skutecne ceska cestina

watterman

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od watterman »

No jasny, to mas napsane v prvnim prispevku v tomhle tematu. A preklad jste udelali taky sami, nebo je to prace jeste nekoho jineho?

ilijusin

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od ilijusin »

jeste jednou potlesk, sice ji nepouziju, ale neco sem vam poslal, at v tom pokracujete :) :wink:

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od crusader »

watterman píše:No jasny, to mas napsane v prvnim prispevku v tomhle tematu. A preklad jste udelali taky sami, nebo je to prace jeste nekoho jineho?


Úplně prvotní překlad pro fw 1.02 dělal lukee_cz (myslím). Ten jsme použili jako základ pro 1.1.1 a 1.1.2, kde už bylo docela dost změn..
FW 1.1.3 jsme překládali z čisté vody znovu (já jsem dělal systém a Moren systémové hlášky). No a drsný se ponořil do systému, vyťukal hoodně 0 a 1 ček :) , aby šla čeština implementovat, pak to zabalil do krásného instalačního balíčku (to ani já ani Moren neumíme :) ) a CZ je na světě :)

bob123
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 174
Registrován: pon lis 12, 2007 11:38 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od bob123 »

osobne fakt nechapu jak se někdo může naucit delat takovy věci jako balicky do installeru apod. Kdyz pro me je vrchol ''programovani'' udelat jednoduchy stranky, ale fakt super práce! Tak jsem vam taky poslal něco na pivo ... Diky za super práci!
iPhone 2G 4GB
iPhone 4 16GB Vodafone
iPhone 5 16GB Vodafone
iPhone 6 16GB Vodafone
Macbook pro 13" (mid 2009) Snow Leopard
Macbook pro 13" 2016
Apple AirPort Extreme
New iPad 16GB Wifi

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od drsny »

kokretne balicky do installeru jsou jen xml soubory, neni zadna veda je vyrabet.

tem co prispeli, pripadne prispeji dekujem. budeme je uvadet jako sponzory na strance more info naseho repozitare

2 watterman: malinka noticka ke tvemu clanku zminujes tam fix kalendare ve spojitosti s lokalizaci, ale ten kalendar je jiz v lokalizaci obsazen

watterman

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od watterman »

Ah no mě bylo řečeno od Crusadera, že tam není , tak že bych to tam měl napsat... Mno to je jedno, třeba někdo bude chtít pouze nainstalovat ten fix pro kalendář tak má možnost :)
Tedy vlastně on říkal že tam otom mám napsat ne že tam není :)
EDIT - článek poupraven...

giorgiano

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od giorgiano »

zdar, moc dobrá práce.... ale mám takovej malej problémek... po instalaci vaší češtiny se mi ze summerboard nechce měnit vzhled ikon, nevíte čím to je???
díky;-)

ilijusin

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od ilijusin »

protoze jsou tam ceske nazvy ikonek, a summerboard temata sou vetsinou delana na anglicke nazvy a tak si nemuze "asociovat" ty ikonky, lze to podle me vyresit, manualnim prepsanim nazvu ikonek v jednotlivych tematech

nebo nasi genialni panove muzou vytvorit utilitku na prepsani vsech nazvu, nebo neco takoveho, treba falesna jmena, ze jsou tam ceske nazvy, ale v systemu se jevi jako angicke nazvy :)

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od crusader »

Je to způsobené popisem ikonek aplikací. Summerboard neumí zobrazit jiné ikony než originální, pokud jsou názvy ikon s diakritikou. V tomto případě, pokud chcete jiné téma, musíte manuálně změnit soubor \System\Library\CoreServices\SpringBoard.app\Czech.lproj\LocalizedApplicationNames.strings . Buď přepsat názvy bez diakritiky nebo použít a přepsat originálním souborem z \System\Library\CoreServices\SpringBoard.app\English.lproj\LocalizedApplicationNames.strings . Pokud bude zájem, asi by šla dát do installeru tato utilitka, ale to už je spíše na drsném :)

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od drsny »

udelam na to balicek

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od Moren »

jj, to uz jsem navrhoval driv. :) A nebo to pridat jako dotaz pri instalaci. Takovou otazku:

Chcete zachovat nazvy aplikaci anglicky?

Ano Ne
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

atyp
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 624
Registrován: úte úno 12, 2008 7:02 am

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od atyp »

Díky za počeštění!! Jste fakt dobří!! Klobouk dolů! Jen jedna otázka - když mám vlastní slůvko, např. jméno, zdrobnělinu a pod co tam nemate a co chci pořád použivat - jde si ho tam jednou zadat a jak - do T9 jak jsem byl zvyklý u normalniho mobilu??
A jeste jeden dotaz "mimo mísu" - tel mam nastaveny se vsema programama tak jak bych chtel, ale protože jsem Rýpal, tak porad do nej neco pridavam a odebíram - proste zkoušim! Jde nejak toto nastaveni jak jsem s nim spokojenej zasejfovat tak, abych kdyz si ho rozdrbu, normalne jedním nebo dvema kliky si ho nastavil tak jak jsem ho mel, a ne znovu vsechny programy instalovat znova? Staci jen vse co je v mobilu zkopirovat do pc? nebo pres iTunes? Toto jeste potrebuji vedet. Zdravim - Atyp. Dik za forum
iPhone2G 8Gb-USA (2-5 2008)
iPhone2G 16Gb-USA (5-8 2008)
iPhone3G 16Gb White-USA (8 2008-7 2009)
iPhone3GS 32Gb Black T-Mobile (8 2009-9 2010)
iPhone4 32Gb-Black
iPhone4S 32Gb-White
iPhone5 32Gb
iPhone5S 32Gb
iPhone6 64GB
iPhone6 Plus
iPhone6S
iPhone7
iPhone 11Pro 256Gb
Apple Watch5 - 44mm Milano

maybe

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od maybe »

Gratuluju k tomuto pocinu, je to fakt bomba :!: :!: :!:

Jen takova kosmeticka uprava - pri instalaci to vyhodi hlasku o instalaci T9, je tam anglicky "confirmation" a text je "chces nainstalovat ceskou nainstalovat ceskou autokorekci..."

Jinak dekujeme, meli by vam dat nejaky metal!!! :wink:

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od drsny »

to vypada skoro jako ze jsem se upsal :-) opraveno

hop
Host
Host
Příspěvky: 101
Registrován: stř lis 07, 2007 12:39 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od hop »

Zdravím a chci říct - skvělá práce, opravdu.

Ale přesto mám problém :-) Po instalaci CZ lokalizace 1.1.1-2 (mám FW 1.1.1) mi zmizela česká klávesnice... Zkoušel jsem ji odinstalovat a znovu nainstalovat, ale nepomohlo to, sice balíček nainstalovaný je, ale česká klávesnice v nabídce není...

Jde o to že po instalaci CZ lokalizace se mi v mezinárodním nastavení ztenčil seznam zemí na 5 (Čeština, English, Francais, Deutsch a Italiano), před tím jsem jich tam měl víc, chybí tak ruština, přes kterou byla CZ klávesnice dělaná.

Netuší někdo, kde by mohl být problém?
Díky.
iPhone 4S 32GB (bez JB) | New iPad 64GB WiFi (bez JB)
iPhone 2G 8GB, FW 1.1.1 -> 1.1.4 (ZiPhone 2.5) -> 2.1 (CZ/SK FW) -> 2.2.1 (CZ/SK FW) -> 3.0.1 (redsn0w)
iPod Mini 4GB Silver
MacBook Pro 13" 2.4 GHz

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od drsny »

mas pravdu, odpoledne na to mrknu

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od crusader »

Ruská klávesnice není v mezinárodním nastavení, ale ve volbě klávesnice.

hop
Host
Host
Příspěvky: 101
Registrován: stř lis 07, 2007 12:39 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od hop »

Volba ruštiny zmizela všude, jak v Mezinárodním nastavení, tak přímo ve volbě Klávesnice (Settings > General > Keyboard). I tam mám ve výběru klávesnice jen Angličtina, Francouzština, Němčina a Italština, nic víc.
iPhone 4S 32GB (bez JB) | New iPad 64GB WiFi (bez JB)
iPhone 2G 8GB, FW 1.1.1 -> 1.1.4 (ZiPhone 2.5) -> 2.1 (CZ/SK FW) -> 2.2.1 (CZ/SK FW) -> 3.0.1 (redsn0w)
iPod Mini 4GB Silver
MacBook Pro 13" 2.4 GHz

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od crusader »

Tak zkus odinstalovat, potom manuálně vymazat adresář Mobile enhancer (kompletně), pak rebootnout iPhone a znovu nainstalovat.

lukasvlk

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od lukasvlk »

Zdravim, a blahopreju tvurcum cestiny (pres instaler). Funguje zcela korektne (mam fw 1.1.1) - vse zatim zcela bez problemu! Skvela prace!! Zatim jsem nepremyslel o ceske lokalizaci ale ted kdyz to vidim, necham to tam. Je to parada!

burr0head
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 405
Registrován: stř lis 21, 2007 10:33 am

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od burr0head »

mel bych takovy dotaz:tlačítka mam l nebo 0, ne vypnout a zapnout,ale kdyz prepnu do anglictiny,tak popis tlacitek je normalni.(tedy anglicky)..netusite cim to je?
jinak samozrejme diky,ta cestina je super..:)
iPhone 4S iOS 7 ,Vodafoun

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od drsny »

to tlacitka I/0 jsou v poradku. ve vsech jazycich mimo eng je to tak.

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od tvosi »

hele a ty tlacitka I/O by nesla zeditovat na Zap./Vyp. ?
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od drsny »

byla vydana nova verze balicku cz lokalizace 1.1.1-2, ve kterem je opraven ten problem s nemoznosti aktivovat cekou klavesnici zapnutim ruske. takze muzete updatovat.

opravu lokalizace pro novejsi verze firmware (cz lokalizace 1.1.3-4) udelam za moment.

2 tvosi: moren s crusaderem nenasli kde by se to dalo zmenit a nenasel to ani nikdo jiny kdo by delal nejakou lokalizaci. funguje to jen v anglictine´ani v oststnich primo od apple to neni.

whisky96
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 980
Registrován: stř úno 13, 2008 9:47 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od whisky96 »

potom by si sa mohol pustit do zabalenia slovenciny pre installer, posledna verzia je v slovenskom vlakne ;-)

samozrejme ak mas cas, nechcem prudit ...

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od crusader »

tvosi píše:hele a ty tlacitka I/O by nesla zeditovat na Zap./Vyp. ?


Bohužel. Pátrali jsme po tom s Morenem a nešlo. Holt pouze ENG má On/Off. Všichni ostatní I/O.

bluetake

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od bluetake »

Skvela prace hosi. jen maly dotaz. Pokousim se zvlast doinstalovat ceskou klavesnici ale vzdy skoncim na nefunkcnim "Mobile Enhancer" . nainstaluji source frenchiphone , pak jdu do instalu, pokousim se nainstalovat "Mobile Enhancer" a ten okamzite nahlasi eror..........ale je pravdou, ze ceskou diaktriku nepouzivam ani v e-mailech, natoz v telefonu, zvyk je zelezna kosile....jen jsem to chtel zkusit,jak to vypada a funguje a narazil jsem na tuto drobnou chybicku. .....Ale opakuji, jinak skvela prace, v nejblizsu dobe rad rozsirim pocet donate, kterych je myslim na to, co jste udelali , smesne malo....coz ale neni v techto koncinach nic neobvykle, bohuzel....

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od drsny »

tak jsem s na dalku s radkem testoval tu klavesnici na 1.1.4 a tam funguje bez potreby opravy. asi je to tim, ze jsou tam korektne povolene vsechny podporovane narodni formaty. muze mi to nekdo potvrdit nebo vyvratit, ze to na te 1.1.3 nebo 1.1.4 chodi korektne? nemam uz doma druhy telefon s novejsim fw, abych to mohl testnout.

2 bluetake: na enhancer zkus pridat nektery z techto zdroju http://repository.ripdev.com/ http://pxl.freemyiphone.com/ http://niffob.com/triphone.xml

2 whisky96: jdu na tu slovencinu, ale neslibuju, ze to jeste dnes dodelam. muzes se mi pls ozvat na icq nebo skype? budu asi potrebovat probrat nejake drobnosti a mailem je to na dlouhy lokte

dkral

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od dkral »

Na 1.1.4, od soboty co mám tuhle verzi, ani jeden pád.
A to mám i ten prznič Summerboard :-D

bluetake

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od bluetake »

2 drsny. Diky za radu, uz jsem tu klavesnici zprovoznil, ale uprimne, zase jsem ji vypnul. Kvuli diaktrice neustale prepinat mezi klavesnicemi, to je skutecne opruz....ale vyzkousel jsem, funguje to , jen pro mne osobne k nicemu. Ale presto jest jednou diky. Jinak, mohl bych se zeptat z trochu jineho soudku ? Nemas poneti, jak v iPhone zmenit ucet v iTunes Store ? Mam v ITS dva ucty ale jen s jednim lze platit, ten mam v ITS ve Francii, ten druhy mam jen na koukani v jinde. Ale bohuzel, kdyz na iPhone spustim iTunes a treba bych si i rad neco koupil (nesmejte se vsichni....) tak se mi tam natvrdo objevi, ze jsem prihlaseny prave tim druhym uctem, ze ktereho nejde platit. A ja jsem za boha doted nikde nenasel, jak se da v iPhonu zmenit ucet do iTunes Store.....

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od drsny »

tak s tim konkretne ja zkusenost nemam

whisky96
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 980
Registrován: stř úno 13, 2008 9:47 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od whisky96 »

bluetake píše:Nemas poneti, jak v iPhone zmenit ucet v iTunes Store ? Mam v ITS dva ucty ale jen s jednim lze platit, ten mam v ITS ve Francii, ten druhy mam jen na koukani v jinde. Ale bohuzel, kdyz na iPhone spustim iTunes a treba bych si i rad neco koupil (nesmejte se vsichni....) tak se mi tam natvrdo objevi, ze jsem prihlaseny prave tim druhym uctem, ze ktereho nejde platit. A ja jsem za boha doted nikde nenasel, jak se da v iPhonu zmenit ucet do iTunes Store.....


no podla vsetkeho si natahuje ucet, ktory pouzivas v iTunes v PC. ..
nemal si v PC aktivny akurat ten ucet, ked si prvykrat spajal PC s iPhonom?

bluetake

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od bluetake »

No, PC nepouzivam,jsem zakousnuty do jablka, ale to je jedno. :wink: ....je to mozne, ze byl aktivni ten na koukani, a proto si to natahnul....ale i kdyz jej mam vypnuty, tak se tam neustale objevuje...ale ted si uvedomuji, ze je to mozna tim, ze ten ve Francii nemam zaktivovany . Zrejme budu muset ten francouzsky aktivovat a ten druhy "vypnout".........Zkusim :D

giorgiano7

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od giorgiano7 »

to drsny - tak jak to vypada s tim balickem jak opravuje to zobrazovani ikon v tematech summerboard jak jsi slibil ?!?

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od drsny »

mily giorgiano7, ano psal jsem, ze ten balicek udelam. ano ja ho udelam. ale udelam ho az budu mit cas! pokud si myslis, ze my co tady pro vas (protoze kazdy z nas co se na vyvoji podilime si to do iphone dokazeme dat sam a nepotrebuje k tomu komfortni a lehce instalovatelne balicky) jsme placeni za to, ze sedime 24h denne u kompu a delam veci pro iphone, tak setsakra pletes. vcera pote co jsem prisel z prace jsem mimo toho ze jsem si dal kafe a pojedl nedelal nic jineho nez to ze jsem sedel u kompu a delal veci pro iphone. byly ale proste jine priority. u starsich fw nefungovala ceska klavesnice, bylo potreba dodelat slovecninu pro nase slovenske kolegy. taky jsem mel nekakou praci s agregatorem. kdyz jsem po pulnoci sel (podivej se v kolik jsme s whisky96 uvolnili slovencinu) spat, lehl jsem si do postele a v tu chvili jsem vytuhl. pokud si myslis, ze je jednoduche vysvetlovat me pritelkyni proc se ji vubec nevenuju tak se opet pletes a neni to tak, ze bych se ji nechtel venovat, ja se ji venuju rad, ale v soucasne dobe jsem povazoval za nutne dodelat nektere veci okolo ipohone.

ja si nedelam z huby pr*el a sve sliby plnim, ale jen tak jak to stiham. jasny !?!

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od crusader »

Naprosto s drsným souhlasím. Každý den spolu jak blbci testujeme a vytváříme nějakou češtinu nebo utilitu na úkor rodinného krbu, tak prosím vynechte dotazy podobného rázu. Kdo je netrpělivý, ať si tedy udělá češtinu sám a pro ostatní utility si projde zahraniční fóra. Opravdu to vše pro Vás děláme ve volném čase a bez nároku na honorář.

dkral

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od dkral »

Plně s váma souhlasím a navrhuju takový jako je giorgiano7 vyškrtnout z fóra a kopnout někam.
To giorgiano7: když na to tak chvátáš, tak se to tu omílalo asi 20x. Stačí si projít fórum a udělat si to sám :evil:

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od drsny »

zadne vyskrtavani ani bany nejsou potreba. staci, kdyz budou nekteri lide trochu premyslet nez budou neco psat

j.v.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 487
Registrován: pát říj 12, 2007 11:01 am

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od j.v. »

Absurdní přání, bohužel...
iPhone 8GB gen1 | Nějaké ty Androidy | BB Passport
MacBook Pro 13" | 10.10 | SSD

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od Julek »

Bohužel se přidám.

to giorgiano7 : pokud by jsi to chtěl urychlit navrhuji pošli 20k Drsnému, pak by to mohl brát jako zakázku které je dobré se věnovat přednostně. Ale pochybuji že by jsi to udělal
Pokud ne tak šoupej nohama a čekej někde tiše v koutě !

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Odpovědět