iPhone 11 pro - Google Play Music

vše co vás napadne
Odpovědět
Zabral68
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: ned črc 19, 2020 6:17 pm

iPhone 11 pro - Google Play Music

Příspěvek od Zabral68 »

Zdravím všechny na fóru.

Nedávno jsem si zakoupil nový "iPhone 11 pro (256 GB)".
Před tímto novým mobilem jsem dlouhodobě využíval telefony se systémem "Android", poslední byl konkrétně "Xiaomi Redmi 3S".
V tomto telefonu ("Xiaomi Redmi 3S") jsem využíval aplikaci "Google Play Music". Nahrál jsem si do této aplikace nespočetný počet písniček (MP3), které jsem poslouchal převážně při jízdě automobilem (LCD panel "Infotainment" - Škoda Scala). LCD panel "Infotainment" podporuje poslech hudby přes aplikaci "Google Play Music".
Jelikož jsem nedávno přešel na nový mobil "iPhone 11 pro", tak jsem si do něj hned "Google Play Music" nainstaloval. Tato aplikace je návazná na účet založený na Googlu (email od Gmailu). Původní přihlašovací údaje z účtu na Googlu jsem použil na přihlášení do aplikace "Google Play Music" již na novém telefonu ""iPhone 11 pro". Vše se podařilo (moje ikona z účtu na Google je vidět i v aplikaci "Google Play Music"), ale bohužel všechny "pracně nahrané" písničky v MP3 se nezobrazují v playlistu.

Mám tedy dotazy.

1. Jak přesunout všechny písničky z Androidu do iPhonu v aplikaci "Google Play Music"?
Řešení by bylo možné díky aplikaci "Yotube Music", která umožňuje přesunout skladby z playlistu aplikace "Google Play Music".
Problém je jen v tom, že při poslechu v automobilu musím mít placenou verzi "Yotube Music". Jinak se stažené skladby z "Google Play Music"
nepřehrají. Takže nic.

2. Popř. záložní otázka, jak nahrát nové písničky do aplikace "Google Play Music" na iPhonu?

Budu každému vděčný, kdo poradí jakoukoliv radou.

Předem děkuji.

:( :( :(

jumbo78
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 177
Registrován: čtv led 18, 2018 5:20 pm

Re: iPhone 11 pro - Google Play Music

Příspěvek od jumbo78 »

Sice to nepoužívám, ale nestačilo by stáhnout GPM?

https://apps.apple.com/cz/app/google-pl ... 97987?l=cs

Zabral68
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: ned črc 19, 2020 6:17 pm

Re: iPhone 11 pro - Google Play Music

Příspěvek od Zabral68 »

Samozřejmě, že tuto aplikaci již v iPhonu mám.

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: iPhone 11 pro - Google Play Music

Příspěvek od bedo. »

V počítači choď na stránku Google Play Music https://play.google.com/music/ potom v menu vľavo hore vyber "Nahrať hudbu". Tam si ponahrávaj svoje pesničky, ktoré budú potom dostupné všade, kde beží "Hudba Play", teda aj cez iOS a Android aplikácie (s možnosťou stiahnutia offline). Podobne ako u iTunes je vhodné mať v poriadku tagy.

Zabral68
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: ned črc 19, 2020 6:17 pm

Re: iPhone 11 pro - Google Play Music

Příspěvek od Zabral68 »

Děkuji za radu "bedo". Ikdyž jsem si tvou reakci přečetl až teď, tak tvůj návod jsem již provedl před hodinou zpětně. Už by to mělo jít. Jinak mě trošku zarazilo, že jsem musel udat mou platební kartu. Tak snad si nic Google nebude účtovat....

Zabral68
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: ned črc 19, 2020 6:17 pm

Re: iPhone 11 pro - Google Play Music

Příspěvek od Zabral68 »

Ještě jsem se chtěl ujistit, když si všechny skladby nahrané z PC do aplikace "Google play music" přehraji na "iPhonu 11 pro" v automobilu přes LCD panel, tak předpokládám, že to není závislé na stahování dat (nutnost zapnout na iPhonu mobilní data), ale jen na i Phonu bez zapnutí dat mobilního operátora.

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: iPhone 11 pro - Google Play Music

Příspěvek od bedo. »

Takto nahraté pesničky sú primárne uložené v "cloude", takže ak nechceš používať dáta, musíš si ich dopredu stiahnuť do telefónu (napr. niekde na wifi). V aplikácii je v "trojbodkovom" menu pri každej položke aj voľba "stiahnuť" (prípadne ikonka "šípka dole v kolečku"), tým sa pesničky uložia do telefónu a sú potom prístupné aj bez zapnutých dát. Prípadne sa dá ešte v hlavnom menu zapnúť voľba "Len stiahnuté" a aplikácia bude zobrazovať len pesničky stiahnuté lokálne.

Inak ak sa nemýlim, tak aj Apple ponúkal (ponúka?) čosi podobné...

Zabral68
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: ned črc 19, 2020 6:17 pm

Re: iPhone 11 pro - Google Play Music

Příspěvek od Zabral68 »

Děkuji za informace.

Odpovědět