iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Odpovědět
Ladin
Host
Host
Příspěvky: 91
Registrován: sob dub 11, 2015 6:45 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Ladin »

Ahoj, vsichni kdo se mnou resite nas GPS problem a sledujete i apple.com diskuzi na toto tema asi vite ze tam kdosi doporucoval vypnout v mobilnich datech LTE/4G. Tak jsem to testnul a ono to funguje, aspon teda u me. Nevim zda z toho usoudit na HW nebo SW problem nicmene zitra to budu reportovat na telefonickou apple servis linku. Prosim Vas o vyzkouseni tohoto a pripadne zpravy sem, na apple forum a popripade na apple linku at se to nekam pohne. Diky

mike03
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 209
Registrován: čtv dub 26, 2012 9:43 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od mike03 »

Ted jsem koukal na apple.co.uk na warranty a zaruka je u nich na rok...takze je to vlastne jedno kde poridim. Pokud se mi iphone kupovan v ČR rozbije po prvnim roce tak v UK zaruku uz neuplatnim a stejne tak kdyz poridim mobil v UK...
iPhone 5S 16GB Space Grey
Macbook Pro 13" Retina 2015

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od jeenik »

Tak to nevím, zkoušel jsem LTE vypnout, možná snad drobet lepší to je, ale taky žádná sláva. Hrozně dlouho trvá, než se zúží úhel pohledu, když ho nechám zobrazit...
Už někdo s GPS problémy zkoušel 9.2?
To Julek: právěže ta reklamace asi moc smysl nemá - viz níže

Edit: tak jsem to dnes znovu krátce testoval, a zdá se, že to fakt pomůže (vypnout LTE). Problém s pohledem trvá, dnes jsem jel do práce celou cestu "bokem". Máte zapnutou GPS kalibraci kompasu?

Na Apple fóru se objevilo toto:
In France we also have this problem of GPS interference on iPhone 6S/6S+. This for now only happens with mobile operators that use specific frequencies for 4G network. If you search for "4G GPS interference" you'll see it's not a new fact ...
A temporary solution is to set the iPhone in 3G when you use your GPS, otherwise GPS signal goes on and off for any application after 15 or 30 min.
Some people reinstalled the iPhone or made an exchange of the iPhone, but this was useless.
No solution has been given to us for now, mobile operators have reported the problem to Apple but we don't have any more information

ssslnieckooo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 163
Registrován: úte zář 30, 2014 4:40 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od ssslnieckooo »

Aj ja som včera skúsila po tu opisovaných problémoch s GPS navigáciu a cca 150 km hore dole ani raz výpadok, všetko super šlapalo :-) Skúsila som waze aj google maps, nebol problém.
Apple MBP with TouchBar 15" 2016  Apple iMac 27" 2013  iPhone X 64 GB Silver  iPad Pro 12,9 Gold Wi-Fi  iPad mini 4 16 GB Gold  Apple Pencil  Apple Watch Nike + 42 mm

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od jeenik »

reportoval jsem to na telefonickou podporu Apple a i jsem to reportoval na feedback formuláři Apple, tak jestli to uděláte také, ať je nás víc, ať se tím začnou zabývat, snad se to dá řešit firmwarově nějakým updatem

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od pegas »

Tak je doma - 6S 16GB Gold z iSetosu, ale až na druhý pokus, první kus po rozbalení na prodejně měl malý důlek v displeji. Skoro ani nebyl vidět, ale já ho viděl. Oba dva prodavači nechápali, jak jsem to objevil, ale bez diskuzí telefon hned vyměnili. Vzal jsem k tomu hned to kožené zasouvací Sena pouzdro.

Jen mě prosím nekamenujte za těch 16GB, kdo mě tady zná, ví, že mám všechno na cloudu, takže po instalaci 13 aplikací mám 10,4GB volných. Navíc v podstatě téměř nefotím, telefon mám spíš jako prodlouženou ruku kanceláře.

Jinak první dojmy z 6S po přechodu ze 4S - je strašně hubenýýýýýýýý a velkýýýýýýý, ale zvyknu si. ;-) Prostředí nic nového, měl jsem 9.1 už i na 4S. Samozřejmě je rychlejší. Touch ID je rychlý oproti šestce, kterou má dcera. 3D touch ještě musím na něčem vyzkoušet.

EDIT: Tak ten 3D touch je pěkná fičura, ale nevím, jestli si na ně zvyknu. I když jsem nastavil nejmenší sílu stlačení, stále mám pocit, jako kdybych tomu displeji ubližoval. Jsem zvyklý se jen tak zlehka displeje dotýkat a tato funkce chce prachsprostý stisk, být to starý LCD, tak už by byl rozbitý. No uvidíme časem, jak se s tím sžiju.

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od jeenik »

Tak honem odzkoušet navigaci se zapnutým 4G/LTE a porovnat s vypnutým 4G/LTE

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od pegas »

No vidíš, to mě nenapadlo, i když je to aktuálně "hot topic" v tomto vlákně. Navigaci používám sporadicky, v autě mám vestavěnou, na kole ji nepoužívám a pěšky do hospody a zpět taky ne, raději ... Ale vyzkouším o víkendu (to budu, asi jako většina, absolvovat "rally hřbitovy").

hans christian
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: čtv říj 29, 2015 5:04 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od hans christian »

Já používám Waze a v pohodě,výpadek pouze v případě když není signál ,naposled na dálnici do Mnichova vodafone de.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Petrt »

Dnes jsem při chůzi vyzkoušel přesnost GPS. Porovnával jsem 6s a 5. Na obou vypnuté 4G(LTE) - můj operátor to neumí, tak to mám vypnuté.

Obrázek

Vlevo start chůze, šel jsem po červeně vytečkovaném chodníku...

Obrázek
...a tady je stejná trasa na iP6s. V tomto případě je iP5 přesnější. Ta žlutá silnice je 4 proudovka (k odhadu nepřesnosti).

Následují další dva obrázky

Obrázek
a
Obrázek

Na nich je zase přesnější iP6s (dole cíl, i menší odskok mezi parkovišti v pravé části obrazu). Nevím proč je čára u iP6s vyhlazenější, ale i při max. zoomu je krásně hladká, kdežto iP5 je zubatý.
(Za velikost obrázků se omlouvám, ale při drobotinách by bylo zase prd vidět.)
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od jeenik »

Tak velmi rychlý a krátký pokus - srovnání - plná čára je bez LTE a tečkovaná trasa je s LTE. S LTE téměř po celou dobu červená zěměkoule což v MotionX značí špatný signál... Šel jsem dvakrát stejnou trasu. Je to evidentní, s LTE je příjem GPS velmi špatný.
Obrázek

P.S. Ozkoušejte s 9.2, máte-li tu možnost

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Clon »

Sorry za OT: ale nemeli byste ty trasy chodit střízliví ? :-)
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od mike-biker »

Dnes mi přišel iPhone 6s Plus, do třetice všeho jsem nakonec "získal" Samsung čip.
Radost z toho nemám, ale vyzkouším výdrž oproti konkurenčnímu iPhone 6 Plus a zároveň navigaci.
Tak uvidíme. :(
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

BiGFiSh
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 321
Registrován: ned říj 30, 2011 7:50 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od BiGFiSh »

Mike : jako ze jsi ho 2x menil?
S tema navigacema je to zvlastni. dle me si tech chyb vetsina lidi ani nevsimne, protoze v autech navigaci poslouchaji, teda aspon u me poznam obcasny loading jen pri soustavnem sledovani.
Chuzi jsem jeste nezkousel, priznam se, pri te jsem nikdy navigaci jeste nezkousel snad u zadneho telefonu, trasy na neznama mista mam checknuty pres streetview tak nevyuzivam.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Petrt »

Kolega je v lokalitě, kde je nově LTE (někde v Jeseníkách) a včera se chlubil:
"dneska mi při LTE zničeho nic zmizel GPS signál. Po cca 5km se GPS zase chytlo."

Vtipné na tom je, že má iP6 ;-).
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

iPhone 6S, kvalita spracovania

Příspěvek od TheSalko »

Ahojte, mám iPhone 6S 64GB SpaceGray. Mal som ho 14 dní, teraz je v servise. Nepáčilo sa mi, ako dosadá sklo na telo telefónu.
Na ľavej strane to bolo vyslovene excelentné (volume buttons), pravá strana nad SIM slotom na dotyk vyššie. Spodný ľavý roh je vyššie ako spodný pravý.
Nad SIM slotom som ešte pri vybaľovaní z krabice videl také malé čierne šmuhy, utrel som ich. Na druhý deň boli opäť na tom istom mieste. Už teraz viem, že to pochádzalo z tela telefónu a asi to bolo lepidlo alebo niečo tomu podobné.
Sklo nad SIM slotom sa dalo zatlačiť a ten prechod medzi sklom a telom telefónu bol na chvíľku hladný ako na druhej strane. Po chvíľke sa sklo vrátilo opäť hore.
Kolega mi to nafotil makro objektívom.
Bol som v tom, že keď si kupujem Apple, tak si automaticky kupujem aj kvalitu. Všade na prezentáciách sa chvália, ako robia všetko na mikrometrovú presnosť, laser, najvyššia kvalita, proste lepšie má už snáď len NASA. Ale bohužiaľ sú to iba slová.
Mám to kúpené na firmu cez Telekom SK aj s poistením. Takže síce som nič zlé neurobil, choval som sa k telefónu citlivo, jediná možnosť bola ho odovzdať do Telekomu, ktorý ho poslal do servisu, kde sa ho pokúsia prelepiť. Osobne som očakával výmenu kus za kus a ospravedlnenie, že sa mi omylom dostal do ruky jeden zlý kus z milióna.

PS: obrázky skúsim poslať v ďalšom poste, pretože sem niečo vložiť je pre mňa utrpenie.

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: iPhone 6S, kvalita spracovania

Příspěvek od jeenik »

o iP6s už tu jedno vlákno je, kvalita zpracování je jedna věc, povětšinou si lidé nestěžují, ale stát se může, škoda žes to nezjistil dřív, do 14 dnů se obvykle dá vrátit, tedy pokud jsi ho koupil přes eshop. Horší je to s kvalitou příjmu GPS signálu, zdá se, že na to má vliv spuštěné LTE.
Naposledy upravil(a) rony dne pát říj 30, 2015 11:54 am, celkem upraveno 1 x.
Důvod: jeniku, treba vlakno, ktore duplikuje existujuce NAHLASIT aby ich moderatori mohli zlucit!!! musis pochopit, ze to je jedina cesta akou to dosiahnut lebo ak to len spomenies v prispevku, nema to cenu. To tlacitko na nahlasenie je VYRAZNE.

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: iPhone 6S, kvalita spracovania

Příspěvek od TheSalko »

Viem, že je tu vlákno, ale chcel som vyslovene separátne vlákno, aby to nezapadlo niekde medzi stránkami, aby si ľudia hneď na začiatku pozreli, ako je ten ich spracovaný.
Keďže ja som firemný zákazník, na mňa sa 14-dňová lehota neviaže.

Originál jedna TIFF fotka má okolo 100MB, tak tu som dal vyrezaný JPEG. Umastenie na skle je zámerné, lebo nám to pri fotení chytalo rôzne odlesky.
Ono to vyzerá, že to sú prkotiny a malé odchýlky, ale v ruke je to cítiť. A keď som už raz investoval toľké peniaze, tak chcem mať taký produkt, o ktorom na prezentácií hovorili, teda mikrometrovú presnosť, žiadne pruženie, vytekajúce lepidlo, ...
Ten telefón je zle zmontovaný, predpokladám, že v oblasti pod SIM slotom je na tele telefónu zaschnutá vrstva lepidla, ktorá bráni a pruží sklu, aby dosadlo. Odfláknuté!
Hypotetická otázka, bolo by to tak aj keby žil Steve??

Ľavá strana, volume buttons:
Obrázek

Pravá strana, SIM slot:
Obrázek

Ľavý spodný roh:
Obrázek

Pravý spodný roh:
Obrázek

Celý spodok, treba si všimnúť výšku odskoku medzi telom (strieborná) a sklom (čierna). Na ľavej strane je vyšší odskok, postupne sa zvažuje (znižuje) na pravú stranu.
Obrázek

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od rony »

Vlakna som zlucil. Nema cenu tu zivit DVE vlakna s rovnakym obsahom.

K veci: kupujes od OPERATORA, ten ma SVOJE ZARUCNE podmienky vratane servisu. Ak sa ti nepaci ako s tebou jednaju, vyuzi predaj, kde ma na zaruku, starostlivost, servis priamy vplyv Apple.

Co by bolo za Steva, vies co? Taketo otazky su uz osuchane :-) Za Steva by rovnako vychadzali z liniek kusy, ktore by klient mohol povazovat za zmetky. Asi mas v hlave a vies si uvedomit, ze TOTO SU TVOJE KRITERIA a trebars najdes klienta, ktory to tak nevnima. To pisem obecne, nie ako podnet na siahodlhu diskusiu o subjektivite a objektivite.

Chapem, ze si sem prisiel z dvoch dovodov: potriast trosku z pomsty eurotelu ci kto ti to predal. potom trosku si pichnut na fanusikovske forum :-)

Jo aj chapem, ze si si kupil vec ako PODNIKATEL :-) a mas svoje NAROKY :-)

Poviem ti teraz moj sukromny pohlad:

1. prisiel do predaja novy model. CAKAM. PROSTE CAKAM.
2. vsimam si, co sa deje, viem, ze prve serie podliehaju tlaku na vyrobu, aby sa dodali vcas
3. CAKAM
4. ked mam pocit, ze fakt tu vec uz chcem, v klude si po par mesiacoch kupim to iste, co ti prvi, no s uz vychytanymi vyrobnymi procesmi, s funkcnymi procesmi vystupnej kontroly atd.
5. ...
6. PROFIT

ale ja nenakupujem ako firma. Ja nemozem mat preto take NAROKY :)

K veci: reklamacia u predajcu/operatora a podriadenie sa ich reklamacnemu poriadku. :-) nabuduce kupuj u APR (aj ked ani to nemusi byt vyhra) a ako NAROCNA FIRMA si vyberaj take taku firmu, ktora ti ponukne adekvatny servis. Idealny by bol napriklad Apple Online Store, na ktory cakame :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Petrt »

Já využiju 14 denní lhůty a telefon vrátím. Ta "řezající" levá hrana mně prostě vadí. Výměnu žádat nebudu, s ní jsem si užil dosyta loni u iP6 (vz patřičné vlákno).
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od TheSalko »

V prvom rade som sem išiel dať obrázky pre ľudí, ktorí si kúpia 6S a majú 14 dní na výmenu tovaru, aby sa zamerali aj na tieto detaily, ak im na týchto detailoch záleží.
Nechcem pichať do fanúšikovského fóra, fórum ma dokáže upozorniť na veci, ktoré by som si inak nevšimol, napr. keď sa vráti zo servisu, skontrolujem to GPS. Takže naozaj vďaka za fórum.

Toto je môj 4 iPhone, takže 3G, 4, 5S a 6S (plus iPad 3gen). Vždy som kupoval úplne na začiatku predaja. Toto je prvý z celej rady, ktorý je odfláknutý. Doteraz som nemal najmenší problém s kvalitou predchádzajúcich iPhonov a iPadu. Možno je to náhoda, že doteraz bolo všetko OK, neviem. Ale viem, že som náročný a za moje ťažko zarobené peniaze chcem produkt, ktorý bol prezentovaný s kvalitou, aká bola prezentovaná. Nedostalo sa mi toho. V podstate, ak toto prešlo výstupnou kontrolou, tak potom je niečo naozaj zle v reťazci Apple. Alebo to prešlo ako "kategória B" a môže to ísť s kľudným svedomím na Slovensko...

A áno, postup Telekomu ma zklamal. Platíme im ako firma dosť peňazí a naše práva sú obmedzenejšie ako práva koncového užívateľa.

Razr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 09, 2008 7:42 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Razr »

Taky jsem 6s vratil a nechal si svoji cerstve vyreklamovanou 6 (posunuta kamera). Prijde mi vylozene ulet se vracet s radosti ke starsimu modelu, ale v zasade ty usetrene peníze, lepsi baterie a tenci profil za to tenhle rok pro me stoji.
Naposledy upravil(a) Razr dne pát říj 30, 2015 10:16 pm, celkem upraveno 1 x.
iPhone X, iPad Pro, MacBook Pro, Apple Watch Series 2

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Julek »

Ty jo, to já mám úplně opačné pocity, 6S jsem vzal model Plus, protože hodně volám z iMacu a z AW nebo z auta :), takže mi velikost neva, iPad jsem nechtěl, proto něco mezi na surfování atd.

Zpracování, slícování lepší než iP6. 6S Plus super, pevnost, baterka (o proti normálnímu iP6 co jsem měl před tím), jsem moc spokojený, GPS problémy nemám. Už se těším na iP7 :D.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od jeenik »

pro německy mluvící:
http://m.heise.de/mac-and-i/meldung/iPh ... 66480.html
problém s GPS se asi týká jen několika evropských zemí u operátorů používajících specifické LTE frekvence...

Ještě jeden krátký pokus, výpadek signálu je tečkovaný

Obrázek

kiso
Host
Host
Příspěvky: 106
Registrován: pát srp 07, 2009 3:27 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od kiso »

Nezdá sa vam, že 3D touch po čase reaguje na oveľa menší tlak ako na začiatku ?

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od pegas »

Taky bych řekl, jako kdyby se nejprve nějakou dobu kalibroval.

stZ
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 297
Registrován: stř úno 06, 2008 12:25 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od stZ »

Kalibrovat se urcite nemuze, protoze kazdy stisk je uplne jiny. Jsou dve moznosti, bud je to jen tvuj pocit, nebo se opotrebovava "vymackava". Vubec bych se nedivil, kdyby s tim po case byli problemy, je to "nova" technologie uvadena do praxe a bude jiste trvat nekolik verzi, nez to apple poradne vyladi i po HW strance.
12 Max

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Petrt »

kiso+pegas: mám stejný názor.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

kiso
Host
Host
Příspěvky: 106
Registrován: pát srp 07, 2009 3:27 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od kiso »

Kalibrácia sa nezdá ani mne, nevidím v nej význam ked sa dá nastaviť citlivosť. Skôr si myslím že cely systém sa ako keby "usadil". Skôr v to dúfam aby to nebolo to "vymackavanie"

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od TheSalko »

No ja som to postrehol okamžite po upgrade na 9.1.
Keď som kupoval 6S, tak bola aktuálna 9.0.2 a tam to išlo výrazne "ťažšie", po prechode na 9.1 treba výrazne menší tlak.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od mike-biker »

Toto se však dá ještě nastavit!

Jinak porovnání iPhone 6 Plus a 6s Plus. Testuji výdrž.
V obou telefonech stejná záloha = stejné nastavení. Oba nabity na 100%, iPhone 6 Plus je sice rok starý, ale má a měl vždy excelentní výdrž. Skoro mi přijde škoda se ho zbavit. :(
Momentálně jsem na polovině testovací doby - iPhone 6s Plus vydrží o něco méně. Každopádně mi přijde ještě jeden iPhone 6s Plus a pokud budu mít "štěstí" na TSMC čip, pak porovnám i je.

Pokus s GPS čipem - navigace Dynavix směrem do Prahy u obou ukazovala naprosto identicky, vše srovnatelné, bez výpadků.
Na zpáteční cestu jsem zvolil pro změnu Sport Tracker - opět vše hladce s minimálními rozdíly, bez výpadků. Nemotal jsem se úzkými uličkami, ale oba přístroje OK.
Poté jsem doma vyzkoušel Google Maps i Maps od APPLE. Ukazatele polohy uprostřed bytu velmi přesné, rozhodně čipy a určení polohy naprosto srovnatelné.
Za mě je tedy GPS naprosto v pořádku.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od jeenik »

Zdá se že problém s GPS je spíš u 6S. LTE jsi měl zapnuté? Nejlíp je to vidět při chůzi, MotionX to ukáže celkem jasně. Jakého máš operátora?

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od mike-biker »

U iPhone 6 Plus VF - LTE, u iPhone 6s Plus TM - 3G - ti darebáci nedovolí na kartě LTE, když tam není nějaký tarif.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od jeenik »

Tak ten T-Mobile by mě zrovna zajímal. Tak zkus Vodafone kartu dát do 6S plus a pak to zkus. S 3G mě GPS šlape jak víno, problém je zdá se jen se zaplým LTE. Otázka zda to není dáno i operátorem. Zítra to ještě otestuji na delší trať.

Edit: tak potvrzuji, že když je vyplé LTE, tak i navigace v autě jede bez výpadků

BiGFiSh
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 321
Registrován: ned říj 30, 2011 7:50 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od BiGFiSh »

Ahoj, tak menim sve tvrzeni, dosud jsem s GPS problemy nemel zadne.. Dnes jsem navigaci zkusil po Praze, kdyz jsem jel pro mladou na nadrazi. Vyjel jsem z garaze a hodilo me to do uplne jine ulice, asi 400m dal, respektive navigacni "cara" trasy vedla od me garaze, ale ja, tedy sipka jsem byl o 2 ulice nad. Po asi 20s me to vratilo na spravnou pozici.
Po asi 20min cesty jsem zamerne minul odbocku a nastaly potize s prepoctem trasy.
Navigace mi po dlouhem prepoctu rekla at odbocim za 200m doleva, takze jsem jel, ale najednou sipka poskocila a ja byl uz za zminovanou odbockou. To Siri dorazilo, nevedela kde vlastne jsem a kam mam jet, chvili myslela, ze jsem uplne jinde a zmatkovala jak a kde se mam otocit :D Tak jsem se nastval a svym rozumem jsem se vyvedl ze smycek a dostal se zpet na hlavni. Zde se holka po 10s-20s vzpamatovala (upresneni polohy) a od te doby na nadrazi uz trefila bez potizi.

Takze tak, prisuzuji to opravdu SW vade, tohle se mi stalo poprve. A ano LTE mam tvrale zaple.

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od jeenik »

A to byl Vodafone iP6 Plus? Nebo přehozená simka do iP6S Plus? Tak to zkus bez LTE.

BiGFiSh
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 321
Registrován: ned říj 30, 2011 7:50 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od BiGFiSh »

iP 6S Plus, Tmobile LTE, az pojedu karou zkusim bez LTE, ale doted jsem problemy nemel, takze tezko rict zda to objektivne posoudim.. muze to byt bez LTE nahoda jako doted :D

jinak simku jsem si s koupi 6S plus menil, protoze jsem mel problemy, ze chrastilo ve sluchatku pri hovorech, nakonec se zjistilo, ze ten iP predeslej byl celej nejakej jeblej, vcetne sluchatka

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od jeenik »

No dle mého testování to bez LTE jde dobře. Možná občas je problém s orientací šipky, asi je nějaký problém i s kompasem. Lepší je test chůzí, autem se to nemusí hned projevit. Při chůzi to je vidět hned.

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od kotelník »

Nechcete si udelat gps vlakno? Prijde mi, ze se tu neresi nic jineho a uz to vubec neni obecna diskuze.
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

Bl4de
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 279
Registrován: stř zář 23, 2009 10:23 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Bl4de »

Zdravím,
jako každý rok přemýšlím, že si pořídím iPhone 6s. Chci se zeptat, má IP nějaké výrobní vady, jako měl IP 6? Myslím lupající displej, šouplá přední kamera atd...
Děkuji za odpověď
EDIT: Ta GPS je ještě větší problém, než ty kosmetické vady u loňského modelu. Jezdím denně mraky kilometrů přes navigaci a nemůžu si dovolit bloudit. Už se Apple k tomu vyjádřil, zda se jedná od SW nebo HW chybu?
Naposledy upravil(a) Bl4de dne pon lis 02, 2015 2:09 pm, celkem upraveno 1 x.
iPhone Xs Max 256GB • iOS 12
iPad Air 2 128GB + LTE • iOS 12
Macbook Pro 13 2017 Touch Bar a Touch ID 3,1GHz procesor
Vždy jsem uměl milovat, ale až
APPLE mi ukázal pravou lásku!

Odpovědět