Aplikace na poznámky iPhone/Android

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
Vitezslav2
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 528
Registrován: pát pro 12, 2008 7:22 pm

Aplikace na poznámky iPhone/Android

Příspěvek od Vitezslav2 »

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli je nějaká aplikace na poznámky, kam by se synchronizovaly také poznámky s Androidu a naopak? Děkuji
iPhone XS Max 256GB
iPad 2019 32GB WIFI
Apple Watch Series 5 Nike+ 44mm

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: Aplikace na poznámky iPhone/Android

Příspěvek od TheSalko »

Google Keep
Microsoft OneNote

Vitezslav2
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 528
Registrován: pát pro 12, 2008 7:22 pm

Re: Aplikace na poznámky iPhone/Android

Příspěvek od Vitezslav2 »

Díky vyzkouším.
iPhone XS Max 256GB
iPad 2019 32GB WIFI
Apple Watch Series 5 Nike+ 44mm

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Aplikace na poznámky iPhone/Android

Příspěvek od mirmo80 »

Jj, OneNote je fajn.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: Aplikace na poznámky iPhone/Android

Příspěvek od Jirka_S »

Evernote Premium, placený, ale super, umí vyhledávat i v .jpg a .PDF souborech. Při přihlášení se v Indii (VPN) je cena podstatně nižší. OneNote jsem nepřišel nikdy na chuť, pro mě je nepřehledný.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Aplikace na poznámky iPhone/Android

Příspěvek od rony »

Kludne aj vstavane Poznamky iOS avsak pripojene na vhodnu cloud sluzbu, ktora ma zahrnutu synchroniozaciu poznamok.konkretne Google.

Cize ty si v Nastaveni pridas v casti Hesla a ucty Google account a zaskrtas, ze chces syncovat Mail, Poznamky, Kontakty, Kalendare (co chces)

a akonahle si na googlovskych poznamkach vyzdielas ich s niekym dalsim, tak on zo svojho google uctu vo svojich poznamkach teda uvidi syncovany folder.

velmi jednoduche, netreba nad nicim zvlast spekulovat, az sa zda, ze iOS je na tento typ kolaborativnej prace lepsie prisposobeny ako android ;-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Vitezslav2
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 528
Registrován: pát pro 12, 2008 7:22 pm

Re: Aplikace na poznámky iPhone/Android

Příspěvek od Vitezslav2 »

Já mám na staveno v Poznámkách iOS google účet, ale nezkoušel jsem zjistit kde se mi objeví jinde. Prostě poznámky se mi ukládají na iCloud a další na Google. V jaké aplikaci je můžu třeba najít? Zkoušel jsem různé poznámky, co ukládají do Google, ale ty co mám na iPhone se mi tam nesynchronizují.
iPhone XS Max 256GB
iPad 2019 32GB WIFI
Apple Watch Series 5 Nike+ 44mm

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Aplikace na poznámky iPhone/Android

Příspěvek od mirmo80 »

Ja som vobec nevedel, ze to ide prepojit aj s google uctom. Tak som povolil, ale s gmailom sa to nesynclo. Nic sa neprenieslo ani v jednom smere.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Vitezslav2
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 528
Registrován: pát pro 12, 2008 7:22 pm

Re: Aplikace na poznámky iPhone/Android

Příspěvek od Vitezslav2 »

Mě se poznámky které ukládám ma google účet přenesou jen do iPadu a do jiného iPhonu. Kde mám poznámky také připojené ke google. Ale v jiné google aplikaci na poznámky je nenajdu.
iPhone XS Max 256GB
iPad 2019 32GB WIFI
Apple Watch Series 5 Nike+ 44mm

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Aplikace na poznámky iPhone/Android

Příspěvek od rony »

ako pouzivat googlie poznamky v androide ci inde musi vediet nejaky androidak ved snad maju cas okrem pecovania android i cosi malo pouzivat taketo veci.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Aplikace na poznámky iPhone/Android

Příspěvek od bedo. »

Osobne už pekných pár rokov používam Simplenote - majú klientov pre hádam každý systém (plus web aplikáciu), synchronizácia funguje spoľahlivo.

https://simplenote.com/

Vitezslav2
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 528
Registrován: pát pro 12, 2008 7:22 pm

Re: Aplikace na poznámky iPhone/Android

Příspěvek od Vitezslav2 »

Děkuji vyzkouším :)
iPhone XS Max 256GB
iPad 2019 32GB WIFI
Apple Watch Series 5 Nike+ 44mm

Martin.T
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: stř čer 10, 2020 1:00 pm

Re: Aplikace na poznámky iPhone/Android

Příspěvek od Martin.T »

Já používám notability. Nejsem ale spokojený. Chová se a pracuje se v ní skvěle, ale neumí dělat složky a proto je pro práci nevhodná. Umí jen témata maximálně záložku kterou můžete rozbalit a dát do ni další témata. Ale další podložku už neuděláte .. neměl by někdo nějakou jinou co to umí ? GoodNotes 5 tuším jestli někdo zkoušel by to uměla ?

Přidám dotaz na klávesnici .. google klávesnice byla skvělá. Tady na iOS funguje ale hrozně a oficiální od Apple nedává návrhy slov a nepíše jedním tahem. Co používáte ?
Na druhou stranu posouvání kurzoru je skvěle a kopírování a vkládání také.

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Aplikace na poznámky iPhone/Android

Příspěvek od bedo. »

Mne funguje Google klávesnica v podstate rovnako ako na Androide, ale píšem hlavne ťahom prsta. Aj na SE sa takto dá písať veľmi rýchlo a bez chýb.

jumbo78
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 177
Registrován: čtv led 18, 2018 5:20 pm

Re: Aplikace na poznámky iPhone/Android

Příspěvek od jumbo78 »

GBoard jsem vyhodil. Hrozné návrhy, občas se zasekla...
Nejlepší byl Swype, ale je již bohužel bez vývoje.
Takže teď jsem na SwiftKey a zatím vše v pohodě.

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Aplikace na poznámky iPhone/Android

Příspěvek od bedo. »

SwiftKey som používal dlho pred Google klávesnicou a pri normálnom písaní (stláčaním kláves) má asi stále najlepšiu predikciu. Ale pri písaní ťahom sa mi vidí byť Google klávesnica minimálne porovnateľná, ak nie lepšia. A lepšie mi pasuje do obidvoch systémov. Plus používam hlavne Google služby, takže moje informácie už Google aj tak má, tak načo ich posielať ešte aj do Microsoftu. :-)

Martin.T
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: stř čer 10, 2020 1:00 pm

Re: Aplikace na poznámky iPhone/Android

Příspěvek od Martin.T »

Apple si vám nemaže zakoupené aplikace po tom co je vrátíte ? Proč ? Funguji mi dál i když mi přebuzení na účet přišli.

jumbo78
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 177
Registrován: čtv led 18, 2018 5:20 pm

Re: Aplikace na poznámky iPhone/Android

Příspěvek od jumbo78 »

@bedo
Já bych právě taky používal GBoard, kdyby nedělala psí kusy. Tahem píšu od doby první Swype a musím říct, že SwiftKey ušla veliký kus cesty.
A jelikož používám i Office 365, tak moje údaje Microsoft již také má ;)

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Aplikace na poznámky iPhone/Android

Příspěvek od bedo. »

Rozumiem, mne sa zasa občas trochu sekala SwiftKey (na SE1). Len pre tú srandu, tu je moja recenzia na SwiftKey zo 17. októbra 2012 (na Google Play, iOS vtedy ešte externé klávesnice nepodporoval):
"Táto klávesnica je jedna z vecí ktoré by som uvítal aj na iPhone! Niekedy dokáže predikovať doslova celé vety. Mágia. :)"

Odpovědět