutiu session. Potom s touto session za nu vystupovali, spamovali, segre dokonca zadali reklamnu kampan za 500EUR (podarilo sa to zreklamovat).
K unosu moze prist kludne aj na free wifi, konkretne ked je hacknute DNS (nepomoze ti ani iPhone, potrebujes VPN).
Iba narychlo, odporucam odhlasit uplne vsetky session, aj tvoju aktivnu a nanovo sa prihlasit z bezpecneho zariadenia. Potom robit analyzu.
2FA je dobra vec, ale ked ti unesu aktivnu session, je cele zabezpecenie o nicom.

Odpovědět