Otisk prstu Touch ID - zkušenosti

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Otisk prstu Touch ID - zkušenosti

Příspěvek od bedo. »

rony píše:
ned črc 05, 2020 11:18 am
lenze tu sa skor bavime o tom, ze ta “Neopravitelnost” je sucast ochrany zariadenia, aby napr po kradezi nestacilo cosi vymenit k prelomeniu ochrany.
myslím, že "neopraviteľnosť" bude (ako to už býva) kombinácia viacerých faktorov, ale súhlasím, že ten "znefunkčnený" Touch ID po zásahu do HW bude asi hlavne o bezpečnosti. Bezpečnosť celého systému je len taká dobrá ako bezpečnosť jeho najslabšej časti. Preto je všetko šifrované a podpisované a pod. Pokiaľ sa nejaká časť zmenila, tak sa zmenila aj bezpečnosť celého systému. Systém pri kontrole zabezpečenia nájde, že konkrétny Touch ID nepasuje do jeho "Secure Enklávy" a odmietne s ním spolupracovať.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Otisk prstu Touch ID - zkušenosti

Příspěvek od rony »

ano takto som to myslel. presne si to opisal
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: Otisk prstu Touch ID - zkušenosti

Příspěvek od Gaaspi »

A ja som to vdaka poslednym dvom prispevkom uplne pochopil. Lebo som si myslel ze snimac bud funguje alebo nefunguje. Ale kedze sa narusila bezpecnost tak telefon odmieta spolupracu s nim a preto pridat prsty pusti ale pouzivat to uz nenecha.

Problem nieje samotny HB ale ta narusena enklava bezpecnosti a telefon vie ze s tym bolo manipulovane...
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Odpovědět