HomeKit Philips Hue

vše co vás napadne
mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

HomeKit Philips Hue

Příspěvek od mirmo80 »

Trošku oživím tému, pretože ma tradfri začína štvať a začínam uvažovať nad philipsom. Žiarovky a vypínače som si našiel, tam mi je všetko asi jasné. Ale potrebujem aj dve smart zásuvky. Viem že sú, v tom nie je problém, ale neviem niekde dohľadať, či je možné ovládať ich aj ovládačom. Teda nie len cez mobil a apky, ale aj cez ovládač. Vedeli by ste prosím?
Dík
m
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od rony »

je to mozne
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mirmo80 »

Po bod “asi by malo” som sa dostal aj ja . Len ja by som potreboval odpoved ano/nie. Ale napisal som do philipsu, tak snad odpisu.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od rony »

ja som napisal ze je to mozne. nepouzil som asi.

mam hue, mam hue zasuvky, ovladwm ich hie ovladacmi.

hue zasuvka je proste akokeby ziarovka s moznostou zapnut a vypnut.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mirmo80 »

Jaaaj, sorry, sorry, som si to blbo vysvetlil.
Tak super potom.
Dik

A ešte taký dotaz, je možné k hue "zostave" pripojiať aj iné ovládače, pretože zigbee, alebo len ich?

Edit: tak pozeram, citam po nete, a vyzera to tak, ze hue si rozumie aj s tradfri prislusenstvom. Vyskusam ten hue bridge a uvidime.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od rony »

akykolvel nie, ber to tak, ze philips si zigbee zapuzdril/


skor by som povedal, ze ikeu neskombinujes s hue.

vsetko, co si sa docital mozu byt krkolomne a neprakticke postupy/

ale existuje cosi co sa vola Friends of Hue

ale nekazme temu a prejdime do temy philips hue radsej.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mirmo80 »

Jj, jasne. Prelozil by si pls ked tak? Nech je to tam, kde ma byt :)
Dakujem

Pozrel som yt a medzi ovladacom tradfri a hue bridge to vyzeralo easy. Vyskusam, uvidi sa.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: HomeKit Philips Hue

Příspěvek od rony »

nabuduce, ju kludne otvor.


ked myslis, ze to pojde, okej… ja som v tom, ze krizenie ikea a philips je neprakticke a v zasade nemozne.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

HomeKit Philips Hue

Příspěvek od mirmo80 »

Aha, jasne, pochopil som ta tak, ze uz ju tu mame. Dik za zalozenie.

Krizenie s tradfri asi nebude to prave. Ak sa to ale aspon nejako chyti, mozem na hue prejst postupne, nemusim kupovat hned vsetko naraz. Pretoze aj tradfri zacalo jednou ziarovkou a rozsiroval som to postupne.
Dnes by mal prist bridge hue tak som zvedavy :)
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: HomeKit Philips Hue

Příspěvek od rony »

je lepsie kupit starter kit, aspon o trosku lepsie to vyjde cenou.

ja som kupil set s dvomi farebkami, branou a tusim s ovladacom.

neskor som uz kupoval nefarebne ziarovky a potom maju za 19 eur bielu s riadenim intenzity, ktora sa hodi na “hlupe” priestory, kde zrovna nepotrebujes menit teplotu bielej.

pridal som hue move - ale len na vchodove dvere, aby mi zoplo svetlo a nemusel som to robit sam.

nakoniec som kupil zasuvky hue pretoze su pohotovejsie nez ta, co som kupil od Eve (cvaknem a premysla tak sekundu kym zopne).

u homekitu je skoda, ze to defakto vlastne len svetlo.

chybaju zariadenia, ktorymi by slo ovladat ostatnu techniku. vacsina provizlrnych rieseni sa obmedzuje na tupe zapnut vypnut.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

HomeKit Philips Hue

Příspěvek od mirmo80 »

Jasné, starter kit, alebo všeobecne nejaký kit, vychádza cenovo asi vždy lepšie ako samostatné nákupy.

V každom prípade, philips hue si s tradfri veľmi nerozumie. Dnes som sa tým pohral a nič moc. Z časti to funguje ale je to ešte asi menej spoľahlivé ako samostatné tradfri. Na pridanie "iných" zariadení to chcelo apku ešte tretej strany, ktorá si navyše za to, že mi dovolí pridať aj "others devices" vypýtala 5,99€ ako za prémium feature. Nejako sa to vyskladalo, poskladalo, ale raz nešlo to, potom ono. Konkrétne buď nešiel ovládač, alebo potom svetlá. Do apple home kitu som to pridať ani nevedel. Takže moje resumé je nie, nekombinovať zariadenia medzi sebou, aj keď yt hovorí, že to ide.

Keď, a ja to takto urobím, prejsť na nový systém postupne. Home kit vie pracovať s dvoma (a asi aj viacej) bridge súčasne. Takže začnem postupne zamieňať a nemusím tak kúpiť hneď všetko naraz. Apke home kit je jedno cez čo ovláda svetlo/zásuvku, a ovládaču na stene tiež. Takže asi tak.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: HomeKit Philips Hue

Příspěvek od rony »

ANO, ved som ta varoval :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: HomeKit Philips Hue

Příspěvek od mirmo80 »

Viem viem, ale vieš... :) Bridge už ostáva doma, takže žiaden problém, a môžem začať postupne dokupovať.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

HomeKit Philips Hue

Příspěvek od mirmo80 »

Tak prvé žiarovky a ovládač philips hue sú doma. Spojazdnené raz dva. Apple domácnosti je úplne jedno čo má s čím spárované. Proste scéna zo 4 žiaroviek, z toho 2 v jednom bridge, 2 v druhom, fungujú ako potrebujem.

Edit: toto ste skusali niekto? https://www.alza.sk/philips-hue-wall-sw ... 308565.htm
Mne to pride ako bomba vec. Sice drahsie ako klasicky ovladac, ale pride mi to super. Samozrejme ak niekto nepotrebuje s ovladacom ovladat aj sceny. Ale mne by to absolutne vyhovovalo a urcite vyskusam.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: HomeKit Philips Hue

Příspěvek od mirmo80 »

Dnes som Philips Hue wall switch module namontoval a je to teda bomba. Konečne žiadne diaľkové ovládače okolo vypínačov svetiel. Náhodne vypnutia návštevou, alebo niekým z rodiny. Za mňa asi najviac top vec, čo sa týka smart svetiel.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: HomeKit Philips Hue

Příspěvek od rony »

do nasich stvorcovych krabiciek to ide v pohode?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: HomeKit Philips Hue

Příspěvek od Anndy »

mirmo80 píše:Dnes som Philips Hue wall switch module namontoval a je to teda bomba. Konečne žiadne diaľkové ovládače okolo vypínačov svetiel. Náhodne vypnutia návštevou, alebo niekým z rodiny. Za mňa asi najviac top vec, čo sa týka smart svetiel.
Hmm. Rozmýšľam o tom, cena dvojnásobná ako ovládač ma odrádza. A navyše ak máš dvojvypínač zdvojený s ďalším - tak to tam nedáš ani omylom. Je tam toľko káblov, je ani neviem ako ich prepojiť.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: HomeKit Philips Hue

Příspěvek od mirmo80 »

@rony: Ja mam v stene okruhle a voslo v pohode. Ale nejde ani tak o tvar, ako o hlbku a kolko drotov je v nej. V jednej problem nemam, ale s druhou este bojujem.

@Anndy: jj, cena je dvojnásobná, ale tak je to jednorázová záležitosť. A keďže ja s hue len začínam, tak idem rovno do toho, ako do ovládačov. Áno, plytká/malá inštalačná krabička je problém. Prepojenie nie je zložité, elektrikár si poradí. Káblov v krabičke môže byť veľa, no aj nemusí. Záleží ako bola robená inštalácia. Treba to poriadne zvážiť.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: HomeKit Philips Hue

Příspěvek od rony »

ja som pred rokmi kupil nieco podobne ale radiove frekvencie

i ked ta krabicka bola relativne tenka (1cm?) tak som to nakoniec pod vypinac nevopchal do krabicky v stene.

cize akonahle s tym elektrikar vopred nepocital, tak narobil miesto tak max na bezny vypinac.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: HomeKit Philips Hue

Příspěvek od mirmo80 »

rony píše:
úte říj 12, 2021 8:58 pm
cize akonahle s tym elektrikar vopred nepocital, tak narobil miesto tak max na bezny vypinac.
Ešte to nemusí byť úplne stratené, aj keď s tým elektrikár v minulosti nepočítal. Ak sa jedná len o bežný jednopólový vypínač, tak tam by sa to malo zmestiť. Tak isto aj pod schodišťový, ak elektrikár riešil prepoje v samostatnej rozvodnej krabičke, čo bolo v minulosti prakticky bežné. Treba proste vybrať vypínač a pozrieť či je pod ním miesto. Príp. vymeniť existujúce vypínače za plytšie. Nechápem napr. dnešný schodišťový 6-ka, alebo 7-ka legrand je raz taký hrubý ako kedysi tie staré komunistické plastové farebné :unknown:.

Dnes keby som robil elektriku znovu, tak si nechám do každého vypínača zaviesť dvojlinku s ukončením v nejakom uzle. A nech sa prepadnem, keď teraz kecám, ale že fakt som chcel do každého vypínača potiahnuť a nechať neukončený LAN kábel. Len moja drahá a elektrikár ma ukecali, že som sa zbláznil, že to bude veľa káblov. A tieto "phlips wall smart hračky" by teraz pekne ležali vedľa seba napr. v racku. Ako by sa mi teraz hodil :). Čo už.

PS: Philips Hue v porovnaní s Tradfri by IKEA je sto a jedno. Žiadne párovanie, prikladanie, držanie pri svetle... Proste hue bridge si pozrie čo ma okolo seba, pridá to k sebe a už si len vyberám toto spoj takto s tamtým a hento takto s tým. Pekné :)
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: HomeKit Philips Hue

Příspěvek od rony »

ja mam stastie, ze rozvod lan v stene uz mam od postavenia. Hodne trapenia mi to usetrilo ale dalo sa ist dalej, vcitane natahania kablov pre reproduktory, napajanie atd :-)

Ano, ten rozdiel Hue a Tradfri je znamy, cim neponizujem IKEA, ta je dobra
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

HomeKit Philips Hue

Příspěvek od Anndy »

Mnoo občas narazí človek na problémy aj pri HUE. Mám 4 svietidlá HUE priamo komplet od philips a asi 8 dalších žiaroviek (celý byt) a pri tomto počte už to nefungovalo 100% (samozrejme 1ks bridge) automaticky. Niektoré žiarovky to proste vynechalo aj keď boli na jednom kábli (jeden vypínač ovláda napr 2 ziarovky - napr jednu ale nenašlo automaticky). Originál Philips svietidlá ani jedno nebolo nájdené automaticky.
Na šťastie pomáha metóda pridania pomocou sériového čísla.
Ale som spokojný … najmä na atmošku (RGB) spolu s napr krbom je to geniálne. Plus nastavenie svietidiel (tie nie sú bohužiaľ RGB) aspoň intenzitu a najmä teplotu je skvelé.
Ešte stále hľadám nejaké správne nastavenia módov používania. Tak ale je to nové ešte.
Rovnako sa mi páčia automatizácie - prídem domov svetla sa komplet zažnú. A tak.
Akurát si neviem nastaviť dynamickú (malo byt to podľa nastavení plynulo meniť farby) scénu v apke Philips HUE.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: HomeKit Philips Hue

Příspěvek od mirmo80 »

Tak ja len dúfam, že hue bude spoľahlivejšie ako Ikea. Lebo doma mi bolo veľmi jasne povedané, že ak už toto nebude fungovať, tak všetko letí von oknom :D

Ale mám dotaz k nastaveniu. Dá sa nastaviť niečo také, že po príchode domov napr. po 21 hod. večer sa svetlo rozsvieti na slabšiu intenzitu? Napr. do 21:00 na 100% a povedzme medzi 21:00 - 6:00 na 10%?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: HomeKit Philips Hue

Příspěvek od rony »

ano toto ide nastavit.

ja pouzivam appku iConnectHue a v nej vies rozlisovat stlacenie tlacidla na ovladaci - a napriklad teda odlisit, ci ho stlacis v noci alebo cez den.

podla toho vies povedat ako silne svieti.


V kazdom pripade je to tym otravnejsie riesit, cim viac mas ziaroviek - v zmysle, ze takmer nikdy nenajdes idealne chovanie.

Takze ja som sa hlavne snazil, aby tie dialkove ovladace fungovali co najviac intuitivne.

Mimochodom, doma uspejes s tym, ak niektoremu dialkacu das magicke moznosti - napr. dlhe pridrzanie vypinacieho buttonu vypne nielen jedno svetlo ale trebars vsetky (idealne ak ides spat a zabudnes...).
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: HomeKit Philips Hue

Příspěvek od mirmo80 »

A dá sa to nastaviť aj na príchod? Alebo len na tlačidlo?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: HomeKit Philips Hue

Příspěvek od rony »

prichod mozes robit dvomi cestami

naviazes to na polohu aku dava iphone a spravis teda spustenie nejakej sceny/ziaroviek ak je zaznamenane, ze sa iphone ocitne “doma”, v homekite je to jednoducha volba “po prichode domov”.

das si nad vchodove dvere pohybove cidlo Hue.


ja som siel moznostou dva, chcel som okamzitu reakciu a nie to, ze este len sedim v aute a uz sa to tam zapina.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

HomeKit Philips Hue

Příspěvek od mirmo80 »

Jasne, na polohu som to mal cez ikeu a funguje to aj teraz. Skusal som aj senzor, ale ten nam nevyhovoval. Len nastavenie intenzity podla casu som zatial nenasiel. Ale este som neskusal dalsie apky.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: HomeKit Philips Hue

Příspěvek od rony »

ta intenzita sa mi najlepsie robila v tej iConnectHue. ale upozornujem, treba sa ju trosku naucit a pochopit, ze je to sice aj appka na ovladanie svetiel ale mna z nej zaujimalo len definovanie tlacidiel a lepsie moznosti Hue move senzoru.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: HomeKit Philips Hue

Příspěvek od mirmo80 »

Tak uz je doma aj zasuvka. Trosku mi trvalo, kym som prisiel na to, ako ju pridat, ale nakoniec funguje ako ma. No a celkovo je to v kombinacii s ovladacom uplne iny level ako pri tradfri. Okrem toho, ze s jednym ovladacom ovladam sucasne dve samostatne zariadenia, som si naprogramoval tlacitka na dalsie akcie. V podstate som jednym ovladacom nahradil tri samostatne. A to ma stale volne “sloty” na pridanie cinnosti.
Na stenu je to fakt hrozna ozruta, ale v stoliku je to pecka.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: HomeKit Philips Hue

Příspěvek od rony »

myslis to hue stvortlacidlove Hue Dimmer? ja si to chvalim :) najma to, ze bez montovania to fuknem na stenu :)

a ano, ked mas iConnectHue, na tlacidla nahadzes uplne zazraky :) mne sa paci, ze ked idem z domu, tak pri vchode dlhsie podrzim vypinacie tlacidlo a zhasnem vsade. Zasa az tak nemam rad ovladanie z mobilu. A potom to, ze viacnasobnym stlacanim prepinam rozne konfiguracie jasu, farby atd. Takze na zakladne veci nepotrebujem lovit mobil a potom lovit appku.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

HomeKit Philips Hue

Příspěvek od Anndy »

Tá apka iConnectHue vie lepšie programovať tie 4tl. ovládače? Mne tam chýba pri HUE možnosť si meniť po stlačení aj svietidlá? Nielen scény?
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: HomeKit Philips Hue

Příspěvek od rony »

ano rozhodne az necakane.

jäono je to akoze komplet ovladacia appka ale je skareda, nemotorna. len ta cast, kde si definujes funkcie tlacidiel tak tu sa oplati naucit sa, pretoze tie moznosti tam su ohromne. vcitane vetvenia, daleko viac roznych funkcii, ktorymimovladas svetlo (nielen ze zapnut vypnut, nastavit farbu, nastavit jas).

pre majitela Hue je investicia do iConnectHue velmi dobra vec.

ak mate ipad, radsej kupte ipad verziu mam pocit, ze stale sa zvlast plati za iphone a zvlast za ipad, na toto pozor.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: HomeKit Philips Hue

Příspěvek od Anndy »

Hmm a viem používať obe apky (HUE od Philips) a aj iConnectHUE?
Resp principiálne ovládač si bude pamätať len to, čo mu posledná apka naprogramovala?
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: HomeKit Philips Hue

Příspěvek od rony »

ved ano, prave to pisem

iconnecthue ti posluzi vyhradne na jednorazove nadefinovanie tlacidiel.

ono samozrejme hue appka bude pindat, ze ovladace si nastavil asi inde ale na to mozes kaslat, proste to v hue appke nebudes chytat :)

ja som sa rozhodol, ze ani jeden dialkac (philips hue dimmer a aj taky ten okruhly) nebudem nastavovat v hue appke ale vyhradne v iConnectHue. ALE PRVOTNE zaradenie ovladacov robim v hue appke, to samozrejme.

ber iconnecthue ako EDITOR tlacidiel na ovladacoch. Nic viac. Aj ked vie "vsetko", tak to ostatne robi hlupo a Hue appka je podla mna na ergonomiu ovladania aj o trosku lepsia nez Homekit (v nom sa blbo nastavuju farby, nepotrebujem totiz menit cele RGB ale zvolit si jednu z oblubenych nastaveni farieb)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: HomeKit Philips Hue

Příspěvek od mirmo80 »

rony píše:
stř říj 20, 2021 12:21 pm
myslis to hue stvortlacidlove Hue Dimmer? ja si to chvalim :) najma to, ze bez montovania to fuknem na stenu :)
Áno, ten :)
rony píše:
stř říj 20, 2021 12:21 pm
a ano, ked mas iConnectHue, na tlacidla nahadzes uplne zazraky :)
Ešte som neskúšal
rony píše:
stř říj 20, 2021 12:21 pm
Takze na zakladne veci nepotrebujem lovit mobil a potom lovit appku.
Cez mobil využívam skôr siri
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: HomeKit Philips Hue

Příspěvek od rony »

tak pokial to mas kratko, zrejme ti to pride prakticke :) ja Siri ziadam len o velmi jednoduche ukony (9 z 10 ziadosti zvlada a trafi, co chcem). Ale akosi sa mi nechce neustale mlet hubou len kvoli stiahnutiu jasu a opakovat jej, ked si pomyli rum a room :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: HomeKit Philips Hue

Příspěvek od mirmo80 »

Akože úplne presne si trafil ;), len škoda že ten omyl s rumom nevie dotiahnuť do konca :D
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

HomeKit Philips Hue

Příspěvek od mirmo80 »

Mňo, takže v podstate hotovo. Potrebujem dokúpiť už len poslednú sadu wall switch, ale zatiaľ si miesto nej vystačím aj s ovládačom. Nakoniec sa mi podarilo vopchať ich pod každý vypínač bez toho, aby boli nejako drasticky natlačené, alebo zalomené drôty. Asi najviac sa mi pozdáva, že jeden wall switch dokáže ovládať aj dvojpólový vypínač. Jeden máme taký, že sa ním ovláda svetlo aj v kuchyni aj v chodbe a funguje to.
Musím povedať, že zatiaľ som s Hue oveľa viac spokojný ako s Tradrfi. Najmä ten proces pridávania ďalších zariadení je oproti Tradfri sto a jedno. Aj keď aj mne sa pri dvoch žiarovkách stalo, čo písal Anndy
Anndy píše:
stř říj 13, 2021 10:54 am
Originál Philips svietidlá ani jedno nebolo nájdené automaticky.
Na šťastie pomáha metóda pridania pomocou sériového čísla.
Myslím si ale, že problém mohol byť v starších verziách sw, ktorý bol v žiarovkách pri kúpe. Po nájdení a spárovaní cez SN už fungujú bez problémov.
Takže moje resumé je, že prechod z Tradfri na Philips Hue je určite ok :).
Naposledy upravil(a) mirmo80 dne ned zář 18, 2022 8:08 pm, celkem upraveno 1 x.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: HomeKit Philips Hue

Příspěvek od mirmo80 »

Z odstupom času môžem svoje resumé len potvrdiť. Klamal by som, keby som napísal, že všetko funguje na 100%, pretože aj tu sem-tam nejaké svetlo nezareaguje, ale sú to veľmi ojedinelé prípady. A najmä v porovnaní s Tradfri je to úplne zanedbateľné.

Čo ma oveľa viac prekvapilo, tak po výpadku elektriky, sa všetko za pár chvíľ nastaví ako bolo. Tj. všetky scény, všetky vypínače, všetky funkcie... Pri Tradfri som o tom mohol len snívať.

A čerešnička na torte. Nedávno sa mi vrátil iPhone zo servisu a povedal som si, že po rokoch ho nastavím ako nový, nebudem obnovovať zo zálohy. Úplne som zabudol na hue apku a ono to aj tak fungovalo :). Proste pecka.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: HomeKit Philips Hue

Příspěvek od rony »

Hue ma v mojich ociach kopec problemov, no stale je to ta lepsia volba.

Ostatne roky mi prekaza, ze nic inovativne nemaju - len menia ziarovky a vymyslaju vselijake hipsterske.

Vadi mi, ze zmenili ten 4 tlacidlovy dialkac a nejde dokupit ten povodny. Takze mam kopec starych a jeden novy :-) ovlada sa bohuzial inak...

Philips nerobi len ziarovky a nejako sa nema k tomu, aby na Homekit pripravil aj svoje dalsie vyrobky, to mu zazlievam.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět