Power sleep button nefunguje ani po výměně flex

Odpovědět
joxerveliky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 259
Registrován: stř bře 19, 2008 12:31 pm

Power sleep button nefunguje ani po výměně flex

Příspěvek od joxerveliky »

Zdravím, jsem v koncích :(
Vyměňoval jsem manželce na 4s touch screen. Vyměna to nebyla první, takže vše proběhlo bez komplikací. Po smontováni nefungoval power button, vyměnil jsem tedy potřebný flex kabel. Ale power button stále nefunguje, všechny ostatní funkce na flex kabelu obsažené však fungují. Pin na desce je čistý a nepoškozený. Ani nemůže být, neboť jsem se ho při výměně ani nedotkl. Před výměnou fungoval :(
Mohl by to být SW problém? Restore udělat nemohu, 4s jede na R-sim5 pod iOS 6.1.3, tento iOS uz nenainstaluju, a r-sim5 vyssi iOS nezvládne :( kdyby však někdo na tuty věděl, že to vyřeší restore, tak samosebou zainvestuju do r-sim10 a restornu na iOS8. Prosím tedy moc zkušené o radu! Děkuji.

Jsi tu už hodně dlouho na to, abys věděl, jak má vypadat název tématu. Je hezké, že jsi slušně vychován, ale na fóru o pomoc nežádáme. Je to jakási samozřejmost, že sem lidi chodí pro pomoc a netřeba to zdůrazňovat v názvu. Takže si ho změň. Díky. Beavers.
Naposledy upravil(a) joxerveliky dne sob bře 28, 2015 11:46 am, celkem upraveno 2 x.
Mac Mini Late 2012 Core i5, OSX 10.9.5
iPhone 4s 64GB, JB iOS 9.0.2

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Prosim pomoc!Power sleep button nefunguje ani po výměně

Příspěvek od mike-biker »

Zkusil jsi ten flex připevnit jen zkusmo a vyzkoušet, zda není vada v tlačítku?
Cítíš tam pocitově to zmáčknutí?
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

joxerveliky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 259
Registrován: stř bře 19, 2008 12:31 pm

Re: Prosim pomoc!Power sleep button nefunguje ani po výměně

Příspěvek od joxerveliky »

Děkuji za odpověd! Ano, zkoušel, tlačítko krásně lupe. Lupalo i to před tím, ale tomu jsem při demontáži utrhl tu černou špicku, takže je již nepoužitelné. Konektor na desce jsem si i vyfotil přes makro a nazvěčoval, abych se presvědčil, že při prvotním odpojení nedošlo skutečně k poškození jak samotných pinů tak okolních kondenzátorků a vše je jak z fabriky. Pro jistotu jsem celej konektor vyčistil jemnym kartáčkem, kdyby tam přece jen bránilo něco třeba dosednutí, ale nic nepomohlo :(. Je to velká záhada a nechápu to. Výměnou jsem tím pádem natropil víc škody než užitku a světe div se, náhradni display, byť z UK nedosahuje ani polovičniho kontrastu, co původní :)

Edit:
Pro Mike-biker: mysliš, že může být vadný samotný spínač (ty protilehlé plechové talířky) na novém flexu? Přece jen jsi sám prodejcem a tak máš s náhradními díly a jejich kvalitou velké zkušenosti. Případně nevíš, které konkrétní piny na konektoru vedou signál z power buttonu? Že bych to mohl zkusit proměřit (tedy za předpokladu, že spínač power buttonu funguje na principu uzavření okruhu).

Pro Beavers: nadpis jsem editoval již prvně, ale při ukládání mi spadl signál (jedu přes EDGE v horách a jakákoliv činnost z telefonu je odsud útrpná) a zřejmě se neuložilo. Netřeba, abys mi psal hned jizlivé upozornění. Cením si práce administrátorů a celého forum-týmu a pokládám tuto práci za důležitou k udržení kvality tohoto fóra, nicméně některé výrazy, kterými sjednáváš nápravu mi připadají zbytečně osobní a působí na mě až povýšenecky a to přece při upozorňování není nutné. Dlouho jsem zde neřešil žádný problém, a pravidla psaní příspěvků jsem neporušil záměrně. K tomu všemu si teď nejsem jist, zda tento edit uvést chronologicky na konec, či na konci ponechat adminovu výtku?

Myslíš si, že jsem upozornění na nesprávný název tématu psal proto, že si chci krátit dlouhou chvíli? Anebo jsi už takový mazák, co si myslí, že pravidla nejsou pro něj?
Beavers.
Naposledy upravil(a) Beavers dne sob bře 28, 2015 9:32 am, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Opakované upozornění.
Mac Mini Late 2012 Core i5, OSX 10.9.5
iPhone 4s 64GB, JB iOS 9.0.2

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Power sleep button nefunguje ani po výměně flex

Příspěvek od mike-biker »

Samozřejmě může být vada ve flexu, stejně jako ve spínači, i když mechanicky je v pořádku.
Doporučil bych vyzkoušet jiný flex, zda se závada projeví?!
Pokud to bude stejné, problém by mohl být v konektoru, či na desce. Díval ses na konektor pod lupou, zda není nějaký kontakt poškozen? Nebývá to ale běžné - spíše bych to fakt viděl na vadný flex.
Také už jsem měl jednu zákaznickou reklamaci - oprávněnou. Nový ORIG. flex a byl vadný. :(
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

joxerveliky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 259
Registrován: stř bře 19, 2008 12:31 pm

Re: Power sleep button nefunguje ani po výměně flex

Příspěvek od joxerveliky »

Lupu tady nemám, jen foťák s makro objektivem, ale výsledné zvětšení je stejné. Jak jsem psal, tak skutečně nic neobvyklého na pinech vidět není, jsou krásně čisté, ani nepozoruji žádná poškození v okolí konektoru, jako uloupané kondíky atd.
Co to proměření? Máš s tím zkušenost? Moc se mi nechce znova kupovat další flex, problém totiž začal až po té výměně LCD a původní flex byl tedy zřejmě v pořádku (než jsem ho rozděláním mechanicky poškodil na spínači), ale asi mi opravdu nic jiného nezbyde něz koupit a vyzkoušet napřimo bez instalace.
Mac Mini Late 2012 Core i5, OSX 10.9.5
iPhone 4s 64GB, JB iOS 9.0.2

misha
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 781
Registrován: ned lis 07, 2010 8:31 am

Re: Power sleep button nefunguje ani po výměně flex

Příspěvek od misha »

tak promerit to muzes. na tom tlacitku jsou 4 piny a pokud si dobre pamatuji, tak jsou spojene dva a dva (ne na vsech dotykacich to tak je). tzn staci vzit merak a muzes zjistit, jestli to piska, kdyz ho zmacknes.

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Prosim pomoc!Power sleep button nefunguje ani po výměně

Příspěvek od Beavers »

joxerveliky píše:Pro Beavers: nadpis jsem editoval již prvně, ale při ukládání mi spadl signál (jedu přes EDGE v horách a jakákoliv činnost z telefonu je odsud útrpná) a zřejmě se neuložilo. Netřeba, abys mi psal hned jizlivé upozornění. Cením si práce administrátorů a celého forum-týmu a pokládám tuto práci za důležitou k udržení kvality tohoto fóra, nicméně některé výrazy, kterými sjednáváš nápravu mi připadají zbytečně osobní a působí na mě až povýšenecky a to přece při upozorňování není nutné. Dlouho jsem zde neřešil žádný problém, a pravidla psaní příspěvků jsem neporušil záměrně. K tomu všemu si teď nejsem jist, zda tento edit uvést chronologicky na konec, či na konci ponechat adminovu výtku?[/color]


OT: Pokud došlo k nedorozumění (jakože zřejmě ano), přijmi ode mě omluvu za újmu, kterou ti způsobilo mé upozornění, jež klasifikuješ jako jízlivé, osobní a povýšenecké, přestože mi takové nepřipadá. Jen jsem chtěl, abys změnil název, který mi vzhledem k délce tvého působení zde, připadal jako od začátečníka. Proto také ona moje přísnost a pocit, že mé upozornění ignoruješ, když jsi schopen napsat další příspěvek, aniž bys současně zasáhl do nepatřičného názvu. Nediv se, že mi to připadalo, jakože to máš "na háku". Proto spolu s tím, že přijmeš mou omluvu, se zároveň zkus vcítit do pocitu moderátora. Děkuji.
Two beer are not too beer. Shakesbeer. Nedostatek sexu způsobuje krátkozrakost.

joxerveliky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 259
Registrován: stř bře 19, 2008 12:31 pm

Re: Power sleep button nefunguje ani po výměně flex

Příspěvek od joxerveliky »

Pro misha: díky, ale ten konektor má 6 párů pinů, které tedy patří power butonu?
Edit: aha, ty pišeš o pinech na spínači :) no ty mužu taky proměřit, to je fakt, diky!
OT pro Beavers: jak jsem psal, važím si moderátorské práce a díky za tenhle server! Netřeba to asi dál rozebírat, tak snad vše dobrý :)

EDIT: skutečně jsem narazil 2x po sobě na špatný kus. Vyřešeno další výměnou flex, konektor byl v pořádku, spínač také, poškozena byla cesta někdy mezi spínačem a konektorem.

[vyřešeno]
Mac Mini Late 2012 Core i5, OSX 10.9.5
iPhone 4s 64GB, JB iOS 9.0.2

Odpovědět