IPhone X AutoFill safari

Odpovědět
cabajp
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: pát zář 17, 2010 5:56 am

IPhone X AutoFill safari

Příspěvek od cabajp »

Na IPhone prestalo automaticky vypĺňať hesla na jednotlivých stránkach
Nastavenie safari AutoFill
Obrázek

Skúsil som aj vymazať heslo na stránke a znovu pridať a nefunguje to
Na jednotlivých stránkach ponúkne možnosť výberu hesla a ke to manuálne nie automaticky
Obrázek
Obrázek
Obrázek




Sleduj http://spravodaj.madaj.net/

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: IPhone X AutoFill safari

Příspěvek od rony »

je to zrejme v zaujme zvysenia bezpecnosti. Ci uz na strane tych webov alebo Safari.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

cabajp
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: pát zář 17, 2010 5:56 am

Re: IPhone X AutoFill safari

Příspěvek od cabajp »

Možno áno ale že by toto bola príčina???


Sleduj http://spravodaj.madaj.net/

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: IPhone X AutoFill safari

Příspěvek od rony »

Nie. Je to vysvetlenie.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: IPhone X AutoFill safari

Příspěvek od serwo »

Vypni si autofill možnosť v FID a malo by to fungovať automaticky.

cabajp
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: pát zář 17, 2010 5:56 am

Re: IPhone X AutoFill safari

Příspěvek od cabajp »

Kde si to vypnem ďakujem


Sleduj http://spravodaj.madaj.net/

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: IPhone X AutoFill safari

Příspěvek od rony »

chjo, Nastavenia, FaceId
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

speedman
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 351
Registrován: pát kvě 13, 2011 12:05 pm

Re: IPhone X AutoFill safari

Příspěvek od speedman »

Funguje niekomu korektne autofill na ios 11.3.1?
Nevidím a preto nereagujem: smrdaky, leonko.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: IPhone X AutoFill safari

Příspěvek od serwo »

Funguje. Aj na iPX, aj na iP5S

hurrican
Host
Host
Příspěvky: 55
Registrován: ned dub 04, 2010 4:11 pm

Re: IPhone X AutoFill safari

Příspěvek od hurrican »

Mne to tiež začalo dávať na iPhone X len hesla na vyber a keď vyberiem tak potom faceid detekuje tvar a prihlási ma. Tiež to nerobí už automaticky ale ani neviem či to začalo až po 11.3 alebo to robilo aj pred tým. Každopádne ako bol telefón nový tak automatika fungovala.

cabajp
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: pát zář 17, 2010 5:56 am

Re: IPhone X AutoFill safari

Příspěvek od cabajp »

Tak presno takto to robilo automaticky doplnilo uložené heslo


Sleduj http://spravodaj.madaj.net/

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: IPhone X AutoFill safari

Příspěvek od serwo »

Veď keď si klikneš na políčko, kam sa vpisuje heslo, tak dole si klikneš na heslo a potom to automaticky vyplní meno aj heslo uložené v kľúčenke. Tak by to malo byť

speedman
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 351
Registrován: pát kvě 13, 2011 12:05 pm

Re: IPhone X AutoFill safari

Příspěvek od speedman »

Do 11.3 to fungovalo automaticky bez klikania. Toto je neospravedlniteľná sprostosť.
Nevidím a preto nereagujem: smrdaky, leonko.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: IPhone X AutoFill safari

Příspěvek od serwo »

Jaj, tak to neviem. To už si nepamätám, no asi to zmenili kvôli bezpečnosti.

Online
TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: IPhone X AutoFill safari

Příspěvek od TheSalko »

speedman píše:Do 11.3 to fungovalo automaticky bez klikania. Toto je neospravedlniteľná sprostosť.

No je to dobre teraz, ako to je, pretože existovali stránky so škodlivým javascriptom, ktoré dokázali odchytávať predvyplnené heslá. Proste ak máš na stránke predvyplnené heslo, tak JS ti ho bez problémov vyberie a pošle na server. Ber to ako bezpečnostný upgrade.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: IPhone X AutoFill safari

Příspěvek od mirmo80 »

No a v com je rozdiel ked je heslo predvyplnene alebo ho zadam ja?
Chapem tu ochranu a som za, ale co s tym viem robit ja? Ako rozoznam ze na stranke je JS a heslo nemam vyplnat aby neslo tam kam nema? Alebo ma na takuto situaciu na stranke dokaze upozornit antivir?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

speedman
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 351
Registrován: pát kvě 13, 2011 12:05 pm

Re: IPhone X AutoFill safari

Příspěvek od speedman »

TheSalko píše:No je to dobre teraz, ako to je, pretože existovali stránky so škodlivým javascriptom, ktoré dokázali odchytávať predvyplnené heslá. Proste ak máš na stránke predvyplnené heslo, tak JS ti ho bez problémov vyberie a pošle na server. Ber to ako bezpečnostný upgrade.


Nebudem to tak brať. Fungovalo to a posrali to.
A hlavne. Predtým safari vedelo, čo má vyplniť. Teraz núka heslá naprieč subdoménami.
Nevidím a preto nereagujem: smrdaky, leonko.

Online
TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: IPhone X AutoFill safari

Příspěvek od TheSalko »

Chalani, so mnou sa zbytocne hadate. Zaoberam sa aj bezpecnostou na webe a pred par mesiacmi odhaleny priklad, ktory ma jednoznacne presvedcil, ze predvyplnene heslo je mozne poslat na server. To heslo je v skrytom alebo prekrytom elemente, takze ty ani netusis, kedy si o to heslo prisiel. Apple to pochopil a zareagoval spravne.
Nemam teraz pri sebe pracovny stroj, ale niekde na pracovnom stroji mam poznacenu URL, kde je ukazane, ako taky utok prebieha. A ver mi, nebudes ani tusit, ze si prisiel o heslo.
To heslo ti moze ukradnut vlozena reklama na stranke, kam sa obcas prihlasujes.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: IPhone X AutoFill safari

Příspěvek od mirmo80 »

Ja sa nehadam :)
Mna zaujima ci s tym viem nieco robit. Ak ten link najdes, poslal by si mi do spravy?
Dik
m
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Online
TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: IPhone X AutoFill safari

Příspěvek od TheSalko »

mirmo80 píše:No a v com je rozdiel ked je heslo predvyplnene alebo ho zadam ja?
Ako som pisal vyssie, cely utok prebieha tak, ze utocny JS (napr. skodlivy reklamny banner) vygeneruje do stranky (kam sa niekedy prihlasujes) skryty element pre zadanie mena a hesla. Nasledne prehliadac tieto polia vyplni menom a heslo, stale su skryte alebo prekryte, takze nic nevidis. JS si priebezne kontroluje, ci to uz prehliadac vyplnil. Ak ano, zoberie to a posle na zaskodnicky server. A v tom momente sa uz vie prihlasit za teba. A kedze je vela ludi, co maju rovnake heslo pre viac sluzieb, tak preco neskusit prihlasenie na ine sluzby.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: IPhone X AutoFill safari

Příspěvek od rony »

Salko ma samozrejme pravdu, je to realne pouzitelny model prevzatia hesla. _SAMOZREJME_ je mozne striktne vyplnat hesla len po kontrolach, kde sa dany prvok pre heslo nachadza. Pokial nedokazem vlozit zaskodnice pole na heslo vlozit priamo do stranky pochadzajucej z danej URL a pokial je zamedzene tomu, aby JS z ineho webu vedel pozmenovat alebo nacitavat jej obsah, tak by to _MOHLO_ byt bezpecne. Lepsie je sa vsak orientovat na dvojfaktorove overovanie a dalsie prvky _DOPLNAJUCE_ zabezpecenie.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

korwin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: sob dub 03, 2010 6:04 am

IPhone X AutoFill safari

Příspěvek od korwin »

Takto to funguje už nějakou dobu i v klasickém Safari na macOS s tím nevyplňováním hesel. Nutno kliknout na přihlašovací jméno ze seznamu ručně.
iPhoneX: 256GB_11.2.2 iPad2: 64GB_WiFi iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM
MacBook Pro 13"Retina: Late2013 8GB RAM, 256GB SSD Mac mini: Late2014 16GB RAM, 256GB SSD

Online
TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: IPhone X AutoFill safari

Příspěvek od TheSalko »

Nejde iba o heslá, ale o informácie osobného charakteru.
https://365tipu.cz/2018/01/01/tip981-jak-se-branit-zneuziti-spravcu-hesel-v-prohlizecich-a-automatickemu-vyplnovani-formularu/
Funguje to bohužel tak, že jako uživatel (návštěvník stránky) se o tom nic nedozvíte – kdesi na pozadí se zobrazí neviditelný formulář a váš prohlížeč (správce hesel) ochotně vyplní informace. Ty se poté odešlou kamsi do databáze a jsou zpracovány.

https://senglehardt.com/demo/no_boundaries/loginmanager/index.html
Na tento stránke si vyplňte email a heslo (nejaké fake samozrejme) a po odoslaní ho nechajte uložiť do password managera (Chrome, FF, IE, Edge). Následne treba prejsť na druhú stránku cez LINK a po zobrazení stránky (prípadne refresh po chvíľke) by malo zobraziť ukradnuté údaje. Odskúšal som to teraz na FF, Chrome, IE aj Edge, všetky do jedného sú schopné toto heslo uložiť a následne zobraziť pomocou skrytého formulára (pozeral som page source).
A teraz si predstavte, že toto urobí nejaký reklamný banner, ktorý má právo vykonávať JS. Tento banner si oficiálne kúpy nejaký "bad boy" a zobrazuje sa na veľa stránkach. Kľudne aj cez reklamný systém Facebooku alebo Googlu. Nebolo by to prvý krát, čo sa takto šíria zraniteľnosti.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: IPhone X AutoFill safari

Příspěvek od mirmo80 »

A mne moja manzelka hovori ze som paranoidny, ked jej hovorim ake zle veci sa deju v online svete.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: IPhone X AutoFill safari

Příspěvek od serwo »

Zdar. Nebudem zakladať novú tému a hodím to sem.

Nevie niekto, či je to bug alebo niečo sa zmenilo? Ak si otvorím nejaký web na MBP tak v iPhone ho nenájdem v histórii. Opačne to tiež nejde. Mám dojem, že niekedy to fungovalo a história sa tiež synchronizovala. Záložky sa synchronizujú - tie sú v pohode.

Dík

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: IPhone X AutoFill safari

Příspěvek od mirmo80 »

Nemas zapnute/povolene vypinanie tabov po nejakom case?
Nastavenia - safari - zatvorit taby
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

IPhone X AutoFill safari

Příspěvek od serwo »

Nie, nie. To je niečo iné (btw, to mám nastavené na manuálne) a tie taby mi fungujú. Ja mám na mysli históriu. Keď si otvorím históriu Safari v telefóne, tak tam nevidím tie stránky, ktoré som prezeral na MBP. Čiže história v Safari by mala byť spoločná (synchronizovaná) pre všetky zariadenia v iCloud účte podľa mňa.

Odpovědět