Čeština do iPhone 1.0.2,1.1.1.,1.1.2

Odpovědět
crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Problem je v tom, ze nemcinu neovladam, anglictina mi nevadi :) . Ty opravy co jsem delal byly z polskeho ekvivalentu a bylo to z vetsi casti hadani, nez preklad :) Proto by se mi nejvice hodil anglicky original.

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

crusader píše:Tak to me mrzi a doufam, ze das tu chytrou krabicku s jablickem brzy dohromady.


V poho...uz je to O.K :P
Aktivace pres jailbreakme.com se asi na 15-ty pokus povedla...hodne zalezi na stabilite spojeni kdyz server do iPhone posila potrebna data,nesmi to klesnout na jednu carku,jinak je to v haji.

stora-k

Příspěvek od stora-k »

Tak tak, mas pravdu! Mne sa jailbreak podaril az na 17-ty pokus! Treba trpezlivost. Uz mam aj tu poslednu cestinu a celkom fajn. Tych par neprelozenych slov mi tak nevadi. Je to dobra praca 8)

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

iPhone

Příspěvek od Julek »

Dobře tak tedy kdo má v PC nejaktuálnější češtinu ? Já, Crusader nebo Moren :) ?

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Moren upravoval mou poslední verzi, kde byla ještě chybka v kalendáři a změnil i pár popisků. Dnes jsem ale jako uživatel summerbardu musel vrátit původní překlad ikon na ploše, jinak naprosto nefungují ikony témátek.

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Další verze češtiny. Opraven chybějící string v kalendáři při zadávání nové události, opraven překlep "smaazt" za "smazat" a opraven chybějící string u zvonění v kontaktech.

http://www.parkury.cz/downloads/iCzech-1.1.1_1.1.2.zip.

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

Dobra pracicka!!
Co nevidet bude cestina dokonala.Zaslouzis obdiv ze si na tuhle mravenci praci najdes dostatek volneho casu,to u me v tydnu bohuzel pro samou praci nehrozi.

Poprosil bych az budes delat dalsi upravy:
Mrkni do menu Nastaveni/Obecne do Telefon a Adresar.Kdyz je otevres nazev okna je anglicky(Phone a Contacts).

Dal jsem si vsimnul kdyz spustis aplikaci Pocasi a mas vybrane jako ja mesto Prague (Tohle asi prelozit nepujde....iPhone to pri aktivnim Wi-Fi taha primo ze serveru) pod nim je sedym pismem napsano "Localized string not found"

Tenhle text tusim v anglictine zobrazuje vlhkost,silu vetru ci neco podobneho.

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Ja jsem tyhle korekce zacal, ale posledni verzi tady tedy upnul Crusader. :)

Jinak co se tyce toho prejmenovani italstiny na cestinu, dekuji za tip. Vyzkousim.


CRUSADER: Nemusis umet nemcinu. Postaci ti zkontrolovat vedle sebe nemecky stringy a anglicky. Proste oba by meli obsahovat ty same soubory. Akorat ze v te nasi spolecne cestine vypadaji stringy

napriklad:

<key>WIFI_CONFIG</key>
<string>Konfigurace Wi-Fi sítě</string>

a v nemeckem ekvivalentu najdes

<key>WIFI_CONFIG</key>
<string>Wi-Fi-Netzwerk konfigurieren</string>

Nemusis umet nemecky. Staci sledovat anglicky text. Tedy pokud nekde je hlaska "Localized string not found" je dulezite nalest soubor ve kterem ty stringy nebyly nalezeny. Idealni je hledat nejaky jednoznacny cesky ekvivalent ze stranky kde je ten chybejici string. Tedy v pocasi bych zkusil hledat napriklad slovo "město" jelikoz to bude asi ze stejneho formulare. Kdyz naleznes ten soubor, ktery vyrazy pro pocasi obsahuje, staci si prelozit z binaru treba nemecky ekvivalent a pak kontrolovat polozku po polozce dokud nenarazis jake stringy v nemeckem prekladovem souboru jsou a ktere nejsou v tom ceskem. Pak je staci prekopirovat a prelozit do cestiny. Ani zde nemcinu nepotrebujes. Prekladas preci porad pouze anglicky text.

Uff, nevim jestli jsem to vysvetlil srozumitelne. Vim co se delat ma, ale bohuzel ted pred Vanoci nemam uz cas abych vam s tim kluci pomohl. :( Mozna pres svatky se k tomu dostanu. Delam v obchode a ted se finisuje, takze moc casu opravdu neni. :(

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Tak ted jsem zjistil, ze kdyz mam FW 1.1.1, nemam tam nikde lokalizacni soubory pro Nemcinu a dalsi jazyky jak je tomu ve FW 1.1.2. To se mi nelibi. To bych musel udelat upgrade na 1.1.2. :( Protoze vlastne 1.1.1 nema nikde moznost prepinat mezi jazyky.

szoustal
Host
Host
Příspěvky: 135
Registrován: úte říj 16, 2007 5:43 am

Příspěvek od szoustal »

crusader píše:Další verze češtiny. Opraven chybějící string v kalendáři při zadávání nové události, opraven překlep "smaazt" za "smazat" a opraven chybějící string u zvonění v kontaktech.

http://www.parkury.cz/downloads/iCzech-1.1.1_1.1.2.zip.


Tak jsem to zkusil. Je to opravdu lepší, ovšem až na jednu maličkost, popisky ikon v home jsou teď všechny anglicky.
iPhone 3GS 32G FW 3.1.2, Nokia 6303

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Tak je tu další verze. Tentokrát dvě :) Obě jsou stejné, jen jedna zachovává názvy na ploše v angličtině (to kvůli následným problémům s témátky). Co je opraveno?

- chybějící string v počasí
- v "Nastaveni/Obecné/" je již česky název okna u telefonu a adresáře
- nastavení adresáře je též v CZ
- v nastavení WIFI opraven chybný string "FORGET_BUTTON" na "Zapomenout tuto síť"
- Opraveny chybné stringy u tlačítek "Předchozí" a "Další" na klávesnici (vyskytuje se třeba při psaní příspěvku na fóru :) )

Verze včetně počeštěné plochy: http://www.parkury.cz/downloads/iCzech-1.1.1_1.1.2.zip

Verze s anglickou plochou:
http://www.parkury.cz/downloads/iCzech-1.1.1_1.1.2_eng_menu.zip
Naposledy upravil(a) crusader dne úte pro 18, 2007 4:14 pm, celkem upraveno 4 x.

szoustal
Host
Host
Příspěvky: 135
Registrován: úte říj 16, 2007 5:43 am

Příspěvek od szoustal »

Dobrá práce. Já osobně preferuji anglickou plochu. Je to lepší než něco anglicky a něco česky. A s těma témátkama je to fakt. Pokud nebyl název angicky, neumělo to přiřadit ikonku.
iPhone 3GS 32G FW 3.1.2, Nokia 6303

maybe

Příspěvek od maybe »

Ja sem asi vuuul ale co s tema souborama co rozbalim z toho archivu co jsem stahnul tady?

Predpokladam ze je musim nekam nakopirovat, ale kam? Hledal sem ale nenasel. Je potreba mit predtim instalovanou nejakou aplikaci?

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

iPhone

Příspěvek od Julek »

Rozbal někam a spusť iLanguage_*.bat a řiď se pokyny na obrazovce.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

V předchozích odkazech pro stažení jsem ještě přidal opravený překlad aplikace YouTube. Jde to pomalu, ale jde to :)

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Dobra prace. Je videt, ze sikovnost a vule zde nechybi. :) Diky vsem za podporu a pomoc.

Ted uz jen chybi vyresit ceskou klavesnici a pokud nekdo mate dobre naplnenej ceskej slovnik pro automaticke opravy, dejte vedet. :)

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

TO "crusader" Moc dobra prace!!!!!!
Moc dekujeme za pocestene ikony na plose a dalsi opravy....SKVELE :P :wink:

EDIT:
tak jsem ji nahral,je tam spousta veci opravenych ale ikony Fotografie a Fotoaparat jsou stale anglicky :( (Photos a Camera),je to v poradku nebo je chyba u me?

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Je to tak. Tyto dvě ikony prostě laicky změnit nejdou :) Prozkoumal jsem vše a všechny stringy přeložil, ale Camera a Photos se tam drží jako klíště :D

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

crusader píše:Je to tak. Tyto dvě ikony prostě laicky změnit nejdou :) Prozkoumal jsem vše a všechny stringy přeložil, ale Camera a Photos se tam drží jako klíště :D

V pohode.....da se s nima zit,treba se to podari casem..ostatni preklad je ale perfekt,asi jsi si na tom maknul vid? :wink:

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

No, je to k neuvěření, ale těch pár výrazů zabralo přes 6 hodin :)

TRujder

Příspěvek od TRujder »

Tak jeste jsem nasel jednu chybku. V textovych zpravach, budiku a svet. casu chybi prelozeny tlacitko edit. Ted to pise chybu ve stringu. Jinak fakt skladam hold autorovi. Zatim jedna z nejlepsich lokalizaci.

:)

Noves

Příspěvek od Noves »

Tak to je velka poklona...cestina fachaa jako svycary 8)

ale mam tu mensi problem, kdyz jsem nahral tak se mi uplne rozhodil THEMES...nevite jak to napravit zpatky...mam to nahrany pres Summerboard...dekuji

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

TRujder píše:Tak jeste jsem nasel jednu chybku. V textovych zpravach, budiku a svet. casu chybi prelozeny tlacitko edit. Ted to pise chybu ve stringu. Jinak fakt skladam hold autorovi. Zatim jedna z nejlepsich lokalizaci.

:)

Záleží na tom, co máš v iPhonu za FW. Překlad byl dělán ze zdroje FW. 1.1.1 a na tomto FW (alespoň u mně) je tlačítko "Upravit" správně. Pokud máš FW 1.1.2, tak od toho zdroják nemám :(

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Noves píše:Tak to je velka poklona...cestina fachaa jako svycary 8)

ale mam tu mensi problem, kdyz jsem nahral tak se mi uplne rozhodil THEMES...nevite jak to napravit zpatky...mam to nahrany pres Summerboard...dekuji


Čeština je ve dvou verzích. První počešťuje i základní menu na ploše, ale koliduje s témátky. Druhá zachovává anglické popisky na hlavní stránce a tím pádem nemá problémy s témátky. Takže první čeština je pro toho, komu stčí základní témátko, druhá je pro hračičky (jako jsem já :) )

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

iPhone

Příspěvek od Julek »

Tedy je to offtopic :oops: , ale v mém případě používám ikony bez popisků, takže témátka netémátka je mi to fuk 8).

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

r.a.c.e.k
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 326
Registrován: stř pro 05, 2007 10:44 am

Re:

Příspěvek od r.a.c.e.k »

Tak jsem si vcera taky nahral cestinu (tu pro hracicky) a par veci tam chybi (nemaj stringy), ale presne ted nepovim kde. Az na to narazim, tak napisu. Jinak by me zajimalo v cem prekladas. Chtel bych zacit s prekladem aplikaci.

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Re:

Příspěvek od crusader »

r.a.c.e.k píše:Tak jsem si vcera taky nahral cestinu (tu pro hracicky) a par veci tam chybi (nemaj stringy), ale presne ted nepovim kde. Az na to narazim, tak napisu. Jinak by me zajimalo v cem prekladas. Chtel bych zacit s prekladem aplikaci.


Převedu soubory s příponou "strings" z binárního formátu na ascii formát a potom už jen edituju před cokoliv (notepad atd.). Jen při ukládání ukládám soubor v UTF-8. Až najdeš chybné stringy, napiš mi kde jsou, kouknu na to. Já už jsem žádné nenašel (ale zase tak moc se v iPhonu nevrtám :) )

r.a.c.e.k
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 326
Registrován: stř pro 05, 2007 10:44 am

stringy

Příspěvek od r.a.c.e.k »

Až najdeš chybné stringy, napiš mi kde jsou, kouknu na to. Já už jsem žádné nenašel (ale zase tak moc se v iPhonu nevrtám Smile )


Urcite dam vedet, nebylo to nikde hluboko v menu :) Taky jsem tam nekde videl nejakou zkomoleninu, tak taky napisu az narazim. Jinak ja mam firmware 1.1.2 OTB

Dik za tip vyzkousim.

TRujder

Příspěvek od TRujder »

Jo tak to bude ASI tim. Ja mam 1.1.2. Kazdopadne da se bez toho obejit.
:lol:

r.a.c.e.k
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 326
Registrován: stř pro 05, 2007 10:44 am

Chybejici string

Příspěvek od r.a.c.e.k »

Takze jsem nasel v aplikaci Clock: Svetovy cas a Budik, chybejici string pro tlacitko upravit.

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Re: Chybejici string

Příspěvek od crusader »

r.a.c.e.k píše:Takze jsem nasel v aplikaci Clock: Svetovy cas a Budik, chybejici string pro tlacitko upravit.


Jak jsem psal již výše. Překlad byl dělán ze souborů vytažených z FW. 1.1.1 a na tomto FW funguje v pořádku. U FW 1.1.2 jsou zřejmě zase obměněné některé stringy, proto ten problém s tlačítkem "Upravit". Soubory z FW 1.1.2 nemám k dispozici, takže s tím asi moc nepomohu :(

Noves

Příspěvek od Noves »

crusader píše:
Noves píše:Tak to je velka poklona...cestina fachaa jako svycary 8)

ale mam tu mensi problem, kdyz jsem nahral tak se mi uplne rozhodil THEMES...nevite jak to napravit zpatky...mam to nahrany pres Summerboard...dekuji


Čeština je ve dvou verzích. První počešťuje i základní menu na ploše, ale koliduje s témátky. Druhá zachovává anglické popisky na hlavní stránce a tím pádem nemá problémy s témátky. Takže první čeština je pro toho, komu stčí základní témátko, druhá je pro hračičky (jako jsem já :) )


Jop a poslal by jsi mi odkaz na tu prvni moznost...dekujiii

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Obě verze jsou v mém příspěvku na předchozí straně (přibližně uprostřed stránky) ;)

JoU
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 268
Registrován: sob lis 17, 2007 2:18 pm

Příspěvek od JoU »

Spouštím iLanguage_1.1.1_1.1.2.bat, jako jazyk zvolím "0" ale v kazde fazi mi to píše mimo jiné "Soubor nenalezen" a v konečným výsledku je telefon pořád v ENG. Čím to, tím že mám 64bit Visty? :?:

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

iPhone

Příspěvek od Julek »

Může být.. Na XP bez problémů musíš mít nainstalované iTunes, zkoušel jsem CZ v kanceláři kde iTunes nemám a CZ neproběhla. A procesy jsi měl vypnuté ? Na začátku instalace to chce shodit 2 procesy iTunes.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

JoU
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 268
Registrován: sob lis 17, 2007 2:18 pm

Příspěvek od JoU »

Zkoušel jsem to na dvou PC, muj ma Vista 64bit a druhy XP ale bez iTunes - hned to jdu nainstalovat, diky :wink:

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

iPhone

Příspěvek od Julek »

Pozor na ty procesy ! Vypni je !

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

JoU
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 268
Registrován: sob lis 17, 2007 2:18 pm

Příspěvek od JoU »

Vypnul jsem je, dobry :) Musim uznat ze ta cestina je bezvadna, vsechna cest, skoda ze crusader je az z Rudné, pozval bych ho na panaka :D

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Crusader je abstinent :D , ale jsem rád, že máte z češtiny radost. Jen prostě nemohu za boha přijít na to, kde se překládá kalendář. Pořád hledám jestli se tím někde někdo nezabývá, ale neúspěšně :(

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

iPhone

Příspěvek od Julek »

Samozřejmě uznávám práci Crusadera, ale není to jen jeho zásluha. Přečti si celou diskuzi o češtině. Jinak panáka nebo colu si dáme na setkání v Praze. Kdo nepřijede je salát ! :)

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Odpovědět