Clash of Clans [free]

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých hrách. Váš príspevok by mal obsahovať názov hry, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
Badel
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: stř čer 26, 2013 7:15 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od Badel »

Hrad už obnoven mám. Tak tedy zkusím nějaký klan, doufám, že to nebude časově moc náročné, už teď tu hru proklínám :D

edit

Dalších pár otázek k taktice... Zatím jsem prohrál jen v jedné bitvě. Výsledkem je ztráta dvou pohárků a získání štítu (nějakej Číňan mi zničil hlavní budovu). Zatím to ale vyhodnocuju spíše jako výhodu - 2 ztracené pohárky nejsou moc a štít je super. Chápu něco špatně? Je tak strašně důležité neprohrávat? Proč?
Naposledy upravil(a) jackherrer dne pát čer 28, 2013 12:33 pm, celkem upraveno 1 x.
Důvod: upravuj prispevky > nedelej doubleposty, slouceno

korwin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: sob dub 03, 2010 6:04 am

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od korwin »

Tomu se v zásadě neubranis, prohry jsou na denním pořádku ;)
Pokud Máš nejake zdroje, tak se ostatní budou snažit te o ne připravit. Čím více zdrojů, tím více na tebe budou útočit. Ztráta poharku neni tragédie, určitě přijdeš o víc. Pokud Máš štít, tak na tebe nikdo nemůže útočit.
iPhoneX: 256GB_11.2.2 iPad2: 64GB_WiFi iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM
MacBook Pro 13"Retina: Late2013 8GB RAM, 256GB SSD Mac mini: Late2014 16GB RAM, 256GB SSD

Badel
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: stř čer 26, 2013 7:15 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od Badel »

Tak už jsem ve hře trochu pokročil a co jsem zatím zjistil, tak ztráta pohárků je spíše výhodou, protože pak na mě neútočí tak silní protivníci. Nerozumím ale jiné věci v souvislosti s pohárky - soutěžení v "My League". K čemu je to v praxi dobré?

korwin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: sob dub 03, 2010 6:04 am

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od korwin »

V podstate k nicemu, ma te to motivovat k lepsim vysledkum v porovnani s ostatnimi na podobne urovni, ale v postate tam o nic nejde... Neco jine je to pak na spicce soutezniho pole, kde jsou rozdelovany nejlepsim tymum velke sumy gemu, ale to je pro nas nerealne dosahnout. V nekterych Vlanech sleduji pocet poharku a pokud klesnes pod urcitou uroven, tak te vylouci...
iPhoneX: 256GB_11.2.2 iPad2: 64GB_WiFi iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM
MacBook Pro 13"Retina: Late2013 8GB RAM, 256GB SSD Mac mini: Late2014 16GB RAM, 256GB SSD

Badel
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: stř čer 26, 2013 7:15 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od Badel »

Tak jsem si to myslel správně. Jen koukám, že postupováním v League hráč s každým vítězstvím získává drobné bonusy navíc pro každou vítěznou bitvu, ale to za to zvýšené riziko silných protihráčů nestojí. Ještě dotaz k taktice - z výše diskutovaného vyplývá, že nejdůležitější je chránit zdroje zlata. Nejsem si ale jist, jestli je rozumné chránit primárně jen Gold Storage, jak to všichni dělají. Před delší dobou nepřítomnosti ve hře (spánek) beztak všechno zlato raději utratím a tak se mi hromadí jen v Gold Mines. Z čehož tedy logicky plyne, že bylo lepší primárně nechránit Gold Storages, ale Gold Mines. Nebo je má úvaha z nějakého důvodu zcestná?

M@rty
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 168
Registrován: sob úno 11, 2012 10:27 am

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od M@rty »

Kdyz budes setrit 3 miliony na town hall 9 tak to urcite nenasetris za jeden den aby si mel na noc prazdny storage
•iPhone 4S 16gb iOS 7.0.4 white
•iPad 2 16gb iOS 7.0.4 WiFi black

Badel
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: stř čer 26, 2013 7:15 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od Badel »

Jasný, takže se jedná o taktiku vhodnou jen v nižších levelech. Mohl by mi někdo ještě vysvětlit hodnosti v klanu? Leader je předpokládám zakladatel, ale co je to Elder?

TDa
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1109
Registrován: čtv kvě 06, 2010 6:35 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od TDa »

Může vyhazovat membery a povyšovat je na eldery, eldera nejde vykopnout (jen leadrem)

Badel
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: stř čer 26, 2013 7:15 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od Badel »

Díky všem za odpovědi, už se snad orientuji. Ještě bych se zeptal, jaké používáte strategie? Loupíte zlato, kde se dá nebo už se to od nějakého levelu nevyplatí a je lepší hlavně budovat obranu (těžbu zdrojů)? Nějaké jiné tipy zkušenějších?
(zatím jsem v levelu 26).

TDa
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1109
Registrován: čtv kvě 06, 2010 6:35 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od TDa »

Těžba je hoooodně pomalá, musíš loupit .. Lvl70, 1800-1900 trophies, TH 8

Badel
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: stř čer 26, 2013 7:15 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od Badel »

Další konkrétní dotaz. Je nějaká minimální velikost plochy, na kterou může nepřítel nasazovat jednotky? Pokud mi např. někde "prosvítá" proužek o šířce jednoho hracího pole, může tam být při začátku bitvy umístěn nepřítel?

Dynamix
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 267
Registrován: ned srp 14, 2011 5:16 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od Dynamix »

Ano, na tomto ma dostali, nevsimol som si jednu kocku a uz boli vo vnutri bez toho aby museli nicit opevnenie. Najlepsie je dat si budovy co najblizsie pri seba. Mimochodom zacal som tuto hru hrat asi pred 5 dnami a zatial som bez klanu. Nejaky dobry a hlavne SLOVENSKY klan by sa hodil. Kd tak ma pozvite, volam sa tunde8888. Vzdy lepsie slovensky, ako anglicky a v chate poriadne nerozumiem
iPhone 3G 8GB Black Error - Item not found (Sold)
iPad 2 16GB Wifi White Error - Item not found (Christmas gift)
iPhone 6S 64GB Space Grey Item 100% working
iPad Air 2 16GB Wifi White Item 100% working

Badel
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: stř čer 26, 2013 7:15 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od Badel »

Jsem v mezinárodním klanu Armageddon II. Původně jsem také chtěl být v nějakém českém, ale když mě nepustili do tří, které jsem oslovil, vykašlal jsem se na ně a vůbec nelituji. Jsou tu hrozně ochotní, radí začátečníkům se vším možným, mají k dispozici i web, kde jsou vzorová města s popisky atd. Kdybys měl takový problém s angličtinou, mohu na chatu pomoci. Tak se kdyžtak ozvi.

EDIT:
Tak už jsem se ve hře trochu zorientoval (level 31), mám jen jeden dotaz, který jsem zatím nestačil ověřit. Je možnost nakupovat dekorace (např. prapory) a pak je beze ztráty zase prodávat? Pokud ano, byl by to výborný způsob, jak uchránit zlato a částečně i elixír před drancováním :)

TDa
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1109
Registrován: čtv kvě 06, 2010 6:35 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od TDa »

Badel: prodej je 10% .. měl jsem vlajky na ozdobu, ale když jsem měl přes 2M zlata, neměl štít a chybělo akorát tak zlata že bych všechny prodal tak jsem to udělal :D

Badel
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: stř čer 26, 2013 7:15 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od Badel »

10% znamená, že dostaneš zpátky o 10 % méně nebo prodáváš jen za 10 % původní hodnoty?

Znovu se připomínám s dotazem výše. Jinak stala se mi zvláštní věc - někdo napadl mou vesnici. Když jsem si přehrával záznam, jak proběhla bitva, zlikvidoval naprosto všechny objekty a vybrakoval veškerý elixír i zlato. Když jsem se ale do vesnice vrátil, žádné zlato ani elixír mi neubyly (řádově šlo o stovky tisíc obojího, zlata bylo tuším něco kolem 0,5 milionu). Stalo se už někomu něco podobného?

superhizi
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 17, 2013 8:47 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od superhizi »

mame klan menom Povstalci plz pridajte sa

korwin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: sob dub 03, 2010 6:04 am

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od korwin »

To Badel:
Kdyz te nekdo prepadne tak ti sebere jen urcite mnozstvi z nastradanych zasob (tusim ze je to max 30%). Po dobu tve nepritomnosti se ti zdroje tezily, takze po navratu se ti objevily v bilanci, takze se ti muze treba zdat, ze nic neubylo...
iPhoneX: 256GB_11.2.2 iPad2: 64GB_WiFi iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM
MacBook Pro 13"Retina: Late2013 8GB RAM, 256GB SSD Mac mini: Late2014 16GB RAM, 256GB SSD

Badel
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: stř čer 26, 2013 7:15 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od Badel »

Tak při prodeji je to jen 10 % z původní hodnoty. Ono je to tam přímo uvedeno při pokusu o prodej čehokoliv :-)

Co se týče těch cca 30 %, které mi někdo může ukrást, to je tedy dost zvláštní. Takže když vidím, že má někdo třeba 100 000 zlata a já mu je ukradnu, tak on měl ve skutečnosti 300 000 zlata a nebo je to tak, že hra používá "dvojí metr", tedy že já mu sice ukradnu všech 100 000, ale jemu přesto 2/3 zůstanou (70 000)?

korwin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: sob dub 03, 2010 6:04 am

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od korwin »

Mělo by to byt tak, že ty vidíš tech 30% které on ma pro tebe k dispozici.
iPhoneX: 256GB_11.2.2 iPad2: 64GB_WiFi iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM
MacBook Pro 13"Retina: Late2013 8GB RAM, 256GB SSD Mac mini: Late2014 16GB RAM, 256GB SSD

Badel
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: stř čer 26, 2013 7:15 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od Badel »

Hm, tak díky za odpovědi. Zatím jsem bez nějaké větší snahy v levelu 35 a ta hra mi tedy přijde zbytečně snadná. Tím spíš, když mi vlastně nikdo ani nemůže zničit základnu a ani ukrást zdroje.

byeen
Sponzor 2014
Sponzor 2014
Příspěvky: 507
Registrován: stř úno 24, 2010 9:32 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od byeen »

cim vyssi level town hall a cim viac trophies, tym su tazsi superi, ci uz utocnici alebo ti, na ktorych utocis ty. Ale ked ta to nebavi, tak s tym asi nic nenarobime :)

Dam ti ale priklad. Setril som 1 200 000 gold na upgrade town hall, co je docela nizka suma vo vyssich leveloch, pri 1 100 000 na mna zautocil chlapik, co mi znicil komplet celu bazu a zobral si 300 000 gold, co bola dost rana pod pas. Takze tie resources ti budu ubudat aj po utokoch, toho sa nemusis bat.
MB Pro mid 2010 13" C2D 2.4 GHz, 8GB RAM
iPad Black Wifi, 3rd, 32GB
iPhone 5 white, 64GB

Badel
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: stř čer 26, 2013 7:15 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od Badel »

No tak jestli časem přituhuje, tak jedině dobře, ale přijít o 300 000 gold mi teda nepřipadá jako žádnej problém. Teď mám zrovna ve storages bezmála 800 000 gold, stejně tak elixir a aby to bylo kam dávat, tak už jsem koupil nejen téměř všechny vlajky, ale i Ancient Skull. Jelikož už to není kam dávat ani za co utrácet, tak jsem přestal hrát a jen čekám na upgrady. Snaha o ochranu před útočníky žádná. Jednak mě nikdo nedusí, jednak si stačí vystrčit Town Hall za hradby a první ňouma s jedním lukostřelcem mi zařídí štít...

M@rty
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 168
Registrován: sob úno 11, 2012 10:27 am

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od M@rty »

A jaky level townhallu mas Badeli?? Ja sem level 74, townhall 10 a porad mam co delat, od vylepsovani del az po vojacky.
•iPhone 4S 16gb iOS 7.0.4 white
•iPad 2 16gb iOS 7.0.4 WiFi black

Badel
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: stř čer 26, 2013 7:15 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od Badel »

Za 4 hodiny budu mít Town Hall 6 (level 36).

Mike_99
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: čtv pro 25, 2008 2:07 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od Mike_99 »

Prosím Vás ako sa zbavím tohoto alertu?
Obrázek
Nechcem si predstavit co by som robil keby ma to hodi s5 ked moja Town Hall uz ma lvl 8. Dakujem.
iPhone 3G, 3GS, 4, 5, 6, 6S, 7, X, 11, 13 Pro
iPad Air
iPhone 15 Pro Max

milan0301
Host
Host
Příspěvky: 40
Registrován: sob pro 25, 2010 9:43 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od milan0301 »

Mel jsem podobny problem, musis se odhlasit z toho GC a bud nemit zadnej a nebo si zalozit novej, se kterym si tu vesnicku TH8 sparujes
iPhone 4 16GB Black 4.3.3
iPad 2 32GB WiFi + 3G White 4.3.3 JB

superhizi
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 17, 2013 8:47 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od superhizi »

Dynamix píše:Ano, na tomto ma dostali, nevsimol som si jednu kocku a uz boli vo vnutri bez toho aby museli nicit opevnenie. Najlepsie je dat si budovy co najblizsie pri seba. Mimochodom zacal som tuto hru hrat asi pred 5 dnami a zatial som bez klanu. Nejaky dobry a hlavne SLOVENSKY klan by sa hodil. Kd tak ma pozvite, volam sa tunde8888. Vzdy lepsie slovensky, ako anglicky a v chate poriadne nerozumiem


pod k nam klan sa vola Povstalci nie je nejak dobry sme tu traja vcera asi polovica odisla ale posielam dobrych vojakov((ako pre koho)pises ze zacinas) mam vsetkych od barbarian po wizard lvl 3 robi sa mi barracks 8 cize budem mat aj healer lvl 1

ese som zabudol nemam ta ako najst bud sa treba dohodnut na nejaky cas ze nieco napises na global alebo mi povies ako sa volas na game center ja sa volam tak ako aj tu a na CoC

[mod=XLIDE]Nedělej doubleposty. Stačí upravit Tvoji odeslanou zprávu a upravit ji.[/mod]
Naposledy upravil(a) xslide dne čtv srp 08, 2013 7:52 am, celkem upraveno 2 x.
Důvod: sloučen doublepost

bafikylek
Host
Host
Příspěvky: 11
Registrován: čtv zář 02, 2010 8:12 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od bafikylek »

Mám dotaz. Jak dlouho vydrží vojáci, které mi někde dotne? Jako u mě jak dlouho zůstanou v castlu, když je nebudu používat.

TDa
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1109
Registrován: čtv kvě 06, 2010 6:35 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od TDa »

Dokud neumřou v obraně nebo do zničení castlu. Nebo když je pošleš do útoku

Mike_99
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: čtv pro 25, 2008 2:07 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od Mike_99 »

milan0301 píše:Mel jsem podobny problem, musis se odhlasit z toho GC a bud nemit zadnej a nebo si zalozit novej, se kterym si tu vesnicku TH8 sparujes

Tak som si zalozil novy gamecenter ale tu uz mi to nevypisuje :( Toto nezvladli!!!!!!!
iPhone 3G, 3GS, 4, 5, 6, 6S, 7, X, 11, 13 Pro
iPad Air
iPhone 15 Pro Max

Badel
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: stř čer 26, 2013 7:15 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od Badel »

Co jsem tak vypozoroval, tak útočníci mi mohou vyrabovat až 20 % zdrojů, pokud jsou 100% úspěšní. Na chatu se někdo ale zmínil, že tento podíl postupně klesá se vzrůstajícím levelem Town Hall. Zvláště od levelu 9 je to údajně pokles téměř o polovinu. Nevíte někdo, jestli je to pravda? Jelikož se k updatu na devítku chystám, dost by mě to zajímalo.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od rony »

Je to tak. Strategia teda je: ak si na TH7, zostan na nom kym mas co upgradovat (obrana, utok). Az ked budes mat mortary, dela, hradby, level vojska na maxime tak davaj th.

Podiel z celkoveho objemu surovin klesa s levelom TH. Nielen u zasobnikov ale najma v baniach.

Ludia zvysuju TH lebo si myslia,z e sa im aj zvysia lupy surovin, je to skor naopak. V skutocnosti maximalny vyber zo zasobnikov je pod 200 tisic bez ohladu na to aky TH mas. K tomu sa pripocita podiel z obsahu bani.

Klany:
Slovak Titans
Slovak Titans B

ten druhy je volny na join.

Majte sa.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Badel
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: stř čer 26, 2013 7:15 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od Badel »

Díky za odpověď. Zdálo se mi, že jsem dříve i s horší taktikou, slabšími bojovníky a menší armádou dosahoval podobných výsledků... :-)

zbysulka

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od zbysulka »

Prosím o radu. Přišel jsem snad na vše, jen ne na to, jak vytvořit více hrdinů. Děkuji

rajtas
Host
Host
Příspěvky: 98
Registrován: čtv říj 02, 2008 3:45 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od rajtas »

Čau. Možná to sem nepatří ale nevím kam líp napsat. Mladší bratr hraje u mě na telefonu tuhle hru a koupil si gemy. Jelikož mám stejný heslo i na kompu tak ho napsal správně a já si toho všiml cca po dvou dnech (teď) protože nemůžu nic aktualizovat. (V iTunes mi to hlásí že neproběhla platba. Na kartě nemám dost peněz. Je nějaká možnost tu koupi vystornovat když už ty šutry utratil? Podle logu z nákupů jde o to nejlevnější ale i tak se mi to platit nechce. Díky za odpověď.

Edit: půjde uplatnit stejný postup jako u reklamace aplikace??

Edit: nebo proběhla a teď už nemám dost peněz:/

superhizi
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 17, 2013 8:47 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od superhizi »

zbysulka musis si upgradovat baracks

Midnight
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 358
Registrován: stř úno 10, 2010 3:47 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od Midnight »

nevie niekto poradit ?
asi pred 2 mesiacmi som si tu hru stiahol a hral asi 30 minut dokopy...

dnes som ju stiahol zase, pohral som to na 4LVL ... a vzdy mi vyskakovalo ze ci nechcem nacitat staru "dedinu" s LVL 6 ... furt som dal Cancel ...

a teraz par minut dozadu som hru zapol ze idem ju zahrat no vybehla mi nejaka "dedina" level 39 .... 250 000 zlata z 1,5 miliona.... 1076 trofeji a neviem co vsetko ... co to ma znamenat ? neviem sa toho nijak zbavit...mozem normalne s nou hrat robit vsetko ako keby bola moja...
http://oi40.tinypic.com/v63v2x.jpg
Macbook Air 2013 i5,128GB SSD, 4GB
iPhone 5S&5S 16-32GB White & White
iPod Classic 160GB Black
iMac 27" i7,2TB,ATI,12GB RAM
iPad Air 32GB Wifi + LTE

TDa
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1109
Registrován: čtv kvě 06, 2010 6:35 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od TDa »

Nepoužíváte v rodině třeba stejně GameCenter?

Midnight
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 358
Registrován: stř úno 10, 2010 3:47 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od Midnight »

nie nie ... nikto z rodiny iphone nema, okrem priatelky, ktora zasadne hry nehra.

Odhlasil som sa z gamecentru. Prihlasil som sa pod apple id co pouziva priatelka. A stale ta mam tu dedinu. Nechapem. Ako sa to da zmazat je jedna vec. A ako je mozne ze mi z nicoho nic nahodilo dnes tu dedinu s 39lvlom ked este rano som hral dedinu na 4 lvli ci na 3tom.
Macbook Air 2013 i5,128GB SSD, 4GB
iPhone 5S&5S 16-32GB White & White
iPod Classic 160GB Black
iMac 27" i7,2TB,ATI,12GB RAM
iPad Air 32GB Wifi + LTE

TDa
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1109
Registrován: čtv kvě 06, 2010 6:35 pm

Re: Clash of Clans [free]

Příspěvek od TDa »

Napiš na support, nic jiného mě nenapadá

Odpovědět