The Old iPhone SE

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

The Old iPhone SE

Příspěvek od Gaaspi »

Zakladám klub milovníkov malých iphonov. Všetci čo máte radi SE prvej generácie a 5s, ste vítaní. Dúfajme že raz sa vráti trend malých smartfónov a vyrobia trebárs noečo podobne veľké iP4-ke a v ňom aktuálné HW.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: The Old iPhone SE

Příspěvek od mirmo80 »

Tento trend sa vrati len vtedy, ked sa vymysli skladaci telefon. A myslim tym nieco ine ako tie dnesne.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: The Old iPhone SE

Příspěvek od Anndy »

No ja chcem malý telefón keď ho prenášame - ale inak ho chcem veľký - keď s ním potrebujem pracovať :-)
Toto sa tak skoro nevyrieši - takže mám rad malé - ale používam veľké :-)
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: The Old iPhone SE

Příspěvek od Gaaspi »

Veď skladacie. Kórejci a Číňania už s tým experimentujú. Aj Apple sa pridá. Už sú tie displaye že ohneš tak asi bude taký iphone že ho zavrieš ako knihu. Ale ajtak sú tieto SE-čka s 5s populárne lebo tento rám si mnohí obľúbili a stále ho vidím v rukách ľudí. Apple našťastie robí niečo podobné ako Microsoft že nechá používať aj staré aplikácie. Toto jediné androidu vyčítam že oni človeka nútia inovovať darmo že má rád svoj staryý telefón a ešte by mu fungoval ďalších 10 rokov... Proste ho softvér nepustí. Ale Apple len vyzve že máte zastaralý OS ale ponúkne staršiu verziu aplikácie. Skoro všetko mi na 5s funguje čo využívam. Na SE 1.generácie zase ide iOS 13 takže ten ešte dlho pofičí. Síce už nový nepredávajú nikde ale trebárs veľmi zachovalú bazárovku a vymeniť baterku na novú tak by som mal mobil na pár rokov vyriešený. Alebo sa občas stane že na eshopoch ostane trčať na sklade 12 rokov starý mobil ale je nerozbalený... eshop si to môže dovoliť, ale bežný obchod nemôže držať tovar ktorý sa už nepredáva.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: The Old iPhone SE

Příspěvek od Clon »

iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: The Old iPhone SE

Příspěvek od rony »

uz som ti to pisal, momentalne MY na to kasleme.

1. mame Apple Watch, to je predlzena ruka, ktora plni tu poziadavku aby to bolo male
2. mame aky chceme iPhone, pretoze uz ho nemrvime tolko v ruke a prenesie sa v taske, kde kade. vacsinou ho nevyberame, mame AW
3. mame Airpods.

kym nepride nejaky novy technologicky objav, tak dovtedy chapeme iPhone (aspon niektori urcite) ako laptop, ktory sme pred rokmi vlacili so sebou
aby sme mohli internetovat. Teraz uz miesto tej 3kilovej masiny mame iPhone. V tomto kontexte je nam fakt fuk, ci ma 5 palcov alebo 3 a pol.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: The Old iPhone SE

Příspěvek od Gaaspi »

Ale nie kazdy ma rad hodinky a bezdratove sluchatka. Furt to len nabijat, vecne sa to vybije... A este aj mnoho zien (aj tu sa spominalo) ze ma rad old SE a vacsi nechce. Je to stale aktualny telefon aj s jeho bratom 5s takze preco by nemohla byt diskusia aj k tymto modelom.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

orlov
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: stř úno 23, 2011 12:22 pm

Re: The Old iPhone SE

Příspěvek od orlov »

Pre mňa je to ideálny telefón - vhodná veľkosť ( nepotrebujem so sebou nosiť "tablet"), výborný výkon. Mám ho od roku 2017, v marci tohto roku som menil baterku, každý rok mením kryciu fóliu z Číny za 0,70EUR a transparentný obal za 2 EUR. Vďaka tomu je bez škrabancov ako nový a dúfam, že mi ešte dlho vydrží.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: The Old iPhone SE

Příspěvek od rony »

moze byt diskusia, o tom ina ;-) vysvetlujem ti sucasnost. a aj dovod, preco to je ako je - ze tie malickate telefony defacto skoncili v top leveli.

nadalej existuju ale niekde dole.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

The Old iPhone SE

Příspěvek od Jirka_S »

Takový Vertu taky dobře padne do ruky, ne? Bohužel už se myslím nevyrábí.

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: The Old iPhone SE

Příspěvek od Tea Racer »

Přesně tak, malý a umí vse co já potřebuji. Slouží mi SE jako navigace v aute, na motorce a lezu s ním v Alpách... veliké pádlo, které si musim dát o 20 cm dále od očí, proč? Hodinky od Apple, fakt ne...(můj názor, mám Garmin a nemenil bych).
Jediné co mi vadí je, že nemá vodeodolnost... ale ne tak moc. Pokud to půjde, zůstanu u malého telefonu, už kvuli kompaktnosti, vydrži baterie atd...
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: The Old iPhone SE

Příspěvek od Gaaspi »

Aj ja sa divim jak som vymenil baterku v tom tak brutalne vydrzi, na smartfon az prilos pecka. Cisto nova Mobiola tak nevydrzi jak toto s novou baterkou. Ale prave to vravim ze este aj 5s stale slape tie bezne aplikacie co vyuzivam a SE je este novsie a ide na iOS 13 takze tieto modely este nevymiznu. Pri androide tomu napomohla nepodporovanost lebo z bazarov nevymizli ale uz na tom ziadne appky nepoficia...
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: The Old iPhone SE

Příspěvek od Gaaspi »

Ludia toto co je? Stare SE neodosiela SMS-ky a pritom volat ide kredit mam. To uz co je? To uz apple sa rozhodlo ma uplne znicit?
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: The Old iPhone SE

Příspěvek od Tea Racer »

Mně to odesílá v pohodě.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: The Old iPhone SE

Příspěvek od bedo. »

Ja teda nie som nejaký SMS-kár, ale že si to Ty, tak som poslal SMS ohľadom spotreby na číslo operátora a obratom došla odpoveď, teda z toho usudzujem, že SMS-ky fungujú. To samozrejme ešte neznamená, že sa Ťa Apple nerozhodol úplne zničiť. :crazy:

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

The Old iPhone SE

Příspěvek od Gaaspi »

Lebo hádže furt že neúspešné. Toto bežne netreba nastavovať ale pri Apple si už radsej dávam pozor.
Ale medzitým sa to už samo opravilo. Je na ňom tem najnovší iOS takže dvaja bratia SE starší mladší si môžu ruky podať.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: The Old iPhone SE

Příspěvek od rony »

este raz Gaaspi. to nie SE alebo Apple je ten, co robi blbosti. To ty. Kolegovia vyssie ti potvrdili, ze vsetko funguje ako ma.

Ak len tebe nefunguje a inym ano, nie je na vide vec, ktora je spolocna. Chyba je v niecom, co oni nemaju a ty ano.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

The Old iPhone SE

Příspěvek od Gaaspi »

Já viem len to som myslel že ako aj to iMessage mi blblo a zmarilo mi prijatie dôležitej SMS-ky a ja som sa čudoval prečo mi nedošla. Tak odvtedy sa bojím aby mi náhodou iPhone nespájal klasické SMS s ostatnými podobnými ale nefunkčnými službami ktoré ajtak nepoužívam.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: The Old iPhone SE

Příspěvek od rony »

iphone spaja sms a imessage ale vnutri je to jasne odlisene.

nie je ziadna sanca aby cokolvek siahalo na moznosti sms, prakticky niet ziadna cudzia app, ktora by riesila konkretne sms tak, aby znefunkcnila iMessage app a jej schopnost pracovat so sms.

to mozes urobit len ty.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

The Old iPhone SE

Příspěvek od Gaaspi »

Ale co ma brutalne prekvapilo ze aj new SE sa prehrieva. To je nejaka hromadna choroba apple telefonov. To processor alebo co? Vychadzam z toho ze smartfon je vlastne zmensene PC a tie maju aj ventilator na chladenie procaku. Ale old SE sa mi taaak brutal zohrial ze az horuci bol nedal sa drzat. To uz co je? Viem ze androidove ani klasicke telefony mi to nerobili. Ale robila to aj 4s aj 5s ale nie az tak horuco ako old SE.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: The Old iPhone SE

Příspěvek od rony »

nekecaj, sa nas snazis mystifikovat.

ja sam mam androidovy mobil a tie kecy o tom ze nehreju su bludy na ludi, co sa nevyznaju.

hreje a hreje dost a to som este neskoncil cim vsetkym ma s3r13

ps: keby si miesto pisania blbin premyslal, tak si chytis zadnu cast tych svojich iphonov

a popremyslas nad vlastnostami toho materialu

skusime ako v skolke

taaaak gaaaaspinko, z coho je zadna cast tvojich iphonov? nooo co to jeee, nieee drievko to neniiik. skus este raaaz.

a tie tvoje handraky a klasiky, z coho mali obal? noooo nieeee plastelina nieee


a teraz gaaspii, aka je tepelna vodivost alebo izolacna schopnost roznych materialov ako je kov, plast, sklo.... no podla teba, na ktorom materiali to bude viac citit, tak sup
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: The Old iPhone SE

Příspěvek od Gaaspi »

Stačilo povedať že prehrievanie je v poriadku... To viem že ak pracuje procák aj na PC preto je ventilátor. Plech sa prehreje rýchle ale potom haluz že pri plastových to teplo ostane dnu. Ani nemá kam odísť. Ale stále hovorím že lepší iphone ako 5-ová rada a SE1 nevyrobili, to je tak uhádnutý dizajn že trafili sa u mňa brutálne. Iný by som ani nechcel. Darmo že 12 mini. Majd volakedy možno ak nebude iná možnosť.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Madsakr808
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: pon dub 05, 2021 4:49 pm

Re: The Old iPhone SE

Příspěvek od Madsakr808 »

Čau.Mám staré eséčko.Poslední týden se mi dvakrát vypnul a musel jsem přes itunes udělat obnovu.pak to pár dní jde a zase znova.nesetkla se s tím někdo a neví co s tím?mám aktuální firmware a nový mobil nechci.jsem s ním jinak spokojený.

Dík.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: The Old iPhone SE

Příspěvek od rony »

vsak pozrieme na stav baterky a uvidime, ci to nie je v nej?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: The Old iPhone SE

Příspěvek od Gaaspi »

Mám baterku do SE 1 nechce niekto? Alebo naopak, uvažujem že si ešte zoženiem staré se-čko a dá sa tak nová baterka a tým pádom bude telefón ako nový. Neviem si zvyknúť na veľkosť SE 2 a 12 mini je ešte hrozne drahá. Moje staré se už doslúžilo. Praskol display, zamŕza, do vody padol. Už ledva ide. Ale lúbí sa mi velice také šikovné do ruky.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: The Old iPhone SE

Příspěvek od rony »

ak je tu este niekto, kto nevie, ze Gaaspi ma rad maly iPhone, prosim citajte :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: The Old iPhone SE

Příspěvek od Gaaspi »

Nevadí bude 12-ka mini. Takže SE1 vs 12 mini :-) Ale SE1 nemá e-som podporu že? Aj keď sa vynoví na najnovší iOS to nepridá tam tú funkciu že? Lebo je to skvelá vec keď sa zlomia pliešky.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: The Old iPhone SE

Příspěvek od Tea Racer »

Tak minulý týden už ani vyměněná baterie (necelý rok) nedržela. Někdy telefon zhasnul v 50 % i více, jinde jsem s 5 % volal ještě. Takže je jako záložní a mám nový SE 2 2022. Spokojenost.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

WHITE-CZ
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: sob led 16, 2016 9:25 pm

Re: The Old iPhone SE

Příspěvek od WHITE-CZ »

Ahoj, používáte někdo ještě SE 2016? Chci ho na geocaching. Protože se mě líbí jak malý a lehký je. Dá se stále když je tam ios 15 používat nebo už některé aplikace jsou problém? Díky za info.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: The Old iPhone SE

Příspěvek od mirmo80 »

Sice ho nemam, ale rok stary iOS nebude podporovat len minimalne minimum, ak sa vobec nieco najde, co by nepodporoval. Samozrejme mimo iOS funkcii, ktore su dane pre svoju verziu. Ale apky si nemyslim, ze by nejake nesli.

Ale geocaching na iOS 15 pobezi na milion percent, kedze bezi aj mne :)
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

WHITE-CZ
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: sob led 16, 2016 9:25 pm

Re: The Old iPhone SE

Příspěvek od WHITE-CZ »

No to je paráda, ja teda jedu geocaching na Xcoveru 4 a 5 což je za mě super (výměnné baterky) za 2s má člověk nabito a jde dál.... Ale SE mám rád jako takové... Vždycky se mě líbilo :-) Tak ho koupím a je to mám tu v okolí dvě jedno za 1000kč černé 95% kapacita a druhé za 1800kč 100% ale růžové :-D

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

The Old iPhone SE

Příspěvek od mirmo80 »

Len SE nie je ziadna slava s bateriou. A starsi kusok o to viac. Ak mam teda hovorit za seba, mne by vydrz oboch SE nestacila.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: The Old iPhone SE

Příspěvek od rony »

no tak bude nosit battery pack. cize horedole to iste ako vacsi iPhone :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

WHITE-CZ
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: sob led 16, 2016 9:25 pm

Re: The Old iPhone SE

Příspěvek od WHITE-CZ »

Ahoj, tak jsem ho dnes koupil :-) No je to radost, zlaté dobré staré časy... Hned si člověk připomene 4ku a 5tku :)

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

The Old iPhone SE

Příspěvek od mirmo80 »

Nech sluzi k spokojnosti. Nejake to nove  vzdy potesi :)

A baterka, aj tak sa da, ako pise rony.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: The Old iPhone SE

Příspěvek od honza.mac »

Mám 6s 128GB a po výměně baterie je to nový iP.
To jen pro mou nostalgii. A pro navigaci v autě.
Byť mám “chytré” autorádio stejně používám navigaci v mobilu.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: The Old iPhone SE

Příspěvek od mirmo80 »

Ja som prave v iP8 menil baterku uz dva krat, no nikdy mi to nstacilo. Samozrejme, kazdy to mame inak.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Odpovědět