Kondice baterie

Odpovědět
pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Kondice baterie

Příspěvek od pegas »

Model: iPhone 13 Pro Max 256 GB
Počáteční stav: nový telefon
Pořízen: 12/2021
Optimalizované nabíjení: ano
Nabíjecí návyk: většinou dávám nabíjet na +/- 50% stavu baterie
Způsob nabíjení: v naprosté většině MagSafe
Stav baterie: 98%
Úbytek: 2% za 11 měsíců

Teď už to asi ale bude padat rychleji, na 99% to skočilo teprve až po 10 měsících, ale o další % to spadlo už po měsíci, tak jsem zvědav, jak to půjde dál.

Tak jen pro zajímavost a případné porovnání s ostatními ;-)

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3510
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Kondice baterie

Příspěvek od mirmo80 »

Hm, tak u mojej manželky horšie a celkom ma to zaskočilo.

iPhone 13 128 GB
Nový, kúpený 5/22
Optimalizované nabíjanie áno
Nabíjanie, 99% v noci bez ohľadu na stav batérie
Nabíjanie MagSafe
Stav batérie 98%

Naopak, môj iPhone 13 128 GB
Nový, kúpený 3/22 - používaný do 10/22
Opti nabíjanie áno
Nabíjanie, 99% v noci bez ohľadu na stav batérie
Nabíjanie bezdrôtovo 7,5W nabkou
Stav batérie 100%

Myslím si, že práve ten MagSafe a jeho rýchlo nabíjanie robí zlobu. Škoda, že nefunguje so slabšou nabíjačkou, aby nabíjal pomalšie.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Kondice baterie

Příspěvek od pegas »

mirmo80 píše:
pon lis 14, 2022 7:38 pm
Myslím si, že práve ten MagSafe a jeho rýchlo nabíjanie robí zlobu.
No, taky mě to napadlo. Je fakt, že když nabíjím přes noc, tak je mi jedno, jestli se telefon nabije za 2 hodiny přes MagSafe, nebo za 4 hodiny kabelem s klasickou 5V Apple nabíječkou. Asi to zkusím praktikovat.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3510
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Kondice baterie

Příspěvek od mirmo80 »

To bola presne moja úvaha. Nechať nabíjať v noci, keď mi vôbec nevadí, že sa nabíja pomaly. A moja úvaha o vplyve na batériu pri iba rýchlo nabíjaní sa zrejme potvrdila. Zrejme MagSafe zruším.

Edit: a ešte som si teraz uvedomil jednu vec, manželka nepoužívala MagSafe od začiatku. Kúpil som jej ho v septembri. Kým ho začala používať, tak zdravie batérie mala na 100%. Ak je MagSafe príčina, tak je to celkom sila.
Naposledy upravil(a) mirmo80 dne čtv lis 17, 2022 4:41 pm, celkem upraveno 1 x.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Kondice baterie

Příspěvek od rony »

no rychlonabijanie vieme, ze mava tento vplyv. na rutinne denne nabojanie je lepsie najst si okna na kabel. a rychlonabijanie nechat najma na prilezitostne…
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3510
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Kondice baterie

Příspěvek od mirmo80 »

Jj, to ano. Ja som v MagSafe hladal najma pohodlnost. Skoda ze vie len rychlonabijanie. Vymenim ju za "magsafe" od ineho vyrobcu.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Kondice baterie

Příspěvek od rony »

osobne som neprisiel na chut QI, logika mi unika, kedze k nej musi beztak viest kabel. Ocenujem vsak prenosnu powebanku specialne pre AW, tak ta je na cestovanie fajn :) a potom zrejme este take tie policky v aute, kam polozis mobil (akurat, ze mne sa ho nikdy nechce vytahovat z tasky) :)

na nabijanie mam EverDock, takze jednoduche zalozenie mobilu aj vytiahnutie mam.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Kondice baterie

Příspěvek od pegas »

Já ten MS budu používat pouze výjimečně, když budu potřebovat rychle nabít, jinak jak jsem psal výše pojedu kabel.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Kondice baterie

Příspěvek od mike-biker »

Používám výhradně bezdrátové nabíjení, jak v autě, tak doma, tak na kole. Mám stále 100% kapacity po roce provozu. 135 cyklů baterie. :good:
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3510
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Kondice baterie

Příspěvek od mirmo80 »

A cim nabijas mike? Pretoze my, az na par vynimiek, tiez v podstste len bezdrot, ale vysledok u oboch rozdielny.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Kondice baterie

Příspěvek od pegas »

Včera jsem šel okolo AR, tak jsem se zeptal na to nabíjení. Když jsem řekl, že téměř rok nabíjím jenom přes MagSafe a jsem na 98% kondice baterie, tak mám být prý velmi rád, protože MS je prý to nejhorší na kondici baterie, měli tam s ním i úbytky cca 10% za několik měsíců provozu. Obecně bezdrátové nabíjení je na baterie náročnější a podepisuje se na nich, což víme, ale specificky MS označili za nejhorší. Doporučili optimálně kabel a pravidelnost v nabíjení, tzn. nabíjet klidně 20W nabíječkou, ale pořád, tj. neměnit ji s 5W/10W/15W a nenabíjet pod 20%. Pokud bezdrátové nabíjení, pak standardní Qi s nabíječkou do 15W, což bude reálně nabíjet cca 10-12W (3-5W tepelná ztráta). Zajímavost na konec, všechny vystavené iPhony, nehledě na model, mají ve storu napájené starými 5V nabíječkami a úbytek baterie u kusů přes rok vystavených je 0%.

Jinak moje zkušenost s nabíjením starou 5V nabíječkou je, že když na cca 30% dám nabíjet, tak se na 80% dostane za 3 hodiny, pak hodina výdrž a pak další 2 hodiny na 100%. Je to teda šnečí tempo, přes noc to nevadí, ale stejně asi začnu nabíjet 20W. Nějak mně ta stará 5V nabíječka nepřijde důstojná k 13 Pro Max :-)

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3510
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Kondice baterie

Příspěvek od mirmo80 »

A ja to vyriešim asi týmto MAGPAD. Dokonca sa chytí aj na tú starú 5V nabíjačku, ale použijem 10W z iPadu. Myslím, že to takto bude lepšie. Jedinú chybu má, že je usb-c, takže ešte reduckia.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Kondice baterie

Příspěvek od pegas »

Už nějakou dobu pozoruji, že mi nefunguje optimalizované nabíjení. Zkoušel jsem ho vypnout/zapnout bez restartu/s restartem, ale nabíjení jede pořád na 100%, bez výdrže na 80%. Nabíjím roky pořád stejně (tj. od 22-23 hod. do 6 hod.), takže tím to být nemůže. Stav baterie je 96%, takže v ní asi problém taky není. Nabíjím přes MS/kabel. Zkusím ještě vyměnit adaptér. Myslím, že to začalo někdy od iOS 16.3, možná 16.4, nevím přesně.

Někdo další?

EDIT: Zkusím ještě zapnout polohové služby - významná místa, to jsem měl vypnuté (vždycky a ON i tak fungovalo, ale třeba něco v posledních iOS změnili), více viz bod 2. na https://www.igeeksblog.com/optimized-ba ... on-iphone/

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3510
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Kondice baterie

Příspěvek od mirmo80 »

Hm, minule som si aj ja všimol, že sa mobil úplne nabil už o tretej ráno a na grafe priebehu nebolo vidno pozastavenie nabíjania. Ale ničomu som to neprisudzoval a viac sa na to nepozrel. Odsledujem to aj ja pár dní.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3510
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Kondice baterie

Příspěvek od mirmo80 »

Tak u mna to naozaj prestalo fungovat. O druhej rano baterka nabita naplno. Ale u manzelky vsetko ok .
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Kondice baterie

Příspěvek od pegas »

Hmm, možná věc verze iPhonu a/nebo iOS (?), já mám iP13 Pro Max s iOS 16.6. Dám za pár dní vědět, jestli to zapnutí specifických polohových služeb pomohlo. Po 1. nabíjení po zapnutí tedy zatím ne, ale chvíli tomu nechám.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3510
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Kondice baterie

Příspěvek od mirmo80 »

Verzie iOS máme aktuálne. Akurát manželka má iP 13 a ja 13 Pro. Ja to zase skúsim na pár dni vypnúť.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3510
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Kondice baterie

Příspěvek od mirmo80 »

Na jednu noc som opti nabíjanie vypol, včera povolil a dnes ráno to už bolo ok. Vidím, že sa nabíjanie prerušilo a potom pokračovalo. Tak kto vie v akom matrixe je/bola chyba.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Odpovědět