TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

vše co vás napadne
mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mirmo80 »

Jj, tak to je to, čo popisujem ja. Príslušenstvo tam je, ale nejde s ním komunikovať. Ako píšem, skús vtedy bránu vypnúť (odpojiť od elektriky), chvíľku počkať a zapojiť späť. Mne toto väčšinou zabralo.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mookie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 379
Registrován: stř zář 02, 2009 3:18 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mookie »

kdyby to někoho zajímalo a řešil podobnej problém, jako jsem řešil s přidáním zásuvky bez ovladače o pár příspěvků výš, tak jsem přišel na způsob, jak to víceméně jednoduchou oklikou vyřešit bez toho, že by se mi hromadily ovladače nebo jsem musel znovu párovat žárovky

1. jednoduše spárovat zásuvku v libovolný místnosti s libovolným existujícím ovladačem
2. v aplikaci IKEA vytvořit novou místnost a zásuvku do ní přesunout... tím se odpojí od ovladače, ale jinak zůstane všechno předchozí zařízení funkční a zásuvka je ovladatelná skrz bránu a automatizace

sice mi tím vznikají místnosti obsahující jen zásuvku, ale to mě netrápí.... hlavní je, že zásuvka zůstane propojená s bránou, ale ovladač na ni už nemá vliv, zároveň se mi od ovladače neodpojí žárovky, který k němu byly připojený a za třetí není nutný kupovat zásuvky v sadě s ovladačem (pokud ho samozřejmě neplánujete využívat)

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mirmo80 »

Ja mam pocit, ze prave tento typ ovladaca je mozne pouzit ako schodistovy. Takze ak nie je potrebny k zasuvke, tak sa moze neskor hodit k svetlam. Takto je lacnejsi ako kupovany samostatne.

A dik za tip.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mookie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 379
Registrován: stř zář 02, 2009 3:18 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mookie »

tak mám další trabl... vyměnil jsem telefon a přestaly mi fungovat automatizace v homekitu

nemá někdo nějakej tip, jak to zase jednoduše rozchodit, než to komplet smažu a začnu znovu?

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mirmo80 »

Ked sme prerobili byt, tak ked som gw a tradfri zapajal spat, zapojil som vsetko uplne na novo. A zo zaciatku sa mi par krat stalo, ze na niekoho z rodiny nezafungovala automatizacia “ked ktokolvek pride domov”. Ako by si to chcelo sadnut alebo co. A plus mi pomohlo, ked som automatizaciu znovu otestoval.
Co vsetko mas nastavene?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mookie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 379
Registrován: stř zář 02, 2009 3:18 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mookie »

mám dvě na základě konkrétního času a dvě na základě polohy (odchod a příchod)

smazal jsem je a vytvořil znovu, test funguje, ale v reálnym provozu se už ani jedna nespustí

edit: tak jsem ještě teď prosvištěl nějaký fóra se stejným problémem a vypadá to, že pes je zakopanej v Apple TV, takže večer s ní doma zaexperimentuju

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mirmo80 »

Ja mám len jednu "keď ktokoľvek príde domov" a funguje. ATV máš aktualizovanú?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mookie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 379
Registrován: stř zář 02, 2009 3:18 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mookie »

zakopanej pes byl v tom, že se nepřeneslo stoprocentně nastavení z iphonu do iphonu a v tom novym nebylo zapnutý, že se poloha má určovat podle něj, ani si nevybavuju, že by se mě pak na něco takovýho ptal... kdybych to nevygooglil, tak bych to sám snad ani neašel... každopádně už mi to zase funguje

Odpovědět