Čeština do iPhone 1.1.3

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Ad mušky. Mám obavy, že jsou způsobené aplikací češtiny ze starších FW. Myslím si, že není dobré použít tyto češtiny pro nový FW. Co jsem se díval, tak všechny mušky jsou v stringách obsažených v Systémové složce a tu jsem zatím nepřekládal.

papaya

Příspěvek od papaya »

crusader píše:Ad mušky. Mám obavy, že jsou způsobené aplikací češtiny ze starších FW. Myslím si, že není dobré použít tyto češtiny pro nový FW. Co jsem se díval, tak všechny mušky jsou v stringách obsažených v Systémové složce a tu jsem zatím nepřekládal.


...vždyť my si taky rádi počkáme :D , jen nevím, kdo co překládá a z čeho vychází, mělo by se v tom asi udělat jasno, abysme předešli případným chybám v přepisovaných verzích z 1.1.2. nebo naopak duplikacím...

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Teď jsem se vrhnul na springboard. Jelikož překládám z čistého FW 1.1.3 tak by se žádné problémy vyskytnout neměly.

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Na Italstinu to samozrejme zmenit lze. Ted uz je to sice docela dost opravovani, ale mozne to je. Najde-li se vice lidi hlasujicich pro italstinu, predelam to.


Takze jsem aplikoval opravy co jsem zde nyni nasel.

Upravil jsem par veci:

V Crusaderove prekladu jsem upravil jazyk abyste videli Cestina misto Francais
Opravil jsem vyraz - v Safari "Odeslat odkaz této stránk..." jsem zkrátil na "Odeslat tuto stránku"


Co zustava prozatim neopraveno:
Nastaveni - iPod - texty o videu a televizi
Zamena I a O za ZAP a VYP
CARRIER

V adresari ZMENY jsou zmenene soubory, pro lidi co si to chteji aplikovat rucne.

Tedy aktualni verze s oznacenim verze2 je zde:

http://www.izera.cz/iPhoneCZ_FW1.1.3-verze2.zip
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Jakmile budete mit nekdo dalsi opravy nezahrnute v baliku, poslete mi je kdyztak na izera@pdasoft.cz ci je zde dejte. Zaktualizuji tu cestinu a udelam zde verzi3. Pocitam vsak nejdrive vecer. :) Asi bude lepsi kdyz to bude delat jeden clovek, udrzi se tak urcity prehled o upgradu.
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Příspěvek od Julek »

OK takže já budu ještě chvilku čekat pak to updatuju do návodů..


.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

ert

Příspěvek od ert »

a kam patří soubor english ze složky Global preferences?

ten plist sem našel,ale tohle nějak ne

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Ten nepatří nikam :)

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

To je soubor pro tu instalacni aplikaci. Ten se do iPhone nenahrava.
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Tak jsem pri prochazeni narazil na par bugu. Zde je pisi. Ja si k nim jen tak nedostanu. Mozna o vikendu budu mit vic casu. Takze pokud jiz na tom nekde pracujete, mate zde voditka na chyby. Pak mi to poslete na email izera@pdasoft.cz a ja to aplikuji do dalsi verze cestiny.

BUG LIST


Po kliku na Umisteny spendlik v aplikaci Mapy je tam spatne cesky NAvigovat tady - velke A zamenit za mela a pak je tam tlacitko na odebrani spendliku neprelozeno. String MAPS_CARD_REMOVE_PIN.

Aplikace Mapy - pri hybridnim zobrazeni nebo satelitnim zobrazeni a nazoomovani hodne do podrobna (Praha tam je docela dobre, ale vyzkousejte jinou cast republiky) je na pozadi Localized string not found. Asi tam ma byt Obrazek neni k dispozici ci tak neco.

V Emailu, kdyz stahuji nove zpravy, dole problikne hlaska. Ted uz nevim zda tam chybel string, co to nebylo prelozene. Asi tam ma byt neco jako Zpravy se stahuji ci tak neco.

Nastaveni iPod - chybejici stringy u videa

V systemu zamenit I a O za ZAP a VYP

Kdyz mazete vytvorenou ikonu z plochy, vsechny stringy jsou neprelozeny.



Takze pokud naleznete dalsi bugy, napiste to sem. Pokud neco nekdo opravi, taky to sem napiste at nedela vic lidi na stejne chybe. Kdyz uz prekladate jeden soubor, kouknete se a srovnejte soubor s originalnim (viz muj navod o prekladech). Urcite se tam nejde hodne novych neprelozenych stringu.
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

MaxT
Host
Host
Příspěvky: 131
Registrován: pát led 04, 2008 1:38 pm

Příspěvek od MaxT »

V aplikaci hodiny,není-li vybráno město,objeví se Zádný světový čas.Chybí háček nad Z.
V nastavení ipodu u ekvalizéru komplet nepřeloženo,vše zůstalo ve francouzštině.

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Překlad "Žádný světový čas" jsem opravil v aplikaci hodiny. Jinak bohužel všechny bugy co píše Moren jsou dílem instalované češtiny z minulého FW. Na to jsem upozorňoval. Jak jsem psal. Aplikace jsou přeloženy doslovně a všechny stringy podle originálních souborů. Ty bugy jsou již součástí systémových stringů, které jsem nepřekládal a moje rada zní "neaplikovat překlad systému z předchozí verze češtiny. Potom budeme zase hledat jednotlivé stringy a to není moc pohodlné. Snad se k systému brzy dostanu (dnes mi celý den zabral downgrade basebandu a unlock).

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Tak jestli budes mit neco upraveneho, tak mi to posli, ja vypustim dalsi verzi a sepisu vsechny aktualni bugy.

Pokud vsak budeme pouzivat originalni soubory z FW1.1.3, musi se to pocestit vse. To je potom vrazda. :( Delat uplne vse znovu.
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

No já to tak dělám :) Jen si soubory porovnávám s těmi z předchozí verze a nechám vyhledávat stejné stringy. Ty co tam pak nejsou shodné dopřekládám ručně. A je jich opravdu hodně (to je ten důvod chybějících stringů pokud se nahraje čeština z předchozího FW).

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Prave. Myslim ze soubory od tebe budou velmi zadane. :) Asi to tak taky zacnu delat. Ale ne driv jak o vikendu. Tento tyden se k tomu nedostanu. :(
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Tak už mám přeložený i systém a kompletní čeština je ve fázi testování ;)

EDIT: potřebuji testera, zda je čeština vyhovující
Naposledy upravil(a) crusader dne úte led 29, 2008 5:47 pm, celkem upraveno 1 x.

Wamer

Příspěvek od Wamer »

Tak já jsem se pustil do vlastní češtiny, která zatim nahradí angličtinu, ale to je samozřejmě lehce změnitelné a to v budoucnu i plánuji. Chtěl bych po někom aby vyzkoušel aspoň ty dvě nebo tři aplikace co mám přeložené a pak mi odepsal co by změnil nebo přeložil jinak, asi si říkáte proč to nezkusím sám, je to proto, že sám iPhone ještě nemám (má přijít v pátek nebo pondělí). Po odzkoušení, nalezení chyb si můžete znovu přepsat na vaši původní češtinu nebo angličtinu (Udělejte si zálohu pokud nemáte!). Předem díky.

Přeložené aplikace:
Mapy
Kalendář
Mail
Hudební přehrávač
Poznámky (Notes)
Telefon (Phone) - až na Voicemails (Hlasové zprávy, trošku jsem si tam nebyl jistej u některých věcí a 2/5 jsem se vykašlal, protože si myslím, že se to moc nepoužívá v ČR a ani nevím jestli je to u nás podporováno)

Download:
v0.0.1
http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/844 ... .61MB.html
v0.0.2
http://leteckaposta.cz/975022840

Známé bugy:
  • zatim jsem nic sám neobjevil


Snažil jsem se to překládat stylem infinitivů, a VYkačně, ale jak už jsem řekl nemám iPhonem tak nevím kde se lépe hodí "místo" nebo "lokace" např. v aplikaci Mapy.
Tak děkuji moc všem, co to zkusí.

EDIT:
Tak mě napadlo jestli by třeba nebylo dobré změnit "Píseň" a "Písně" na "Skladba" a "Skladby" a v kalendáři "Události" na "Upomínky". Co si o tom myslíte?
Naposledy upravil(a) Wamer dne úte led 29, 2008 8:11 pm, celkem upraveno 3 x.

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Příspěvek od Julek »

crusader píše:EDIT: potřebuji testera, zda je čeština vyhovující


Tester hlásí
Čeština 1.1.3 super.
SUPER práce !


Instalece k dispozici v návodech...
.
Naposledy upravil(a) Julek dne úte led 29, 2008 7:43 pm, celkem upraveno 1 x.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

ert

Příspěvek od ert »

Wamer píše:Tak mě napadlo jestli by třeba nebylo dobré změnit "Píseň" a "Pisně" na "Skladba" a "Skladatelé" a v kalendáři "Události" na "Upomínky". Co si o tom myslíte?



Jo upomínky beru, skladba taky!!

Wamer

Příspěvek od Wamer »

Aktulizovano, nova verze ..

ert

Příspěvek od ert »

Telefon (Phone) - až na Voicemails (Hlasové zprávy, trošku jsem si tam nebyl jistej u některých věcí a 2/5 jsem se vykašlal, protože si myslím, že se to moc nepoužívá v ČR a ani nevím jestli je to u nás podporováno)


je nutné ,aby službu podporoval operátor a to bude jen oficiální a jen on.

Proto to nikdo zatím nepodporuje.
Normální hlasovka není grafická a nepotřebuje podporu telefonu.
Naposledy upravil(a) ert dne úte led 29, 2008 8:28 pm, celkem upraveno 1 x.

Wamer

Příspěvek od Wamer »

No ja vim, ale nevim jestli to někdo u nás podporuje. Nebo to je to normální hlasová schránka?

v0.0.2a
http://leteckaposta.cz/975022840

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Mala napoveda pro uzivatele fora:) Na foru jiz existuje kompletni verze CZ pro FW 1.1.3. Staci hledat ;) Cestina je urcena pouze pro nekomercni uziti!!!

Wamer

Příspěvek od Wamer »

No nekecej :) .. já psal že dělám svoji vlastní od začátku :)

szoustal
Host
Host
Příspěvky: 135
Registrován: úte říj 16, 2007 5:43 am

Příspěvek od szoustal »

ahoj, posílám upravenou češtinu od crusadera tak, aby nepřepisovala angličtinu. Je super, akorát názvy klávesnic jsou francouzsky a názvy režimů equalizeru. Jinak vše česky včetně tv-out. Nevím jak to je v té angličtinu přepisující verzi. Jo, a tlačítka jsou l nebo 0, né vypnout a zapnout.

http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/166 ... .65KB.html


2crusader : jsi borec :D
iPhone 3GS 32G FW 3.1.2, Nokia 6303

MaxT
Host
Host
Příspěvky: 131
Registrován: pát led 04, 2008 1:38 pm

Příspěvek od MaxT »

To crusader,
je to super,děkuji
iPhone 6+ 128GB
iPhone 5s 64GB
iPad Air 3G 64GB
MacBook Pro Retina
Thunderbolt display

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Zatim jsem taky nenasel neco spatneho. To I a O by ale chtelo nekde najit. Pokud Crusader svoli, dam zde upraveny installer, prepisujici Francoustinu.

Wamer: Myslim ze je zbytecne to cele delat znovu. Muzes pouzit Crusaderovu a upravovat ty nazvy.
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Jelikož jsem tu češtinu aplikoval na přepis angličtiny, mám všude Vyp/Zap. To I/O se Vám objeví pravděpodobně přepnutím na FR, jelikož se přepnutím jazyka systémové hlášky změní z přeložených ON/OFF na francouzské I(interruption)/O(ouvrir).

szoustal
Host
Host
Příspěvky: 135
Registrován: úte říj 16, 2007 5:43 am

Příspěvek od szoustal »

A nepamatujěš si náhodou, kde je ten string s vyp. zap ?
iPhone 3GS 32G FW 3.1.2, Nokia 6303

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Je jich hodně :

Kód: Vybrat vše

System\Library\Frameworks\UIKit.framework\English.lproj\Localizable.strings
System\Library\PreferenceBundles\MobilePhoneSettings.bundle\English.lproj\Phone.strings
System\Library\PreferenceBundles\VPNPreferences.bundle\English.lproj\VPN.strings
System\Library\PreferenceBundles\MusicSettings.bundle\English.lproj\iPodSettings.strings
System\Library\PreferenceBundles\MobileSlideShowSettings.bundle\English.lproj\Photos.strings
System\Library\PreferenceBundles\MobileMailSettings.bundle\English.lproj\Preferences.strings
System\Library\PreferenceBundles\iPodSettings.bundle\English.lproj\iPodSettings.strings
System\Library\PreferenceBundles\EDGESettings.bundle\English.lproj\Edge.strings
System\Library\PreferenceBundles\BluetoothSettings.bundle\English.lproj\Devices.strings
System\Library\PreferenceBundles\BluetoothSettings.bundle\English.lproj\Bluetooth.strings
System\Library\PreferenceBundles\AirPortSettings.bundle\English.lproj\Settings.strings
System\Library\PreferenceBundles\AirPortSettings.bundle\English.lproj\Networks.strings
System\Library\Frameworks\Preferences.framework\English.lproj\Localizable.strings
System\Library\Frameworks\PhotoLibrary.framework\English.lproj\Main.strings
System\Library\PreferenceBundles\VideoSettings.bundle\English.lproj\iPodSettings.strings
System\Library\PreferenceBundles\EDGESettings.bundle\English.lproj\EDGE Settings.strings
System\Library\PreferenceBundles\AirPortSettings.bundle\English.lproj\AirPort.strings

szoustal
Host
Host
Příspěvky: 135
Registrován: úte říj 16, 2007 5:43 am

Příspěvek od szoustal »

OK mrknu na to. Díky :D Případně kdo z vás dělá češtinu náhražkou za Fr, nemá toto již vyřešeno? Jinak je vše OK a I + 0 místo zap a vyp je jen kosmetická vada, která vůbec nevadí. Je to jako na vypínačích a tam nám to taky nevadí. :D
iPhone 3GS 32G FW 3.1.2, Nokia 6303

Wamer

Příspěvek od Wamer »

Tu češtinu dělám proto, že chci mít ve svém iPhonu vlastní překlad :)

papaya

Příspěvek od papaya »

SUPER PRÁCIČKA, PÁNOVÉ!!!

- jen při psaní SMS mám namísto mezerníku -> espace a Enter -> entrée a v Safari je Google.cz pořád francouzsky :(
Co u Vás? (je to ta verze od Crusadera i Szoustalova úprava za FR...)

ert

Příspěvek od ert »

to při psaní je vložený u aktuální klávesnice,musíme dodělat klávesku(nefachá při češtině místo fr)

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

papaya píše:SUPER PRÁCIČKA, PÁNOVÉ!!!

- jen při psaní SMS mám namísto mezerníku -> espace a Enter -> entrée a v Safari je Google.cz pořád francouzsky :(
Co u Vás? (je to ta verze od Crusadera i Szoustalova úprava za FR...)


Jak jsem psal. Je to věc systému. V překladu je přeložený systém z angličtiny. Při použití místo francouštiny se některé příkazy přepisují francouzskými a ty přeložené nejsou.

ert

Příspěvek od ert »

tak koukni do tohole - je tam plist s enter a podobnými http://www.edisk.cz/stahni/55879/CZkeyb ... .95KB.html

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Teď nějak nechápu... Nemotáš téma CZ klávesnice do tématu Čeština pro 1.1.3 ??

ert

Příspěvek od ert »

tam je plist s timto obsahem

<key>go</key>
<string>Go</string>
<key>google</key>
<string>Google</string>
<key>join</key>
<string>Join</string>
<key>next</key>
<string>Next</string>
<key>return</key>
<string>Return</string>
<key>route</key>
<string>Route</string>
<key>search</key>
<string>Search</string>
<key>send</key>
<string>Send</string>
<key>space</key>
<string>Space</string>
<key>yahoo</key>
<string>Yahoo!</string>


takže překlad je v artworku klávesnice či podobně ne v systému samotnym

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Tento plist se ale vytvoří až po nahrání Mobile enhanceru a ruské klávesnice. V základním systému není. Aspoň jsem ho nikde nenašel. V základním systému jsou klávesnice schované v binárním souboru.

ert

Příspěvek od ert »

v artworku klávesnice > binární soubor obsahující plist a pngs

Zamčeno