iPhone 6S - Špatná baterie po 1. roce ???

Odpovědět
jkim
Host
Host
Příspěvky: 26
Registrován: sob črc 29, 2017 7:52 pm

iPhone 6S - Špatná baterie po 1. roce ???

Příspěvek od jkim »

Zdravím, prosím o názory ohledně baterií...
Telefon je kupovaný nový před rokem a dnes mi baterie nevydrží už ani přes noc, kdy tel nepoužívám. Nepřebíjím ho ani nenabíjím přes noc. V půlnoci ho však sundám z nabíječky a do rána se vybije a vypne anebo má cca 5%. Pozoruji to tak měsíc, že i při malém používání vydrží kapacita tak 6-8h. Je to normální, že budu každý rok měnit baterii?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone 6S - Špatná baterie po 1. roce ???

Příspěvek od rony »

neprebijim - tento typ baterii nejde prebijat. (teda... ak by nemali lchranu voci prebitiu, tak sa prehreju a kedze tieto baterie su vybusne, tak uz prve prebitie by nevydrzali a zhoreli - ale je v nich riadenie, ktore po dobiti vypne nabijanie).

po dobiti sa nabijanie vypne takze uplne pokojne mozes mat mobil na kabli kedy chces ako dlho chces.

vlastne.. je to lepsia taktika ak chces zachovat kondiciu baterky. uplne naopak nez popisujes.

whatever... ako prve by som patral co ti zere baterku, v menu settings mas baterry a zoznam app podla miery zrania baterie. to je prva vec co preskumas. moze to byt nejaka chora app, co prilis casto pouziva veci narocne na vykon alebo bateriu. typicky moze neustale citat polohu a podobne. alebo vytrvale bezi mobilne pripojenie a tak.

potom na macos si daj app coconut battery a zisti pripojeny iphone aky ma skutocny stav baterie.

no a nakoniec apple ma program vymeny baterie za par korun, vyuzi to prosim ta - najma nespekuluj pokutnu vymenu, vazne je to u Apple smiesne lacne. Mozes dokonca spadat do pripadu, ze vazne mas vadnu bateriu ale najprv ries to prve a druhe.

a zmen svoje uvazovanie o tom akym nabijas - pochadza z dob, ked bateriam skodilo nahodne nabijanie ale take baterie sa uz nepouzivaju. teraz plati: radsej daj nabojat skor nez sa uplne vybije a chran bateriu (mobil) pred prilisnym teplom.

ak sa ti stalo ze si mobil nechal dlho na slnku alebo vo velkom teple, vazne si jej mohol ublizit viac nez myslis.

rozhodne sa ale neboj nechat mobil na kabli celu noc. neboj sa strcit mobil na nabojanie hocikedy - aj keby mala 50% viac ci menej je to jedno.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

jkim
Host
Host
Příspěvky: 26
Registrován: sob črc 29, 2017 7:52 pm

Re: iPhone 6S - Špatná baterie po 1. roce ???

Příspěvek od jkim »

Díky za reakci :)
V nastavení - baterie mi telefon píše kondice 92% a využití aplikacemi Safari 49% (7h) Telefon 9% (2h 20m) Mail 8% (49m) za posledních 10dní, vše ostatní jsou hodnoty do 5%. Tam nic podezřelého nevidím. Mobilní připojení, polohy, wifi, bluetooth a nic dalšího nevypínám, mám nastaveno od začátku standardně a většinu času jsem jen na jedné wifi síti, takže mob data by ani běžet neměli, ne...? MacOS nemám, neexistuje nějaká utilita na Win?
O baterku se myslím starám tak jak píšeš, nabíjím dle toho aby se nevybila a před spaním ještě dobiju. Tento výrazný úbytek pozoruji tak cca měsíc a jen tyto poslední tři dny mi noc nevydržela a telefon se vypnul. Do té doby byla ráno aspoň na 60-40%. Po první noci jsem zkusila jen hard reset.

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: iPhone 6S - Špatná baterie po 1. roce ???

Příspěvek od Tony1 »

Dle popisu mi to příjde ne na vadu baterie ale na nabíjecí obvod na desce. Zeptám se nepřipadá ti iP když ho vezneš do ruky po delším odložení a bez krytu vlažný? Dobře fungující iPhone při vzítí do rukou musí bez krytu chladit. Další potvrzení by bylo zda jsi nepoužila autonabíječku nebo nějakou neoriginální nabíječku v tom horizontu "před měsícem"?
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

jkim
Host
Host
Příspěvky: 26
Registrován: sob črc 29, 2017 7:52 pm

Re: iPhone 6S - Špatná baterie po 1. roce ???

Příspěvek od jkim »

Tony, telefon mi na ten úplně první pocit vlažný nepřipadá, až při jeho delším osahávání a zkoumání teploty se zdá, že v oblasti pod jablkem je možná nepatrně teplejší než v dolní části pod nápisy. Ale není to nějak velký rozdíl. Autonabíječku ani nemám, ale občas nabíjím power bankou Xiaomi s origo lightning kabelem. Nicméně jsem zjistila, že se mi takhle rychle vybíjí pouze doma. Dnes jsem ho nechala jak psal Tony na nabíječce do rána a po dvou hodinách nepoužívání, jen psaní tohoto příspěvku má baterie už jen 71%. Včera mimo domov za 12h mi procenta spadla z 85 na 40, což je hezký. Doma mi však celá kapacita vydrží max na 6-7h. Můžu mít nějaký problém doma?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone 6S - Špatná baterie po 1. roce ???

Příspěvek od rony »

Mozes. Zalezi na tvojej wifine, ako je nastavena, ake mas rusenie z okolia, ako velmi si sa snazila vyhnut zarusenym pasmam.

Potom asi zalezi ako velmi si sa venovala ikonke Nastavenia a nastaveniu parametrov, ktore mozu setrit spotrebu.


No a nakoniec, ci tvoje pouzivanie nie je priamym nasledkom vysokej spotreby. Trebars mas blbe POP3 schranky a snazila si sa maily dostavat rychlo, takze si trebars nastavila aby sa kontrolovali prilis casto. V takom pripade je to rovno povedane zrut baterie. Alebo mas otvorene stranky v tom Safari, ktore spotrebuvaju baterku vo velkom - napriklad pozeravas filmy z webstranok, co je samo o sebe velmi blby napad (su lepsie cesty) pretoze majitelia tych webov sa snazia z vas vydolovat prachy bez toho aby ste tusili ako a kolko (dolovanie krypta). Takze chce to trosku precitat si ako setrit baterku, akym spravanim sa, akym nastavenim atd.

Ale to prostredie doma kludne moze mat vplyv. Lenze my ti nedokazeme povedat z tisic pricin, ktora je ta u teba. Siet doma by si mala mat pozorne nastavenu - nielen spustenu ale aj ju preskumat, ci je to dobre. Toto ti ale dokaze povedat len niekto, kto ma o nej dostatok informacii. Obecna rada je len takato.

Uz fakt, ze si jedinu z viac rad zacala skusat a ZMENILO sa to, tak ukazuje, ze mas tam toho co riesit a asi to celkovo pomoze...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Onygzzer
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 546
Registrován: sob led 10, 2009 3:48 pm

Re: iPhone 6S - Špatná baterie po 1. roce ???

Příspěvek od Onygzzer »

No především bych zkusil telefon zazálohovat, restornout, nastavit jako nový čistý telefon a zkusit den dva takhle fungovat.
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: iPhone 6S - Špatná baterie po 1. roce ???

Příspěvek od Tony1 »

Tak tak jak píše Onygzzer toto udělej a vpodstatě otestuješ a vyhneš se i problémům co popisuje Rony.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: iPhone 6S - Špatná baterie po 1. roce ???

Příspěvek od TheSalko »

Pridám sa so svojim 6S, mám podobný problém. Neviem či sa jedná o zhodu náhod, ale od iOS 11.4 je to dramatická zmena výdrže batérie.
Batéria bola menená po prvom roku v rámci výmenného programu, takže teraz má asi 1 rok aj 7 mesiacov.
Ako písal TONY1, keď dám dole kryt a nechám iPhone len tak ležať, tak je mierne vlažný v oblasti okolo jablka. Ale môžem odprisahať, že to prišlo s 11.4.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: iPhone 6S - Špatná baterie po 1. roce ???

Příspěvek od Jirka_S »

Na tohle si mnoho uživatelů stěžuje, i náš mladý to pozoruje na jeho SE, přišlo to s 11.4, snad to nový firmware opraví.
Já teda u 6S i paní se 7 v poho.

jkim
Host
Host
Příspěvky: 26
Registrován: sob črc 29, 2017 7:52 pm

Re: iPhone 6S - Špatná baterie po 1. roce ???

Příspěvek od jkim »

Tak po týdnu zkoumání problému jsem na nic nepřišla, jen si potvrdila to, že doma se telefon vybije za cca 6h a kdekoliv jinde, v práci na wifi či venku na Lte vydrží 16h i více, dokud nepřijedu domu, kde baterie letí ihned dolu. Zkusila jsem Restore a nastavit jako nový a pořád to samé, do rána je ze 100% na baterii 10%. Na Apple podpoře i v servisu vylučují hw chybu, doporučili taky jen restore, nicméně problém trvá, takže telefon nesu na reklamaci.

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: iPhone 6S - Špatná baterie po 1. roce ???

Příspěvek od TheSalko »

Moje problémy s batériou na iPhone 6S sa zdajú byť vyriešené.
Zúfalo som sa uchýlil som k public beta iOS 12 a telefón konečne vydrží ako pri iOS 11.3.
Pri 11.4, ako som vyššie písal, keď bol telefón odložený a chytil som ho, tak bol mierne teplý telefón v oblasti jabĺčka. Ráno som nabil, tri krát som ho chytil do ruky a bol som zrazu na 60%.
Teraz pri 12 je studený a správa sa normálne.

jkim
Host
Host
Příspěvky: 26
Registrován: sob črc 29, 2017 7:52 pm

Re: iPhone 6S - Špatná baterie po 1. roce ???

Příspěvek od jkim »

U mě to není verzí iOs, dělá to na 11.4 i 12, pokaždé restore nastavení jako nový telefon. Má to nějakou spojitost jen s místem bydliště, buď tu baterku "nějak" vybíjí wifi nebo gsm síť, ale obojí má plný pěkný signál...

jkim
Host
Host
Příspěvky: 26
Registrován: sob črc 29, 2017 7:52 pm

Re: iPhone 6S - Špatná baterie po 1. roce ???

Příspěvek od jkim »

Tak problém, proč se mi telefon POUZE doma extrémně rychle vybíjí a mám za 7h po baterii jsem dohledala díky článku, na který přidávám odkaz, třeba to pomůže i někomu dalšímu. Poté co jsem nastavila na routeru dobu pronájmu IP adresy svému telefonu na maximální dobu 48h mi baterie drží normálně den a půl. V době, kdy jsem tento problém začala pozorovat, proběhla na routeru aktualizace firmwaru, však nenapadla mě tato spojitost.

https://macpodpora.cz/samovolne-odpojeni-z-wifi/

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone 6S - Špatná baterie po 1. roce ???

Příspěvek od mirmo80 »

A od teba je uplne mega super, ze si si to nenechala pre seba, ale prisla sa s tym podelit.
Tak by to mali vzdy urobit vsetci.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

jkim
Host
Host
Příspěvky: 26
Registrován: sob črc 29, 2017 7:52 pm

Re: iPhone 6S - Špatná baterie po 1. roce ???

Příspěvek od jkim »

Díky mirmo :) To je snad samozřejmé, všichni se tu snažíme pomoci všem...
A toto byl tak zapeklitý problém, se kterým si nevěděli rady ani na Apple podpoře, ani v servisu, protože se to projevovalo jen u mě doma, na mém routeru, tak doufám, že toto čtení pomůže třeba i jiným. Díky Vám za zapojení se do diskuze.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone 6S - Špatná baterie po 1. roce ???

Příspěvek od mirmo80 »

Kiezby sme to vsetci vnimali takto. Kolko tu bolo takych, ze polozili dotaz, dostali odpoved/e a zlahla sa po nich zem.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

jkim
Host
Host
Příspěvky: 26
Registrován: sob črc 29, 2017 7:52 pm

Re: iPhone 6S - Špatná baterie po 1. roce ???

Příspěvek od jkim »

Po roce doplňuji vlákno o poznatek, že některé wifi routery skutečně extrémně rychle vybíjejí baterie bez ohledu na model telefonu či verzi systému.
Koupila jsem úplně nový iPhoneX a první dny používání mi baterie vydržela cca 14h. V routeru jsem opět tedy přiřadila nové Mac adrese telefonu neměnnou IP, dobu pronájmu prodloužila na max a baterie drží v pohodě dva dny.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: iPhone 6S - Špatná baterie po 1. roce ???

Příspěvek od Jirka_S »

Nemohlo to být spíš proto, že první dny nový iPhone stahoval a synchronizoval vše možné i nemožné?

jkim
Host
Host
Příspěvky: 26
Registrován: sob črc 29, 2017 7:52 pm

Re: iPhone 6S - Špatná baterie po 1. roce ???

Příspěvek od jkim »

Ne, nemohlo. Nevím, co všechno možné i nemožné by telefon dva dny stahoval či synchronizoval?! Celý proces přenosu ze starého na nový, nastavení, aktualizace, obnova dat, aplikací, atd. trval max 3 hod (na iCloudu mám využito 9 GB).

Samozřejmě, že jsem výše uvedený příspěvěk testovala...
Jedna noc (kdy se s telefony nepracuje) se standardním 60ti min. nastavením "lease time" baterie na úplně novém iPX ubyla o 30% a na starém iP6S dokonce o 70%, další noc se zásahem do routeru a nastavením času na 48h, baterie ubyla na iP6S o 10% na iPX ani o jedno procento. Další dvě noci s nastavením a znovu bez nastavení se shodnými výsledky, lišícími se o 1-2%. Při běžném používání iPX nevydrží ani 16h, s nastavením routeru dva dny. Starý iP6S max 9h nebo jeden den.

Jsem si naprosto jistá, že rychlé vybíjení baterie na obou iPhonech (jen iPhonech) způsobuje právě router a jeho "lease time".

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iPhone 6S - Špatná baterie po 1. roce ???

Příspěvek od iTukan »

A co přiřadit na telefonu konkrétnímu SSID potřebnou IP adresu ručně? Nemusíš to pak řešit rezervací na routeru.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

jkim
Host
Host
Příspěvky: 26
Registrován: sob črc 29, 2017 7:52 pm

Re: iPhone 6S - Špatná baterie po 1. roce ???

Příspěvek od jkim »

Díky za tip, to jsem ještě nezkoušela a vyzkouším. Nevím totiž, jak se bude router k takto nastavenému telefonu chovat po těch standardních 60ti minutách, zda ho bude prostě ignorovat nebo ho i tak odpojí a zase připojí na stejnou adresu.

Odpovědět