skutecne ceska cestina

atyp
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 624
Registrován: úte úno 12, 2008 7:02 am

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od atyp »

Ja si taky myslim, ze chlapi na foru delaji co mohou, delaji to ve svym volným case!!!! To si kazdy uvedomte!! A myslim si, ze by kazdy z Vas, kteri tady berete informace, jste meli prispet nejakou korunou na provoz jejich fora! Taky jsem to udelal a vubec toho nelituji, protoze znam cenu prace a cenu casu!! Nekteri by se tady meli opravdu stydet! To je muj nazor! Jinak diky vsem co se podileji na počeštění a jiných skvělých programku do iPhone! Diky moc. Moc to pomohlo! atyp
iPhone2G 8Gb-USA (2-5 2008)
iPhone2G 16Gb-USA (5-8 2008)
iPhone3G 16Gb White-USA (8 2008-7 2009)
iPhone3GS 32Gb Black T-Mobile (8 2009-9 2010)
iPhone4 32Gb-Black
iPhone4S 32Gb-White
iPhone5 32Gb
iPhone5S 32Gb
iPhone6 64GB
iPhone6 Plus
iPhone6S
iPhone7
iPhone 11Pro 256Gb
Apple Watch5 - 44mm Milano

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od drsny »

on to moznan giorgiano7 ani nemyslel zle, ale to prvnji prispevek, ktery jsem po ranu cetl, tak me to trochu zvedlo

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od Julek »

Ale já to zle myslím ! :?



.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od Moren »

Dneska mi konecne prisel 16GB iPhone, takze budu zase ready neco testovat a ne se jen podilet radami, ktere nemohu kvalitne odzkouset.

A uz giorgianiho 7 nechte. :) Uz dostal servaka ze se tady uz mozna ani neukaze.
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

matrix999

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od matrix999 »

Prosm Vás jak si stáhnu češtinu na 1.1.2 ???? Když kliknu na odkaz tak jsou tam jen bannery po levé straně ale odkaz na stažení nikde. Dělám něco blbě??? Díky za odpověď.

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od Julek »

viewtopic.php?f=13&t=981

odkaz je v příspěvku ..

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od drsny »

matrix999 v: nebo si pridej do installeru zdroj http://repo.iphone.cz/ a muzes si ji nainstalovat primo z nej

matrix999

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od matrix999 »

Kluci díky ,ja teprve začínam mam ho 4 dny a pořád nejak tápu ale jinak jsem z nej hotovej. To je proste super.

giorgiano7

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od giorgiano7 »

to drsny - diky moc za ten balicek ;-) funguje perfektne, a chapu tvoji situaci... A jako bylo to normalni tazaci veta, tak teda sory jestli se te to nak dotklo :wink:

kenybalboa
Host
Host
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 06, 2008 7:10 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od kenybalboa »

Ahoj všem taky bych chtel moc poděkovat za češtinu.

Jen pro ty co sedí u iphonu poprvé a nechapou jak nainstalovat tuhle češtinu.Já se snažil 7 hodin,než se mi vubec něco podařilo nasoftit do tohodle zajimaveho telefonu.

Akorat sem moc nepochopil kam,takze sem nakopiroval Applications a system do korenoveho(hlavniho) adresare a zbytek sem to tam zkratka nekam nahral a funguje to akorat nefunguje T9

Jinak sem nebyl schonej soubor cestina113.zip - cestinu - nainstalovat do iphone.Nevim jakej instalator na soubor zip použít.





edit drsny: trochu jsem ty tve zmatky zkratil. o zip soubor se vubec nezajimej a nestarej. potrebujes ve svem telefonu installer a funkcni pripojeni na net pres wifi. do installeru pridas zdroj http://repo.iphone.cz/ (sources > edit > addd), po jeho pridani refreshnes zdroje. potom vlezes na kartu install a v kategorii czech packages najdes cz lokalizace 1.1.3-4, klepnes na to a pak na install a normalne ji takhle bez toho abys potreboval resit co se kam nakopiruje nainstalujes. tady mas ten proces instalace popsan trochu vic

Hubert

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od Hubert »

Ja uz fakt newim jak to mam nahrat do svyho iphonu :( mam firmware 1.1.2 neni tu nekdo z brna??? :)

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od Paly »

Pomocou Installeru, klikni nan a v Czech package su balicky cestiny, klikni na to a ides :) co je na tom tazke?
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

Sasdy

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od Sasdy »

Moc moc moc dekuju. Je to skveli!

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od drsny »

Hubert píše:Ja uz fakt newim jak to mam nahrat do svyho iphonu :( mam firmware 1.1.2 neni tu nekdo z brna??? :)


je to tu napsane uz tolikrat... napada me snad jen jedina vec. vezmi svuj telefon, flaslu koralky (heduska ma rada jameson), nekdy pristi tyden sedni do auta, zajed do litomeric (cca 60km nad prahou), zavolej mi, cislo je v kontaktech u me na webu a ja ti tam tu cestinu dam.

watterman

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od watterman »

A nebo se prkni na můj článek na mujipod.cz ... Popsal jsem tam přesný postup i pro takové "nooby" jako seš ty ;). Nevim co na tom hledáš složitého....
http://www.mujipod.cz/art/msoftware/ces ... phone.html

kenybalboa
Host
Host
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 06, 2008 7:10 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od kenybalboa »

pro drsny:

ok dik moc

Rici
Host
Host
Příspěvky: 30
Registrován: stř bře 12, 2008 9:27 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od Rici »

Díky za češtinu. Mám jeden dotaz - vše funguje jak má, jen "Adresář", pokud je spuštěn přes ikonu z plochy, je stále v angličtině. Pokud adresář spustím přes "Telefon" - "Kontakty" vše OK.
iPhone 6 128GB | iPad mini 64GB | MBA i5 1.7GHz + OWC Aura Pro Express 480 GB SSD | iMac 27 i7 2.8GHz 2TB+ Mercury PRO SSD 480 GB + Magic Trackpad + Wireless keyboard + Mobee Magic Numpad, Magic Charger, Magic Bar | Airport Extreme, Time Capsule 2TB,

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od Julek »

watterman píše:A nebo se prkni na můj článek na mujipod.cz


Co takhle ty tvé články hodit na iphone.cz a se souhlasem autorů našich článků opačně, prolinkovat to například ? Vidím že to co píšeš má hlavu a patu. Upozorňuji předem zadarmo... maximálně za fidorku na nějakém iPhone srazu :)



.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

devve

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od devve »

Zdravím, mám prosbu, mám iPhone 1.1.3. čeština tam je, česká klávesnice taky, ale nezobrazuje se mi v adresáři, když ukládám nové číslo, jak na toto ? (aby CZ klávesnice byla i v adresáři) díky

PetrK
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 399
Registrován: čtv pro 27, 2007 4:12 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od PetrK »

vsechna cest, dobra prace, telefon umi cesky, jen bych mel jednu vyhradu, ted sem po restore a po nainstaleni cestiny do holyho ziphonem odbloklyho iphonu schytal nasledujici

nejde volat(po kliknuti na phone se nic nestrane) to same SMS,
zmrzaceni SB je tu zmineno, s tim jsem pocital

dalsi resrtore odblok a zustavam u AJ a 1.1.4 vse jede jak ma

zajimalo by me cim to
iPhone 3GS 16GB White
http://iphonehry.cz

Prologer

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od Prologer »

Super!

Díky moc za skvělou češtinu.

Jen tak dál!
Naposledy upravil(a) Prologer dne ned bře 16, 2008 7:21 pm, celkem upraveno 1 x.

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od drsny »

mezi 8GB a 16GB neni mimo pameti zadny rozdil

ivokori
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 51
Registrován: pát úno 15, 2008 9:33 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od ivokori »

Taky říkám kuci fakt jste borci,je to prostě umělecké dílo,dík :wink:
Profesionální www.servis-iphone.eu ve Frýdku-Místku

Kubi

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od Kubi »

prosim vas, kdyz budu chtit nainstalovat cestinu, musim si predem nainstalovat nejaky Region Patch 1.1.3, BSD Subsystem a 1.1.3/4 Safari Patch???

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od drsny »

bsd subsystem ano, region patch ne, safari patch ne.

ten safari patch nema s cestinou nic spolecneho, slouzi k povoleni otevirani lokalnich souboru v prohlizeci safari

watterman

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od watterman »

@drsny - právě jsem nahrával do iPodu češtinu, protože ten, komu jsem jej prodával ji tam vyžadoval, ale vyskytl se celkem veliký problém...:

Čeština se nainstalovala v pořádku, vše bylo v pořádku, jenomže jakmile jsem v jazycích klepl na Čeština, tak se jazyk změnil ale při restartu iPodu se to změnilo zpět na English.

Momentálně nemohu provést nijaké testy, iPod už má nového majitele, ale kdyby jsi věděl co se děje, případně se tady s tímhle někdo již setkal tak napište řešení ;)

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od drsny »

delalo mi to taky, kdyz jsem mel telefon pri restartu pripojeny k pocitaci.

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od crusader »

Je to bohužel tak. Pokud je telefon při restartu připojen k počítači, z neznámého důvodu se přepne na eng a musí se v nastavení zpět přepnout do CZ. Dělá to opravdu jen pokud je iPhone restartován při zapojení do PC (pokud je restartován při připojení do el. síťě nebo nepřipojen, vrátí se normálně do CZ). Je to holt malé vykoupení za instalovanou češtinu, ale myslím, že žít se s tím dá :)

Chrono Leggionaire
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 845
Registrován: úte pro 04, 2007 4:42 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

Nejsem si jistý, jestli se to zde už řešilo..pokud ano, omlouvám se. Jde mi o to, že pokud odinstaluji češtinu (stáhlou v této sekci), tak mi současně z nastavení zmizí angličtina, zkoušel jsem před odinstalací různě přepínat jazyky,ale bezúspěšně, vždy mi čeština vezme anglinu s sebou.. Nevíte kde by mohl být problém?

Díky
Galaxy Note 20 Ultra 5G Mystic White [QS 865+] | Samsung Galaxy Watch 3 | Galaxy Buds+ White

Comic

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od Comic »

ahoj, díky za super češtinu+ČS klávesnici přes installer :lol:

mám pár postřehů:

Po různých peripetiích ve snaze počeštit si founa, tj postupným nahráváním ruských klávesnic, souborů přes WinSCP a podobným postupným hledáním v obsáhlém fóru, kdy bylo výsledkem sice zdánlivě lepší počeštění ( nabídky zap/vyp místo I/0 apd. ), ale zato časté pády do springboardu (při zadávání kontaktů versus přepínání klávesnice apd. ) mi nyní způsob instalace kompletní češtiny přes installer ve stavu, jakém je, maximálně vyhovuje :)

řekl bych, že instalaci je nejlepší provádět po kompletním vyčištění iPhone od všech původních pokusů o počeštění, neboť se mi při neúplném vyčištění vždy vyskytovaly nějaké anomálie, ale nyní jsem již 2 dny žádnou nezaznamenal.

Můj postup tedy byl: restore 1.1.4, ZiPhone-Win 2.6b, nahrání základních programů ( BSD, SSH, Community Sources, Mobile Enhancer viz info u cz lokalizace) a pak už dříve zmiňované dva balíčky ( cz lokalizace 1.1.3-4 a česká klávesnice ) z Drsného repa :)

jednoduché a funkční díky Vám pánové, kteří jste se na tom podíleli

jen jedna poznámečka: nefunguje tlačítko Donate v infu balíčku cz lokalizace, vždy mi jen zbělá pozadí v installeru, tak jsem nějaký ten groš dnes zaslal na účet dle sekce Finanční podpora iphone.cz

whisky96
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 980
Registrován: stř úno 13, 2008 9:47 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od whisky96 »

Comic píše:a podobným postupným hledáním v obsáhlém fóru, kdy bylo výsledkem sice zdánlivě lepší počeštění ( nabídky zap/vyp místo I/0 apd. ), [/url]


tak toto ma zaujima, ako si dosiahol zap/vyp miesti I/O ?

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od drsny »

Comic píše:nefunguje tlačítko Donate v infu balíčku cz lokalizace, vždy mi jen zbělá pozadí v installeru, tak jsem nějaký ten groš dnes zaslal na účet dle sekce Finanční podpora iphone.cz


zkouslel jsem to a vidim, ze mas pravdu. ono to donate v installeru fakt nechodi, v kompu i v safari iphone jo. pravdepodobne to prohlizeni balicku v iphone nedela plnohodnotne safari. urcite to, ze na repozitar prispelo jen 9 lidi, je diky tomu :-P pripadne by to mohlo byt jeste ti, ze se lidem ty balicky v repozitari nelibi a nepouzivaji je


jo a to vyp/zap me taky hodne zajima

Comic

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od Comic »

2Drsny ohledně zap/vyp myslím, že zkušený uživatel fóra umí používat fci hledat, u nováčka whisky96 se to dá prominout :lol:
Tak teď to byl jen pokus o černý humor na Drsného za což se omlouvám :wink:
a posílám money i na donate přes Net, páč si to zasloužíte

Zap/vyp jsem měl u češtiny přepisující angličtinu pro firmware 1.1.3 a šlapalo to i na 1.1.4
Naposledy upravil(a) Comic dne úte bře 25, 2008 1:53 am, celkem upraveno 2 x.

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od Moren »

To ZAP a VYP je pouze pokud se prepise ANGLICTINA za cestinu. Jinak to tam neni u zadneho jazyka. At si date Francoustinu, nemcinu ci jiny OFICIALNI jazyk, vzdy je tam I/O. Pouze u Anglictiny je ON/OFF. Tedy pouze pokud se pocesti Anglictina, bude misto ON/OFF - VYP/ZAP. Jinak to nejde.
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

Comic

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od Comic »

Tak jsem neměl fatamorgánu, že to na fóru už bylo řečeno a psal to již dříve taky Moren, kterému díky :) , protože mi teď ušetřil uploudování souborů s češtinou Drsnému, kterému by asi moc nepomohly a mé trable, kdybych si je chtěl znovu rvát do founa :(

AzuKiposi

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od AzuKiposi »

Čeština je super, pouze bych měl dvě malé korektury, pokud je to možné:
1) Kalendář - Upozornění - Žádný -> Žádné (pokud je to možné, někdy je se skloňováním problém v jiném kontextu...)
2) Akcie - "Citace pozdržena na 20 minut" -> "Hodnoty zpožděny o 20 minut", tady je doslovný překlad quote jako citace dost zavádějící - u akcií jsou tímto myšleny aktuální hodnoty/ceny akcií


Jinak klobouk dolů!

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od Julek »

:) proto mimo jiné používám vlastní verzi CZ upravil jsem si tam dost výrazů tak aby to vyhovovalo i mě.. jinak až se rozkoukáš na fóru zjistíš že lze si CZ editovat i sám a trošku si jí přizpůsobit pro sebe..


.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od Moren »

Tak parada. Napiste sem jakekoli spatne preklady ci kde neco chybi a udelame update. Ukladam si to a az toho bude vic, tak na to skocim a upravim. Takze smele do toho a piste co jste kde videli spatne sklonovane ci co by slo upravit lepe. Lepe pocestit a tak.
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od drsny »


Suleky

Re: skutecne ceska cestina

Příspěvek od Suleky »

teda nekdy to pri psani na ceske kl. spadne...

Odpovědět