iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Sweety
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 174
Registrován: sob srp 07, 2010 3:13 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Sweety »

Myslim pozorovaci uhly na displayi. Zdaji se mi o proti 5s horsi. Je to videt na bilem podkladu a jde to do ruzova.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od mike-biker »

Je to naprostý nesmysl, panely na iPhone 5s a SE jsou zcela identické.
Pokud se na to člověk zaměří, začne vidět i to, co vidět není.
Pokud se nechystáš na mezinárodní výstavu LCD panelů a soutěž o nejbělejší panel, tak se na to vykašli a jdi radeji dělat něco smyslupnějšího. Nic ve zlém, ale nehledej chyby za každou cenu. :)
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

trminek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 02, 2010 10:14 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od trminek »

Ten display není dokonalý, je to prostě starej křáp. Já mám například na horní hraně nažloutlý proužek a co jsem koukal, měla ho tam většina ostatních kusů. Prostě to není display, který má 6S... Takže to tak beru a neřeším to.

Atp28
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: ned črc 10, 2016 1:39 pm

iphone Se

Příspěvek od Atp28 »

Zdravim vsetkych


chcel by som poprosit o radu viem ze sa to tu uz riesilo ale len ohladne iphone 5/5s ale je normalne ze ked potrasem telefonom zacne nieco hrkat?je to bezne pri vsetkych iphonoch?

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Jadro »

Ano, je to autofocus fotaku. Ale kdyz s tim zahrkas jeste vic, tak se mozna poskodi a hrkat to prestane ;-)

wolf
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 314
Registrován: čtv bře 20, 2008 10:31 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od wolf »

štěrchání ve foťáku - normál, žloutnoucí displej - měl jsem rok 5ku, pak rok a půl 5s a nikdy žádný problém, ani neznám nikoho, kdo by měl podobný problém. U SE jsem doslova nadšený výdrží baterky, při stejném užívání- kde 5S už umíralo, když ho nešetřím mám večer minimálně 50% kapacity baterie. Foťák skok kupředu jak hrom a rychlost těžce návyková, já jsem teda tuuuuze spokojený, mohli by za rok udělat zase nějaký upgrade při zachování velikosti a designu :D

Kiko
Host
Host
Příspěvky: 10
Registrován: čtv dub 28, 2016 6:47 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Kiko »

Ahoj, chci se zeptat na zkušenosti se sítí T-Mobile a jejich LTE. Pohybuji se v oblasti, kde není souvislé pokrytí LTE a při přechodu s E => LTE mi vždy vyběhne hláška "Nelze aktivovat datovou síť". Při přechodu ze 3G => LTE, nebo z LTE => 3G, => E se toto nevyskytuje. Myslíte že je to chyba telefonu, nebo prostě chyba sítě? Díky za reakce a vaše zkušenosti.
Obrázek

Jeronimo
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 60
Registrován: pát říj 31, 2008 2:42 am

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Jeronimo »

Hledal jsem marně tlačítko like, protože mám názor úplně stejný, jen nedokážu porovnávat s verzí 5/5S, protože jsem ji nevlastnil a přeskočil jsme daleko, rovnou z verze 4.

iPhone SE 64GB (iOS 10.3.2)
iPad 2 32GB (iOS 9.3.1 ...předtím iOS 7.1)
Watch Series 2 (OS 3.2.2)
iPhone 4 16GB (iOS 7.1.2)
iPhone 3G 8GB (iOS 4.2.1)

misha
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 781
Registrován: ned lis 07, 2010 8:31 am

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od misha »

Kiko: mam stejny problem. zatim jsem to neresil, protoze stacilo dat OK a data bezela dal. nicmene take si necham poradit.

jinak s tlf jsem naprosto spokojen. pri mem pouzivani je dvoudenni vydrz opravdu super.

Kiko
Host
Host
Příspěvky: 10
Registrován: čtv dub 28, 2016 6:47 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Kiko »

misha: zjistil jsem minimálně jednu věc, když vypnu HLAS a DATA a nechám pouze DATA, tak to funguje bez problému. Už jsem to komunikoval s technikem, tak uvidíme. Doporučuji také nahlásit, čím více lidí, tím je větší šance na vyřešení problému.

Carloss21
Host
Host
Příspěvky: 21
Registrován: čtv led 23, 2014 1:42 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Carloss21 »

Ahoj, malý dotaz.
Pokud mám čip N69ap tak mám verzi od Samsungu nebo TSMC?

iSiko
Host
Host
Příspěvky: 14
Registrován: pát led 15, 2016 8:54 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od iSiko »

Máš čip od TSMC


Sleduj http://spravodaj.madaj.net/

Carloss21
Host
Host
Příspěvky: 21
Registrován: čtv led 23, 2014 1:42 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Carloss21 »

Super děkuji, ještě jedna věc.

Jaký máte signál na vašich SE? Zdá se mi že můj bývalý 5S + 6 na tom byly lépe. Bydlím v na Praze 9 a doma v bytovce mi kolísá signál že tři na čtyři, někdy na pět. Když mobil držím v ruce tak mám sotva 4 kolečka, někdy se to i celou dobu drží na třech. Mám Vodafone a používám jen 2G. Jsou na tom SE hůř se signálem nebo by to mohlo být verzi iOS 9.3.5?

airmt
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 327
Registrován: ned lis 06, 2011 10:28 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od airmt »

Apple zlevnil 64 GB verzi SE na 14590 Kč
http://www.apple.com/cz/shop/buy-iphone/iphone-se

Andrejevič
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: stř zář 14, 2016 7:58 pm

iPhone SE - vadný display

Příspěvek od Andrejevič »

Ahoj, rád bych se s vámi podělil o svou čerstvou neblahou zkušenost s iPhonem SE. Držím telefon v ruce, klepnu jako už milionkrát předtím na display, ten zhasne a od té chvíle už nenaskočí. Telefon normálně reaguje na připojení do zásuvky nebo k počítači, prostě běží dál, ale display černý jako uhel. Když dám tvrdý restart, chvíli svítí jablko, pak na zlomek vteřiny naskočí plocha (i se správným časem a všemi ikonami) a display zase zhasne.
Nečekám, že mi někdo dáte nějakou zázračnou radu, jak telefon oživit. Spíš si chci postěžovat, proč jsem dával 13 tisíc za telefon, který mi po pěti měsících standardního používání odejde v ruce??? Máte někdo podobnou zkušenost? Opravdu už ani Apple není zárukou kvality?
P.S. Abych předešel pochybnostem, pro mě je takovýto telefon dost drahá hračka, takže jsem si ho dobře hlídal, nikdy mi nespadl, ani žádný náraz, kupoval jsem hned na začátku prodeje v dubnu přes AppStore...
Naposledy upravil(a) Metalgirl dne stř zář 14, 2016 8:38 pm, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Přesunuto do již existujícího tématu.

misha
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 781
Registrován: ned lis 07, 2010 8:31 am

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od misha »

Andrejevic: a) DFU (myslim, ze ti pomuze) b) reklamace (dostanes kus za kus) c) pokud vyrobis jeden kus rucne, neni to zarukou kvality. pokud jich vyrobis 10 milionu, statisticky tam nekde nejaka chybka bude.

Andrejevič
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: stř zář 14, 2016 7:58 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Andrejevič »

mischa: Díky za reakci! a) DFU jsem nezkoušel, vzal jsem to rovnou do autorizovaného servisu, prý vadný hardware. b) Jaký kus za kus? Kde to žiješ? Pěkně poslat do servisu na cca 5 pracovních dnů, takže budu týden bez telefonu. Kdybych si byl býval koupil nějaký za dvojku, můžu si hned skočit pro nový a jsem v pohodě. :-(

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Metalgirl »

Samozřejmě ti nevymění hned na místě nový, v servise opravdu nemají kusy jen tak ladem na skladě, servis zjistí závadu, pokud se potvrdí, tak jsou dvě možnosti:
1. přímo u Applu objedná swap jednotku, samozřejmě to nějakou dobu trvá, než z Irska či Velké Británie nový kus dojde, takže se samozřejmě čeká - tím pádem dostaneš nový kus a toto misha myslel
2. pokud je možno, provedou opravu na stávajícím kusu, to znamená, že tam závada není taková, že by nešla opravou odstranit

Ju, to jen tak pro upřesnění. :)
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

dudulusan
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: pát zář 16, 2016 8:52 am

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od dudulusan »

Ahoj, nevíte jestli je v iOS10 vyřešen problém se zvukem BT handsfree u iPhonu SE? Dík

Andrejevič
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: stř zář 14, 2016 7:58 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Andrejevič »

Metalgirl: Děkuji za reakci a upřesnění, ale řekněme si to na rovinu: když se mi v záruce rozbije mobil jakékoliv značky, tak mi ho v servise buď opraví, nebo mi holt chtě nechtě dají nový. Takže jsme zpátky, kde jsme byli. Kdyby mi telefon jedinkrát spadl na zem, neřeknu ani slovo. Pochopil bych i to, že odejde nějaké tlačítko. Sice by mi to po pěti měsících připadalo trochu brzy, ale může se stát. Ale že mi telefon odejde v ruce? Jakou výhodu mám tedy z toho, že jsem si koupil telefon za 13 tisíc a ne nějaký čínský no name za desetinovou cenu? Moc rád bych slyšel nějakou smysluplnou odpověď...

trminek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 02, 2010 10:14 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od trminek »

Jako promiň, ale co tu řešíš? Je to mobil, může odejít jako jakýkoli jiný, třeba i ten za dva tisíce. Chápal bych, že budeš toto řešit, kdyby to servis odmítl opravit. Budeš muset holt těch plus mínus 5 dní vydržet a počkat na výměnu.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Metalgirl »

Andrejevič: Neznám žádnou značku a žádný servis, který by měnil kus za kus na místě do pěti minut. Takže jsi úplně mimo. A mimochodem, už je to mimo téma, takže se tu rozhodně nebude řešit iPhone za x peněz versus levný noname čína a jak je možné, že se to kazí atd.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Kiko
Host
Host
Příspěvky: 10
Registrován: čtv dub 28, 2016 6:47 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Kiko »

Kiko píše:Ahoj, chci se zeptat na zkušenosti se sítí T-Mobile a jejich LTE. Pohybuji se v oblasti, kde není souvislé pokrytí LTE a při přechodu s E => LTE mi vždy vyběhne hláška "Nelze aktivovat datovou síť". Při přechodu ze 3G => LTE, nebo z LTE => 3G, => E se toto nevyskytuje. Myslíte že je to chyba telefonu, nebo prostě chyba sítě? Díky za reakce a vaše zkušenosti.
Obrázek




Dnes se mi vrátil telefon ze servisu, kde byl vyměněn za nový kus a závada se již neobjevuje :Yahoo!:

edit

Zajímavá věc kterou jsem dnes zpozoroval v SE v kombinaci s iOS 10.0.1. Při vytáčení hovoru je slyšet ton ze sluchátka, nicméně, když mě protistrana hovor odmítne, obsazovací ton se přepne do spodního hlasitého reproduktoru. To samé, pokud volaná strana hovoří, automaticky se ozve obsazovací ton ze spodního hlasitého reproduktoru namísto ze sluchátka. Děje se to také někomu? :shock:

Carloss21
Host
Host
Příspěvky: 21
Registrován: čtv led 23, 2014 1:42 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Carloss21 »

Ahoj, občas se mi stává že když chci odemknout telefon hb, tak se nic neděje a ani se nerozsvítí displej. Napodruhé už je to ok a funguje. Děje se to někomu taky nebo ne ???

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od sharkee »

A nemáš zapnutou novou funkco rozviceni telefonu zvednutim?
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Carloss21
Host
Host
Příspěvky: 21
Registrován: čtv led 23, 2014 1:42 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Carloss21 »

Nemám.

Cobra
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 151
Registrován: úte úno 08, 2011 11:13 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Cobra »

Tak som si po 5 rokoch tiež doprial nový iPhone, SE. Oproti 4 je výrazne ľahší, samozrejme rýchlejší, čo sa mi však nepáči su hlučné tlačidlá (okrem HB). V tomto smere bol iP4 lepšie spracovaný.

Objavil sa mi však problém, že na stránke emefka mi z mobilu nejdú uploadovať fotky. Iba ak ich upravím a exportujem z appky Instagram Layout. Ostatné aplikácie na úpravu fotiek, meme makery alebo aj obyčajný printscreen to neberie. Keď tú istú foto otvorím cez Fotostream na iPade s iOS7, tak to nahranie na emefka prebehne bez problémov.
Neviete, v čom by to mohlo byť?

edit

Chválim skvelú výdrž baterky.
Naposledy upravil(a) Cobra dne čtv pro 15, 2016 12:11 pm, celkem upraveno 2 x.

Kiko
Host
Host
Příspěvky: 10
Registrován: čtv dub 28, 2016 6:47 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Kiko »

Může mi někdo poradit jak na SE s iOs 10.1.1 vypnout Siri? Mám ji deaktivovanou v "omezení" ale přesto, když omylem delší dobu podržím Home Button tak se mi objeví Voice Control :-(

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Anndy »

Voice Control nie je siri. Toto zatial vypnut nejde. Ale v myslim, ze v ios 10.2 to uz pojde. Aspon v bete sa to uz da nastavit.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

martenzistor
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: pát črc 29, 2016 12:15 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od martenzistor »

Zdravim, akurat som narazil na problem - vrzgajuci displej, cital som diskusie ze to mal 5s, ale ocividne sa to deje aj pri SE. Narazam na tento clanok - https://www.[BULVAR: odkazujte na jiné zdroje]/2013/1 ... -displeje/ akurat ze mne sa to nedeje na lavej strane ale na pravej a pravy horny roh je trocha vystpuny, cca 1 mm. Mobil mam od operatora O2. Mate skusenosti s pozitivnou reklamaciou, respektive stoji to zato reklamovat alebo cakat kym sa to zhorsi?

sk8er_b0y
Host
Host
Příspěvky: 57
Registrován: pát úno 04, 2011 11:38 am

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od sk8er_b0y »

neviete niekto nahodou ako to je s dostupnostou SE v telekome? na stranke o dostupnosti nic nepisu...aspon som si nevsimol :)

Cobra
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 151
Registrován: úte úno 08, 2011 11:13 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Cobra »

Dnes som zaspal kvoli blbemu iphonu! Rozhodol sa, ze nebude vydavat ziadne zvuky, takze som ani budik nepocul. iOS 10.1.1. Pomohol az restart telefonu.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od mirmo80 »

Síce blbé, ale aj iPhone je len elektronika a už vôbec nie dokonalá :wink:
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Papek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: úte zář 21, 2010 9:05 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Papek »

Jj pamätám si na bug, este v iOS4, kde nefungoval po novom roku budík. Tuším až týždeň. :-)
iPad Mini White 1st gen
iPhone 7 32GB Black
Lumia 950 DS White

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od bedo. »

iOS 6, do verzie 5 bol iOS bezchybný, prečo si myslíš, že na ňom stále bežím? :)

Kiko
Host
Host
Příspěvky: 10
Registrován: čtv dub 28, 2016 6:47 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Kiko »

Po aktualizaci iOS 10.2 se mi u volaní, konkrétně u záznamníku začal náhodně objevovat odznak bez čísla. Hlasovou schránku nepoužívám - asi chyba, což?

https://drive.google.com/file/d/0B95HcD ... sp=sharing

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od mirmo80 »

Tu 111pepino @ Záznamník sa uz o tom diskutuje.
Aj mne to zacalo robit.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Kiko
Host
Host
Příspěvky: 10
Registrován: čtv dub 28, 2016 6:47 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Kiko »

Díky za odkaz - snad to opraví.

Koks
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 407
Registrován: ned pro 25, 2016 12:11 pm

iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Koks »

Tak tu mam SE a:

- tlačítka hlasitosti nějaká vycvachtana resp. jak uvedeno o par příspěvku výše, jsou HLUCNA

- mikrofon, na HF režimu mi není rozumět...

Co vy?

Grent
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: pon pro 12, 2016 7:15 am

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Grent »

Viete mi niekto porovnat vydrz baterie medzi Iphone 7 a SE ?

Odpovědět