[Hľadá sa] slovensky "T9" slovník

Odpovědět
Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19662
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

[Hľadá sa] slovensky "T9" slovník

Příspěvek od rony »

Nástroje na vytvorenie slovníku pre "automatické" dopĺňanie slov pri písaní existujú.

Bohužiaľ nemám prehľad, či existujú zdroje, z ktorých by sa dali získať dáta pre jeho vytvorenie.

Nie je medzi používateľmi iPhone niekto, kto má v tejto oblasti praktické skúsenosti?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

whisky96
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 980
Registrován: stř úno 13, 2008 9:47 pm

Re: [Hľadá sa] slovensky "T9" slovník

Příspěvek od whisky96 »

tiez som uz nad tym rozmyslal ... nie je tu niekto, kto by bol schopny vytiahnut slovnik povedzme zo symbianovskych nokii?

johnnyho_

Re: [Hľadá sa] slovensky "T9" slovník

Příspěvek od johnnyho_ »

caute,

ja som sa zopar dni dozadu zaujimal o to, ako spravit slovensku T9, odkial zohnat dobry zdroj slov, etc...taktiez som kontaktoval drsneho a morena kvoli ziskaniu know-how.

dopadlo to tak, ze mi obaja chalani zazelali vela zdaru, no bohuzial som odvtedy vo vytvarani prilis nepokrocil. ale mam stale zivy zaujem, cize rad budem na tomto pracovat, ak ovsem ziskam(e) dost info na to, aby bola praca na slovenskej T9 realna.

moren mi dal jeden zaujimavy link

http://www.maler.cz/index.php?id=1147

pozeral som hlavne diskusiu, nejaky jozo remen mal celkom dobre tipy odkial cerpat slovnu zasobu...

mrknite a pripadne sa ozvite tu, ci na PM.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19662
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: [Hľadá sa] slovensky "T9" slovník

Příspěvek od rony »

malera samozrejme citam.

ide o to, ze kde ziskat dobre data a hlavne mat aspon trosku v hlave pri budovani slovnika aby to malo vobec zmysel.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

johnnyho_

Re: [Hľadá sa] slovensky "T9" slovník

Příspěvek od johnnyho_ »

jj to zaujima aj mna.

ono, ja som sa pokusal vygooglit sposob vycucania slov z uz existujucich T9 kniznic zo symbianovskeho Siemens SX1 ci SE K810i, nakolko mam tieto SK T9 slovniky doma, no docital som sa, ze dekompilacia T9 slovnikov (nerozpravam o user T9 slovnikoch) je dobre strazenym tajomstvom, cize si myslim, ze tadialto cesta nevedie...no ak ma niekto sposob, ako vycucat slova z T9 slovnikov, je vrelo vitany.

cize by som siel asi cestou spominanou na vyssie uvedenom linku...a sice vyexportovania slov z nejakeho slovnika a otrockemu vyberu najfrekventovanejsich slov v slovencine, aby sme zabranili nekonecnemu T9 slovniku...mozno by sme mohli ako zaklad vhodnych slov do SK T9 pouzit cesku verziu slovnika pre iPhone...

Odpovědět