iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od pegas »


mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od mirmo80 »

Skoda toho 3D displeja.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Leonko
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1084
Registrován: úte črc 30, 2013 3:10 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Leonko »

Hlavne sa smejem na tých cenovkách. :D Keď tu bol 5S ako vlajková loď, tak štartoval na 699. Ale teraz nevadí, ked bude 5SE start na 399, však? :D

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od mirmo80 »

No sam si to napisal, ked bol 5S vlajkova lod. 5SE samozrejme nie je.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od pegas »

Design nevím, mám smíšené pocity, asi už jsem si zvykl na zakulacené tvary řady 6, ale jinak HW je to docela slušnej. Budu zvažovat pro manželku.

Leonko
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1084
Registrován: úte črc 30, 2013 3:10 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Leonko »

mirmo80 píše:No sam si to napisal, ked bol 5S vlajkova lod. 5SE samozrejme nie je.

no hlavne ti nedošlo čo som tým myslel,... takže tak ...

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od mirmo80 »

Ved kludne vysvetli
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Leonko
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1084
Registrován: úte črc 30, 2013 3:10 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Leonko »

No, že ako zrazu nevadí, a spokoja sa aj so zníženou cenou 5SE o 300 eur dole. Zrazu je v pohode, že vynovený "5S" nemusí stáť 699 eur, ako stál každý nový 4 palcový iphone. Ale kľudne aj 399 :D

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Petrt »

Nám se líbí. Je stejný jako iP5S, ale výrazně rychlejší ;-). Ceny se mi zdají směšné, iP5S 32GB jsme kupovali za 17k a tento se 64GB je ještě levnější.
Nedočetl jsem se, jak to bude s touch id. Je to stejný model jako na iP6 nebo použitelný z iP6S?

Edit: tak už jsem to našel. Starý TouchID. Škoda, přeškoda.
Edit2: mizerná čelní kamera (stále 1.2Mpx); stejná mazanice ze zadní kamery jako iP6S; nemá barometr, takže nastoupaná patra se v Stepz stále nekonají.

Původní radost je pryč. Upgrade zatím nemá smysl.
Naposledy upravil(a) Petrt dne pon bře 21, 2016 10:04 pm, celkem upraveno 1 x.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od rony »

Rychlo prisli na to, ze si ludia nechavaju 5S. Takze tito su cielovka ako prvi. Potom prvi majitelia iphonov a nakoniec sluzobne telefony.

Niet co spekulovat, toto je telefone presne na tento ucel - neuvolnit priestor inym.

Dizajn 5S je zdaleka NAJPOSOBIVEJSI zo vsetkych iPhonov ake boli a su. Sestkova rada sa snazila o reinkarnaciu prveho ale malokto to spoznava.

Takze SE je sice najnovsi telefon ale nie je vlajkova lod, ale najnovsi iPhone vlastne reinkarnuje stary dizajn.

Najviac sa asi budu tesit majitelia 5S, lebo odrazu maju najnovsi dizajn iphonov :-)))
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

jackb
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 172
Registrován: úte čer 30, 2009 2:40 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od jackb »

vyzera to na moj dalsi iPhone. na 6tach sa mi nepaci velkost, ale tento je fair enough. okrem toho sa na neho da pouzit lacnejsie prislusenstvo (case, screen protector) z 5.
MacBook Pro late 2010
iPhone SE 128GB

Cobra
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 151
Registrován: úte úno 08, 2011 11:13 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Cobra »

Škoda že nie je 32gb model za 500€

Jeronimo
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 60
Registrován: pát říj 31, 2008 2:42 am

Dlouhodobý majitel iPhone

Příspěvek od Jeronimo »

Jako dlouhodobý majitel iPhone (3G a nyní verze 4) je pro mě iPhone SE něco jako telefon na přání. iPhone 4 mi šlape jako hodinky už několik let, ale práce se stále náročnějšími aplikacemi začíná čím dál více pokulhávat (všichni známe, že?) a z technických novinek u novějších verzí mě asi nejvíce láká senzor otisků prstů a v současném iOS 7.1 asi nejvíce postrádám informace u fotografií (datum, čas, místo - pro mě nepochopitelný nedostatek, ale kvůli tomu nebudu instalovat novější OS). Najdou se i další věci, tyhle mi však přišly na mysl první.

Rozměry iPhone 4/4S považuji u telefonu za přednost, ale psaní textu, nebo podobné titěrnosti mi rozhodně radost nedělají a nějaké milimetry v tu chvíli schází.

V zásadě pro mě byl dosud jedinou alternativou iPhone 5S, protože je mi velikostně i ergonomicky (tvarem těla, držení v ruce apod) bližší právě on (a o ceně nemluvě, i když tu sem netahám), v porovnání s verzí 6/6S a proto jsem po něm stále jen pokukoval po obchodech, sledoval aktuální cenu a čekal až trochu klesne. Ta se u 32GB varianty doposud dlouhodobě drží na cca 13 000 Kč. Navíc jsem si vědom, že 5S už nějakou dobu figuruje na trhu a stejně tak může zastarat i ona.

U verze 6/6S je pro mě jediným lákadlem větší displej do auta (používám často aplikaci TomTom na mobilu jako navigaci) a snadnější psaní textu.

A je mi šest, zda si o mě budou lidé myslet, že v ruce držím iPhone 4, 5S, nebo tabatěrku s nálepkou iPhone. Já si tyhle telefony oblíbil především pro jejich spolehlivost a jednoduchost.
Nemám ambice na nejlepšího 4k kameramana ze selfie tyčky, nejsem geek, ani trendy člověk. Také neřeším úspěšnost prodeje Applu, či jejich záměry. Ale považuji za důležité se dobře rozhodnout, co za tyto (pro mě nemalé) peníze koupím, zda a jak to využiji (slovo "potřebuji" jsem vynechal, o tom se dá polemizovat, ale do toho se zde pouštět nechci).

Varianta SE je pro mě nyní jasnou volbou - tentokrát tedy ve variantě 64 GB, když není 32, takže ze mě ještě vytáhnou prachy za gigabajty navíc, pokud si ho pořídím. Takže zde vidím situaci Win-Win, nebo ne?

iPhone SE 64GB (iOS 10.3.2)
iPad 2 32GB (iOS 9.3.1 ...předtím iOS 7.1)
Watch Series 2 (OS 3.2.2)
iPhone 4 16GB (iOS 7.1.2)
iPhone 3G 8GB (iOS 4.2.1)

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Petrt »

Na TouchID se až tak netěš. Ideálně funguje až na 6S. Podle popisu bude mít 5SE stále to samé, co 5S/6.
Ale uznávám, že cena je super, výkon také. Štve mě, že upgradem z 5S nyní nic nezískáme.
Ten nový foťák je v trochu horším světle tragédie a neskutečná mazanice a vše ostatní je původní.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

misha
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 781
Registrován: ned lis 07, 2010 8:31 am

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od misha »

zato upgrade z 4S a nizsiho je naprosto idealni. dlouho jsem zvazoval, ze bych si poridil 5Sko, ale zdalo se mi to v obchodech dost drahe na to, ze je to uz dost stary model. takze ted super. faktem je, ze tam mohli dat 2GB ram. protoze tech 512MB co mam je trebas na nacitani diskuzi u stranek vylozene k nas.ani. vyskocim, abych odepsal mail ci nejakou zpravu na komunikatoru a mnohokrat se vratim zpet a stranka se nacita znovu...

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Anndy »

Petrt píše:Na TouchID se až tak netěš. Ideálně funguje až na 6S. Podle popisu bude mít 5SE stále to samé, co 5S/6.
Ale uznávám, že cena je super, výkon také. Štve mě, že upgradem z 5S nyní nic nezískáme.
Ten nový foťák je v trochu horším světle tragédie a neskutečná mazanice a vše ostatní je původní.


Ja som čítal, že touchID je identické s tým v 6s a spol.
Tak isto komponenty máš nové - nielen foťák ale aj zbytok ako wifi, gsm anténa atď. Tak isto batéria vydrží skoro o 30% viac (13h miesto 10h) - takže si myslím, že je to kompletne nový model. Možno okrem obalu.
Upgradom z 5S získaš takmer 6s-ku na 90% v malom.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

airmt
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 327
Registrován: ned lis 06, 2011 10:28 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od airmt »

Procesor, šasi, baterie rychlost super. Foťák z 6S jsem nezkoumal, ale překvapuje mě, že píšete, že to není nic moc. Každopádně už jen kvůli tomu 12 mpx foťáku a lepším videím to chce 64 GB verzi, takže 17 tis. Kč. To by bylo ok, ale s 1 GB RAM ten telefon bohužel nebude mít tak dlouhou životnost. Na 4S s 7.1.2 mě asi nejvíce štve nedostatek RAM a neustálé znovunačítání všeho.
Oceňuji snahu Applu poprvé zlepšit výdrž baterie při stejně velkém šasi. Konečně vyslyšeli volání mnoha uživatelů.
Jak je to s tím Touch ID, je to fakt takový rozdíl mezi 5S/6 vs. 6S? Funguje v těch starších telefonech hůře nebo méně spolehlivě?
Co by mě ještě zajímalo, jak na tom bude telefon s výpadky hovorů (u všech IP co mají lidi v okolí jsou dost časté) a kvalitou sluchátka.

Jinak vzhledem k tomu, že hlavní co bych ocenil je teda asi jen až o 30 % lepší výdrž baterie, nevím jestli nejít ještě do 5S, u které se "dá" ještě vyžít s 16 GB a bude se doprodávat u CZ distribuce určitě i pod 10 tisíc (už před 14 dny jsem ji viděl za 9500), což znamená, že i při odpočtu DPH si lze zachovat 2letou záruku.

Leonko
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1084
Registrován: úte črc 30, 2013 3:10 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Leonko »

Fingerprint medzi 5S/6 a 6S je sakra znatelný. Na 5S/6 funguje tak, že musíš klikať 2x, raz zobudíš a raz odomkneš displej. (alebo proste klikneš telefón na home button aby si ho zobudil a chvíľu musíš podržať prst aby si odomkol)

Iná pesnička už je to pri 6S. Tu video na 3:47 https://www.youtube.com/watch?v=3tJ4QJd4nzg

... inak ešte aj tá RAM je dosť ochudobenenie, minule som tu dával video rozdielu medzi 1GB a 2GB https://www.youtube.com/watch?v=L0-6ZaFZubQ

trminek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 02, 2010 10:14 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od trminek »

iP5s nemá rozhodně stejné touch ID jako iP6. Přítelkyně má iP5s a rozpoznávání prstu je někdy doslova zoufalost. Já na iP6 nemám prakticky žádný problém vyjma situace mokrého prstu. Ano rychlost rozpoznání u iP6s je jinde, ale co se týká spolehlivosti rozpoznání je mezi iP5s a iP6 velký rozdíl. Tedy pokud bude mít iPSE čtečku z iP6, nemám s tím problém.

Sajfi
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 141
Registrován: pon pro 03, 2012 5:38 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Sajfi »

Tak konečně už zase chci novej telefon od Applu ... :-) Řada 6 se mi vůbec nelíbila a navíc to je na mě moc velký ... Takže tohle je přesně podle mýho gusta. Vypadá to jako 5S a střeva to má (skoro) jako 6s :-) Můj další telefon bude iPhone SE !
iPhone 8 64 GB Space Gray
iPad mini II WiFi 32 GB Space Gray
Apple TV 4K

misha
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 781
Registrován: ned lis 07, 2010 8:31 am

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od misha »

tak jsem nekde cetl, ze by tam mely byt 2GB ram. tedy jsem zvedav, co bude nakonec pravdou. osobne bych radeji ty 2GB.

EDIT: a rozhodne jsem rad, ze to vypada ze nema vycuhujici cocku fotoaparatu.

EDIT2: takze A9 ma pamet v sobe. tzn je vic nez realny predpoklad, pokud pouziji stejny cip, ze bude mit 2GB pameti take.

Leonko
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1084
Registrován: úte črc 30, 2013 3:10 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Leonko »

trminek píše:iP5s nemá rozhodně stejné touch ID jako iP6. Přítelkyně má iP5s a rozpoznávání prstu je někdy doslova zoufalost. Já na iP6 nemám prakticky žádný problém vyjma situace mokrého prstu. Ano rychlost rozpoznání u iP6s je jinde, ale co se týká spolehlivosti rozpoznání je mezi iP5s a iP6 velký rozdíl. Tedy pokud bude mít iPSE čtečku z iP6, nemám s tím problém.

Neviem aký mala tvoja frajerka senzor, no 5S a 6 majú senzory rovnaké a to prvej generácie. Myslieť si môžeš čo chceš. 6S už má druhej generácie.

Apple iPhone SE TouchID is the same as in 5s, much slower than iPhone 6s fingerprint sensor
http://www.phonearena.com/news/Apple-iP ... or_id79522

Inak dobrá správa, SE má 2 GB ram http://www.gsmarena.com/iphone_se_2gb_o ... -17364.php

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Petrt »

trminek: TouchID na 5S a 6 funguje stejně. Osobně ověřeno (5S má žena, 6tku jsem měl rok já). I ta na 6S má problém s mastným/zpoceným prstem, ale ne tak výraznou jako na 6tce.

Leonko: tak to je super zpráva, ty 2GB RAM jde fakt poznat (v Safari, jinde ani běžně ne).
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

trminek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 02, 2010 10:14 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od trminek »

Jestli jde o SW rozdíl nebo HW rozdíl je mi celkem jedno. Ale rozhodně tam rozdíl je. Dokumentováno mnoha videama a pod. viz například zde: To je totiž přesný příklad z praxe jak se to chová i mně.

http://9to5mac.com/2015/09/25/touch-id- ... iphone-6s/

Neřeším rychlost, ale hlavně spolehlivost čtení.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od rony »

mam trri zariadenia s touchid. ipad air2, 5s a 6s plus. na tretom je rychlost poznat. spolahlivost neviem rozpoznat.
snazim sa nacitat odtlacky pozorne. viem ze tipom na zlepsenie je ten isty prst si nacitat ako dva odtlacky.

takze spolahlivost je individualna.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Quartz
Host
Host
Příspěvky: 35
Registrován: úte říj 25, 2011 1:26 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Quartz »

Chtěl jsem si koupit iPhone 5s jakmile představí iPhone SE, jelikož by měli naši distributoři slevnit 5s např. o 2 000 Kč. Mohl by tedy stát např. 9 000 Kč, ale po vydání SE docela váhám jestli si ty 4 000 Kč nepřiplatit. Rozdíl mezi 5s a SE vypadá, že bude docela velký. Výkon, fotoaparát, wifi,... o proti 3 roky starému 5s i když je (bude) pravděpodobně ještě stále dobrý, ale ty 4 000 Kč za to asi stojí, co myslíte?
iPhone 4S
MacBook Air 13 (2012)

Razr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 09, 2008 7:42 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Razr »

Podle mě jo. Ta podpora toho SE v rámci SW updatů by měla být oproti 5s podstatně delší. Za tu cenu je to s tou výbavou prostě must-have.
iPhone X, iPad Pro, MacBook Pro, Apple Watch Series 2

airmt
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 327
Registrován: ned lis 06, 2011 10:28 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od airmt »

Pokud to má 2 GB RAM, tak reálná podpora (nikoliv jen papírová) bude delší - telefon prostě zvládne bez zádrhelů i spoustu dalších updatů iOS. Pokud by to mělo jen 1 GB RAM, tak to začne drhnout určitě dříve. Rozdíl ve Wifi a pásmech LTE nevím jestli poznáme, spíš bych řekl že ne. Jasná výhoda je ten procesor a udávaná výdrž baterky. Pokud hodně fotíš nebo občas natočíš video, tak 64 GB varianta je tady už asi povinná volba (= peníze navíc).
Jinak si myslím, že 5S má stále smysl - za 2 roky ho stále prodáš za slušný peníz a pokud kupuješ na firmu, tak 2letá záruka má svůj nemalý význam (u nákupu do 10 tis. vč. DPH nemusí být IČO na dokladu).

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od rony »

ano, pretoze hw je identicky s 6s, takze bude to sluzit dlhsie.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

MekliCZ
Host
Host
Příspěvky: 20
Registrován: úte úno 02, 2016 9:04 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od MekliCZ »

To se mi líbí! Všichni tu probíráte Touch ID. To okamžité odemčení je podle mě celkem k ničemu, protože často telefon jen rozsvěcuji kvůli notifikacím (když dorazí mail, chci nejdřív vědět, jestli má vůbec cenu mobil vytahovat z kapsy celý a číst to, nebo je to jen nějaký newsletter), což je u druhé generace nemožné, protože se odemkne pokaždé. Jedině odemykat lock buttonem, což je zas celkem nepraktické, když mobil leží na stole - za mě TID1, i kdyby bylo trošku pomalejší.

A jinak to je pecka! Jakmile se objeví v ČR jako volně prodejný, jdu do něj. 2GB RAM vypadají na dlouhou životnost, ne jen pár let a pak šlus, protože to neudrží tři panely v Safari.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Anndy »

Tak na posúdenie, či sa oplatí vybrať mobil z vrecka sú ideálne AppleWatch
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

gulii
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 413
Registrován: sob pro 26, 2009 4:26 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od gulii »

MekliCZ - v tom případě doporučuji se dívat na telefon jiným prstem, než máš nastavený otisk - telefon se Ti neodemkne.

MekliCZ
Host
Host
Příspěvky: 20
Registrován: úte úno 02, 2016 9:04 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od MekliCZ »

gulii: To už je ale zase otázka pohodlnosti. Ne každý prst skrčíš stejně a nerad bych prováděl šílené kreace s rukou, když mám telefon napůl vytažený z kapsy kvůli notifikacím.

airmt
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 327
Registrován: ned lis 06, 2011 10:28 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od airmt »

Tak 2 GB RAM v Ip5SE a Ipad Pro 9,7" jsou potvrzené, takže to je velmi dobrá zpráva:
http://www.macrumors.com/2016/03/22/9-7 ... e-2gb-ram/

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od kotelník »

Budu asi jediny na svete, ale prechazim z ip6S na SE. Nejhezci iphony a super vybava, za me top
Btw Touch ID má 1.gen, stejně jako 5S/6.
Obrázek
U šestek bylo avizováno lepší rozpoznávání, je že to bylo díky iOS, takže to bude stejné na SE jako na 6.
Mě taky vadí, že prakticky nevidím lockscreen, rady, že máme používat jiný prst jsou blbost. Mnohdy nevim, ze mam notifikaci, ale tak rychle se to odemkne, ze nestihnu ani zaznamenat, zda slo o mejl ci neco jineho...
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

Chrono Leggionaire
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 845
Registrován: úte pro 04, 2007 4:42 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

Jediný nebudeš určitě, na zahraničních fórech jsem zaznamenal několik uživatelů, kteří mají stejný plán. :-)
Já se na 5SE chystal také, dokonce posledních několik dní místo 6 používám starou pětku, kterou jsem vytáhl ze skříně a zkouším s ní fungovat. Absence 3D Touch mi nechybí (ani nemůže, když ji na iPhone 6 nemám), stejně tak bych neměl problém se starší revizí Touch ID. Bohužel alespoň u mě je problém s displejem, mám opravdu problémy na klasické pětce napsat pár vět na klavesnici a osobně bych nevěřil, že to bude až tak špatné. Jinak mi velikost displeje nevadí a dokázal bych si představit na čtyřech palcích bez větších problémů fungovat. Možná i na to psaní bych si po delší době částečně zvykl. Nicméně druhý problém, který mi vadí je kvalita zobrazeni na 5/5S a co jsem zaznamenal, tak identický displej bude součástí i 5SE. Bohužel ve srovnání se 6 či 6S je to nebe a dudy- barvy, kontrast, čitelnost na přímém slunci, pozorovací úhly... Tohle bude asi ten důvod, proč zůstanu u šestky. Jinak mi 5SE naprosto imponuje, skvělé funkce v kompaktním a v takřka dokonalém šasi. Bohužel na ten displej bych se díval drtivou většinu času během fungování s telefonem, takže pres to se asi nepřenesu.
Galaxy Note 20 Ultra 5G Mystic White [QS 865+] | Samsung Galaxy Watch 3 | Galaxy Buds+ White

misha
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 781
Registrován: ned lis 07, 2010 8:31 am

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od misha »

otazkou, jestli je to stejny displej. nezapomen, ze doba pokrocila a nove technologie/ceny vyuzije kazdy vyrobce pro upraveni svych nakladu a pomeru ceny/vykon. tzn displej muze byt "stejny" rozmerove, rozlisenim, upevnenim, ale tipuji, ze bude mit jine pripojeni (tzn nebude s 5S zamenny) a je dost dobre mozne, ze technologicky bude take uplne jiny. preci jen jsou to uz 3-4 roky a za tu dobu se fakt moc veci v tehle sfere zmeni.

airmt
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 327
Registrován: ned lis 06, 2011 10:28 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od airmt »

kotelník píše:Budu asi jediny na svete, ale prechazim z ip6S na SE. Nejhezci iphony a super vybava, za me top

Jediný určitě nebudeš, ale asi budeš jeden z mála co prošel anabází z Plus-kové verze přes klasický 6S zpět k 5ce. Co tě k tomu přimělo?

Sám bych jinak radši taky 4,7" - ne kvůli větší ploše displeje, ale hlavně kvůli širší klávesnici. Protože na té klasické šířce (4S/5) se mi špatně píše, resp. mám furt překlepy i po 5 letech.

Razr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 09, 2008 7:42 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od Razr »

Jinak Vodafone avizuje dostupnost iPhone SE od 5. dubna, u apple.cz bych teda očekával toho 29. března dostupnost 5-7 dní. Ale třeba překvapí.
iPhone X, iPad Pro, MacBook Pro, Apple Watch Series 2

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: iPhone SE - dostupnost, reakce a zkušenosti

Příspěvek od kotelník »

Dostupnost byla zminena na keynote. Prvni vlna, ve ktere nejsme zacala 24.3. s aktualnim odeslanim 5-7 pracovnich dni. Druha vlna pujde objednavat 29.3., ale dostupnost kveten, viz keynote
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

Odpovědět