Slabá vydrž baterie iPhone 7

Odpovědět
Johny004
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: čtv čer 17, 2010 8:12 am

Slabá vydrž baterie iPhone 7

Příspěvek od Johny004 »

Má někdo zkušenosti se slabou vydrží baterie u sedmičky? Že mi za noc ze 100% zmizí třeba 30? Díky

Nebo mě ještě napadlo, jestli to nemůže být tím, že ho nabíjím autonabíječkou. Že by se méně kvalitně dobíjel?
 iPhone 14 Pro
 Watch Ultra
 iPad Pro
 MacBook Air M2
 AirPods
 TV
 Time Capsule 4 TB

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Slabá vydrž baterie iPhone 7

Příspěvek od rony »

pouzivas ho dlhodobo tak, ze cakas, kym sa bateria uplne vycerpa a az potom nabijas alebo vacsinou nabijas tak, ze aj ked ma 70 percent, tak ide na nabijacku? (to druhe je lepsie)

druha moznost, nejaka divna appka stale bezi ,je svihnute nakodena, tak cojaviem v kuse cita Location a podobne.

koniec koncov vbehni do Settings, Battery a tam vidiet, co baterku vyziera, ukaz na m to.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Slabá vydrž baterie iPhone 7

Příspěvek od mike-biker »

Doporučuji následující rutinní postup.
Restore přes DFU bez obnovy - nastavit jako nový telefon.
Nabít na 100% - nejlépe navečer a i když mobil ukáže 100%, nechat ho tam ještě ca 30 min.
Ráno se podívat na stav. Pokud klesne ukazatel baterie pod 95%...

1) vada baterie
2) vada HW, některá část má velký odběr i v klidu.

Telefon pak reklamuj.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Johny004
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: čtv čer 17, 2010 8:12 am

Re: Slabá vydrž baterie iPhone 7

Příspěvek od Johny004 »

ObrázekObrázekObrázekObrázek

Díky
 iPhone 14 Pro
 Watch Ultra
 iPad Pro
 MacBook Air M2
 AirPods
 TV
 Time Capsule 4 TB

Haveja
Host
Host
Příspěvky: 126
Registrován: pon srp 11, 2008 1:25 pm

Re: Slabá vydrž baterie iPhone 7

Příspěvek od Haveja »

Ne, k nicemu, smaz obrazky a vloz nove, nad procenty je logo hodiny, tak klikni na to a pak bude videt cas pouziti.
R.I.P. Steve Jobs

Snipy
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: ned srp 23, 2020 5:06 pm

Re: Slabá vydrž baterie iPhone 7

Příspěvek od Snipy »

Přešel jsem z androidu - Samsung - na iPhone 7. Docela mě zarazila vydrž baterie. Za hodinu používání - sledování - YouTube, internet, napsání nějakých zpráv - mi zmizí 30% baterie. Je to normální? Mě ti přijde moc. Zkoušel jsem tady i tu radu, nabít na 100% a ráno zkontrolovat - ráno bylo opět 100%. Děkuji za rady

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Slabá vydrž baterie iPhone 7

Příspěvek od rony »

pozri si v nastaveni baterie, co zralo baterku.

pozri si kondiciu baterky, nepises ci si nekupoval nejaky bazarovy ci novy...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Slabá vydrž baterie iPhone 7

Příspěvek od mirmo80 »

Inak k tej kondicii, tak nemusi tym byt relevantny udaj. Teraz som nechal vymenit baterku v iP8 a ostala aj tak 85%. Technik mi vysvetloval, ze to ostava zapisane niekde v telef. a ze by sa to malo upravit po niekolkych nabitiach. Zatial ale nic. Baterku menil predomnou, takze vymenena je urcite. S takym merakom mi ukazal, ze nova ma 0 cyklov, takze toto by malo byt ok.
Nebol to autorizovany servis, ale ani taky nejaky na kolene v garazi.
Je pravda, ze ked som nechaval vymenit baterku v ramci vymenneho programu cez iStores, tak vtedy sa kondicia zmenila opat na 100%.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Snipy
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: ned srp 23, 2020 5:06 pm

Re: Slabá vydrž baterie iPhone 7

Příspěvek od Snipy »

Baterku žralo, to, co jsem používal.

Telefon je nový a kondice baterie ukazuje 97%

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Slabá vydrž baterie iPhone 7

Příspěvek od rony »

ach jaj

youtube app alebo youtube v prehliadaci?

na ten internet sa nespytam, asi tu baterku zrali bezne webstranky ako idnes?

treba si dat bacha na video v prehliadaci....

viete tale tie serialyzadara, tie mavaju v sebe kopce svabov v javascripte, ktore zeru baterky a komusi plnia bitkojny
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Slabá vydrž baterie iPhone 7

Příspěvek od mirmo80 »

rony píše:viete tale tie serialyzadara, tie mavaju v sebe kopce svabov v javascripte, ktore zeru baterky a komusi plnia bitkojny
OT: ako zistim, ze sa na konkretnej stranke nieco take nachadza? Nepozeram serialy online, zaujima ma to vseobecne.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Slabá vydrž baterie iPhone 7

Příspěvek od rony »

ja by som zasa chcel vediet, ci vobec existuje stranka tohto typu, co taketo breberky v sebe nema. :)

co myslis, ze tie stranky robia totalne nezistne mysliaci ludia? naopak, to su daleko viac hamiznejsie charaktery nez ti, co od teba pytaju 6 eur za netflix ci nieco podobne. takze naozaj necakaj, ze z teba nevydoja to posledne a ze by mali ohlad na tvoje zdroje. Takze keby mohli mat system, ktory by z na tvojom zariadeni minul baterku za 10 minut a popritom by im to vydolovalo 10 centov, tak si pis ze to urobia.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Snipy
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: ned srp 23, 2020 5:06 pm

Re: Slabá vydrž baterie iPhone 7

Příspěvek od Snipy »

Omlouvám se, jestli jsem kapku natvrdlý. Možná to bude tím, že jsem. :D

Bylo to YouTube v aplikaci.

Ano, běžně stránky - díval jsem se v kolik mi jede autobus a četl co je nového v Bělorusku.

Problém by tedy mohl být v aplikaci YouTube? Tzn. počítat s tím, že to bude baterku víc žrát nebo se srim dá něco dělat?

EDIT:
Další příklad.

Teď: psal jsem e-mail. 8 minut a 3% pryč. Využití aplikaci email.cz 49%

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Slabá vydrž baterie iPhone 7

Příspěvek od mirmo80 »

rony píše:ja by som zasa chcel vediet, ci vobec existuje stranka tohto typu, co taketo breberky v sebe nema. :)

co myslis, ze tie stranky robia totalne nezistne mysliaci ludia? naopak, to su daleko viac hamiznejsie charaktery nez ti, co od teba pytaju 6 eur za netflix ci nieco podobne. takze naozaj necakaj, ze z teba nevydoja to posledne a ze by mali ohlad na tvoje zdroje. Takze keby mohli mat system, ktory by z na tvojom zariadeni minul baterku za 10 minut a popritom by im to vydolovalo 10 centov, tak si pis ze to urobia.
Fuha, to je celkom sila.
Naposledy upravil(a) mirmo80 dne úte srp 25, 2020 6:52 pm, celkem upraveno 1 x.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Slabá vydrž baterie iPhone 7

Příspěvek od rony »

mrkni sa ci nejaka app necita vytrvale polohu


ja sa fakt blbo spytam, nie je to beta ios, ze nie?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Snipy
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: ned srp 23, 2020 5:06 pm

Re: Slabá vydrž baterie iPhone 7

Příspěvek od Snipy »

Já se taky zeptám blbě, poloha - kde zjistím, a beta iOS - kde zjistím. Promiň, fakt nemám ani páru.

Snipy
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: ned srp 23, 2020 5:06 pm

Re: Slabá vydrž baterie iPhone 7

Příspěvek od Snipy »

Polohové služby vypnuty
Verze softwaru 13.6.1

Tobe ten iPhone nikdy takhle hodně nežral baterií?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Slabá vydrž baterie iPhone 7

Příspěvek od rony »

mne nie. ja s tym tolko neblbnem. viem, po tych x rokoch, co si mam zapnut, co vypnut.

Viem, ze tesne po upgrade pol dna, ci den si telefon upratuje, tak to robim vtedy, ked ma na to cas (v noci, ked po nom nesucham prstami).

Viem, ze si radsej nastavim presne appky, ktore maju mat presne moznosti - napr. len cast app ma povolene pozerat na polohu.

Viem, ze dost zere aj puhe rozsvecovanie obrazovky pri prichode notifikacii, takze si ich nastavim tak, aby rozblikavali len tie nevyhnutne zivotne nutne. Zvyne notifikacie prepnem na do centra notifikacii alebo len pipnutie, alebo dokonca, aby ma to neustale netahalo k mobilu, tak vypinam bud pipnutie alebo uplne - napr. taky FB mam na mobile vypnute notifikacie. Tie vidim az ked si FB spustim.

Je fakt, ze niektore app mozu byt bugove a robit psie kusy, napr. s tym citanim polohy. Preto ti to vyssie pripominam, zisti si ci nejaka app neindikuje neustale citanie polohy. Kde? V Nastaveni.

PRESMEJDI si Nastaveni, skus sa nad vsetkymi tymi moznostami zamysliet takto:
nie ze ahaaaa to je parada, neviem co to je necham to zapnute vsetko
nie ze ahaaaa, chcem usporit, tak to vypnem. a vsetko.

Skor takto: aha, zaujimava vec, nerozumiem jej celkom, tak sa popytam, ze ake je optimalne nastavenie.

Ono tu nefunguje take androidove, ze vypnem wifi, vypnem bluetooth, a akoze setrim. V iOS je hw, ktory napr. u wifi a bt aj zapnuty zerie malo ak sa nekomunikuje a vie si riadit spotrebu, ked sa nepouziva (proste si to pozastavi). Takze musis trosku prebehnut Nastaveni a premyslat...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Snipy
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: ned srp 23, 2020 5:06 pm

Re: Slabá vydrž baterie iPhone 7

Příspěvek od Snipy »

Ok, díky moc.

I androidu jsem byl zvyklí na vydrž 2-3 dny. Všechno zapnutý a nic jsem neřešil.

IPhone tedy vtomhle bude asi jiný.

Ještě jednou, díky moc.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Slabá vydrž baterie iPhone 7

Příspěvek od rony »

ja neviem. ja nabijam iphone x kazdy vecer do rana.

teraz je20.00 a ma 72%

tak si to vypocitaj nejako...

tak si nam povedal cosi o amdroide

ale nejako si vynechal to, ci sisa nejko pokusil poskumat tu ikonku Nastaveni

si si prekutal tie appky ktora ako a ci cita polohu. je to tam je to v nastaveni, tak si to presmejdi.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Slabá vydrž baterie iPhone 7

Příspěvek od Gaaspi »

Uvedu priklad: Na tehle pomerne stare Nokii (jeste z doby kdyz se pouzivali ty kolikove koncovky nabijecky takze vic jak 10 let) je v ni nova baterie.

Obrázek

Vpravo nahore si vsimnite znazornenou baterii. Ta kdyz je plne nabita ma 6 car. Na fotce je jich uz jenom 5. Chybi jen jedna ze spicky baterie. Nabijel jsem to pred 4 dni! Samozrejme neni jen tak v pohotovostnim stavu ale bezne pouzivam, volam, pisu sms, nastavuji si budik, zahram si hru... Iphone by 4 dni nevydrzal ani v pohotovostnim rezimu!

Uz chapete proc tak zboznuji stare jednoduche Nokie? Proc apple nedokaze tohle?
Naposledy upravil(a) Gaaspi dne úte říj 06, 2020 11:55 am, celkem upraveno 1 x.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Slabá vydrž baterie iPhone 7

Příspěvek od Gaaspi »

Pro adminy: sorry blbnul mi tapatalk a odeslalo se to 2x bez meho vedomi. Prizpevek vsak nelze smazat tak jsem ho upravil...
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

orlov
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: stř úno 23, 2011 12:22 pm

Re: Slabá vydrž baterie iPhone 7

Příspěvek od orlov »

Porovnávať výdrž batérie starých telefónov a dnešných je blbosť. Staré telefóny slúžili len na to, na čo mali - telefonovanie.
Dnešné "telefóny" sú vlastne prenosné výkonné počítače, takže logicky, vzhľadom na veľkosť, nemôžu vydržať dlhšie ako 1 deň.

witkoj
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 170
Registrován: sob led 24, 2009 9:06 am

Re: Slabá vydrž baterie iPhone 7

Příspěvek od witkoj »

Ja neviem, ale Gaaspi mi príde ako troll, alebo z iného sveta, a zo zásady porovnáva jablká s hruškami a ide hlavou proti múru. To je Gaaspi.
iPhone 11, iOS 13.4
Apple watch 5, watchOS 6.2
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015), macOS Catalina 10.15.4
Apple TV 4K, tvOS 13.4
Apple user from 15.3.2004

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: Slabá vydrž baterie iPhone 7

Příspěvek od Jirka_S »

@witkoj: asi jo, kdysi začal slovensky, teď už přešel na češtinu (sice s chybami), těžko říct, kdo to vlastně je.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Slabá vydrž baterie iPhone 7

Příspěvek od rony »

Ked ho implicitne beries ako cloveka, ktory sa drzi svojej pozy kverulanta, tak s kludom reaguj.

Pozri, mas dve moznosti. Bud uprimne veri blbostiam typu co pise u fotky tej Nokie, ze nejako je mozne robit komplexne komunikatory s energetickymi narokmi tej pravekej Nokie. Alebo okej, neveri tomu. Lenze v konecnom dosledku to vyjde pre neho narovnako. ;-)

Keby sa chcel bavit k veci bez komedialnych vloziek, tak to iste zvladne. Chyba mu mozno firewall, ze ktore z veci, co ma v hlave, vazne nemusime vidiet ;-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Slabá vydrž baterie iPhone 7

Příspěvek od Gaaspi »

Co na srdci to na jazyku. Nehladajte za tym nic. Proste so starymi mobilmi nikdy zadne problemy nebyly. S tema novyma porad! To me vadi.

Cestinu jsem se nikdy neucil ale prizpusobuji se. V cechach mi mistni nacionalisti nadavali ze "tady ses v cechach!" kdyz sem ve vesnici na morave promluvil v cukrarne slovensky.

Hodne filmu je s ceskym dabingem tak se snazim projit na cestinu tak vam zas vadi to. Tak co vlastne chcete? Slovenstina vam vadi, cestina taky. Nereste jako pisu ale vsimejte si podstatu. Rozumite textu? Rozumite. Notakpotom?

Ale to je jakosi vsude na forech manie lidi ze se navazeji do pravopisu a podobne. Diskuse je o tom aby lide rekli svuj nazor. Tak ja ho rikam a proto vsude nadavam na smartfony lebo to tak citim. Stare mobily zdaleka nedelali tolik potizi jako ti dnesni. Tak proc se vyrobci neinspiruji tim. Jednoduche jako facka.

Takze iphone 7 si ani nemusim shanet lebo s vydrzi to je jako u vsech smartfonu. Pro me je smartfon nutne zlo a apple to mensi zlo... Kdyby si doba nevyzadovala funkce smartfonu tak ho ani nechci.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Slabá vydrž baterie iPhone 7

Příspěvek od rony »

nepis cesky, dam ti takuto radu. vazne. Je to rovnako smiesne ako ked Cech zaplieta slovenske slova do svojej predstavy, ze hovori slovensky.

Ak ti tu na fore niekto nadaval, ze pises po slovensky, tak ma tam nasmeruj. So mnou sa tak moc hrat nemoze ale naopak ja sa rad zahram.

Ale pravopis je znamka toho, ze dany clovek kontroluje, co pise, takze nesplieta piate cez deviate. A hlavne mu potom kazdy lepsie rozumie.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Slabá vydrž baterie iPhone 7

Příspěvek od Clon »

Gaaspi, pokud vnimas vydrz smartfonu jako PROBLEM, tak ho proste řeš. Bud si jej muzes i nekolikrat denne dat dobit na elektriku, nebo pokud nemuzes z 220, porid si Powerbanku. Za 1000 Kc sezenes docela slusnou 10.000 mAh - nabijes tel zhruba 3x.
Nadavat, ze zadny vyrobce smartfonu (ani Apple) dosud nevymyslel baterii lehkou s obrovskou kapacitou asi fakt nema smysl. Nebo jsi snad ochoten ke smartfonu tahat jeste autobaterii? Smiř se s tim, ze “mnohofunkcni” smartfon proste sezere vic elektriky nez “jednofunkcni” stary telefon.
Nebo se jeste muzes stat clenem nejakeho tymu pri vyvoji baterií - pokud neco prevratneho vymyslis, svet ti urve ruce (budes v baliku a do smrti uz nebudes muset pracovat).
Mimochodem - kdyz vyndas SIM a telefon nechas zapnuty lezet na stole - vydrzi TYDEN. Vyzkousej to. Muzes oponovat, ze Nokia vydrzi tyden i se SIM - ano, asi ano. Ale zrejme to bude souviset s tim, ze Nokia beztak umi jen site GPRS a 2G - zrejme jsou tyto site mene narocne na baterii nebo funguji nejak jinak.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Slabá vydrž baterie iPhone 7

Příspěvek od Gaaspi »

Rony "tva slova jsou moudre" naozaj. Nebolo to s tou cestinou na tomto fore ale na morave v jednej dedine a na inom fore davnejsie. A hlavne co si si vsimol ze vacsinu prispevkov pisem v afekte ked mi nieco na iphone nejde. Takze prispevky pisane v hneve su take ako vravis.

Najprv vychladnut a potom pisat ... Beriem na vedomie a "prominte"

Dakujem za rady a powerbanku som si zaobstaral. Na iphone 6s aj 7 sa mi paci ze su tenke a este stale nie tie najvacsie.

PS: Myslel som si ze slovaci sa lepsie prisposobia cechom kedze cesky vplyv je velky na slovensku ale naopak to nefunguje a slovenske apple forum za vela nestoji...
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Odpovědět