Nabíjení nefunguje

Odpovědět
whoozy
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: ned říj 04, 2015 10:44 pm

Nabíjení nefunguje

Příspěvek od whoozy »

Zdravím,
guys, jeden večer jsem iPhone (4) normálně nabil, přes den jsem ho používal a večer ho chtěl nabít, když najednou, při zapojení hlásilo, že je možné, že příslušenství není podporováno, zkusil jsem jinou nabíječku, nefungovalo. V kamarádově iPhonu normálně funguje. Telefon se mi podaří nabít jen když není zaplý, takže když se vypne při nedostatku baterie, nabíjí se, do těch 5 procent než se zase zapne a následně to znova nejde.

Někdo nějáké nápady?
Předem díky!

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Nabíjení nefunguje

Příspěvek od Clon »

To mas originalni Apple nabiječku a zejmena kabel ???
Zkusil bych snad jeste vycistit nabijeci konektor, jestli tam nemas nejake smeti. Na sucho, treba zubnim kartackem. Vyšpárat párátkem.
A co treba jemne zkusit s konektorem zapojenym do telefonu pohnout nahoru nebo dolu? Zadna zmena?
Dale by ti mohl neco poradit Tony1 - snad se ti ozve.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

whoozy
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: ned říj 04, 2015 10:44 pm

Re: Nabíjení nefunguje

Příspěvek od whoozy »

No, čištění jsem zkoušel, prachu tam bylo dost, vytahal jsem to vše, ale stejně.. stále to samé. Hýbání konektorem taky, bez odezvy.

Většinou je to tak, že když to zapojím, tak to ohlásí nabíjení, tak deset vteřin nabíjí a potom vyskočí hláška, když kabel vypojím tak to ohlásí normálně vypojení nabíječky - v PC se mi normálně v iTunes zobrazuje, každopádně díky

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Nabíjení nefunguje

Příspěvek od Clon »

Mam pocit, ze iP4 uz ma "svuj posledni iOS", takze nemas co pokazit. Pokud to vubec pujde ....
Ale moc si od toho neslibuju, ale nahoda je blbec.
Zkusil bych jeste zalohovat do pc, restore z DFU, obnovit a nastavit jako novy - vyzkouset.
Kdyz nepomuze, muzes obnovit ze zalohy.
Asi bych to videl na HW problem. (Mozna jen baterka???)
Opet Tony1 (Pro maly pocet tvych prispevku mu bohuzel nemuzes poslat SZ).
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Nabíjení nefunguje

Příspěvek od mike-biker »

V úvahu připadá výměna spodního dobíjecího konektoru či baterie.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Nabíjení nefunguje

Příspěvek od Tony1 »

Pánové děkuji a myslím, že si tolik chvály nezasloužím, protože jsou případy které prostě není v mé moci opravíte a to i pře sto že momentálně mám skóre 90,6% úspěšnost v HW opravách. Ale teď k věci,
Pokud píšeš že při potlačení dobíjí a po zapnutí už ne, tak je to určitě HW chyba, a je třeba se na to podívat. Prve bych ale určitě zkusil vyměnit spodní konektor tak jak radí Mike. Pro horší případ ti kontakt pošlu do zprávy.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

whoozy
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: ned říj 04, 2015 10:44 pm

Re: Nabíjení nefunguje

Příspěvek od whoozy »

No, všem moc díky za odpovědi!
Dal jsem to do místní opravny, dva dny tam telefon byl a teď mi napsali, že oprava nebyla úspěšná, že jde pravděpodobně o vadnou sys. desku ( tím asi mysleli základní :D ) a že by prý oprava byla finančně nerentabilní, takže teď opravdu nevím.

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: Nabíjení nefunguje

Příspěvek od Smrdaky »

Pokud ti nabiji ve vypnutem stavu a v zapnutem ne, i se spravnou (orig) nabijeckou a kabelem, muze byt spatny ten nabijeci odvod v iphone...

Mimochodem, stejne se iDevice chova, kdyz neni na nabijecce spravne rezistory mezi D+ a D- a Vcc a GND. Protoze USB charging spec 1.2 je 200 Ohm mezi D+ a D- a apple pouziva napetovou delicku pres 4 odpory a napeti jde i do datovych pinu...

A kdyz nutne potrebuji nabit z nekompatibilni nabijecky, ktera na oko 'nedobiji', iDevice vypnu a ono se nabije i z nekompatibilni nabijecky :-)

martin167
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: čtv bře 25, 2021 10:04 pm

Re: Nabíjení nefunguje

Příspěvek od martin167 »

Zdravím všechny,
poprosil bych nemá někdo kontakt na Tony1? Vyzkoušel jsem všechny rady ohledně nefunkčního nabíjení na Iphone7, jako výměna baterie nebo výměna spodního konektoru ale stále mi to nejde nabíjet v zapnutém stavu.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Nabíjení nefunguje

Příspěvek od mirmo80 »

Ja mam na neho takyto email tony.va@tiscali.cz
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Odpovědět