iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od sharkee »

Doporučuji používat Gmail appku. TT v CZ není.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Clon »

Taky pouzivam gmail appku a oznameni dostavam okamzite. Taky bych doporucil seznam preposilat na gmail a pouzivat IMAP protokol.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Jeronimo
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 60
Registrován: pát říj 31, 2008 2:42 am

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Jeronimo »

Ale zpět k tématu. Za zhruba týden používání pozoruji jeden fakt. Za mého bězného používání mám telefon už 60 hodin v provozu a indika-kátor baterie momentálně ukazuje zbývající kapacitu 25%.

S iPhone 4 (stáří tak 4,5 - 5 let) jsem celý den s baterií zvládl v pohodě taky, někdy jsem ho nabil až třeba další den v práci, ale tohle je pro mě výrazné zlepšení.

iPhone SE 64GB (iOS 10.3.2)
iPad 2 32GB (iOS 9.3.1 ...předtím iOS 7.1)
Watch Series 2 (OS 3.2.2)
iPhone 4 16GB (iOS 7.1.2)
iPhone 3G 8GB (iOS 4.2.1)

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Pantani »

Mám od včerejška novýho černýho 16 GB a je moc fajn. Upřímně teda samozřejmě žádný velký překvapení pokud přecházíte z 5S jako jsem přešel já, ale všechno je takový nějaký rychlejší a samozřejmější.
Mám ale problém: nelze vypnout 3G síť. Na starým 5S to šlo, tady to nejde. Nabídka v Settings.app pro mobilní data je jiná, než byla na starým founu, dá se vypnout jen LTE. Má někdo podobnou zkušenost? Mám operátora GoMobil, mateřská síť je T-M, iOS 9.3.1.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Jeronimo
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 60
Registrován: pát říj 31, 2008 2:42 am

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Jeronimo »

Mám T-M, v nastavení mám jen:

Mobilní data / Volby dat / Zapnout LTE (vyp, hlas a data, pouze data)
Mobilní data / Volby dat / Datový roaming (off, on)

Tohle myslím operátor ovlinit nějak může.

iPhone SE 64GB (iOS 10.3.2)
iPad 2 32GB (iOS 9.3.1 ...předtím iOS 7.1)
Watch Series 2 (OS 3.2.2)
iPhone 4 16GB (iOS 7.1.2)
iPhone 3G 8GB (iOS 4.2.1)

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Pantani »

Jo, mám to naprosto stejně. Jen je mi divný, že na starým 5S tam ty volby pro 2G + 3G + LTE byly, na 5SE už nejsou. Jestli to ovlivňuje operátor, tak je to podle mýho celkově chybná strategie, protože tohle je omezení pro uživatele.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Clon »

Leta jsme volali, aby ty prepinace operator/nebo Apple pridali.
Az je tam konecne pridali, pri (pred) kazdou novou aktualizaci iOS se musime pidit, jestli na danem telefonu a operatorovi ty prepinace zustaly nebo ne :-(
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Pantani »

To je pro mě zatím jediný výrazný zklamání. A je to důvod, proč to možná zkusím restornout na 9.2.1, třeba to tam ještě bude. Dá se to vůbec restornout na starší verzi? - nikdy jsem se po tom nepídil.

BTW někdo si tu stěžoval na hrkající horní tlačítko vypínání. Na mým hrká, ale tak malinko, že při běžný manipulaci to není vůbec znát/slyšet a musíte ho vyloženě nutit pohybem prstu po tom tlačítku, aby to nějaký zvuky vyluzovalo a i pak je to skoro na hranici slyšitelnosti.. Podle mýho je to už totální hnidopišství.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od mirmo80 »

Downgrade uz neurobis. Uz len aktualny sw a dufat, ze v dalsej aktualizacii to pribudne.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

acco600
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: sob dub 09, 2016 10:13 am

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od acco600 »

Ja mam 5se a O2 a nastaveni siti tam mam 2g,3g a 4g jestli myslite tohle..

Quartz
Host
Host
Příspěvky: 35
Registrován: úte říj 25, 2011 1:26 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Quartz »

Jen pro info, Datart má teď akční cenu na SE 16GB za 11 999 Kč, ale pravděpodobně jen 1 den. Včera byla akce na Gold dnes na Space Grey. Já mám objednáno. Je to jen předobjednávka, termín dodání by měl být začátkem května.
iPhone 4S
MacBook Air 13 (2012)

Razr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 09, 2008 7:42 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Razr »

No, a ten kdo to nestih nebo chce jinou variantu, jeste je 5% sleva na Smarty.cz. Sice to neni litr dolu, ale porad ~600CZK u 16GB je fajn. Staci zadat 5%CSOB, plati to v zasade na cokoli (treba i novy iPad Pro).

EDIT: Dneska na Datartu zase v akci SG 16GB varianta.
Naposledy upravil(a) Razr dne pon dub 18, 2016 1:05 pm, celkem upraveno 1 x.
iPhone X, iPad Pro, MacBook Pro, Apple Watch Series 2

Freaders
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2588
Registrován: pát lis 06, 2009 4:31 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Freaders »

Nevíte někdo jak je to s další dodávkou do ČR? Mám objednáno v alze od 14.4 a zatím žádné info.
iPhone SE 64GB Space Gray
MacBook Pro 13" Retina late 2013 i5 256GB SSD 8GB RAM 10.10.2
Moto 360
Xiaomi Mi Band
iPhone 5C 32GB Blue
iPhone 4S 8.1.3

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od pegas »

No AS teď udává 2-3 týdny, takže v Alze to asi nebude o moc lepší, pokud neprodávají modely EU. Ty by asi sehnali dříve.

Ladin
Host
Host
Příspěvky: 91
Registrován: sob dub 11, 2015 6:45 am

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Ladin »

Doporučuji koupit u O2, maji snad skoro všechny modely SE skladem a doručení do druhého dne zdarma.....objednáno v uterý ráno v 9:00 přes net a ve středu ve 12:18 jsem ho měl v ruce... ;-)

PS: česká distribuce

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Clon »

Jo, a pripadne reklamace si rešte v Britexu :-(
Ani za boha, diky.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

sk8er_b0y
Host
Host
Příspěvky: 57
Registrován: pát úno 04, 2011 11:38 am

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od sk8er_b0y »

uz ich nemaju ani v O2 , a rose gold je tazko zohnat, a aj ked sa da tak je to EU distribucia a je drahsi , neostava nic ine len cakat :)

trminek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 02, 2010 10:14 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od trminek »

proč Britex proboha? V prvním roce jde uplatnit záruku v jakémkoli servise.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Clon »

To je pravda :-)
A co teda v roce druhem? Nebo to uz se nic stat nemuze?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od sharkee »

Věci si kupuji kvůli používání, výrobek kde musím počítat se servisem bych si nekoupil. Rozhodovat se tedy podle tohoto u mobilu, považuji za zbytečné.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

cleo.25.gr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: úte led 21, 2014 12:53 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od cleo.25.gr »

Clon ono vecsina ľudí si kúpi mobil na rok tak ten druhý ich už až tak trápiť nemusí [VICTORY HAND]️


Sleduj http://spravodaj.madaj.net/
iPhone X

trminek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 02, 2010 10:14 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od trminek »

V druhém roce půjdu reklamovat do O2 kde jsem koupil a ať si s tím dělají pak co chtějí...
Navíc z mých zkušeností vše co jsem řešil na telefonu vadného bylo prakticky jen u nového kusu a tedy v 1. roce se dalo řešit naprosto bez problému. (Vadné pixely, posunutá čočka foťáku atp.) Jediné s čím jsem měl problém v druhém roce záruky bylo vypínání telefonu v různém stavu nabití baterie a to mi Britex vyměnil kus za kus asi do 3 dnů. Takže tedy fakt nechápu problém.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Anndy »

Ja co vzdy na ip riesim - aspon vo firme na IP4, 5 aj teraz 6-kach - zvisle farebne flaky po bokoch display-a (bud vpravo, alebo vlavo). Zacinaju sa vzdy objavovat v druhom roku pouzivania. Takmer na vsetkych iphone, co mame vo firme sa toto deje kazdy krat v druhom roku pouzivania sa v roznych intenzitach zacinaju objavovat tieto flaky.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Pantani »

Po dvou týdnech používání, musím říct, že baterka proti 5S je určitě lepší. Telefon mi dnes vydržel pátý den a něco k tomu, přestože se mu nedá vypnout to prokletý 3G, používal jsem BT a volal jsem víc než obvykle. Můj starej 5S by už byl dávno mrtvej. Hádám zlepšení tak o 20%.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

wolf
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 314
Registrován: čtv bře 20, 2008 10:31 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od wolf »

Paty den,to si delas srandu ne?tomu neverim...

Leonko
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1084
Registrován: úte črc 30, 2013 3:10 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Leonko »

Musíš to brať z nadhľadom. Aj Mike biker sem dával tie svoje 3 dňové výdrže na plusku a vo využití potom mal 80 percent plocha a uzamknutá obrazovka 10 percent kontakty a 10 percent SMS. :lol:

wolf
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 314
Registrován: čtv bře 20, 2008 10:31 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od wolf »

njn, ale to nemá co dělat s výdrží, ale pohotovostí a kvůli tomu si asi nikdo takový telefon nekupuje :D nicméně pokud vydrží alespoň den při zátěži tak ok 8)

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Pantani »

Jasný, nesmíte mě brát moc vážně. Nakonec z toho bylo přesně 136 hodin, pak to chcíplo. Baterie u SE je podle mýho fakt tak o 20-30% lepší než bejvala u 5S. Doufám, že tam vrátěj ten přepínač na 2G, už jsem jim tam psal, takže to jistě bude hned v příštím minor updatu ;-)
Telefon je skvělej. Četl jsem někde (tady?), že lidi mají na těch telefonech problémy s rozpoznáním otisků prstů - rozhodně se aspoň tomu mýmu nedaří nikterak chybovat při jejich čtení a popravdě si ani nepamatuju, že by se to kdy stalo.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od sharkee »

ale to ten telefon jen leží na stole a není používán, že ano
já se nedostanu přes 24 hodin ani o víkendu (iP6S)
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

zit
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: úte dub 26, 2016 6:16 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od zit »

Ahoj,
nevite kde se da sehnat SE 64gb silver nebo seda dnes jsem se ptal v iStyle a iSetos nic nemaj, na netu se da sehnat jen ruzova.
Dik

Quartz
Host
Host
Příspěvky: 35
Registrován: úte říj 25, 2011 1:26 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Quartz »

Dnes jsem volal do Applu a bylo mi řečeno, že ti co si dnes objednávají iPhone SE mají dobu doručení až 20. května. Prý první zásobují svoje zákazníky a až poté odesílají některé telefony svým autorizovaným odběratelům. Telefon mám objednaný 15.4. z Datartu tak mi neříkejte, že ho nedostanu dřív než např. toho 20.5. Neví někdo kdo je zběhlí v kupování nových iPhonů po vydání jak to chodí s tou doručovací dobou?
iPhone 4S
MacBook Air 13 (2012)

zit
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: úte dub 26, 2016 6:16 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od zit »

No s tou dostupnosti je to spatny ruzovej neni problem, ale ostatni barvy v 64 nesehnatelny, myslim si ze ted zacatkem kvetna musi neco naskladnit tady mam vyjadreni z iSetos

,, Dobrý den,

pokud si nyní objednáte jakýkoli model iPhone SE, tak předpokládané doručení je do 1 měsíce. Bohužel objednávek máme spousty, zboží naskladňujeme zřídka v malém množství. Objednávky vykrýváme v pořadí, ve kterém nám dorazily.

Děkuji za pochopení, S přáním hezkého dne

sk8er_b0y
Host
Host
Příspěvky: 57
Registrován: pát úno 04, 2011 11:38 am

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od sk8er_b0y »

ja som na tom podobne. neviem zohnat 16GB rose gold, nikde ho nemaju a dodavky su vsade tyzdne alebo dokonca aj mesiac. Tri objednavky som uz zrusil. Zatial mam jednu nezrusenu v iSetos a tiez mi pisali ze zatial nevedia kedy budu naskladnovat. :(

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od mike-biker »

Na Aukru je k prodeji SE 64GB Space grey.
http://aukro.cz/iphone-se-sedy-64gb-i6157338563.html.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Quartz
Host
Host
Příspěvky: 35
Registrován: úte říj 25, 2011 1:26 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Quartz »

Také jsou zde nabízeny 2ks 16GB space gray, přemýšlím jestli do toho nejít...ale mám i trochu obavy i když bych asi nemusel. Telefon nový, zabalený, česká distribuce. Mám objednáno 2 týdny v Datartu a nevím jestli se vyplatí čekat ještě další měsíc...co myslíte?
http://aukro.cz/apple-iphone-se-16gb-i6151135036.html
iPhone 4S
MacBook Air 13 (2012)

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od mike-biker »

Pokud někdo nechce odmáznout DPH a je tam záruka 24 měsíců, není žádný problém. :)
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

zit
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: úte dub 26, 2016 6:16 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od zit »

No to je skoda ja prave to dph odmaznout potrebuji ;) podle meho musi zacatkem kvetna naskladnit jinak O2 byla do minuleho tydne jistota, meli tam vsechny modely ted uz taky moc sdilny nejsou ,, Hezký den, mrzí mě to, ale v tuto chvíli nemáme novinky ohledně naskladnění. O2 guru ;))))

Kiko
Host
Host
Příspěvky: 10
Registrován: čtv dub 28, 2016 6:47 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Kiko »

Já zase řeším trochu jiný problém. Telefon jsem si objednal už 3x (Verze Space Grey 64 GB) a vždy bylo volné tlačítko power button :-( Takže jsem ho zase vrátil a už ani nedoufám, jestli narazím na kus, který bude mít tlačítko tak pevné, jako můj 5s.

zit
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: úte dub 26, 2016 6:16 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od zit »


trminek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 02, 2010 10:14 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od trminek »

Tak to já volné tlačítko neřešil, mně tedy štvala nažloutlá horní část displaye a prach v čočce. Objednáno 2x na prvním kusu byly pro změnu 2 vadné pixely..

Odpovědět