Zapomínám své schůzky - prosím poraďte

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
def
Host
Host
Příspěvky: 63
Registrován: ned dub 05, 2009 2:48 pm

Zapomínám své schůzky - prosím poraďte

Příspěvek od def »

Ahoj.

Občas zapomínám své schůzky. Rád bych věděl, jestli další den nemám schůzjky. A rád bych to věděl den předem - ideálně formou notifikace večer.

No a tak hledám kalendář, který by mi poslal info den předem.

Nemáte nějaký tip na apku? Případně, nemáte jiný tip pro děravou hlavu (která je líná si denně proaktivně kontrolovat telefon)?

Díkec!

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Zapomínám své schůzky - prosím poraďte

Příspěvek od cuting »

V telefonu je defaultni app Připomínky. Používám k maximální spokojenosti několik let, je provázaná přes iCloud i s počítačem.
Jen nesmíš zapomenout si tu schůzku zapsat....i to se mi někdy stává :)
 Apple hračky 

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Zapomínám své schůzky - prosím poraďte

Příspěvek od rony »

Kazda udalost v kalendari ma moznost zvukovej/textovej notifikacie vopred. Cas vopred si nastavujes ty. Tak si to nastavuj.

Uprimne? Notifikacia ti nepomoze, tak sa vecer dozvies, ze nejaku mas, rano to uz budes vediet?

Takze skus si zvyknut na: roletu prstom zhora obrazovky, prepni ju na Today, pridaj si na nu widget Tomorrow summary.

Takisto si rutinne zvykaj pri nejakej rutine, ktoru si sa uz naucil, pridat pozretie kalendara. Typicky, rano pijes vzdy kavu, tak si k tomu otvor kalendar v mobile.

Predpokladam, ze kalendar mas iba synchronizovany, takze to iste mozes mat cely den na ociach - www.icloud.com resp. syncovane aj do pocitaca.


Keby si ich mal denne 3-4, tak tento problem neriesis :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

musashi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: ned bře 02, 2008 8:24 am

Re: Zapomínám své schůzky - prosím poraďte

Příspěvek od musashi »

Tohle je presne jedna z veci, kterou Applu porad nedokazu odpustit. Nechapu, proc neni mozne vyuzit nejakou plochu nebo lockscreen pro stabilni zobrazeni informaci.
Uz nekolikrat jsem se pokousel vracet na Android prave kvuli tomuhle ... notifikacni centrum je proste totalne nepouzitelne, UI toho centra je nesmysl, na vsech zarizenich krome 6+ zabira ctvrtinu plochy informace o dnesnim datu. Sice jsem se vzdycky k iOS znovu vratil, ale stale nechapu, proc se Apple po tolika verzich stale brani tohle v nejake rozumne podobne implementovat.
Pro me je proste zasadni rozdil to, zda probudim telefon a prvni, co me prasti do nosu je moje agenda a prehled ukolu nebo zda pro ziskani tehle informace musim proaktivne napred spustit kalendar nebo notifikacni centrum ...
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Zapomínám své schůzky - prosím poraďte

Příspěvek od rony »

No oni proste spravili notifikacnu roletu a dolezite schodze si das alert, takze na lockscreene sa objavi tak vcas, aby prisla v spravnom case (tj. ked zapipa, vies, ze uz nic ine robit nesmies, len vyrazit). To je teraz realny sposob ako sa da fungovat.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

pavelbures
Host
Host
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 26, 2015 9:41 am

Re: Zapomínám své schůzky - prosím poraďte

Příspěvek od pavelbures »

Používám aplikaci Sunrise, kde mám kalendáře a úkoly a několikrát denně ručně vše kontroluji. Je to hrůza, ale Today obrazovka či něco podobného přímo v systému asi nehrozí. Zkratka ke třeba si zvyknout, že pro plánování času jsou vhodnější jiné systémy, třeba Palm os či již zmíněný Android

Harmonie
Host
Host
Příspěvky: 46
Registrován: pon dub 06, 2015 10:29 am

Re: Zapomínám své schůzky - prosím poraďte

Příspěvek od Harmonie »

musashi píše:Tohle je presne jedna z veci, kterou Applu porad nedokazu odpustit. Nechapu, proc neni mozne vyuzit nejakou plochu nebo lockscreen pro stabilni zobrazeni informaci.
Uz nekolikrat jsem se pokousel vracet na Android prave kvuli tomuhle ... notifikacni centrum je proste totalne nepouzitelne, UI toho centra je nesmysl, na vsech zarizenich krome 6+ zabira ctvrtinu plochy informace o dnesnim datu. Sice jsem se vzdycky k iOS znovu vratil, ale stale nechapu, proc se Apple po tolika verzich stale brani tohle v nejake rozumne podobne implementovat.
Pro me je proste zasadni rozdil to, zda probudim telefon a prvni, co me prasti do nosu je moje agenda a prehled ukolu nebo zda pro ziskani tehle informace musim proaktivne napred spustit kalendar nebo notifikacni centrum ...


Vnímám to stejně. To řešení a la Android se do IOSu - a jistě s pompou - dříve či později také dostane. Do té doby snazší řešení jinak než přes jailbreak, zdá se, není.

musashi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: ned bře 02, 2008 8:24 am

Re: Zapomínám své schůzky - prosím poraďte

Příspěvek od musashi »

Notifikacni centrum asi zamerne navrhli tak, aby ten text byl citelny i z 5 metrove vzdalenosti, takze se Ti tam realne vejdou tak 3 az 4 polozky :D
Za me (ale je to opravdu muj ryze soukromy nazor) je to proste zprasene a nepouzitelne.
S ohledem na to, ze jsou stale vice slyset s tim, ze by chteli do podnikove sfery (viz spoluprace s IBM), tak tohle proste budou muset nejak resit ...
Dokud jsem mel jailbreak, tak jsem pouzival LockInfo ... a v zasade mi vyhovovalo. Takze realizovatelne to urcite je ...
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Zapomínám své schůzky - prosím poraďte

Příspěvek od Clon »

Do notifikacniho centra je skvely pomocnik Agenda+. Dokaze zobrazit udalosti az tušim 14 dni dopredu - kdyz je jich "malo". Celkem zobrazi tusim asi 8 nasledujicich udalosti podle casoveho sledu.
Jinak se da nastavit upozorneni v kalendari - pouzivam hlavne readdle Calendars 5 - muzes si nastavit upozorneni kolik chces. Dobry je i WeekCal.
Asi to chce trochu si s tim pohrat a urcite najdes nejake reseni.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Zapomínám své schůzky - prosím poraďte

Příspěvek od rony »

V podnikovej sfere uz su, niekolko rokov.

Rolu oznamovacieho centra plni ta roleta. To je existujuca moznost. A potom je moznost hovorit o veciach, ktore sa nedaju spravit. Takze idealne asi poradit cloveku to, ako sa s tym kto popasoval a riesil problem, ktory popisuje "zabuda, co ma robit".

V sucasnosti moze trebars mat Apple Watch, najblizsia udalost sa zobrazuje. Ak chce buduce, potoci kolieskom. Ak nechce, tak potom uz len si vybudovat v sebe rutinu, sucastou ktorej bude okamih pocas dna, kedy si prebehne svoje plany - obligatna ranna kava a preskumanie kalendara + pri planovani vzdy nastavovat Alerty vopred.

Dalsie z ciest, ktore su mozne: vyssie spominane rozne doplnky typu Agenda+ a urcite dalsie.

No a so vsetkymi nemusi ani zacat, pretoze doplnit spravu schodzok do dennej rutiny aj tak musi :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

musashi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: ned bře 02, 2008 8:24 am

Re: Zapomínám své schůzky - prosím poraďte

Příspěvek od musashi »

Ja pouzivam Fantastical, ktery se tam take da pridat a ma nekolik variant zobrazeni, stejne tak umoznuje pridat nekolik upozorneni ... mne je to ale na prd, zapipa mi to, vim o tom a za 10 minut o tom uz kvuli dalsim povinnostem nevim. Ale ze zkusenosti z Androida vim, ze kdyz to pred sebou vidim pokazde, kdyz vezmu do ruky telefon (coz je casto), tak tu informaci udrzim a zpracuju uplne jinak.
A s tim zobrazenim widgetu v notifikacnim centru, k cemu i treba cely Fantastical (coz je udajne jedna z tech lepsich aplikaci) je, kdyz notifikacni centrum pouziva font velikosti 48 bez moznosti zmeny a vejdou se tam tak 4 radky textu, pze ctvrtinu obrazovky zabira zbytecna informace o datumu :)
Zkratka z meho pohledu je ta zmena opravdu nutna ... a to pomerne razantnim zpusobem.
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Zapomínám své schůzky - prosím poraďte

Příspěvek od Clon »

Zbytecna informace o datumu se neda vypnout?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

musashi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: ned bře 02, 2008 8:24 am

Re: Zapomínám své schůzky - prosím poraďte

Příspěvek od musashi »

Pro me osobne je to nepochopitelne, ale bohuze neda.
S jailbreakem to sice mozne je, ale na nonJB systemu to mozne neni ...
Mne ta informace v zasade nevadi, jen nechapu proc musi zabirat tolik mista a proc vsechny informace v notifikacnim centru musi mit tak obrovsky font bez moznosti to zmenit ...
Informace o datu a dni v tydnu je navic uz na lockscreenu, tak proc jeste tu? :)
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"

def
Host
Host
Příspěvky: 63
Registrován: ned dub 05, 2009 2:48 pm

Re: Zapomínám své schůzky - prosím poraďte

Příspěvek od def »

No mě upřímně nejde o to vidět to celý den - upřímně to ani celý den vidět nechci. Prostě bych byl rád, aby mě telefon večer předem pípnul a na kliknutí zobrazil kalendář.

Touhle cestou třeba dostávám notifikace od Yahoo počasí, která mi zobrazí počasí pro další den.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Zapomínám své schůzky - prosím poraďte

Příspěvek od rony »

def: to je potom len otazka nastavenia alertu u kazdej udalosti, ktoru vkladas. to je aktualne riesenie.

pretoze digest, ktory by ti den vopred poposielal extra notifikacie nativne nie je, nevylucujem existenciu aplikacii, ktore mozno takuto vec vedia. bud notifikaciou alebo poslu mailovy suhrn zajtrajska.

podla mna ale najidealnejsie riesenie je roleta, ktoru spominam vyssie, je tam widget s nazvom Tomorrow Summary. Jediny problem je len v tom, ze NEZAPIPA.

Obchadzka, taka hlupejsia by bola takato:

daj si opakovanu udalost, naplanuj si ju na vecer, daj jej alert na vhodnu hodinu. A proste ti kazdy den vecer zapipa nieco ako "Pozri si kalendar" :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

def
Host
Host
Příspěvky: 63
Registrován: ned dub 05, 2009 2:48 pm

Re: Zapomínám své schůzky - prosím poraďte

Příspěvek od def »

Jo jo to by šlo a asi mi nic lepšího nezbude... No třeba časem nějaká apka bude.

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: Zapomínám své schůzky - prosím poraďte

Příspěvek od kotelník »

Cele jsem to necetl, ale google kalendar umi posilat denni agendu mejlem v case, kdy si to nastavis :)
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

Odpovědět