Čeština do iPhone 1.0.2,1.1.1.,1.1.2

Odpovědět
crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

dkral píše:Ještě mi na 1.1.2 chybí následující:
1) na úvodní obrazovce mi to místo Mapy píše Maps (nevím jestli je to jen u mně?)
2) V YouTube v popisu klipu chybí 3 řetězce


ad bod 1) je to i u mně, bohužel nenašel jsem příčinu
ad bod 2) opraveno

Pro stažení aktuální CZ s opravou použijte stále stejný odkaz.

lukee_cz
Host
Host
Příspěvky: 53
Registrován: pát pro 07, 2007 9:19 am

Příspěvek od lukee_cz »

Pro opravu map nahrat tento soubor do adresare s lokalizaci map:
http://lukee.ic.cz/InfoPlist.zip

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Příspěvek od tvosi »

jeste by bylo skvely kdyby nekdo dokazal udelat instalaci s tim ze by to pridalo cestinu mezi jazyky telefonu jako dalsi polozku :wink: ale to uz je asi moc chtit co?
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

lukee_cz
Host
Host
Příspěvky: 53
Registrován: pát pro 07, 2007 9:19 am

Příspěvek od lukee_cz »

ne, ja to tak davam do telefonu misto francouzskeho. Takze mam v menu English, Deutsch, Italiano, Čestina.

Ale pouzivam nektere jine soubory misto a preklady nez zbytek tady, takze bych vam to akorat rozhodil to co ste si sami predelavali:-)

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Příspěvek od Julek »

Pokud jsi ochotný to udělat tak sepiš návod + linky kde si to lidi můžou stáhnout a dáme to do návodů. Myslím že to spousty lidí ocení.


.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

dkral

Příspěvek od dkral »

crusader píše:
dkral píše:Ještě mi na 1.1.2 chybí následující:
1) na úvodní obrazovce mi to místo Mapy píše Maps (nevím jestli je to jen u mně?)
2) V YouTube v popisu klipu chybí 3 řetězce


ad bod 1) je to i u mně, bohužel nenašel jsem příčinu
ad bod 2) opraveno

Pro stažení aktuální CZ s opravou použijte stále stejný odkaz.


tak jsi mě předběhl. To youTube jsem si opravil a ještě jsem tam pozměnil pár řetězců, protože se mi zdály takový hodně nečeský:-)
Jako např.: Spustit 25 víc...

Soubor jsem uložil na:
http://www.edisk.cz/stahni/33849/YouTub ... .24KB.html

lukee_cz
Host
Host
Příspěvky: 53
Registrován: pát pro 07, 2007 9:19 am

Příspěvek od lukee_cz »

Tohle je uplne lehky, na to enni potreba navod:
1) Pro francouzstinu se zmeni slozky English.lproj na French.lproj
2) Musi se zanechat jedna puvodni slozka anglicka a to \Applications\Preferences.app\English.lproj\ se souborem International.strings (uvnitr prepsat "Francoias" na "Čestina") to proto kdyz bude zapnuty jazyk English, aby byla v menu cestina.

to je prakticky vse

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Tak abych to shrnul a zprehlednil, aktualni cestina k 16.1.08 je zde

http://www.pdasoft.cz/download/cestina- ... _1.1.2.zip

- opraveno Maps na Mapy (thx to lukee_cz)
- opraveny chybejici stringy v YouTube (thx to dkral)
- pridano hledani v Safari na Google.cz misto na .com (dle navodu - Julek)


Instalace cestiny misto francoustiny dle rady lukee_cz neni implementovana, jelikoz se mi to nechce zkouset. Prosim nektereho odvazlivce, vyzkousejte zda to funguje a pokud ano, udelejte novou verzi cestiny.

DOTAZ: Vi nekdo jak upravit klavesnici pro psani cestiny? Jsou tam jiste nejake graficke soubory + asi kodovani. Je tam mnoho jazyku, ale nevim jak to upravit jako ceskou klavesnici.
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

szoustal
Host
Host
Příspěvky: 135
Registrován: úte říj 16, 2007 5:43 am

Příspěvek od szoustal »

Ta úprava s možností výběru jazyka ovšem předpokládá, pokud se nemýlím, že budete mít ještě nepočeštěnej telefon. Pokud je to již přepsáno, tak to asi fungovat nebude. Bylo by možná dobré, kdyby někdo, kdo má ještě telefon v angličtině, uploadoval někde originální soubory. V commanderu by to šlo přepsat zpět na angličtinu a pak zkusit instalaci s následnou možností volby jazyka z menu.
iPhone 3GS 32G FW 3.1.2, Nokia 6303

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Mám tu origo soubory z FW 1.1.2, zkusím je uploadnout ;)

lukee_cz
Host
Host
Příspěvky: 53
Registrován: pát pro 07, 2007 9:19 am

Příspěvek od lukee_cz »

nebo muzete mit cestiny 2 :-) ala cim vic prouzku, tim vic adidas :-)

szoustal
Host
Host
Příspěvky: 135
Registrován: úte říj 16, 2007 5:43 am

Příspěvek od szoustal »

BINGO :D :D :D :D :D :D
iPhone 3GS 32G FW 3.1.2, Nokia 6303

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Tak originál soubory z FW 1.1.2. můžete stáhnout zde.

V adresářích jsou obsaženy i nějaké původní ikony atd., takže každý ať si zkopíruje co potřebuje :).

szoustal
Host
Host
Příspěvky: 135
Registrován: úte říj 16, 2007 5:43 am

Příspěvek od szoustal »

lukee_cz píše:Tohle je uplne lehky, na to enni potreba navod:
1) Pro francouzstinu se zmeni slozky English.lproj na French.lproj
2) Musi se zanechat jedna puvodni slozka anglicka a to \Applications\Preferences.app\English.lproj\ se souborem International.strings (uvnitr prepsat "Francoias" na "Čestina") to proto kdyz bude zapnuty jazyk English, aby byla v menu cestina.

to je prakticky vse


Nemůžeš hodit někam ten international string. Ten v té čštině je už popřepisovaný a ten nově uploadnutý je nějaký rozházený. Nechtěl bych to zkomolit. Nebo asi raději celou tu složku Applications\Preferences.app\English.lproj
Díky
iPhone 3GS 32G FW 3.1.2, Nokia 6303

lukee_cz
Host
Host
Příspěvky: 53
Registrován: pát pro 07, 2007 9:19 am

Příspěvek od lukee_cz »


szoustal
Host
Host
Příspěvky: 135
Registrován: úte říj 16, 2007 5:43 am

Příspěvek od szoustal »

Tak jsem to zkusil a výsledek je takový. Jde přepínat jazyky na český a anglický. Ovšem v tom anglickém je spousta výrazů česky. Předtím jsem přehrál své soubory těmi, co zde uploadoval Crusader. Možná by to chtělo zkusit na nějaký panenský iPhone, který ještě neochutnal zdejší jazyk. Každopádně to tu hodím.
Naposledy upravil(a) szoustal dne pát led 18, 2008 6:58 pm, celkem upraveno 2 x.
iPhone 3GS 32G FW 3.1.2, Nokia 6303

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Ten co jsem uploadoval je panenský, stažený z iPhone ihned po restore před aplikací CZ. Dokonce většina stringů je ještě v binárním kódu.

baldy
Host
Host
Příspěvky: 32
Registrován: ned pro 02, 2007 7:44 pm

to lukee_cz

Příspěvek od baldy »

lukee_cz rád by som ťa ešte raz poprosil o návod ako by sa dala čeština doplniť do zoznamu jazykov. Kam treba kopírovať súbory a čo s čím zameniť.
Myslím že by si urobil radosť viacerým tu na fóre.

Ďakujem

lukee_cz
Host
Host
Příspěvky: 53
Registrován: pát pro 07, 2007 9:19 am

Příspěvek od lukee_cz »

psal jsem to o par prispevku zpet. tech par kroku. Nicmene tady pro uplne ujasneni: http://lukee.ic.cz/Preferences-replace.zip

jsou v tom akorat dva soubory ktere meni international menu. Pocita se v tom s instalaci jazykovych souboru do francouzstiny. ted uz to snad bude jasny vsem

szoustal
Host
Host
Příspěvky: 135
Registrován: úte říj 16, 2007 5:43 am

Příspěvek od szoustal »

Tak už to mám taky s možností přepínání jazyků. Musel jsem ovšem udělat úplně nové restore. Na 1.1.1 a pak znova na 1.1.2. . Poté jsem překopíroval upravené soubory přímo do iPhonu. Restart a bylo to.

http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/816 ... .14KB.html
Naposledy upravil(a) szoustal dne sob led 19, 2008 5:41 pm, celkem upraveno 2 x.
iPhone 3GS 32G FW 3.1.2, Nokia 6303

baldy
Host
Host
Příspěvky: 32
Registrován: ned pro 02, 2007 7:44 pm

Příspěvek od baldy »

zaujímalo by ma či po prepnutí na angličtinu sú všetky názvy anglické, alebo tam niečo aj tak ostane po česky

szoustal
Host
Host
Příspěvky: 135
Registrován: úte říj 16, 2007 5:43 am

Příspěvek od szoustal »

Po přepnutí na angličtinu je vše anglické, ale po přepnutí na češtinu jsou třeba názvy klávesnic při výběru francouzsky (Anglais, Italien a pod.) Jinak zatím vše česky, nebo jsem na to ještě nenarazil.
iPhone 3GS 32G FW 3.1.2, Nokia 6303

baldy
Host
Host
Příspěvky: 32
Registrován: ned pro 02, 2007 7:44 pm

Příspěvek od baldy »

tak som to tam nahodil na skúšku. Čeština je OK, ale po prepnutí s5 na ENG keď vojdem do nastavení, všetko je v češtíne ostatné ako youtub, iPod a podobne ide v angličtine.

ert

Příspěvek od ert »

http://www.pdasoft.cz/download/cestina- ... _1.1.2.zip

tady je vážně poslední? že tam je vše v english.lproj

szoustal
Host
Host
Příspěvky: 135
Registrován: úte říj 16, 2007 5:43 am

Příspěvek od szoustal »

baldy píše:tak som to tam nahodil na skúšku. Čeština je OK, ale po prepnutí s5 na ENG keď vojdem do nastavení, všetko je v češtíne ostatné ako youtub, iPod a podobne ide v angličtine.


To jsem mšl původně taky, ale pak jsem udělal restore a do nového systému vše překopíroval a bylo to O.K. Každopádně to je pracnější. Chtělo by to tu instalačku, aby to udělalo už při instalaci.
iPhone 3GS 32G FW 3.1.2, Nokia 6303

GrrGrrGrr

Příspěvek od GrrGrrGrr »

ahoj,

potom, co jsem si nainstaloval poslední češtinu, mám iphone z části česky a např v nastavení mám AJ popisky (Usage, Sounds..) ale pak dál zase třeba názvy zvuků zase česky..

a můj hlavní problém - po změny tématu v Summerboardu mi zůstanou ikonky Pošta, Kalendář, Burza, počasí a telefon a sms...

achjo...proč furt já? :o)

pardon za otravování, koukal jsem na ten problém, ale většinou se jednalo jen o ikonku Počasí a ne po instalaci češtiny..

dík

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Cestinu si zkus do telefonu nakopirovat (nenechavej to jen na instalatoru) treba pres total commander nebo winSCP.
Ad ikony: zustavaji stejne prave kvuli cestine, tvoje ikona se napr. jmenuje posta, ale v nahranem tematku se prirazena ikona jmenuje mail.png a proto se ti k nazvu posta nepriradi. Snad jsem to napsal srozumitelne.

szoustal
Host
Host
Příspěvky: 135
Registrován: úte říj 16, 2007 5:43 am

Příspěvek od szoustal »

Tak tak. Já to dělám nyní už vše přes TotalCommander.Ten plugin je perfektní. Byl jsem na to zvyklý už z MDA-ček, Nokie i SonyEricssonu. Na plugin pro iPhone jsem čekal. Je to mnohem pohodlnější a rychlejší. Pak restart a je to.
iPhone 3GS 32G FW 3.1.2, Nokia 6303

watterman

Příspěvek od watterman »

Predem se omlouvam za tenhle post: ale jakmile jsem objevil tema o cestine do iphone tak jsem zbystril, bouzel na prvni strance je neco o kontaktovani nake firmy, a ted tady pisete ze cestinu mate, tak kde ste ji stahli, a naky navod na instalaci? popripade me pls odkazte na stranku kde je to napsane.. Do cteni 32 stranek se mi moc nechce.. snad pochhopite diky :) a funguje cestina i na itouch?

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Je to na foru v navodech. Akorat nevim, jestli tam nekdo aktualizuje ten instalator.
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Příspěvek od Julek »

Aktualizuji to samozřejmě pořád, nepochybuj o mě :wink:

http://forum.iphone.cz/viewtopic.php?t=981




.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

watterman

Příspěvek od watterman »

Ok diky za link, projekt vypada zajimave, ale funguje i pro ipod touch?? abych tam tech textu nemel az zbytecne moc apotom to treba nezattezovalo procesor, nebo neco... nebo se to da pouzit i na itouch bez ztraty rychlosti?

alexxx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: sob říj 13, 2007 6:04 pm

Příspěvek od alexxx »

Julek píše:Aktualizuji to samozřejmě pořád,
.


ještě by to chtělo vždy doplnit datum aktualizace a bude to úplně dokonalý
1.1.1 OOB> 1.0.2>1.1.1>1.1.2>1.1.3>1.1.4>1.1.2 modem 04.04.05_G a bootloader 3.9
iBrickr, AnySim, PACAY, Carneval, iJailbreak, Ziphone... no vyzkoušel jsem prostě skoro všechny možnosti odblokování...

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Příspěvek od Julek »

ok ok při příští aktualizaci přidám datum :roll:


.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Jaky je tedy finalni stav? Je tam ke stazeni cestina, ktera vytvori novy jazyk misto Francoustiny a zmeni jej na CZ? Otestoval to tedy nekdo s uspechem?
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

ert

Příspěvek od ert »

finální by měl být - klávesnice od toho maníka,český rozhraní se zachovalou angličtinou a ty úpravy pro lokalizaci( formát čísel,adres,český dny) vše v 1 instalátoru nejlépe i pro MAC

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Příspěvek od Julek »

To říkáš ty protože to tak chceš, některým je angličtina fuk a ocení raději klasiku instalaci CZ...

CZ klávesnici nepotřebuji, poslední CZ mám ( i když trochu upravenou podle svého ) + CZ kalendář, suma sumárum, maximální spokojenost.



.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Omylem jsem smazal posledni cestinu ze sveho ftp a tak je odkaz v navodech nefunkcni. Jestli nekdo tu posledni verzi mate, tak ji nekam postnete at se to aktualizuje. Nebo ji tam vratim vecer az budu doma.

Porad jsem se tedy nedozvedel, zda ta instalacka, ktera prida do menu jazyku polozku Cestina funguje ci ne.
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Příspěvek od Julek »

Bylo to tak jako "Opravdu chcete smazat tento soubor ? " ANO "Vážně, seriozně chcete tento soubor smazat ???" ANO :D


.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Já mám pořád platný ten můj odkaz co jsem zde uvedl. Nevím, co v této češtině bylo ještě později upraveno.

Odpovědět