iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Odpovědět
Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Petrt »

eXell: tak iP3G se nedal kolikrát použít ani v autě. Neměl nejmenší problém ztratit GPS signál i na rovném úseku dálnice (při bezmračné obloze). V Praze jsem v uličkách mezi vysokými baráky ztrácel signál pravidělně :-).

Dnes jsem dal 2x45km s Navigonem. Trasu jsem jel prvně, včetně objíždky, kterou jsem do Navigonu nezadal a velice často se mě tak snažil točit zpět či jinak vracet na původní trasu. Ztráty signálu jsem si nevšiml. Kdybych se nebál, že budu vypadat jako debil, zkusil bych porovnat iP5 a iP6s v MHD :-).


edit: mimo GPS téma. Fotka v iMessage odeslaná z iP6 či staršího, dorazila na cílové zařízení v plné kvalitě. Fotka z iP6s už ne (vzhledem k povaze fotky byla ztráta detailů tragická). Všiml si toho někdo?
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Julek »

takže za mě GPS po dnešku, úplně v pohodě, 6S plus

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

teera
Host
Host
Příspěvky: 38
Registrován: ned srp 08, 2010 12:28 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od teera »

Dnes jsem jel 60km, vypadek asi po 25km. Nativni mapy taky v pr.. Pomohl restart telefonu. Takze to tipuji na sw problem.
T

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od jeenik »

Asi to s tím nesouvisí (špatný příjem GPS), jaký čip máte? Já mám samsung.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Petrt »

Já mám TSMC.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Ladin
Host
Host
Příspěvky: 91
Registrován: sob dub 11, 2015 6:45 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Ladin »

Ja mam TSCM

zdcerny
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 421
Registrován: pon črc 14, 2008 6:59 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od zdcerny »

Já mám chip Samsung IP 6S Plus, žádné výpadky nepozoruji, navigoval jsem cca 3 hodiny v kuse po Praze a okolí. Používám Sygic a Waze.
Obrázek iP2G, 3G, 3GS, 4, 4S, iP5, iP5C, iP5S, iP6S+, iP7+, iPX, Xs Max 256GB
Obrázek Mac mini, MacBook, MacBook Pro Touch Bar
Obrázek iPod nano, Time Capsule, Apple TV 4, iPad Pro

BiGFiSh
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 321
Registrován: ned říj 30, 2011 7:50 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od BiGFiSh »

nemyslim si, ze gps blbne kvuli procesoru.. Rekl bych, ze iOS je ten problem :D doufam, ze se kvalita priblizi drivejsim verzim

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

iPhone 6S a 6S Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od jeenik »

Tak se mi zdá, že kdo má plusko, že problémy nemá? A že by byl i TMSC u iP6S OK? Že by skrytá pomsta Samsungu? Když by to byl soft problém, tak proč jen u někoho?

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Julek »

taky mám TSCM no :D

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od jeenik »

Tak když ma i Ladin s TSCM problém, tak to bude asi v něčem jiném. Nepíší někde co je tam za GPS čip? Nejsou také od několika výrobců?

Ladin
Host
Host
Příspěvky: 91
Registrován: sob dub 11, 2015 6:45 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Ladin »

Tak jsem opět volal na apple linku a vyprávěl jim celý příběh i s cestou do Dresdenu a výměnou za nový kus... Teď po mně chtějí abych ho ještě jednou obnovil jako nový a pak že budou oprávněni tento problém poslat "výše" a že by se tim apple mohl zabývat když toho přijde víc... proto prosím kdo můžete tak jim tam volejte ať mají co nejvíce případů a začne se s tim něco dělat...je to v zájmu nás všech.... 800 700 527

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od sharkee »

OT: Ladin, přestaň už s těma trojtečkami! To se opravdu nedá číst! Je to takový problém, používat správná interpunkční znaménka?
http://www.lsg.cz/vyukova_centra/dvd1/i ... amenka.htm
Naposledy upravil(a) jackherrer dne pon říj 26, 2015 11:25 am, celkem upraveno 2 x.
Důvod: me zase stves s tim, ze ty trojtecky nekomu vycitas, nejsme na gramatickem foru a tohle je vec, kterou se budes muset naucit prechazet. jh
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od jeenik »

Já tam taky dnes volal a poslali to výš a ze shora přišlo doporučení udělat na dálku diagnostiku mého iP6S, tak jsem jim to umožnil a na nic nepřišli. Doporučili zajít do servisu k provedení podrobnější diagnostiky. Tak nevím kdy se tam dostanu...

mtucek
Host
Host
Příspěvky: 37
Registrován: pon kvě 19, 2008 10:35 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od mtucek »

Po instalaci zálohy na nový Iphone 6s mě nenačítá data app. health a nefunguje app.
aktivity s apple watch - co s tím.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - dostupnost, reakcie a skúsenosti

Příspěvek od sharkee »

mně ten Health také funguje jen někdy. Prostě chvíli si data ze Stravy a Garminu tahá a chvíli ne. Podle mne je to nějaký problém se samotnou aplikaci Health.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Razr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 09, 2008 7:42 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Razr »

Vcera jsem jel vlakem a koukal na GPS. V porovnani s iPhone 6 je ta GPS opravdu o dost slabsi, v zasade mi to nikdy nenaslo presnou lokaci, jen v ramci toho kruhu, coz u sestky stopro nebylo. Navic i ta baterka mi prijde o trochu horsi. Zacinam premyslet, ze bych telefon vratil a vzal zpatky iPhone 6 – je to z CZ Apple Store (online) ok to vraceni do 14 dnu, kdyz je telefon uplne neposkozeny; mate nekdo zkusenost?
iPhone X, iPad Pro, MacBook Pro, Apple Watch Series 2

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od jeenik »

Možná ten silnější hliník signál zhoršuje?

gulii
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 413
Registrován: sob pro 26, 2009 4:26 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od gulii »

Razr píše:Vcera jsem jel vlakem a koukal na GPS. V porovnani s iPhone 6 je ta GPS opravdu o dost slabsi, v zasade mi to nikdy nenaslo presnou lokaci, jen v ramci toho kruhu, coz u sestky stopro nebylo. Navic i ta baterka mi prijde o trochu horsi. Zacinam premyslet, ze bych telefon vratil a vzal zpatky iPhone 6 – je to z CZ Apple Store (online) ok to vraceni do 14 dnu, kdyz je telefon uplne neposkozeny; mate nekdo zkusenost?


Minulý rok jsem vracel v rámci 14dnů 6+ a naprosto v klidu (dokonce si myslím, že byl lehce ohnutý). Potřeboval jsem jen telefon na 14dní, než mi přijde z reklamace moje 6+ (kupovaná v iStyle - cvakající HB).

Co se týče toho nekonečného GPS problému, tak hliník mě napadl hned jako první.

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od jeenik »

Tak jsem zkusil chůzi, v jedný ruce iP6S a v druhý iPad Air s GPS. Výsledek? iPad krásně plynule a přesně ukazoval pozici a iP6S byl pohyb bodu trhaný a pozice nepřesná a navíc každou chvíli se okruh okolo bodu rozšířil i cca na 100-200 m. Takže jestli až se za dva týdny vrátím ze spokojených států, a soudruzi s tím softem něco neudělají, jdu reklamovat.

Unown
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: úte bře 02, 2010 4:03 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Unown »

Když si nechávám zobrazit jen polohu aktuální, tak je to trhane - když jedu vlakem..
Ale za včerejšek jsem najel cca 600km a navigace ani jednou nezklamala...

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od jeenik »

Jojo, jenže navigace přilepuje ten bod k trase-silnici a tím pádem určitou chybu nedá najevo. Jen když to ulítne 100m, tak hodí hlášku. Zkuste všichni jak je to při chůzi. Možná že to je vlastnost iP6S. Jen pro upřesnění - použil jsem na tento test nativní předinstalované mapy. Ve srovnání s iPadem fakt do očí bijící rozdíl.

eXell
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: sob led 23, 2010 11:02 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od eXell »

Takže přesně jak jsem předpokládal, při chůzi bude signál mizerný. Osobně mám konečně důvod proč vynechat 6s. Jinak laicky mě také napadlo, že to bude jiným druhem hliníku, ale chtělo by to komentář od někoho zasvěceného.
iPhone 6 64GB SG
Macbook Pro 13 2010

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od jeenik »

Asi záleží jak je řešená anténa. Ale zase řada majitelů iP6S minus i plus tvrdí, že je vše OK... Teď je otázka, zda to všichni důkladně testovali či ne. Test chůzí je dobrý, je to vidět hned. Optimální je mít v druhé ruce jiný přístroj pro srovnání.

BiGFiSh
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 321
Registrován: ned říj 30, 2011 7:50 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od BiGFiSh »

Zkousim vedle sebe iP muj a pritelky 5S a nevidim rozdil.. co mam videt spatne ? :D Jedine co jsem zpozoroval v aute je, ze se obcas na displayi objevilo upresnovani polohy, ale sipka jela jak ma.. a to jsem na to cucel jako spolujezdec. 1x za 1h cestu se mi sipka na 4s sekla a pak poskocila dal v trase.

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od jeenik »

Já bych nezkoušel šipku při navigování ale prostě jen ten bod na nativní mapě, bez určeného cíle. Krásně vidíš přesnost či nepřesnost podle velikosti modrého kroužku okolo toho bodu... Pak porovnávej. A lepší za chůze. A jak popisuješ to seknutí šipky, to jsem na předchozích modelech IP nepozoroval. Seknul se i iP5?

BiGFiSh
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 321
Registrován: ned říj 30, 2011 7:50 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od BiGFiSh »

ja moc nechapu tu velikost krouzku okolo bodu. kdyz ted zapnu mapu na mem a pritelky iphonu tak na obou je to temer stejne, proste me to ukazuje, ze bydlim v popelnicich u baraku misto v byte :D

a kruh je stejne velky takovy ten pruhledny okolo tecky

EDIT : nesekl, ale obcas mi 5S preskocilo na jinou silnici ale hned se prekalkuloval.. napr kdyz jsem podjizdel prejezd apod.

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od jeenik »

Asi bude i nějaký problém s kompasem. V aplikaci mapy, když dám směr pohledu, tak šíře mého pohledu má 180 stupňů. Když přejedu na aplikaci kompas, tak ten funguje OK. Když se pak zase vrátím do map, tak šíře je 90 stupňů. Přičemž aplikace kompas ukazuje sever správně, zato v mapách jde můj pohled našikmo ve srovnání se skutečným pohledem. Po delší době se to srovná. Že by nějak vázla rychlost kalibrace kompasu?

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Julek »

chlape já už se v tom začínám pomalu ztrácet, pokud ti to naviguje blbě, nebo se cokoli děje špatně, zařízení prostě reklamuj

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od jeenik »

;-) jojo, to udělám, jen zjišťuji zda to není nějaký obecný problém, jinak telefon šlape dobře, kdoví jaký swap IP dostanu...

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od sharkee »

Tak jsem dnes zkoušel navigaci na iP6S přes Google maps asi hodinu po dálnici a po Praze a bez problemu.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Clon »

Nechci plasit - to v zadnem pripade. Ale moje zivotni zkusenosti s ruznymi krabickami rikaji, ze i mnohem novejsi krabicka mela "mene citlivy" GPS cip nez krabicka podstatne starsi. Osobne jsem rozhybaval kamosovi krabicku asi 5let starou jen proto, ze u te nove ztracel signal ve meste, na sidlisti mezi panelaky apod. A to ho nova stala tehdy asi 5 tisic a tu starsi dostal snad s koupi auta v autobazaru zadarmo (tusim G money bank to kdysi davala). A s hlinikem to taky muze mit souvislost. No - kezby se moje slova nepotvrdily.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

mike03
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 209
Registrován: čtv dub 26, 2012 9:43 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od mike03 »

Je nejaky rozdil mezi modely UK a CZ, krome nabijecky? Premyslim jestli 6S koupit tady nebo az v UK.
iPhone 5S 16GB Space Grey
Macbook Pro 13" Retina 2015

gulii
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 413
Registrován: sob pro 26, 2009 4:26 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od gulii »

Cena, nabíječka, záruka.

mike03
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 209
Registrován: čtv dub 26, 2012 9:43 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od mike03 »

No tak cenovy rozdil neni velky. Zaruka je jen na rok v UK?
A co kdybych se pak vratil zpet do ČR? Pujde mi tady nebo je nutna odblokace? Stehuji se totiz do UK tak premyslim jestli pockat a poridit z apple storu.
iPhone 5S 16GB Space Grey
Macbook Pro 13" Retina 2015

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Anndy »

Tak podla mna, ked sa stahujes do U.K. a budes tam aspon 2 roky, kupoval by som to tam. Budes mat vsetko lepsie - servis, sluzby, etc..
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

mike03
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 209
Registrován: čtv dub 26, 2012 9:43 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od mike03 »

No nakupuji vyhradne jen z apple.cz tak servis by mel byt potom stejny i v UK prece. Kdyby neco tak zanesu do apple storu, predlozim fakturu ze byl kupovan v ČR z apple.cz a hotovo. Zaruka je v UK jen na rok? Pak by se spis vyplatilo ho poridit jeste v ČR s dvouletou zarukou. Ta by mela jit uplatnit i v UK ne?
iPhone 5S 16GB Space Grey
Macbook Pro 13" Retina 2015

gulii
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 413
Registrován: sob pro 26, 2009 4:26 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od gulii »

Když koupíš zde u nás, tak 1. rok můžeš uplatnit kdekoliv záruku je totiž mezinároní. Druhý rok ve státě, kde jsi telefon zakoupil.

Unown
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: úte bře 02, 2010 4:03 am

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od Unown »

Záruku první rok uplatnis kdekoliv v Apple store a fakturu nepotřebuješ nikdy.

cleo.25.gr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: úte led 21, 2014 12:53 pm

Re: iPhone 6S a 6S Plus - reakcie a skúsenosti

Příspěvek od cleo.25.gr »

Unown. Ja keď som volal do servisu a pýtal sa ako to funguje tak mi pani povedala že faktúru resp. doklad o zakúpení je potrebný v prípade že sa nedá zariadenie zapnúť. Tak by som doklad odporúčal mat zo sebov pre každý prípad. Ale možno v Čechách a niektorých krajinách je to inak.
iPhone X

Odpovědět