Čeština do iPhone 1.0.2,1.1.1.,1.1.2

Odpovědět
crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Tak s tvou mi to jde taky. A přitom ta moje s diakritikou je úplně stejná. Divné :)

lukee_cz
Host
Host
Příspěvky: 53
Registrován: pát pro 07, 2007 9:19 am

Příspěvek od lukee_cz »

Nevim, v jakym programu to upravujes, ale nejdulezitejsi je pozor na kodovani, abych se nekde "nepreklepl" a nezmenil ho.

No a s tim ceskym adresarem: Ja pouzim francouzstinu, uz z toho duvodu, ze je tohle evoluce od 1.0.2, kde v kazde verzy se ve firmware neco prida a nejsou tu vsechny soubory prelozene. Jak tam nahrajes cesky adresar(a myslim si, ze ti chodit nebude, pac se musi jeste povolit v menu) tak ti budou logicky nekde chybet nektere soubory a pak nevim,jak se bude iPhone chovat.
Pri pouziti jineho jazyka aspon vidis, kde jeste co neni prelozeno(v mem pripade se objevi francouzsky). S tim je spojeny problem napriklad s regionama. Pokud se pouziva cesky, je to ok, ale jakmile chces dat jiny, tak ja mam vsechny ostatni regiony ve francouzstine. Zajimalo by me, co by tam bylo, kdyby tam byla cestina v ceskem adresari. ja to nevyzkousim, pac iPhone nemam.

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Já jsem tam v global preferences přidal jazyk cs a v regionech by měl být nastaven od Applu (to je důvod, proč šel změnit formát data v kalendáři), takže si myslím, že si nejdříve zkusí sáhnout do adresáře s regionálním překladem a pokud ho nenajde, použije základní anglický, případně vyhodí nepřeložený string. Chtělo by to, aby to někdo s dosud nepočeštěným iPhonem zkusil (já už mám bohužel lokalizované ENG soubory).

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Tak takovy fofr jsem tedy necekal. :)

Taky mam uz pocesteny iPhone z EN. A delat restore se mi moc nechce. Neni tu nekdo kdo by vyzkousel jestli funguje ta nova verze instalacky, ktera prida cestinu jako samostany jazyk?
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

lukee_cz
Host
Host
Příspěvky: 53
Registrován: pát pro 07, 2007 9:19 am

Příspěvek od lukee_cz »

Moren, Crusader:
to muze kdokoliv. i s pocestenym.
1) pribyde ti novy jazyk, takze o nic ze stareho neprijdes
2) kdyz tam bude neco spatne, tak uz by to vlastne ukazovalo vam co to mate eng anglicke vyrazy uz ted nekde.

Crusader:
to mi je jasne ze tam region je, ja mel namysli popisky regionu. jakoze v mem pripade kdyz vlezu do regionu, tak mam misto England Anglais(francouzsky). Nepredpokladam, ze po nahrani ceskeho adresare se to zmeni na ceske popisky. Ale treba se pletu:-)
Nejsem si uplne jisty, ale uz sem to myslim kdysi hodne davno kdyz jsem to zacinal predelavat na 1.1.1(kde pribylo international menu) zkousel do ceskeho adresare a neco mi tam nejelo, ale uz si ani nahodou nevzpomenu co.

MaxT
Host
Host
Příspěvky: 131
Registrován: pát led 04, 2008 1:38 pm

Příspěvek od MaxT »

Nefunguje to,zůstane to stejně jako předtím,jazyk nepřidán a itunes v eng

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Vyzkouset to sice muzu, ale i tak nebudu mit jistotu jestli je vse spravne. Drive jsem zkousel navleknout rucne nasi cestinu na Italstinu a neco tam bylo a neco ne. Myslim systemove hlasky a tak. Ted tam jsou systemovky uz cesky a tak nezjistim jestli je tam dala ta nova instalace, nebo tam proste uz byly z drivejsi lokalizace.
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Hmm, tak MaxT to rozlouskl osobnim testem. :( Takze vytvoreni vlastni cestiny jako samostatne polozky bude asi trosku slozitejsi. Vim, ze to jde, videl jsem to nekde, ale nevim jak.
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

dkral

Příspěvek od dkral »

tak jeste jsem nasel par "chybek" na fw 1.1.2
1) na úvodní obrazovce mi to místo Mapy píše Maps
2) V mapách, když není zadaná trasa, tak v položce Seznam to píše nenalezen lokalizovaný řetěžec
3) V YouTube v popisu klipu chybí 3 řetězce
4) ... a bonus :-) Když se nahrává klip, tak to píše Loading movie ...

lukee_cz
Host
Host
Příspěvky: 53
Registrován: pát pro 07, 2007 9:19 am

Příspěvek od lukee_cz »

ja pouzival tohle na otevreni zbytku regionu, treba vam to pomuze s adresarem Czech v menu: http://cynix.org/iphone/more_keyboards_ ... 1.1.2.html

MaxT
Host
Host
Příspěvky: 131
Registrován: pát led 04, 2008 1:38 pm

Příspěvek od MaxT »

Jo a pozor na advance preference.Po instalaci částečně zmizí CZ z preference a nejde to odinstalovat.
Jdu na restore.
Máte li někdo opravu té instalačky,sem s ní,zkusím to na čistém přístroji

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Dalsi chybka

v iPod, jine prehravani Podcastu nahore pod ukazatelem pozice prehravani je POSITION_IN_PLAYLIST_FORMAT

A pak jsem se chtel jeste zeptat. Jak jsem vytvoril tu ikonku PRAVE HRAJE, je pridana do installeru?
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Jako výchozí jsem bral tvou poslední verzi češtiny, takže pokud tam ikonka byla, tak by tam být měla. V Podcastu nic nemám, ale ta samá chybka POSITION_IN_PLAYLIST_FORMAT byla i v přehrávání alb a tam je odstraněná. U Podcastu nemám jak ověřit.

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

dkral píše:tak jeste jsem nasel par "chybek" na fw 1.1.2
1) na úvodní obrazovce mi to místo Mapy píše Maps
2) V mapách, když není zadaná trasa, tak v položce Seznam to píše nenalezen lokalizovaný řetěžec
3) V YouTube v popisu klipu chybí 3 řetězce
4) ... a bonus :-) Když se nahrává klip, tak to píše Loading movie ...


Tak zatím vyřešen jen ten bonus :) Ke stažení ze stále stejného zdroje.

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Nepridaval jsem tam tu ikonku, takze tam neni. Pridej ji tam prosim az budes generovat neco dalsiho.

Jinak v Podcastech je to jiz taky opraveny. :) Takze si to bralo ten string ze zakladu. Diky
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Tak už jsem z toho nešťastnej. Některej soubor mi běhá a některej ne. Může se někdo podívat na tyto dva soubory a říci mi, jaký je rozdíl v jejich formátu? Původní (ten menší) v iPhonu chodí bez problému a ten druhý (větší, protože zahrnuje opravy a doplnění) mi tam prostě nechodí.

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

podivej se na radky pod temito retezci

Kód: Vybrat vše

   <key>ACCESSORY_ATTACHED_TITLE</key>

   <string>%d Písní</string>

   <string>Žádné knihy</string>


a konek je uplne rozdilny

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

To ano, jsou na rozdílných řádcích, ale to neovlivňuje finální výsledek. Je jedno, na jakém řádku se key se stringem nachází. Problém bude asi někde ve formátu, ale já ho prostě nevidím :(

Edit: Jasně, už to vidím. Díky Mílo. Je tam dvakrát pod sebou key :)

jakubroz

u

Příspěvek od jakubroz »

ještě pokud si kliknu na detail wifi sítě tak tam mam místo Zapomenout síť FORGET_BUTTON. mam ten itouch, můžete mi říct v jkém souboru tenhle string najdu, abych si to mohl opravit.

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

myslel jsem toto:


Localizable1.strings:

Kód: Vybrat vše

   <key>ACCESSORY_ATTACHED_TITLE</key>
   <key>iPod</key>
   <string>iPod</string>

Localizable.strings

Kód: Vybrat vše

   <key>ACCESSORY_ATTACHED_TITLE</key>
   <string>iPod</string>


asi neni dobre ze jsou pod sebou dva tagy key nebo jo?

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Jojo, už jsem to psal v předchozím příspěvku. Díky. Už mám unavené oči. Tak ještě je v překladu doplněna Moorenova ikona "Právě hraje" a v mapách, když není zadaná trasa, tak v položce Seznam opravený string. :)

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

jakubroz píše:ještě pokud si kliknu na detail wifi sítě tak tam mam místo Zapomenout síť FORGET_BUTTON. mam ten itouch, můžete mi říct v jkém souboru tenhle string najdu, abych si to mohl opravit.


System\Library\PreferenceBundles\AirPortSettings.bundle\English.lproj\Settings.strings :wink:

jakubroz

ss

Příspěvek od jakubroz »

dik už to mam. jinak mam dotaz-v iphonu je jako aplikace i normálně offline slovník?? nebo o čem to tady mluvíte, to by se mi hodilo

dkral

Příspěvek od dkral »

crusader píše:
dkral píše:tak jeste jsem nasel par "chybek" na fw 1.1.2
1) na úvodní obrazovce mi to místo Mapy píše Maps
2) V mapách, když není zadaná trasa, tak v položce Seznam to píše nenalezen lokalizovaný řetěžec
3) V YouTube v popisu klipu chybí 3 řetězce
4) ... a bonus :-) Když se nahrává klip, tak to píše Loading movie ...


Tak zatím vyřešen jen ten bonus :) Ke stažení ze stále stejného zdroje.


ó díky tak konečně už vím, co to je když se tam vrtí to kolečko :-D

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Re: ss

Příspěvek od crusader »

jakubroz píše:dik už to mam. jinak mam dotaz-v iphonu je jako aplikace i normálně offline slovník?? nebo o čem to tady mluvíte, to by se mi hodilo


Mluví se zde o slovníku při psaní SMS ek nebo mailů (něco jako T9). á osobně to nepoužívám, spíš mě to zpomaluje při psaní.

jakubroz

jj

Příspěvek od jakubroz »

jo to už jsem vypmul pomocé KB2

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Tak jen souhrn dnešního update češtiny:

Stocks - kdyz se dole zmackne to "i" a vleze se do vyberu zobrazovach akciovych titulu tak nahore jako nadpis je "Burza" navrh je dat tam Akcie/Indexy - opraveno

Nastaveni-tlacitko HOME popiska dole - opraveno

Kalendar - nahled DEN a hned prvni kolonka pri vyplnene polozce na cely den. Chybejici string - ALL_DAY_DAY_VIEW - opraveno

Ve FW1.1.2 neni prelozena aplikace iTunes - přeloženo co šlo (díky lukeemu včetně diakritiky :) )

V mapách, když není zadaná trasa, tak v položce Seznam to píše nenalezen lokalizovaný řetěžec - opraveno

v překladu doplněna Moorenova ikona "Právě hraje"

Dopřeloženy všechny výrazy v iPodu pro FW 1.1.2

Ke stažení zde .

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Příspěvek od Julek »

Super práce ! Nic víc se k tomu nedá napsat...
Já mám tu CZ maličko jinou, mám pár jiných výrazů a tak pouze updatuji některé věci.

.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

skullik
Host
Host
Příspěvky: 19
Registrován: čtv lis 29, 2007 5:27 pm

Příspěvek od skullik »

tak po instalaci se mi chybí stringy v e-mailu, itunes a v nastavení ta zatržítka vyp/zap se taky nezobrazují... jen localized str.... :cry: a to sem tu češtinu zkoušel instalovat xkrát

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Záleží na FW. Čeština je dělaná ze zdroje FW 1.1.2 (třeba iTunes a email).

skullik
Host
Host
Příspěvky: 19
Registrován: čtv lis 29, 2007 5:27 pm

Příspěvek od skullik »

já 1.1.2 mam... všechny vydané češtiny až do této dnešní mi fungovali o.k. teď se koukám v ikonce kalendáře mampo instalaci místo úterý tuesday :(

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Zkus tam ty soubory manuálně (třeba přes total commander) nakopírovat. Mně to při první instalaci udělalo taky. Tak jsem normáně soubory nakopíroval a bylo to.

skullik
Host
Host
Příspěvky: 19
Registrován: čtv lis 29, 2007 5:27 pm

Příspěvek od skullik »

supr díky moc už to funguje jak má 8)

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Diky moc. Ke stesti mi uz pouze schazi ta ceska klavesnice. Nevite nekdo jak na ni?
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

No, jsem zvedavej jak budeme upravovat nasi cestinu pro trojku. :)
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Příspěvek od Julek »

Já pevně věřím že brzo :) tedy se spíše modlím protože bych 1.1.3 chtěl už jen proto že jsem pacient.


.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Příspěvek od rony »

v tom pripade sa priprav na to, ze proste pockas kym sa nedostane tu do predaja a nevymenis ho za "oficialny".

lenze vtedy uz strati svoje caro :-) takze napr. ja by som si mozno pockal az na nasledovnika napr. na "UMPC" verziu tj. nieco ako iPhone ale s daleko vacsou obrazovkou.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Příspěvek od Julek »

Obecně jsem zvědav jak dlouho bude iPhone tím čím je teď. Tato vyjímečnost nebude trvat věčně a za chvilku bude iPhone jen praotec nového ovládání podobných zařízení. Pokud 1.1.3 nepůjde tak na to kašlu. Zatím se potvrzuje že iPhone mě chytl, nikdy jsem neměl telefon déle než 3-4 měsíce.

Z5 k tématu CZ je výborná, když začnu číst tuto diskuzi od začátku tak je krásně vidět jak se postupně lidi přidávali k CZ a opravovali atd atd. Prostě se pár lidí báječně doplňuje a díky komunikaci a spolupráci se pomaličku CZ formovala do současné podoby. Skoro jsem teď dojetím zamáčkl slzu 8) .

.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Příspěvek od tvosi »

ja se taky pridavam ke gratulaci, fakt vyborna prace, ted mame svoji vlastni profesionalni cestinu :wink:
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

dkral

Příspěvek od dkral »

Taky se přidávám, smekám a díky za to moře času.
Ještě mi na 1.1.2 chybí následující:
1) na úvodní obrazovce mi to místo Mapy píše Maps (nevím jestli je to jen u mně?)
2) V YouTube v popisu klipu chybí 3 řetězce

ale to už je asi fakt všechno ;-)

Odpovědět