Čeština do iPhone 1.0.2,1.1.1.,1.1.2

Odpovědět
crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Nevíte někdo, jak jinak než přes http://140.124.181.188/~khchung/cgi-bin/plutil.cgi zkonvertovat string soubory? Uvedená stránka nějak neběhá :( Chtěl jsem zase něco přiopravit, ale bez konverze nemám šanci.

JoU
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 268
Registrován: sob lis 17, 2007 2:18 pm

Příspěvek od JoU »

crusader píše:Tak mám nemilý poznatek. Při aplikování českého kalendáře (modifikace souboru .GlobalPreferences.plist) mi došlo k tomu, že nešel otevřít ani jeden kontakt u něhož byla uvedena adresa bydliště. Tak jsem se bohužel vrátil k anglickému :(

Mě to funguje bez problému, FW 1.1.1 :idea:

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

crusader píše:Nevíte někdo, jak jinak než přes http://140.124.181.188/~khchung/cgi-bin/plutil.cgi zkonvertovat string soubory? Uvedená stránka nějak neběhá :( Chtěl jsem zase něco přiopravit, ale bez konverze nemám šanci.


Hmm, mas pravdu. Taky mi ta stranka nebezi. Asi ji odstavili nebo ma vypadek. Nezna nekdo nejaky programek ktery by tento prevod udelal offline?
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

lukee_cz
Host
Host
Příspěvky: 53
Registrován: pát pro 07, 2007 9:19 am

Příspěvek od lukee_cz »

moren: pokud mas mac, neni problem, pokud win, nic neexistuje.

nektere soubory "prelozit" nejdou(alespon mne nesly). Nastesti se nasel ochotny clovek(co mi poradil i s tim kalendarem), kteremu jsem poslal vzdy to, co sem potreboval prelozit.

Ma rada: Najdi si taky nekoho s MACam a mas to:-)

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Jaka je presna definice toho prekladace. Zkusim neco najit.

Konvertuje co do ceho?
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

lukee_cz
Host
Host
Příspěvky: 53
Registrován: pát pro 07, 2007 9:19 am

Příspěvek od lukee_cz »

z binarky do xml. Ale v tomhle se ja vubec nevyznam:-)

ztratil sem nad hledanim dost casu neceho pro wina amarne. pokud budes mit vice stesti, bude to super. Ja sem to vzdal a kdyz byly problemy s netovym prekladacem, tak sem posilal kolegovi:-)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Příspěvek od rony »

pred casom som natrafil na nejaky XML editor v Java - takze alternativa existuje ale za boha si neviem spomenut nazov ani kde. ale aspon ake take info pre toho, kto sa rozhodne hladat
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Witus

Příspěvek od Witus »

Pokud někdo ví, jak se ta "překládací" aplikace na MACka jmenuje, klidně si jí instnu a na požádání nechám "překousat" co bude třeba. Dejte chlapci vědět. Rád pomůžu.

lukee_cz
Host
Host
Příspěvky: 53
Registrován: pát pro 07, 2007 9:19 am

Příspěvek od lukee_cz »

rony: xml editoru je hodne. Problem je konvertovani binarniho property listu od apple do xml.

witus: prekladac ma OSX v sobe zabudovany.
funguje to nejak takhle(toto je pro osx 10.4, ale urcite i pro jine verze)
"plutil -convert xml1 some_file.plist"
To convert an XML .plist file to binary for use:
"plutil -convert binary1 some_other_file.plist"
Replace some_file.plist and some_other_file.plist with the actual filenames, obviously...

to all: kdo rozumi Pearlu(nebo jakemukoliv programovani mozna:-) ), mam tu zdrojak pro rozchozeni utility pro Win. U mne ve firme programatorum Pearl nic nerika:-(
http://www.modmyifone.com/forums/showthread.php?t=13993

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Příspěvek od rony »

ved mam na mysli xml editor, ktory to vie skonvertovat.

hovori sa PERL!!! PERL! Nie Pearl, odkial si ten patvar nabral preboha? :-)


AKO VELMI VAM zalezi na tom konvertovani? (asi vam doslo, ze Perlu rozumiem).
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

lukee_cz
Host
Host
Příspěvky: 53
Registrován: pát pro 07, 2007 9:19 am

Příspěvek od lukee_cz »

sorry, psal jsem, ze programovani nerozumim a rikaji mi jen ty nazvy neco.
Mne na tom nezalezi vubec, ja co potrebuju mam. Ale pokud ti to neco rika(jakoze se tvaris ze urcite jo), tak to ostatnim asi pomuze.
No, info jsem dal, dal uz je to na vas.

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

rony píše:ved mam na mysli xml editor, ktory to vie skonvertovat.

hovori sa PERL!!! PERL! Nie Pearl, odkial si ten patvar nabral preboha? :-)


AKO VELMI VAM zalezi na tom konvertovani? (asi vam doslo, ze Perlu rozumiem).


Na konvertování záleží všechny překlady, takže pokud by jsi nějakou utilitu pro Win rozchodil, bylo by ti minimálně 95% populace, vlastnící iPhone v ČR, vděčných Rony :)

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

crusader me pozadal o pomoc s tou konverzi. takze vazeni pratele takhle by to melo fungovat. podotykam, ze jsme to netestoval (malo casu a navic nemam v praci wifi), ale nemel by s tim byt problem.

    stahnout soubor plutil.pl a ulozit do iphone treba do adresare /usr/local/bin
    nainstalovat podporu perlu installer > development > perl
    spustit terminal
    zadat prikaz cd /usr/local/bin (teoreticky neni potereba, tento adresar by mel byt prohledavan automaticky)
    zadat prikaz ./plutil.pl nazev_konvertovaneho_souboru (pokud nebudete v adresari /usr/local/bin, tak bez te tecky a lomitka na zacatku tzn. plutil.pl nazev_konvertovaneho_souboru ) jako druhy parametr muze byt zadan nazev noveho souboru


a to by melo byt vse

jo predpokladem je ze mate nainstalovany bsd subsystem a terminal

edit: nakonec me napadlo to testnout na linuxovem stroji. ten vyse uvedeny script ne unixu nechodi. takze jsem ho upravil a tady je upravena verze, kterou jsem zkousel na linuxu a funguje: plutil.pl

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Takže díky Milanovy (drsny), který mi převedl string soubor, se mi povedlo opravit chybějící string při přehrávání hudby v iPodu + jsem doplnil chybějící stringy, které se zobrazily při konferenčním hovoru. Ke stažení zde. http://www.parkury.cz/downloads/cestina-iPhone-1.1.1_1.1.2.zip.
Naposledy upravil(a) crusader dne pon led 14, 2008 12:33 pm, celkem upraveno 1 x.

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Příspěvek od Julek »

Takže tvá CZ je poslední ? jsou v ní všechny nové úpravy ?

.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

jsou v ní všechny předchozí úpravy :)

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Příspěvek od Julek »

Ok hodím link do návodů, chci to tam udržovat aktuální.

.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

online plist converter

Příspěvek od drsny »

drsného online .plist converter

na adrese https://brokolice.drsny.net/iphone/plutil/ jsem spustil online verzi .plist konvertoru.
umi konvertovat obousmerne binary ? xml i xml ? binary s tim, ze druh konvertovaneho souboru to rozezna automaticky.

protoze potrebuji perl, aby to fungovalo, musel jsem to hodit na muj testovai server, kde mi bezi web jen pres ssl (https), tak se nelekejte hlasek o neplatnosti certifikatu, ktere to bude pri pristupu na tuto stranku hazet.

pouziti:
tlacitkem browse (pripadne prochazet) vyber soubor a tlacitkem convert jej opdesli na server. po zkonvertovani jsou pod vypisem logu konverze dva odkazy. prvni bude mit stejny napis jako soubor, ktery jsi nahral a je nalinkovan na zkonvertovany soubor. druhy odkaz convert another file ? je nasmerovan na formular pro upload dalsiho souboru.

v pripade, ze by to nejak zlobilo, dejte vedet co to vypisuje za chyby (abych to pripadne mohl opravit). nemam cas to nejak vic testovat takze jsem to zkusil jen na par souborech.

jo a jeste drobnost: konvertovane soubory jsou ze serveru po asi pulhodine smazany.

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Díky Milane, jsi fakt borec. A může se překládat dál :)

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

jen jsem udelal webove rozhrani k tomu perlovemu scriptu, takze to zase nebylo tolik prace. btw ja myslel, ze uz to prelozene je cele, ze uz ti chybel jen ten jeden soubor. moc ten vyvoj cestiny nesleduju, mam v iphone anglictinu.

MaxT
Host
Host
Příspěvky: 131
Registrován: pát led 04, 2008 1:38 pm

Příspěvek od MaxT »

to Crusader:
Chtěl jsem se zeptat,zda-li Vám to stále shazuje telefon máte-li v kontaktu adresu.Mě totiž ano,fw 1.1.2

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Již mi to neshazuje. Musel jsem v outlooku u kontaktů s adresou přiřadit adresu buď k "domů" nebo "zaměstnání". Adresa nesmí být u kontaktu jako "other" (jiné).

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Pro ty, kterým stejně jako mě vadí v kalendáři po aplikaci CZ formát data např. 14 1 2008 jsem našel řešení. Nakopírujte tento soubor http://www.parkury.cz/downloads/cs.zip (samozřejmě po rozbalení) do adresáře System\Library\Frameworks\UIKit.framework\DateFormats\ a restartujte iFouna. Po té by Vám mělo v kalendáři naskočit 14.ledna 2008 (ano vidíte správně, měsíce jsou dokonce skloňované :) )

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Příspěvek od Julek »

To si vypiješ ty tvé rady na fóru, alespoň na jednoho panáka na srazu zajdeme :)
Dobrá práce !


.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

maybe

Příspěvek od maybe »

Vyborna prace panove.

Co jeste nejak vyresit ty popisky nad grafem u akcii, jak se pomoci nich meni obdobi pro ktere je graf zobrazen? Nasel by se nekdo kdo by tam zase dosadil spravne oznaceni?

MaxT
Host
Host
Příspěvky: 131
Registrován: pát led 04, 2008 1:38 pm

Příspěvek od MaxT »

to Crusader

Děkuji,to padání telefonu jsem vyřešil,snad jen že jsem adresy neměl v other,všechny byly zaměstnání,tak jsem je převedl do domů

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Mě adresy zaměstnání fungují, jen nefungovali ty other. Ale hlavně že to jde :)

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

maybe píše:Vyborna prace panove.

Co jeste nejak vyresit ty popisky nad grafem u akcii, jak se pomoci nich meni obdobi pro ktere je graf zobrazen? Nasel by se nekdo kdo by tam zase dosadil spravne oznaceni?


Tak ve stejném odkazu je již opravena i ta burza. Snad je to to, co sis představoval :)

maybe

Příspěvek od maybe »

Vyborne, presne si to pochopil;-) Jen jsem si upravil jeste nektere nazvy, ale diky moc!!!

Jeste jedna vec, pri rozbalovani tohodle archivu:

http://www.parkury.cz/downloads/cestina ... _1.1.2.zip

to hlasi nasledujici chybu - asi to nema vliv - nicmene nespustil jsem aktualizaci, ale zkopiroval jen nove opravene veci:

Kód: Vybrat vše

!   C:\Documents and Settings\XXX\Plocha\iphone\cestina\cestina-iPhone-1.1.1_1.1.2.zip: Nelze vytvořit cestina-iPhone-1.1.1_1.1.2\languagespack\English\System\Library\Frameworks\SystemConfiguration.framework\!!!SystemConfiguration.framework\English.lproj\Localizable.strings.bak
    Celková délka cesty včetně jména souboru nesmí přesáhnout 260 znaků
!   Systém nemůže nalézt uvedenou cestu.
!   C:\Documents and Settings\XXX\Plocha\iphone\cestina\cestina-iPhone-1.1.1_1.1.2.zip: Nelze vytvořit cestina-iPhone-1.1.1_1.1.2\languagespack\English\System\Library\Frameworks\SystemConfiguration.framework\!!!SystemConfiguration.framework\English.lproj\NetworkInterface.strings
    Celková délka cesty včetně jména souboru nesmí přesáhnout 260 znaků
!   Systém nemůže nalézt uvedenou cestu.

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

To netuším. Teď jsem to zkoušel a rozbalí se mi to korektně.

maybe

Příspěvek od maybe »

Nahral sem to do rootu na Cko a rozbali to v pohode, je to tim ze to nedokaze schroupnout dlouhou adresu, kdyz ma clovek tu slozku treba na plose, napr:

C:\Documents and Settings\Moje jmenp\Plocha\iphone\cestina\cestina-iPhone-1.1.1_1.1.2\languagespack\English\System\Library\PreferenceBundles\AirPortSettings.bundle\English.lproj

MaxT
Host
Host
Příspěvky: 131
Registrován: pát led 04, 2008 1:38 pm

Příspěvek od MaxT »

Bylo by fajn prelozit v emailu:inbox,send,trash.Dekuji vam schopnejsim:)

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

MaxT píše:Bylo by fajn prelozit v emailu:inbox,send,trash.Dekuji vam schopnejsim:)


Přeloženo :) Stačí stáhnout znovu a nainstalovat :)

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Příspěvek od Julek »

Link na aktuální CZ prosím :) , omg doufám že už to bude vše, updatuji návody jako blázen.

CRUSADERE JDI UŽ SPÁT SAKRA !!!!

:)

.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Link je pořád stejný. Tak já teda půjdu spát :D Do instalace jsem zahrnul i úpravu data v kalendáři na hezčí formát, tak snad to bude fungovat :)

jakubroz

c

Příspěvek od jakubroz »

ty přeložené názvy v aplikaci mail jsou v aplications/mobilmail.app?

mam touch, takže nechci nahrávat celou tu češtinu.

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Tedy panove, tady se to pohlo. :) Fakt skvela prace. I s tou konverzi. Fakt klobouk dolu. Tedy pokud se nebudete zlobit, tady je sumar

HOTOVO:

Kompletni pocesteni systemu, systemovych aplikaci, kalendare, cesky slovnik.


Co je potreba udelat:

- zkusit instalator nastavit tak, aby neprehral anglictinu, ale vytvori novy jazyk CESTINA a nalil to tam

- pridat do installeru onen cesky slovnik, aby se nainstaloval spolecne s cestinou

- pocestit klavesnici

- vyladit chyby v cestine - zname bugy:
Stocks - kdyz se dole zmackne to "i" a vleze se do vyberu zobrazovach akciovych titulu tak nahore jako nadpis je "Burza" navrh je dat tam Akcie/Indexy, nebot grafy burz se v teto aplikaci rozhodne neupravuji

Nastaveni-tlacitko HOME popiska dole.

Kalendar - nahled DEN a hned prvni kolonka pri vyplnene polozce na cely den. Chybejici string - ALL_DAY_DAY_VIEW

V nastaveni emailu - je výraz "úUčty", postaci dat hledat ten vyraz a opravit jej. To se asi mockrat opakovat nebude.

v iPodu při přehrávání skladby se dotykem na obrázek alba přepne do výběru opakování / posuvníku v čase nahrávky / promíchání skladeb - tady asi není přeložen string POSITION_IN_PLAYLIST_FORMAT (v.1.1.2)

Ve FW1.1.2 neni prelozena aplikace iTunes

Kdo si troufa na nektere z techto planovanych ukolu, abychom meli cestinu perfektni? Ja zkusim pomoci s opravou chyb az si na to najdu zase nejaky casek.
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Mozna to do cestiny nepatri, ale tady se da upravit jeden soubor aby iPhone vibroval 1,5 vteriny a ne jako normalne ani ne pul. Mohli bychom to do cestiny pridat jako bonus. :) Jen aby to v budoucich verzich ale nedelalo chyby. Kdyz se zadaji spatne hodnoty, nevibruje to vubec. Uz jsem to zkousel. Ale ted uz to vibruje jak o zivot. :)

Postup je zde

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=545
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Moren píše:
Co je potreba udelat:



Tak jsem na to juknul a:

Stocks - kdyz se dole zmackne to "i" a vleze se do vyberu zobrazovach akciovych titulu tak nahore jako nadpis je "Burza" navrh je dat tam Akcie/Indexy - opraveno

Nastaveni-tlacitko HOME popiska dole - opraveno

Kalendar - nahled DEN a hned prvni kolonka pri vyplnene polozce na cely den. Chybejici string - ALL_DAY_DAY_VIEW - opraveno

V nastaveni emailu - je výraz "úUčty", postaci dat hledat ten vyraz a opravit jej. To se asi mockrat opakovat nebude - nenalezeno, u mně v pořádku

v iPodu při přehrávání skladby se dotykem na obrázek alba přepne do výběru opakování / posuvníku v čase nahrávky / promíchání skladeb - tady asi není přeložen string POSITION_IN_PLAYLIST_FORMAT (v.1.1.2) - opraveno již v předchozí verzi

Ve FW1.1.2 neni prelozena aplikace iTunes - přeloženo co šlo (díky lukeemu včetně diakritiky :) )

Aktuální CZ verzi stahujte zde .
Naposledy upravil(a) crusader dne úte led 15, 2008 1:44 pm, celkem upraveno 4 x.

lukee_cz
Host
Host
Příspěvky: 53
Registrován: pát pro 07, 2007 9:19 am

Příspěvek od lukee_cz »

No, mne funguje Music Store v pohode i s diakritikou http://lukee.ic.cz/Localizable.zip

Odpovědět