iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

vše co vás napadne
2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od 2L8 »

Tak teraz sa dosť posunuli Samsung s novým S4 dopredu. Nie som nejaký privrženec Samsungu, ale toto sa im myslím podarilo. 4 a 8 jadrový procesor, väčší display, ... No dúfam, že Apple nezaspí.

Info: http://www.macobserver.com/tmo/article/ ... -galaxy-s4
Naposledy upravil(a) iTukan dne sob bře 16, 2013 7:48 pm, celkem upraveno 1 x.
Důvod: neni to novinka o iPhone ani Aplle, ze... presunuto.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

benitoSVK
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 696
Registrován: ned čer 07, 2009 4:52 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od benitoSVK »

Od Samsungu mám TV a spokojnosť.ale veľkosť SG je neuveriteľná.nechce sa mi nosiť všade lopatu.
PC:Win8.1 Pro,Iphone 3G IOS 4.1.2,iPhone 4S 16gb IOS 9.2.3,iPhone 5S 16 GB iOS ,9.3.3,iPhone 6S 64GB iOS 9.3.3,iPad 2 16gb Wifi ios 9.2.3

Dynamix
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 267
Registrován: ned srp 14, 2011 5:16 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od Dynamix »

Ja mám Galaxy Note a velkosť mi nevadí, časom som si zvykol a pripadá mi normálny, no samozrejme ludom okolo mňa nie :D K Samsungu S4, je to parádny fón, inak Apple by sa mohol tiež posunúť dopredu čo sa jadier týka, a celkovo tie vychytávky, že sa nezhasne display keď sa naň pozeráte, niečo by mohol vymyslieť aj Apple, bo konkurencia je fakt silná :)
iPhone 3G 8GB Black Error - Item not found (Sold)
iPad 2 16GB Wifi White Error - Item not found (Christmas gift)
iPhone 6S 64GB Space Grey Item 100% working
iPad Air 2 16GB Wifi White Item 100% working

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od Metalgirl »

Ty vychytávky můžou věci zpříjemnit, ale celkem i potrápit. Ale jsou prostě cool no. Co se týče velikosti, je to celkem už dost, ale někdo to preferuje. Kdysi se hrálo na to, kdo má mobil menší, dnes se hraje na to, kdo má větší. :D Nejvíc se mi líbí, že má 2GB RAMky. To je celkem též důležité, než počet jader CPU.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Marek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4941
Registrován: pon led 04, 2010 11:19 am

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od Marek »

Tak tak, mašinka to je celkom pekná. Foter ju hneď chce, S3 bude moja takže po 1. krát budem spoznávať Android. Ale má to celkom pekne vychytávky :) no stále budem Apple maniak a potom asi predám 4S aj SGS3 a kúpim ďalší iP
MacBook Air
Magic Mouse
iPhone 5

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od cuting »

Je uplne jedno, v jak dobrem je zelezu, zkratka je to Android a tim to pro mne osobne konci. Bez ohledu na znacku, zda je to plast a nebo padlo apod. Ale je to urcite i tim, ze jsem dlouholety fanda Applu ve vsem a take tim, ze uz mam v aplikacich a hlavne v muzice nekolik tisic dolaru. Ale predevsim je to maximalni spokojenost se systemem, provazanosti a jednoduchosti., diky ktere o zmene ani v dohledne dobe neuvazuji. Ale jestli se mi neco v posledni dobe libi, tak je to WP. Ten je iOS velmi podobny a ma podle meho subjektivniho nazoru velkou budoucnost. Android je momentalne na spici, protoze je pro vyrobce telefonu zdarma a je jakztakz pouzitelny, ale troufam si rici, ze jakmile WP "objevi" dalsi vyrobci, tak Google s Androidem pujde pomerne rychle dolu. Ale je to samozrejme jen muj osobni subjektivni nazor.
 Apple hračky 

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od Metalgirl »

Android je druhá věc, tento systém se mi vůbec nelíbí. Ale zase na druhou stranu, vychytávky nalákají hodně lidí a neřeší většinou, co za OS v tom jede. Takových mám okolo sebe dost, hlavně že to něco umí a nezajímá je, co tam za OS je a jak je stabilní.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od cuting »

Ano, souhlasim. Take znam cloveka, co si nedavno koupil nabuseny iPad s 3G, ale nevi, co je to iTunes, iCloud, jak se kupuji aplikace apod. , kouka na nem jen na web a hraje hry.... :) a casto mi vola, kde a jak sehnat (ukrast) to ci ono....Mnozi lide neresi system a pritom prave ten system a jeho provazanost s cloudem ,s obchodem a s pocitacem je to nejpodstatnejsi. Zelezo je podle meho nazoru az to posledni a pokud je navic kvalitni i to, pak je to takova tresnicka na dortu :)
 Apple hračky 

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od Barberry.pha »

Osobně souhlasím se vším co napsal Cuting. ( ten první post)

K čemu 8 jader, k čemu 5" displej ... Pro lidi co řeší jak mají nabušený komp a pak max činnost spočívá v prohlížení netu?

Mi jde o provázanost, spolehlivost a funkčnost ... Vím proč mám Apple ;)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

PunkBoy

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od PunkBoy »

2L8 píše:Tak teraz sa dosť posunuli Samsung s novým S4 dopredu. Nie som nejaký privrženec Samsungu, ale toto sa im myslím podarilo. 4 a 8 jadrový procesor, väčší display, ... No dúfam, že Apple nezaspí.

Info: http://www.macobserver.com/tmo/article/ ... -galaxy-s4


nechapem naco ti bude ten 8 jadrovy procesor a vacsi displej, na to mas doma pocitac. Samsung aj tak nikdy nebude iPhone s tym ich androidom

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od Metalgirl »

Akorát, co mi ještě chybí tak k dokonalosti Apple iDevices je dostatečná RAMka, co se týče toho železa. Jinak souhlas s tím, co je napsáno výše.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od 2L8 »

Ešte sa mi veľmi páči, že KONEČNE tam dali už 2600 mAh batériu. Čo je si myslím už pri týchto smartoch potrebné, mohli by ešte pridať. Ja som tiež Apple maniak a verím, že má Apple nesklame a vynesie konečne svoj tromf a upevní si prvenstvo.

PunkyBoy: mne bude taký procak na nič :D ja som so svojim IP5 spokojný, takze tak.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

ipho4S
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 347
Registrován: úte bře 06, 2012 7:00 am

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od ipho4S »

2L8 tak 8 jadra treba zivit...S4 vydrz baterky pocitam max den a pol :ROFL:
iPhone 8 plus 256GB

seamaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 440
Registrován: pát pro 09, 2011 9:19 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od seamaster »

Na ten displej a jadra je baterka tejto kapacity nevyhnutnost a vydrz bude porovnatelna s ostatnymi telefonmi, takze cca den.

Ciselne porovnanie parametrov nema zmysel, ked sa porovnava iOS a Android, Android je neporovnatelne narocnejsi na hw, aby bezal ako tak svizne.


Taky tady http://spravodaj.madaj.net/

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od 2L8 »

Už v IP5 mohli dať takú bateriu. Bolo by to perfektne. Kurnik, vedia to vyrobiť, ale neurobia to. :/
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

Pr3dator
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 996
Registrován: stř zář 15, 2010 7:28 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od Pr3dator »

Porovnaj si veľkosť iP5 a SGS IV. Ta baterka by sa do iPhonu s 4" proste nezmestila.
[Návod] Ako zisťovať aktuálne info o JB
____________
Moje zariadenia:
-iPhone 5S 16GB Space Gray - iOS 7.1
-iPad Mini with Retina display 32GB Space Gray - iOS 7.1
-MacBook Air 13" 2014 - OSX Mavericks

raywen

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od raywen »

Záleží, na co přesně člověk telefon používá, mně osobně přestává iPhone5 stačit z toho důvodu, že telefon využívám pomalu víc než notebook, tudíž se mi větší display hodí a celkově android je pro práci na telefonu z mého pohledu lepší. Jsem například hrozný fanda split screenu, který tam nedávno přidali, to se mi opravdu líbí. Stejně tak torrenty, lehčí přehrávání filmů, celkově na office práce mi přijde větší displej a android pohodlnější (samozřejmě je to můj soukromý názor, pravda to být nemusí). Do S4 bych osobně nešel, protože funkce foťáku, které přidali, vůbec nevyužiju, ten S health taky ne, na to mám klasický hrudní pás a tahat s sebou telefon do posilovny mi přijde jako hloupost. Čekám, na kolik klesne cena S3 a pokud Ive neprovede nějaké změny v iOS7, tak ip5 prodám a za ty peníze si tu S3 na rok koupím a uvidím, co dál.

Apple a iOS mám dlouhodobě rád, ale po několikaletém používání mě iOS už nudí a ani jeho stabilita a jednoduchost nevyrovná tu nudu, kterou od roku 2007 s drobnými změnami zažíváme. Chtěl bych vidět lepší lock screen, widgety osobně potřebuju hlavně na 3G on/off a DND by v notif. liště mohl být taky. Osobně vkládám do Iva velké naděje co se designu týče, ten člověk ví, co dělá.

PeterKiss

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od PeterKiss »

benitoSVK píše:Od Samsungu mám TV a spokojnosť.ale veľkosť SG je neuveriteľná.nechce sa mi nosiť všade lopatu.



nieje az tak velky

http://www.macobserver.com/tmo/article/ ... -galaxy-s4



Veľkosť (cm)
IP - 4,87 x 2,31 x 0,3
SG4 - 5,38 x 2,75 x 0,31

benitoSVK
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 696
Registrován: ned čer 07, 2009 4:52 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od benitoSVK »

No mal som SG III v ruke a jdnou rukou som ho neobslúžil.a to nemám malé ruky.pre mňa je jednoducho veľký až príliš.je to nespratná opacha!nie.nemám záujem.a za 2:android.za mňa jednoznačné nie!;-)
PC:Win8.1 Pro,Iphone 3G IOS 4.1.2,iPhone 4S 16gb IOS 9.2.3,iPhone 5S 16 GB iOS ,9.3.3,iPhone 6S 64GB iOS 9.3.3,iPad 2 16gb Wifi ios 9.2.3

Pr3dator
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 996
Registrován: stř zář 15, 2010 7:28 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od Pr3dator »

raywen: 4 mesiace som používal Samsung Galaxy Nexus. Android je celkom dobrý, kým všetko funguje ako má, ale to stáva málokedy. Často niečo z nepochopiteľných príčin nefunguje a opraviť to často nie je triviálne a je to frustrujúce. Ďalšia vec je, že tá otvorenosť zďaleka nie je taká, aká sa zdá. Áno, ak chceš zmeniť launcher, dá sa to, ak chceš prechádzať mass storage, dá sa to, ale chceš prepínače do notif. lišty? Musíš spraviť root. A tu narážame na to, že to sa dá dosiahnuť aj na iOS jailbreakom, ktorý je omnoho jednoduchší a hlavne bezpečnejší. Neskôr som pochopil, že pre väčšinu androidistov je tá úžasná voľnosť to, že nemusia robiť žiaden zásah do systému, aby mohli kradnúť apps, stačí prepnúť jeden prepínač v nastaveniach. A je tu ešte kopa vecí, ktoré si nevážiš, kým ich nestratíš. U mňa napr. iTunes u ktorého by som nikdy nečakal, že mi bude až tak chýbať.
[Návod] Ako zisťovať aktuálne info o JB
____________
Moje zariadenia:
-iPhone 5S 16GB Space Gray - iOS 7.1
-iPad Mini with Retina display 32GB Space Gray - iOS 7.1
-MacBook Air 13" 2014 - OSX Mavericks

Dynamix
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 267
Registrován: ned srp 14, 2011 5:16 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od Dynamix »

K tomu ako písal Barberry.pha že načo osem jadier, pred rokmi sa tiež hovorilo načo 2 jadrá do PC, a teraz je to málo, doba ide proste dopredu a za pár rokov budú 8-jadráky uplná bežná vec. Navyše vraj je to rozdelené na 4 a 4 jadrá a budú sa striedať, pri bežnom používaní pôjdu 4 normálne a pri výkonnejšej akcíí sa spustia druhé 4, čo by údajne malo šetriť batériu lebo pri spustení všetkých 8 jadier naraz by baterka nevydržala ani 3 hodiny bežného použivania.
Inak dosť sa mi páči 13mpix foťák, fotoaparát je pre mňa jeden z najdôležitejšich parametrov pri výbere mobilu :)
iPhone 3G 8GB Black Error - Item not found (Sold)
iPad 2 16GB Wifi White Error - Item not found (Christmas gift)
iPhone 6S 64GB Space Grey Item 100% working
iPad Air 2 16GB Wifi White Item 100% working

dodulo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2431
Registrován: sob čer 28, 2008 1:29 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od dodulo »

koniec koncov stale tu spominate 8-jadro, ale verzia s 8-jadrovym procesorom exynos sa bude predavat len v US mozno v inych krajinach, pre Europu bude verzia so 4-jadrovym Qualcomm procakom. Je naozaj pozoruhodne kolki pouzivatelia lamentuju, ze iPhone ma o dake jadro menej alebo ma fotak s mensim poctom megapixelov, hoci ma technika bavi a je moj konicek ako koncoveho uzivatela ma v konecnom dosledku zaujima to ako ten dany system funguje a pri Apple som naozaj spokojny :). Dodnes mam jeden fotacik ( Panasonic Lumix DMC-F7 s 2Mpix), ktory verte ci neverte foti lepsie ako niektore 9Mpix fotaky...Vsetko je to o optike, na ktoru pri telefonoch 7-8mm hrubky urcite nie je miesto z fyzikalnych moznosti. Hold je vsak vela takych uzivatelov, ktori reaguju na pocet jadier, Mpix, kapacitu baterie, velkost displeja. Ach kde boli tie casy ked som si kupil svoj prvy iPhone 3G a vsetci do mna rypali, ze taku "tehlu" by pri sebe nosit nechceli, no teraz viem, ze asi len ticho zavideli. Ked sa pozriem teraz na tych istych ludi ako maju HTC, Samsungy s obrym displejom tak sa len ticho pousmejem :). Peace...

PS: este jedna vec, ked chce niekto odomna poradit aky telefon kupit, poviem len nech si kupia to co dany clovek potrebuje a najviac mu vyhovuje, je pravda, ze sme dospeli do takej doby, ze s iPhonom chodi po ulici velmi vela ludi a dost velke percento ho ma iba z toho dovodu, ze je to stylove a ze je to cool. Velmi velke percento svoj smartfon nevyuzitje ani z 10% tak ako moj ujo co si kupil Galaxy S3 a ma problem odesemeskovat :), ale vsak kazdy po svojom.
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od Anndy »

8 jadier bude mat iba verzia bez LTE. verzia s LTE bude mat iba 4 jadra.

Niekto pisal, ze najvacsim problemom sgs4 je android. S tym suhlasim. A rozsireny je najma preto, ze vacsinou je na lacnych zariadeniach, ktore kupije vacsina ludi. A ti navyse nechcu (nepovazuju za potrebne) za aplikacie platit.

Osobne sa mi ale nepaci filozofia zvacsovania rozmerov. Po pravde aj ip5 mi v tomto trochu vadi. Ale este sa to da, s privretymi ocami. Ved telefon v pohode v terene zastupi pc. A ak chce clovek viac, je lepsie si kupit tablet. Najhorsie je to, ze aj keby som chcel android, ale so spickovymi parametrami a normalnou velkostou (3,5" - 4") tak ani nemam co vybrat.

Este jedna vec. Velmi dufam, ze v apple ma niekto rozum a nepodlahnu hlupemu tlaku na inovacie za kazdu cenu. To by bol zaciatok konca applu, resp uz by sa nicim nelisili od konkurencie. Dnes je v kurze povrchnost, vypustat kazdu chvilu nove veci bez dotiahnutia do detailu. A toto je a najma bola zasadna vyhoda applu, ze si veci robil po svojom a dotahoval ich do konca. I ked v poslednej dobe mu to skripe,, odkedy aj on ciastocne podlahol tlaku a snazi sa kazdy rok vypustit nove zariadenie vratane ios a nema to odladene.
Vobec nerozumiem ludom, ktori kricia, ze ios je nudny, ze chcu zmenu. Oni zjavne ten telefon nepouzivaju, lebo by davno prisli na to, ze je proste vymakany a pouzitelny!!!
Viem, z ich pohladu nedolezita vec. Tak isto nareky nad vypinacmi wifi a spol. Oni snad doteraz nepochopili, ze apple to ma tak optimalizovane, ze clovek moze mat vsetko pustene a o nic sa nestarat :-)
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

seamaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 440
Registrován: pát pro 09, 2011 9:19 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od seamaster »

Pri velkosti cipu v telefone je vacsi pocet megapixelov skor na skodu, logicky su pixely mensie a tym padom sa signal zosiluje, co sposobuje sum a podobne, ktory sa potom softwarovo odstranuje, takue keby dali mensi pocet poxelov, zachytili by viac svetla a vyhli by sa celemu postprocesu.

Jasne, ak bude niekto chciet potom robit vyrezy atd. nebude to ono, ale na to su zrkadlovky.

PunkBoy

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od PunkBoy »

raywen píše:Jsem například hrozný fanda split screenu, který tam nedávno přidali, to se mi opravdu líbí. Stejně tak torrenty, lehčí přehrávání filmů...

Priznam sa ze som sa tym nejak nezaoberal ale naco niekto potrebuje na mobile stahovat torrenty? Mimochodom, na iPhone sa to da tiez...

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od 2L8 »

Keby tam nebol ten predierovaný Adroid systém a bol by tam iOS, tak by to bolo oveľa lepšie. Mame doma u nás aj Galaxy Note aj S3, sú veľmi dobré a veľkosťou nie sú obmedzujúce. Každý má iný vkus. Ja používam môj IP5 skôr ako náhradu PC pomaly a uvítal by som väčší displej a batériu. Ale vykonovo mi plne postačuje. Keď raz do IP príde väčšia RAMka, displ., tak už nechcem vedieť na čo všetko to pouzijeme a aké gadgety povymýšľajú. ;)


Znáš http://spravodaj.madaj.net/ ? 2
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

PeterKiss

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od PeterKiss »

preco samsung stale prichadza zo silnejsim hw ?

pretoze nemaju vlastny system a tak musia niecim lakat ludi.
ty ktory sa venuju a orientuju sa vo svete smartphonov vedia ze hw je len 50 percent uspechu.
samsung telefony niesu zle a tento SG4 je vazne nadupany ale z androidom je zbytocne mat 4 a viac jadier je nevyhnutne tam davat 2600 - kovu bateriu ked android je od mobilu za karunu az po tisicove mobily.
samsung si samozrejme android upravy ale nikdy to nebude perfektne optimalizovane a to uz vobec nie spotreba energie.
S androidom neviuziju potencial hw a rovnako na nom pojdu tie iste aplikcie ako na ktorom kolvek lacnejsom mobile z jednym jadrom.

samsung sa snazi ponuknut svojim zakaznikom prvotriedny tovar ale tadialto cesta nevedie.
uvedomia si vyrobcovia ze ak chcu pevnu zakladnu nepotrebuju len silny hw ale aj odpovedajuci system ktory by ponukal nieco ine ako ostatny ?

Apple ma pevnu zakladnu hlavne pre svoju podporu a previazanost zariadeni.
samsung sa moze snazit tieto sluzby priniest akokolvek ale nieje problem zo dna na den prejst od neho napr k nokii albo nieomu inemu kedze maju tiez android.

osobne by som velmi rad okusil uz aj nejake ine zariadenie ale ziadne neponuka to co apple a urcite to nieje o 8 jadrach :-)

seamaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 440
Registrován: pát pro 09, 2011 9:19 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od seamaster »

S tymto suhlasim do bodky ;-)

macuser

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od macuser »

Nejspíš bych tvrdil něco obdobného jako PeterKiss, kdybych zase upgradoval svůj iPhone. Ale nestalo se tak. Od počátku roku 2008 jsem měl všechny iPhony po iPhone 4 a jím konče. Změna je život.

Nyní si však kladu obdobné otázky, proč Apple nepřichází s nejnovějším HW? Především mě štval výkon a kvalita foťáku, led dioda. :-) Telefon je pak po aktualizacích a po necelém roce již pomalý a zastaralý. Na samotný systém Android, tak jako na iOS nejsou potřeba extra nároky HW. Ale občas se to pozná, třeba když mám přes 1000 fotografií v galerii, je to hned načtené. A co se týče výdrže, asi mám vyjimečný kus, S3 s tím železem a displejem mi vydrží obdobně a v některých situacích samozřejmě i více jako iPhone 4 (což byl držák).

Všichni výrobci se snaží nabídnout něco více, až na Apple, ten si vše dávkuje. A u Samsungu je hodně obdobných funkcí, stejně tak jak na S4, kde podle mě udělali v SW kus práce, kterému se tu nikdo již nevěnuje. Bohužel ale Samsung nemá takovou sílu tyto funkce prosadit, ale jsou hned za Applem, který zatím spí na vavřínech.

Někdo nechápe velký telefon, též jsem byl proti. Ale když jsem S3 porovnával s protáhlým a barevně mdlým displejem iPhone 5. Byl jsem displejem Samsungu naprosto uchvácen a nedokázal jsem pochopit, jak jsem mohl 5 let něco pižlat na 3,5 palcích, byl to fakt obří skok. Nyní ale spíše lituji, že jsem si nevzal Note.

Jinak světě div se, ale telefon s Androidem funguje normálně, je stabilní, spolehlivý (budík :-)), a já s ním po pěti letech na iPhonu, po čtyřech letech na Macu (stále mám), funguju také.

TDa
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1109
Registrován: čtv kvě 06, 2010 6:35 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od TDa »

..nemluvě o tom že když mi chtěl "kamarád" dokázat že jeho SG3 je lepší než můj i5, tak mu polovina těch funkcí nefungovala :D

macuser

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od macuser »

Vzhledem k tomu, že iPhone 5 postrádá hromadu pro mě potřebných funkcí, tak se dá říct, že na iPhone to prostě nefunguje. Což z něj dělá pro mě méně fční (nefunkční) a vybavený telefon. Jinak všechny vychytávky na S3 mi fungují 100%, až na snímaní očí, ale to je fakt blbost a nebude podle mě nikdy v této fázi spolehlivá.

TDa
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1109
Registrován: čtv kvě 06, 2010 6:35 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od TDa »

Jestli to měla byt reakce na mě tak 2 výhody bych snad našel.. jednu si nepamatuju a ta druhá je rozdělení obrazovky (PC už kvůli iPhonu skoro nepoužívám) OT: Jde splitscreen do iPhonu iOS za pomocí JB? Ať tady něděláme OTčka tak prosím do SZ :)

PeterKiss

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od PeterKiss »

kazdy os ma nieco do seba a android by bol uzasny keby nebol na tolkych zariadeniach a otvorenost je z jednej strany velke plus ale zaroven aj jeho najvacsi problem.

no rozepisovat sa nebudem nejak sa mi nechce ani pisat ale ios uz nieje to co bol a android sa z kazdym updatom zlepsuje kiez by zastavili toto ruhanie a konecne by ho nehali len pre jedno zariadenie a poriadne optimalizovali.
hned by som vedel co by bol moj druhy telefon :-)

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od cuting »

Upřimně, myslím, že tato diskuse "co je lepší" je již ve své podstatě o ničem. Připomíná mi to stejně nesmyslnou a nekonečnou "válku" mezi PC a Mac. Každému se líbí a je bližší něco jiného, je to čistě individuální . Obrazně - blondýnky vs brunetky apod. A je jen dobře, že je výběr ( i v těch holkách ( a klucích) :) ) Každý volí podle vlastního vkusu, potřeb i podle nejrůznějších "image" a často pod tlakem nejen marketingu ale i svého okolí. Podobné žabomyší spory a diskuse nikam nevedou. Ať si každý koupí, co se mu líbí, každý k tomu má své důvody a "důvody" . Nechte to tedy na rozhodnutí každého jedince extra a nerozvádějte tady své individuální duchaplnosti. :) Názor.:)
 Apple hračky 

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od 2L8 »

Mne sa jedine so Samsungom chvalil kamarát, že vie posielať rôzne súbory na hocijaké zariadenie pomocou Bluetooth. A IP to proste nedokáže. Max. po JB pomocou AirBlue Sharing, ale načo si to kupovať, keď by to v smartfone malo byť samozrejmosťou.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od rony »

je velky rozdiel medzi VIE a POUZIVA :-) no a potom je este rozdiel medzi SPLNENIM CIELA a SPLNENIM CIELA ZA PRESNE URCENYCH PODMIENOK BEZ OHLADU NA TO, ZE EXISTUJU AJ INE PODMIENKY.

Takze ak mi ide o to poslat cosi kamsi, nie som limitovany. Pokial prisne vzate chcem poslat nieco niekam Bluetoothom, tak som. Ale mna principialne nezaujima, ci to ma byt bluetoothom, ja chcem cosi kamsi poslat ;-)

To je ale skor otazka filozofie. Ci mi ide o splnenie nejakej poziadavky alebo o to, do bodky splnit nejake presne urcene zadanie bez ohladu na to, ci dokracam do ciela alebo nie.

V kazdom pripade, aj SGS4 preslapuje na mieste a nevie kam pojde svet.

"proč Apple nepřichází s nejnovějším HW": viaczmyselna otazka. Da sa na nu odpovedat nasledovne: vzdy ked Apple predstavi novy HW, tak prichadza s najnovsim HW. Ak to zoberiem z ineho zmyslu, ci a preco nezahrna do zariadeni to najnajnajnajnovsie, no vlastne to nerobieva. Sklada tie veci z relativne trhom osvedcenych veci. Mozno raz za cas zoberie nejaku pozabudnutu vec a pouzije ju ale z pohladu nejakeho technoida nepouziva najnovsi hw.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od Barberry.pha »

Asi jsem divný ale jediné na co jsem za poslední 4 roky potřeboval nebo použil BT bylo sdílení internetu.

Pokud má někdo potřebu posílat si soubory a jiné věci přes BT, ať si koupí něco s Droidem, ja to řeším přes DropBox a pošlu odkaz a ať si to dotyčný stáhne jak chce ;)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

seamaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 440
Registrován: pát pro 09, 2011 9:19 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od seamaster »

Tiez nechapem, ako ludia stale riesia len posielanie suborov cez bluetooth, doba, ked sa posielali zvonenia cez modry zub je uz davno prec. V casoch rychleho internetu, wifi, cloudu a podobne mi to pride fakt uz len ako argument zo zvyku a skratka iOS to nema a ani nebude mat.

Potom pride argument, ze ma niekto iphone a nema zaplatene data, to ma uz dostava uplne :-D potom place, ze potrebuje posielat suory cez bluetooth.


Taky tady http://spravodaj.madaj.net/

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od 2L8 »

Rony, čistý filozof :D no ale BT sme stále limitovaní, čo sa týka IP. Každopádne uvidíme ako sa vyvinie nový Samsung. Tie gestá sú len otázkou software, dokáže to aj IP. :)
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

macuser

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od macuser »

rony píše:V kazdom pripade, aj SGS4 preslapuje na mieste a nevie kam pojde svet.

"proč Apple nepřichází s nejnovějším HW": viaczmyselna otazka. Da sa na nu odpovedat nasledovne: vzdy ked Apple predstavi novy HW, tak prichadza s najnovsim HW. Ak to zoberiem z ineho zmyslu, ci a preco nezahrna do zariadeni to najnajnajnajnovsie, no vlastne to nerobieva. Sklada tie veci z relativne trhom osvedcenych veci. Mozno raz za cas zoberie nejaku pozabudnutu vec a pouzije ju ale z pohladu nejakeho technoida nepouziva najnovsi hw.


No Apple šlape už pěkně dlouho. U Samsungu jde ale vidět menší pokrok v SW nádstavbě, je tam hodně vychytávek, na které si člověk zvykne a líbí se mi fce fotoaparátu. A HW je excelentní.

Apple přišel s nejnovějším a nejvýkonnějším HW snad pouze v případě iPhone 5, tam to své době odpovídalo. Dle mě - iPhone 2, 3G, 3GS, slabé foťáky a žádné přisvětlení, iPhone 3G na tom moc HW dobře nebyl (stejný procesor tuším více taktovaný), první Android mu to dnes vesele nandá, 3GS a 4S by znesly více RAM. Ano je to a má to být spotřební zboží, ale ta cena už je fakt šílená, pokud to člověk nemá dotované...

Btw. běžte s tím bluetooth někam, přežitek, si posílají děcka ve škole písničky :-D

Odpovědět