Periodic Table (CZ)

Odpovědět
Diablo

Periodic Table (CZ)

Příspěvek od Diablo »

Periodic Table 1.1
CZE-Lokalizace


Download - Periodic Table 1.1 - CZ
Download - Periodic Table 1.1 - EN


Stahnuty soubor klasicky nahrajte do /private/var/Applications/
Jinak pokud by byl Drsny tak hodny mohlo by se to teoreticky dat i na iphone.cz repo aby to bylo jednodussi.

- Něco málo o programu

- Jak jiz nazev napovida jedna se o aplikaci pro iPhone, ktera vam umozni prohlizet si Periodickou Tabulku Chemickych Prvku. Zkratka nejlepsi pritel na Chemii pro ty, kteri jeste studuji.
- V databazi jsou vsechny zname prvky ( ne u vsech jsou kompletni informace u tech bezne znamych vsak ano )
- Program nabizi i moznost seradit prvky podle urcitych kriterii napr od nejnizsiho bodu Varu k nejvyssimu.
- Zakladem programu je tedy interaktivni chemicka tabulka prvku, po kliknuti na urcity prvek se vam u nej zobrazi ruzne podrobnosti

Diskuze a vice info o programu - ZDE


Kdyby to nahodou nekdo potreboval vedet predem .. toto jsou ty podrobnosti

-Relativní Atomová Hmotnost, Protonové Číslo,Třída,Datum Objevení, Původ Názvu, Bod Tání, Bod Varu, Atomový Poloměr, Atomový Objem, Kovalentní Poloměr, Iontový Poloměr, Kombinační kapacita, Hustota, Měrná Tepelná Kapacita, Skupenské Teplo Tání, Skupenské Teplo Varu, Debye Teplota, Elektronegativita, Ionizační, Potenciál, Oxidační Čísla, Elektronová Konfigurace, Krystalová Struktura, Konstanta Krystalové Mřížky, Krystalový Koeficient

- Překlad

Tak konecne k tomu prekladu. Jelikoz ja jsem stale student a predcasem jsem videl tuto krasnou aplikaci, ktera by se mi velice hodila, rozhodl jsem se ji prelozit jelikoz ty Anglicke Chemicko-odborne vyrazy jsou celkem dost obtizne :) . Doufam ze aspon nekomu se to jeste bude treba hodit.

Jinak z technickych duvodu bohuzel nemuze byt uplne vsude diakritika takze jsem ji musel z velke casti odstranit ale snad to bez hacku a carek nevadi.

Predem se omlouvam za nejake nepresnosti, ktere mohli pri prekladu vzniknout (prece jenom tohle je uz trochu jina Anglictina), kdyby se vam neco nezdalo, nebo pokud byste objevili nejakou chybu/bug tak napiste opravim.

Jinak jestli bude zajem muzu do Podrobnosti ke kazdemu prvku napsat i Cesky Nazev, ja osobne tohle nepotrebuju me staci Znacky popr latinsky nazev ale jen rikam ze by bylo mozne tohle jeste dodelat pokud by byl zajem.

Zde pár screenu -
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) Diablo dne pon čer 30, 2008 10:31 pm, celkem upraveno 2 x.

terry
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1943
Registrován: úte bře 04, 2008 11:11 am

Re: Periodic Table (CZ)

Příspěvek od terry »

Parádní práce. iPhone sice nemam, takze nemuzu vyzkouset, ale verim v kvalitu 8)
iPhone 4 16GB iOS 5 beta | MacBook Air 13" C2D 1.86 GHz, , 4GB RAM, 128GB SSD

ilijusin

Re: Periodic Table (CZ)

Příspěvek od ilijusin »

aaaaa diky moc, sice ted si budu muset 2 mesice pockat abych to otestoval opravdu, ale zatim to vypada slibne :)


jenom dotaz:

kdyz kliknu na nejaky prvek v tabulce, otevre se mi info stranka o nem, ale predtim musim odkliknout nakej error, screen:
Obrázek
sice to nijak moc nevadi, ale je to prece jenom otravne a zdrzuje to...

jedine co me napada je preinstalace...

S474N
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 896
Registrován: pát kvě 30, 2008 10:55 am

Re: Periodic Table (CZ)

Příspěvek od S474N »

Spis to vypada, ze je to provazane jeste s jinymi soubory, ty promenne.
Obrázek

iPhone 7 128GB Silver, v10.1.1 CZ nonJB :(
iPad Air 2 64GB Cellular Black, v9.0.2 CZ JB

Diablo

Re: Periodic Table (CZ)

Příspěvek od Diablo »

K tomu Erroru .. jak sem to prekladal tak se mi jich tam par nastradalo tech Erroru ale temer vsechny se mi podarilo opravit jen tenhle ne. Kdyz na dany prvek prechazis normalne ze Seznamu tech prvku tak to je myslim Ok ale jakmile na nej des z te Tabulky hodi to ten Error zkousel sem to nejak opravit ale bez uspesne. Ale jeste na to kouknu urcite to nejak pujde. Dulezite je ze to neni nic moc zavazneho a neshazuje to cely program a staci to jen odkliknout.

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: Periodic Table (CZ)

Příspěvek od Julek »

dobrá práce !, děkujeme :)

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

mcmichal

Re: Periodic Table (CZ)

Příspěvek od mcmichal »

Vypadá to dobře, ale mně osobně z těch screenů (iP bohužel ještě nemám) dost vadí že každý slovo začíná Velkým Písmenem... to je jak na MBOXU (televize), nedá se to číst...

mikro

Re: Periodic Table (CZ)

Příspěvek od mikro »

Zkoušel někdo pořešit ten poslední problém? Já sem to tak nějak trochu zkoušel, ale vždycky mi to začalo pak odkazovat na nějaký jiný soubor. Takže to v čem sem si myslel, že to bude, tak to bohužel nebylo. :(

mikro

Re: Periodic Table (CZ)

Příspěvek od mikro »

Přišel někdo na něco novýho? Nezkoušel někdo odstranit tu chybičku co tam vyskakuje?

richard44

Re: Periodic Table (CZ)

Příspěvek od richard44 »

Tak nevím, co dělám špatně, ale tahle aplikace mi nefunguje... Původně jsem hledal, kam ji mám zkopírovat, poněvadž žádná složka Applications ve složce var není (mám verzi 2.2). Pak, po X hodinách zkoumání, se mi sice podařilo dostat program do správné složky, že již vidím ikonku v iPhonu, ale po otevření mi program do dvou sekund pokaždé spadne... :cry:

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Periodic Table (CZ)

Příspěvek od Beavers »

Není ta aplikace náhodou pouze pro starý FW? Jakou máš verzi?

richard44

Re: Periodic Table (CZ)

Příspěvek od richard44 »

Mám verzi 2.2, jak lze vidět v mém předešlém příspěvku... :wink:

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Periodic Table (CZ)

Příspěvek od Beavers »

Pochybuji, že ti půjde na nové verzi FW. Ještě jí zkus přidělit práva, když padá. O tom hledej zmínky na fóru.

Kuliss9
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 151
Registrován: stř bře 19, 2008 3:17 pm

Re: Periodic Table (CZ)

Příspěvek od Kuliss9 »

JJ taky mi pada na new FW kdyztak napis jestli jsi to nejak vyresil.

ExiMoR

Re: Periodic Table (CZ)

Příspěvek od ExiMoR »

Nechce se někomu dělat čeština do ChemTouch? Pokud jo, tak pošlu stringy ;)

Yreg

Re: Periodic Table (CZ)

Příspěvek od Yreg »

OT: Ehm, prečo mi pri návšteve tejto témy môj prehliadač ukázal toto? Diagnostika.

ExiMoR

Re: Periodic Table (CZ)

Příspěvek od ExiMoR »

Omluvam se za bumpovani stareho topicu, ale:
nema nekdo naladu prekladat The Chemical Touch?
Ja bych se do toho dal (pokud by byl zajem), ale v chemii neexceluji, takze by se misty mohly objevit
chyby, ktere by mohly nektere chemikare dohanet k silenstvi...

Sent from my redsn0wed iPhone3G

Odpovědět