iPhone X - reakce a zkušenosti

Odpovědět
tomas89
Host
Host
Příspěvky: 52
Registrován: stř lis 26, 2008 2:48 pm

Re: iPhone X - reakce a zkušenosti

Příspěvek od tomas89 »

Ahoj dnes sem měl problém ze když by měl začít zvonit budík , tak pouze vybroval. Za hodinu když jsem to zkusil rak vše OK . Nevíte jde vy mohl bejt problém ? Budík docela potřebuji díky

libor.1
Host
Host
Příspěvky: 36
Registrován: ned říj 25, 2015 4:25 pm

Re: iPhone X - reakce a zkušenosti

Příspěvek od libor.1 »

Řeším problem u Iphone X oparátor Tmobile a při volání je ze začátku vše ok ,ale cca po 5min hovoru začne hovor zeslabovat a zase zesilovat jako když by docházelo ke korekci výkonu při telefonování. Zkoušel jsem LTE jenom data nebo data a volání žádný výsledek.
Má někdo zkušenost zda něco zjisti na testeru v servisu.Nechci aby to servis rozštoral a nic nezjistil.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone X - reakce a zkušenosti

Příspěvek od rony »

ak mozes skus inu sim
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

libor.1
Host
Host
Příspěvky: 36
Registrován: ned říj 25, 2015 4:25 pm

Re: iPhone X - reakce a zkušenosti

Příspěvek od libor.1 »

Tak jsem nechal vyměnit kartu operátora a vypadá to slibně .Děkuji

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

iPhone X - reakce a zkušenosti

Příspěvek od serwo »

rony píše:dik to je pekny zdroj, no mne z neho vychadzaju aj taketo zavery:

totalny detailista by mal tvrdit, ze najleosie udrzim baterku v konfpdicii ak sa budem hybat medzi 65% a 75% - tj. striktne zacnem nabijat pri 65 a snazim sa zacat pouzivat od 75%, to je v praxi k nicomu.

praktik poznamena, ze daleko dolezitejsie je nedrtit mobil pod 50% a prakticke opatrenie je nabijat vzdy ked je to mozne tak, aby som sa pod 50% dostal vynimocne. Naoovedaju mi to krivky 100%-50% v porovnani s idealnymi (tou tvojou a najidealenjsim rezimom). Su blizko pri sebe, len obe idealy sa tazko riesia.

No a stale plati, chranit mobil pred pouzivanim v krajnych teplotach. Tie maju vacsie dosledky ako nedodrzovanie nabijacich zvykov, nech su akekolvek ;)

coconut:
moje zaznamy hovoria, ze hlavny iPhone urobim 2 cykly za 7 dni. Je to dosledok toho, ze minimalne tretinu dna je proste na nabijacke.
Dnes ma 39 cyklov, health 100 %. Vyrobeny 30.10.2017.

moj predosly iPhone 6Splus som predal po 2 rokoch s 244 cyklami po 2 rokoch, health bol na 91%.

nakoniec iPhone 5S vyrobeny 4.11.2013 ma 358 cyklov a health 84 %. Je to dnes sekundarny telefon, minimalne vyuzitie a vcelku nepravidelne nabijanie.

Moj macbook air, vyrobeny 23.77.2012 ma dnes 89 cyklov, health 88%. pri pouzivani je nepretrzite na adapteri ale minimalne 2/3 dna je aj adapter odpojeny od elektriny.
tu je pekne porovnanie s ostatnymi ludmi: https://www.coconut-flavour.com/ccbonli ... bf1ef7d9c8
Čau. Zaujimalo by ma, ako si na tom s výdržou resp. s health dnes, ak teda ešte ten telefón máš. Dík.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone X - reakce a zkušenosti

Příspěvek od rony »

kristusak, to je kvotovanie, kvoli jednemu riadku si tam pridal cely moj dlhy traktat. Kristusat :) krot sa pri tom kvotovnai :)

Ak mame na mysli moj iPhone X:
iOS, Battery hovori 96 %
coconutBattery hovori 96,3 %

Drvivu cast existencie mobilu som cerveny battery videl asi 1x alewbo 2x na velmi kratky cas. Okrem tychto pripadov sa mi vlastne nestalo, ze by som klesol pod 40 % a uz sa to nabijalo. Pri stacionarnom pouziti ak to bolo trosku mozne bol na kabli. Neriesil som ako dlho, neriesil som ci musim cakat do plna. Siel na kabel. VZDY kazdu noc na kabli do rana - velmi casto mal vecer 80 % a viac. Nespekuloval som, siel na kabel.

Porovname to s tebou? Stale neverime, ze takyto rezim pouzivania setri bateriou pravdepodobne najviac?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

korwin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: sob dub 03, 2010 6:04 am

Re: iPhone X - reakce a zkušenosti

Příspěvek od korwin »

U mne při každodenním nabíjení přes noc, kdy dávám s 60-75%, tak mám kondici baterie 98%. Zakoupeno 12/2017...
iPhoneX: 256GB_11.2.2 iPad2: 64GB_WiFi iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM
MacBook Pro 13"Retina: Late2013 8GB RAM, 256GB SSD Mac mini: Late2014 16GB RAM, 256GB SSD

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone X - reakce a zkušenosti

Příspěvek od rony »

korwin mame sa od teba este co ucit :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iPhone X - reakce a zkušenosti

Příspěvek od Anndy »

Tak ja neviem. Mám iPXs - od cca 10/2018. Teraz mám 96% kondíciu.
Asi do 02 - 03/19 som ho používal tak, že málo nabíjal v práci - alebo vôbec - a keď som sa dostal domov a na nabíjačku, tak často pod 30%.
Odvtedy mám bezdrôtovú v práci - ak som v kancli, tak tel. leží na nej vždy, keď s ním nevolám. (sms, whatsap, twitter, .. si obslúžim z macu na 80% počas dňa).
Teraz mám 96% stav aku. Tak neviem, či sa niečo zlepšilo. Domov odchádzam medzi 100-80% nabitého - kým dám na celú noc do nabíjačky občas klesne aj pod 30% - výrazne menej ako kým som nemal wireless nabíjačku.
Neviem sa vyhnúť situácií, aby som nemal pod 30% aspoň 2x do týždňa.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

korwin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: sob dub 03, 2010 6:04 am

Re: iPhone X - reakce a zkušenosti

Příspěvek od korwin »

rony píše:korwin mame sa od teba este co ucit :)

Držím se tvých rad ohledně nabijeni. Navíc je pro mne telefon pracovní nástroj a ne herní konzole, takže ho tak nedrtim. Dvě hodiny hudby, několik desítek telefonátu, několik desítek minut Tapatalk apod, fotky, zprávy... na pozadí běží vše, nic nevypinam.
iPhoneX: 256GB_11.2.2 iPad2: 64GB_WiFi iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM
MacBook Pro 13"Retina: Late2013 8GB RAM, 256GB SSD Mac mini: Late2014 16GB RAM, 256GB SSD

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone X - reakce a zkušenosti

Příspěvek od rony »

anndy podla ineho threadu o carplay mi je jasne, preto ides dole rychlejsie, pouzivas na pocuvanie podcastu/hudby mobilne pripojenie. takze kym ja hodiny denne pocuvam lokalnu hudbu, tebe sa zrejme novy obsah dotahuje mobilnym pripojenim.

korwin: som rad, ze sa to potvrdzuje ;-) volakedy ma tu obvinovali, ze oni to zariadenie chcu pouzivat, no nemam pocit, ze by som sa obmedzoval a nemusim neustale nic v telefone vypinat zapinat - vsetko je pozapinane ;-) ano, horuci mobil pri hrani (naviac na baterku, naviac na mobilnom pripojeni) zakonite tomu da zabrat.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iPhone X - reakce a zkušenosti

Příspěvek od Anndy »

Rony: áno aj nie. Podcasty si ráno sťahujem cez wifi - mobilné pripojenie na nich mám zakázané. Hudbu - teda mám veľky playlist "CAR" ten mám stiahnutý v iPhone a keď ho aktualizujem, tak ho dám stiahnúť do telefónu. Online idú len dáta do waze. A občas nejaká hudba - ale to je málo - to nájdem počas jazdy online, keď mi niečo napadne. Ale to je veľmi zriedka.
Ale samozrejme zapnuté mám všetko - wifi, BT, Airdrop, lokalizačné služby (často využívam pripomienky podľa polohy), vlastne sa neobmedzujem v ničom. Mám to ako nástroj na prácu a radosť a potreby.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone X - reakce a zkušenosti

Příspěvek od rony »

ano v tom pripade je to malo a mobilne pripojenie je von z hry

naopak, pripomienky podla polohy som pred par rokmi skusal a zistil som ze drancuju baterku.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iPhone X - reakce a zkušenosti

Příspěvek od Anndy »

Vyriešil som to bezdrôtovou nabíjačkou v práci. :)
Asi som prišiel k záveru, že iPhone používam čím ďalej tým viac a so všetkými funkciami, čo ponúka - takže sa asi aj vybíja viac a viac.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: iPhone X - reakce a zkušenosti

Příspěvek od sharkee »

ono hodně záleží nejen na počtu aplikací a jejich funkcí na pozadí, ale u volání a 4G na místě, tedy kbvalitě signálu, neboť špatný signál má velmi důležitý vliv na výdrž baterie, respektive psotřebu pro obnovu spojení
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

libor.1
Host
Host
Příspěvky: 36
Registrován: ned říj 25, 2015 4:25 pm

Re: iPhone X - reakce a zkušenosti

Příspěvek od libor.1 »

Jde někde v Safari nastavit aby se nespoustela videa když mám jen LTE a nemám v dosahu WI-FI

libor.1
Host
Host
Příspěvky: 36
Registrován: ned říj 25, 2015 4:25 pm

Re: iPhone X - reakce a zkušenosti

Příspěvek od libor.1 »

Dnes jsem po dlouhé době proklel fw a iPhone . Dnes jsem chtěl použit funkci vypnout zvonění postranním tlačítkem a nic stále zvoní fw 12.3.1 na iPhone X a nefunkční i na iPhone XS už mě ty updaty nebavej.


Tak dnes vyzkoušeno v CZ a vše funkční. V Chorvatsku nefungovalo jen zvonění - nešlo vypnout - jinak upozornění sms, email a td šlo vypnout.
Naposledy upravil(a) libor.1 dne čtv črc 04, 2019 9:04 am, celkem upraveno 1 x.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

iPhone X - reakce a zkušenosti

Příspěvek od serwo »

rony píše:kristusak, to je kvotovanie, kvoli jednemu riadku si tam pridal cely moj dlhy traktat. Kristusat :) krot sa pri tom kvotovnai :)
Jaj, nehysterči, prosím ťa. Písal som spoza volantu, tak sa mi to nechcelo mazať a aj tak to celý citát nezobrazí, ale iba časť s tlačidlom “show more”

Každopádne som si na teba spomenul, keď sme sa vyše roka nazad o tom bavili, že po roku porovnáme.

Takže ja som teda nabíjal štýlom 30 - 80 %. Niekoľkokrát som zabudol odpojiť a nabil vyše 80 %, ale zväčša nie vac ako 90 %. Párkrát som sa tiež pozabudol a nabil ho na 100 %, no v zásade som nikdy nenechal full nabitý telefón na kábli dlhšie, ako to bolo potrebné. Niekedy som sa dostal aj na kritický level batérie (10 - 20 %), no to sa mi často nestávalo, a preto myslím, že to ani nemalo zásadný impakt na baterku. Telefón tiež neoperoval na limitoch teplôt (keď tak, tak väčšinou v nízkych teplotách, ale nikdy nebol prehriaty a pod.), ale 99 % prevádzky pri izbovej teplote. A výsledok je:

iPhone X (zakúpený cca 04/2018)
304 loadcycles
iOS - 88 %
coconut - 89 % (2408 mAh)


Pre porovnanie pridávam ďalšie 2 telefóny:

iPhone X - frajerkin (zakúpený cca 10/2017)
426 loadcycles
iOS - 91 %
coconut - 94 % (2549 mAh)

iPhone 6 - dcérin (zakúpený cca 10/2015 + nová baterka 10/2017)
926 loadcycles
iOS - 96 %
coconut - 87 % (1567 mAh)

Frajerka X-ko využíva tak ako ja, akurát je viac na soc. sieti a hrá aj hry nejaké. Ja zasa viac streamujem hudbu. Ale obmedzenia nemáme žiadne, všetko je pozapínané. Ona zas tak nedbá na batériu a snaží sa nabíjať mojím štýlom (30 - 80 %), no moc jej to nejde. Dcéra zas permanentne drtí hry, soc. siete, video, kamera..., tiež všetko zapnuté. Na baterku vôbec nepozerá, čiže často sa jej telefón vypne, často nabíja už na hranici (1 - 5 %) a tak všelijak. Ale čo čakať od 9-ročného dieťaťa. Takže baterka v iP6 dostáva zabrať asi najviac.

Záver:
Moje subjektívne názor je asi taký, že je jedno, ako to človek nabíja. Možno je fakt lepšie, ak je telefón na kábli vždy, keď je to možné. Čo ma však zarazilo, je, že ja mám najnovší telefón z týchto troch, taktiež najmenej loadcycles, ale battery health mám najhorší. Keď porovnám oba iP X, tak môj je novší ako frajerkin, ale battery health má horší napriek nižšiemu počtu loadcycles. A ešte jedna vec - u toho iP6 neviem, čoho sa mám držať, keďže battery health v iOS zobrazuje 96 % a v coconut iba 87 %, čo je dosť veľký rozdiel.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone X - reakce a zkušenosti

Příspěvek od rony »

ja by som z toho vyvodil iba to, ze tvoj zdanlivo pedantsky styl ma horsie vysledky.

pricom nechavamie na kabli ma podla mna lepsie vysledky ale nie preto, ze drzi mobil na 100%
ale preto, ze telefon necerpa energiu z baterky a ak je na kabli tretinu dna (osem hodin), tak sice podla tvojho navyku by mal nicit baterku ale toto nicenie je mensie ako fakt, ze tretinu dna mobil nezerie z baterky.

to je zasa moja teoria. takze ked ja rano zoberiem mobil z kabla, je jasne, ze mu uzeriem tych 20 percent a tretinu dna je rozhodne na tej tvojej hladine. takze dolezite je vlastne len to, ze po vybrani z kabla uz mobil aktivne cerpa z baterky a neskladujem ho pri 100%

ten 80% limit sa tyka najma skladovania tj. baterka nedodava energiu.

v tomto by si asi mal zmenit svoj styl nabijania - podla mna menej to sledovat. vyuzivat kabel radsej omnoho skor ako je vyslovene nutne a inak nic specialne.

bacha toto je hystercenie :))) ked pridam smajliky aj tak je to hystercenie :)))) neber si to tak, len soferovanim to neospravedlnuj, ja som trosku militantnejsi voci ludom s mobilom v ruke pocas soferovania (nemienim rozvijat debatu tymto smerom). je to tvoja vec, no nechcel by som, aby si to menil az po nejakej nehode.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

iPhone X - reakce a zkušenosti

Příspěvek od serwo »

Je fakt, že pri mojom štýle má batéria horšie hodnoty. Ale na druhej strane neberiem ako fakt to, že permanentné pripojenie k nabíjačke má pozitívny vplyv, pretože moja malá má na iP6 skoro 1000 loadcycles a k telefónu sa správa hrozne (hlavne často vybitý úplne) a má health rovnaký ako ty, a teda vyšší ako ja.

Takže by som skôr povedal, že batéria defacto odíde random a celé to battery health je úplne irelevantné a nemá to žiadnu výpovednú hodnotu. Veď logicky batéria, ktorá má niečo málo cez 300 loadcycles nemôže mať lepšiu kondíciu ako baterka s 3x viac loadcycles a o rok staršia.

Týmto testom nabíjania som v podstate začal preto, lebo na 2 telefónoch predtým (iP6S a iP7) mi po roku používania telefón nevydržal ani pol dňa nabitý. Proste som si nebol istý, či pri permanentnom pripojení k nabíjačke elektronika náhodou nepáli stále prúd do baterky. Teraz ale viem, že to celé bola chyba batérií, ktorú som si nespôsobil ja svojím nabíjaním. Mal som jednoducho smolu na tie 2 kusy. Takže odteraz už neriešim, či je telefón na kábli stále alebo nie, resp. kedy ho pripojím alebo či sa vybije do tla. Je to úplne jedno

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone X - reakce a zkušenosti

Příspěvek od rony »

hej :-) to sa vlastne cely cas snazime povedat a zistujeme, ze to tak naozaj je. No a vsetky rady okolo baterii sa zhrnuli do zrozumitelnych bodov:

1. vadi im mraz, este viac im vadi teplo (povedzme vsetko nad 30 stupnov) a to aj pri prevadzky aj pri skladovani (nie baterky ale mobilu)
2. vadi im ak casto su vycerpane a snazis sa ju este "vystavit"
3. pred skladovanim by mala mat nabitie niekde okolo 50% (30% plus minus)

a z toho uz su iba odvodene rozne rady, co robit, vratane tej mojej "vecer pred spanim na kabel, rano z kabla".

este ma napadlo, ze tymto baterkam skodi aj mechanicke poskodenie - z toho by som odvodil snad iba ohnutie telefonu...
no a ak by nabijacka palila nepretrzite do baterie, tak to spoznas dost jasne (Special FX included) ;-)

super, ze si tomu venoval cas ;-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět