[RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Odpovědět
Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od Beavers »

Bylo to dnes odpoledne, já vždycky stisknu Quit nebo červený křížek. iTunes nechci instalovat dokud mám 1.1.4.

papaya

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od papaya »

super práce whisky96! díky moc!

:?: jen bych se rád zeptal, jestli Vám při téhle verzi FW funguje vypnutí autokorekce stažením balíčku CToggle BossPrefs Addon z Cydie? Mne totiž ne-e

:?: Pokud bude návod, jak změnit Bootlogo bez nutnosti Re-jailbreaku nebo Restore (pro tuto verzi FW ve Windows), tak sem s ním, prosím

Majkyn
Host
Host
Příspěvky: 57
Registrován: čtv zář 25, 2008 6:44 pm

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od Majkyn »

Takže na začátek. Zatím to vypadá moc hezky a tím pádem thanks to whisky :)

A jen tak btw sem hodim i moji zkušennost. Třeba to bude ještě někoho zajímat.

Pro JB jsem se rozhodnul až dnes. Měl jsem již ve svém iPádle 3G nejnovější FW, tedy 2.1 a iTunes sem měl verze 8.

Zkusil jsem stáhnout whiskyho FW a rovnou ho do iP vrazit. Přes DFU mod mi to hazelo chybu 1600 a bez DFU modu chybu 6. Takže jako nejpříjemnější cesta mi přišla ta, která je popsaná na straně 14 tohoto topicu. Vše proběhlo OK, a dokonce sem i nahodil svoji zálohu.

Zatím vypadá vše ok.

Zack

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od Zack »

Smažou se mi písničky a videa, když udělám restore FW?

pacholek

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od pacholek »

smazou se ti z iPhonu..ale snad je mas i v PC/mac ne ?

bead
Host
Host
Příspěvky: 102
Registrován: úte čer 03, 2008 10:38 am

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od bead »

Ahoj, mam zakoupený iphone 2G z českého eshopu. když jsem ho koupil tak byl odblokovaný a počeštěný s FW 1.1.4. Mam ho od května. Netuším jakým způsobem byl odblokovaný. Já jsem dělal minulí měsíc restore pomocí ZiPhoneWin-3.0 a uvedení telefonu do DFU Modu. Vše OK.
Ted bych chtel skusit FW 2.1, který stahuju tady z tohoto tématu od whiskyho hned z 1.strany. Ale mam strach ze se dostanu na nejaký chyby co se staly tady lidem co popisujou.... :shock:
Prosím popište někdo v bodech postup přesně pro muj případ s FW1.1.4. určitě se to bude hodit ještě nikomu.... Já jsem tady v těch popisech nenašel přesně muj případ.... Jde mi o to jestli mi stačí ten postup s shift a restor nebo zas musim použít něco jako ziphone nebo uplne neco jineho.... Ted mam v PC iTunes8 a mam WinXP.

Poslední dotaz. Chápu dobře že když udělam cokoli špatně při restore, tak vždy jde nějakým způsobem telefon zachránit? Nebo ho jde i totálně odepsat?
Mockrát děkuju za odpověď. Fakt bych se chtěl vyhnout chybám které se hojně stávají podle toho co tu lidi píšou....
Apple TV 2
iPad 2 32GB
IPhone 5 32GB
iPhone 4 16GB
iPhone 2G 16GB, firmware 3.1.2
iGPS360

pacholek

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od pacholek »

ale je ty keconi > viewtopic.php?f=74&t=9161

Majkyn
Host
Host
Příspěvky: 57
Registrován: čtv zář 25, 2008 6:44 pm

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od Majkyn »

nenašel jsem a nechci zakladat new topic. Tak pls poradte nebo prinejhorsim smazte.

Jde v tomto FW nejak zmenit qwerty na qwertz ( samozřejmě se zachováním české lokalizace a klávesnice ) ???
mne to docela štve. díky za pomoc

zavis1

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od zavis1 »

caute vsetci prosim o radu a pomoc.mam orig.FW2.1 a iphone 3G kupeny v orange a chcel by som si dat slovencinu.robil som to podla navodu na iph0ne.sk na pc verziu a stale mi pise chybu 1600 neviem co robim zle dam tel do dfu modu je tam cierna obrazovka podrzim shift + restore otvori sa mi tabulka pustim shift kliknem na cz sk FW co som si stiahol zacne robit a po chvilke mi nabehne error 1600.co robim zle.
a este jedna vec treba mat sim kartu vonku alebo moze byt v iphone?lebo om som sa nedocital nikde.uz som skusal aj ine usb a nic.a mam itunes 8
poradte dik

Dfblbec

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od Dfblbec »

Ak som to cele spravne pochopil, telefon musis najprv pwnut.
Ja som svoj 2G zo stavu bez pojazdneho FW najprv dal do 2.0.2 originalneho FW stiahnuteho z itunes, na to pouzil WinPWN 2.5, spravil co trebalo, a potom som v itunes dal shift+restore a CZSK FW.

A stou simkou, aspon na 2G dovezenom z USA je potreba mat originalnu Sim kartu od ATaT, ak sa nemylim. Tusim to nejde restorovat ak nieje v telefone.

Majkyn
Host
Host
Příspěvky: 57
Registrován: čtv zář 25, 2008 6:44 pm

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od Majkyn »

zavis1 píše:caute vsetci prosim o radu a pomoc.mam orig.FW2.1 a iphone 3G kupeny v orange a chcel by som si dat slovencinu.robil som to podla navodu na iph0ne.sk na pc verziu a stale mi pise chybu 1600 neviem co robim zle dam tel do dfu modu je tam cierna obrazovka podrzim shift + restore otvori sa mi tabulka pustim shift kliknem na cz sk FW co som si stiahol zacne robit a po chvilke mi nabehne error 1600.co robim zle.
a este jedna vec treba mat sim kartu vonku alebo moze byt v iphone?lebo om som sa nedocital nikde.uz som skusal aj ine usb a nic.a mam itunes 8
poradte dik



o par radku vyse jsem psal jak to je potreba udelat kdyz mas iP 3G s origo 2.1 FW bez predchoziho JB... zkuste si tu line projit, a nemusite se ptat ;)

jiri4net

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od jiri4net »

Díky whisky96... dobrá práce!

jen nyní problém s ikonami, mohu si je porovnat jak chci a po vypnutí a zapnutí se poskládají všechny na začátek...

Neměli jste někdo podobný problém? popřípadě jak jste jej vyřešili.. Díky

pilot504

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od pilot504 »

Tak ode mě také velké díky to whisky96 :D skvělá práce, povedlo se hladce nainstalovat a zatím nepozoruji žádné problémy ;)

scorpi
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 1774
Registrován: stř bře 05, 2008 7:14 am

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od scorpi »

jiri4net píše:....jen nyní problém s ikonami, mohu si je porovnat jak chci a po vypnutí a zapnutí se poskládají všechny na začátek...
Neměli jste někdo podobný problém? popřípadě jak jste jej vyřešili.. Díky


To není problém lokalizace, ale dělá ti to zřejmě nějaká nainstalovaná aplikace.

pilot504

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od pilot504 »

papaya píše:super práce whisky96! díky moc!

:?: jen bych se rád zeptal, jestli Vám při téhle verzi FW funguje vypnutí autokorekce stažením balíčku CToggle BossPrefs Addon z Cydie? Mne totiž ne-e

:?: Pokud bude návod, jak změnit Bootlogo bez nutnosti Re-jailbreaku nebo Restore (pro tuto verzi FW ve Windows), tak sem s ním, prosím

Taky mi vypnutí autokorekce s balíčkem CToggle BossPrefs Addon nefunguje... :(

Edit: když vypnu CZ klávesnici a necham English, nebo English UK, tak to jde.
Naposledy upravil(a) pilot504 dne sob zář 27, 2008 5:03 pm, celkem upraveno 1 x.

Almi
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1052
Registrován: pon pro 10, 2007 7:12 pm

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od Almi »

CToggle BossPrefs Addon z Cydie funguje iba ak máš nastavenú EN klávesnicu.
pri CZ/SK nefunguje.
odporúčam stiahnúť z Installeru asKB
nainštalovaním tohoto balíčka ti úplne vypne autokorekciu, jak na CZ tak aj SK klávesnici.
sám to mám stiahnuté a funguje na sto percent.
iPhone X space gray 64 GB,
Apple Watch 44mm space gray,
MacBook white 2.1GHz, OS X Lion 10.7.5
iPhone.cz

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od Gekko gecko »

Prosím jakým způsobem jsou patřičné soubory v FW Jailbreaknuté?
Jde o metodu WinPWN/PWNG neno ZiPhone?
Slyšel jsem že ZiPhone je poměrně velký zásah do sys. souborů...první varianta je šetrnější,díky
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Almi
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1052
Registrován: pon pro 10, 2007 7:12 pm

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od Almi »

cez ziphone určite nie. ten nepodporuje jailbreak na fw 2.x.x , proste to nevie.
myslím že whisky má Mac, takže predpokladám,že custom fw robil cez pwnage tool.
iPhone X space gray 64 GB,
Apple Watch 44mm space gray,
MacBook white 2.1GHz, OS X Lion 10.7.5
iPhone.cz

whisky96
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 980
Registrován: stř úno 13, 2008 9:47 pm

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od whisky96 »

potvrdzujem, robene na Macu v PwnageTool... pokial viem, tak Ziphone na nove verzie FW ani nie je, takjze to by som si nijak nepomohol ...

miro12345
Host
Host
Příspěvky: 50
Registrován: úte zář 23, 2008 10:53 am

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od miro12345 »

Prosim Vas o radu mam iphone 2,1 3g. Uspešne odblokovany zo Slovenčinou cydiou a instalerom.naplneny roznymi aplikaciami a hrami.vsetko funguje super.No nejakym nedopatrenim som si asi vymazal google maps.Skratka ho tam nemam.Mam otazku ak nanovo spravim restore z (prvej stranky) pridem o nainstalovane veci ,čo by som nerad ?Alebo ako mam postupovat?Este by som chcel vediet ak spravim ofic restore z itunes8 či tiež pridem o spominane aplikacie a všetko musim robit nanavo? Dik za každu radu

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od rony »

asi znovu to preplacni nanovo s CZ/SK 2.1 - prides o vsetko

keby si obnovoval priamo z itunes oficialnym fw, tak prides o vsetko :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

bead
Host
Host
Příspěvky: 102
Registrován: úte čer 03, 2008 10:38 am

autoopravy

Příspěvek od bead »

Tak jsem dnes predelal z FW1.1.4 na 2.1 a vypada to dobre. Bylo to uplne bez problému, pouze shift+restore a vybrat FW. Ale mam strasnej problem s automatickýma opravama, nejdou mi vypnout. V nastaveni klavesnice mam vse povypinany a porad mi to opravuje....dost me to brzdi pri psani a navic rozciluje.... díky za radu jak to vypnout
Apple TV 2
iPad 2 32GB
IPhone 5 32GB
iPhone 4 16GB
iPhone 2G 16GB, firmware 3.1.2
iGPS360

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od Paly »

Autokorekciu rieste vo vlakne na to urcenom!

napr tu: viewtopic.php?f=27&t=9272
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

miro12345
Host
Host
Příspěvky: 50
Registrován: úte zář 23, 2008 10:53 am

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od miro12345 »

Rony pomoc!!!!!
Spravil som to restore najprv cz/sk prebehlo v poriadku len sa mi na iphone neukazali ikony čo som mal porozdelovane cez categories potom som spravil aj ofic restore no ikony stale nikde teraz mam na ploche par ikon dokonca nemam ani seting, cydiu fotak a ani instaler.a vela dalšich. som v koncoch Prosim porad.
prosiiim

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od rony »

podla mna si si upgradol telefon neupravenym firmwarom priamo v iTunes. V podstate: tak ti treba, mas pozorne citat. Docital by si sa, ze nahratie fw ti "vycisti" telefon, tak nechapem o com to hovoris, ze ti pomizli ikonky. To je proste pochopitelne, ze po upgrade upravenym fw bude telefon "prazdny". Ak si sa rozhodol restorovat z povodneho backupu: je to tvoja vec :) ale ja som o tom tiez nepisal, ze to takto mas robit.

Drzim sa temy: zbehni na zaciatok tejto temy a precitaj si uplne prvy prispevok.

Najdes tam whiskyho upraveny fw. stiahni si ho. a potom sa vrat na moj prispevok, kde pisem aky postup treba urobit.

Viditelne si laik, toto je tema pre trochu samostatnejsich a pokrocilejsich pouzivatelov. Tak sa pytam, preco si sa rozhodol robit veci, o ktorych nemas ani potuchy ako a preco funguju?

Ja som nad upgradom na 2.1 premyslal 2 mesiace, ako dlho ty?

V tejto teme uz nic nepis, vdaka :) Ak mas problem a nevies ako von z toho pruseru, co si si urobil, tak bez do sekcie Pre novacikov, tam je to vhodnejsie. Neboj, urcite sa niekto najde, kto ta chyti za ruku a prevedie dzunglou problemov :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Majkyn
Host
Host
Příspěvky: 57
Registrován: čtv zář 25, 2008 6:44 pm

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od Majkyn »

hustě Rony :lol:

miro12345
Host
Host
Příspěvky: 50
Registrován: úte zář 23, 2008 10:53 am

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od miro12345 »

rony nemusiš sa tak rožčulovat neboj sa všetkemu celkom dobre rozumiem a aj ohladne jailbrejku.Len som chcel poradit od skusenejsieho co viem že si.Moj problem je v tom ze nastavenia aplikacie categories ostavaju aj po restore a je jedno akym softom.Ci Whyskiho alebo inym Niečo v registroch musi ostavat a tam sa neviem dostat.

whisky96
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 980
Registrován: stř úno 13, 2008 9:47 pm

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od whisky96 »

to je hlupost ...

a tie registre, asi privelmi pouzivas windows ...

miro12345
Host
Host
Příspěvky: 50
Registrován: úte zář 23, 2008 10:53 am

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od miro12345 »

Vyriešene!!!.v priebehu restore v itunes som odfajkol zalohovat nastavenia.Rada pre druhych ak chceme zrušit všetko pri restore treba odfajknut prvu možnost (ako novy telefon)
Naozaj detska chyba dik za trpezlivost.Ozaj Whisky dik za Tvoju super pracu.

erdedy
Host
Host
Příspěvky: 77
Registrován: úte zář 16, 2008 2:23 pm

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od erdedy »

2 miro12345:

mal som takeho tusaka, ze to bude ten problem, len som nejak nemal cas si to overit v Tvojich predch. prispevkoch ci si to uz neskusal.
Takze len tolko, ze treba dat new iPhone a nie obnovu zo zalohy tu uz bolo popisane x-krat a treba v takom pripade len prehrabat forum.

Nic v zlom. 8)
iPhone 5S 16GB 8.3, iPad4 32GB 7.1

whisky96
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 980
Registrován: stř úno 13, 2008 9:47 pm

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od whisky96 »

len pre zaujimavost, moj CzSk Fw bol z mojich stranok stiahnuty viac ako 8.000-krat, z toho asi 4.800x verzia pre oficialne kupene iphony... ;-)

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od Paly »

A kolko krat je IP adresa odislna? :) teda ci si to niekto nestiahol viackrat :) aby sme mali realnu predstavu o tom kelko userov si JB ofiko iPhone :)

Inac je to super ;) to by si mohlo Apple nejak pozistovat kolko ludi chce nieco viac nie len to co ponukaju oni ako "to najlepsie" :)
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

whisky96
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 980
Registrován: stř úno 13, 2008 9:47 pm

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od whisky96 »

neviem, nemam pristup k detailom... Ale vzhladom na to, ze sa v Cr a Sr zatial predalo 37.000 iphonov, tak je to celkom dost

kaja007
Host
Host
Příspěvky: 15
Registrován: pát zář 19, 2008 1:36 pm

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od kaja007 »

ahoj sem uplne blbej hral jsem si z alikaci CToggle boss prefs addon a dal jsem si ikony na pozadi vcetne tyhle aplikace a nevím jak to dostat zpet muzete mi poradit dik

whisky96: nakolko postujes do zleho vlakna, necakaj ze ti niekto odpovie

Apache23
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1181
Registrován: ned dub 27, 2008 1:58 am

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od Apache23 »

Paly píše:A kolko krat je IP adresa odislna? :) teda ci si to niekto nestiahol viackrat :) aby sme mali realnu predstavu o tom kelko userov si JB ofiko iPhone :)

Inac je to super ;) to by si mohlo Apple nejak pozistovat kolko ludi chce nieco viac nie len to co ponukaju oni ako "to najlepsie" :)



Ja som ho z mojej IP stiahol len raz ale je nahodeny na troch iphonoch! :wink: Čiže je to ťažko presne určiť.

A ano plne súhlasím,whisky urobil bleskovo a super prácu čo aj samotné čísla dokazujú. Apple by si mal nadbiehať takým ľuďom! :mrgreen:
Si predstav len keby apple si chceckol net a v každej krajine mal nejakého externého PLATENÉHO konzultanta ktorý by im zasielal postrehy a nápady. Prípadne ludia tej danej krajiny by cez neho mohli zverejnovať aplikácie nápady či preklady! Myslím že určite by to zlepšilo úroveň služieb! 8)
iPhone 4 32GB JB by GP
iPhone 3GS 32GB JB / druhý bol úžasný
iPhone 2G 16GB US JB / na prvý sa nezabúda :)

rseki

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od rseki »

Dnes jsem se řídil PŘESNĚ návodem od RONYho viewtopic.php?f=13&t=9829 1.1.4 - 2.1 . Neměl jsem sebemenší problém a všechno funguje jak má!!!

Díky RONY!

majko_007

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od majko_007 »

Pls poradte mi,
stiahol som si Firmware pre oficiálny iPhone 3G, mam ho zakupeny v Orangei.
S normálnym eng, nejailbreaknutým Firmware mi restore IDE, ale ked pouzijem CZ/SK Firmware od whiskeyho tak sa mi restore nedokonci a konci chybou 1604/1603. Kde by mohol byt problem? Dakujem.

myschoo

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od myschoo »

na oficialny FW mozes placnut iba ofi. FW
musis mat tvoj telefon najprv PWNuty, az potom mozes nahravat neoficialne ipsw

majko_007

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od majko_007 »

A to sa robí ako? PLS link na nejaky program alebo nieco co to spravi:) alebo navod. Dakujem

whisky96
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 980
Registrován: stř úno 13, 2008 9:47 pm

Re: [RELEASE] CZ/SK Firmware 2.1

Příspěvek od whisky96 »

a co tak citat sekciu Navody? na to ju tu mame ...

Odpovědět