Google Photos

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
lemon84sky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 155
Registrován: čtv říj 06, 2011 10:59 am

Google photos

Příspěvek od lemon84sky »

Google photos vyzera zaujimavo a hlavne neobmedzeny ulozny priestor!
https://www.google.com/photos/about/?page=footer

Edit: pre ios aplikaciu to vyzera na 15 GB ulozny priestor pri plnom rozliseni fotiek.
Apple je s tym 5 GB free priestorom znacne pozadu.
Naposledy upravil(a) lemon84sky dne pát kvě 29, 2015 5:38 pm, celkem upraveno 1 x.
 iPhone 7 32GB, vzdy aktualny OS, nonJB
 iPad Air Wi-Fi 64 GB, vzdy aktualny OS nonJB
 Mac Mini late 2012, vzdy aktualny OS
 Airport extreme 4.gen

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Flickr - náhrada za Photostream

Příspěvek od cuting »

Jo, to vypadá zajímavě. Umí to uploadovat celá alba z macu a iPhonu ? Účet u Google myslím nějaký mám ještě z doby Picasa , možná někde najdu i přihlašovací údaje. Zkoušel jste to někdo ?
 Apple hračky 

scorpi
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 1774
Registrován: stř bře 05, 2008 7:14 am

Re: Flickr - náhrada za Photostream

Příspěvek od scorpi »

Já na tom jedu od rána. Láduju tam všechny alba z macbooku a vypadá to fakt dobře.
Z iPhonu se to bude chovat stejně. Přidávat fotky do jednotlivých alb není problém.
Má to ale jedno ALE: pokud budete uploadovat originály ve vysokém rozlišení, uložiště je omezeno. Nakonec, mrkni sem

http://www.iclarified.com/49459/new-google-photos-app-is-now-available-for-iphone-ipad-ipod-touch-download

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Flickr - náhrada za Photostream

Příspěvek od cuting »

No nevím. Já jsem ted stáhnul app pro iPhone a ta mi při počátečním nastavení nabízí omezená data a nebo neomezená data..... Jak tam cpeš z macbooku albumy ? To bymne zajímalo. A dají se tam nacpat nějak albumy z iCloud Photostreamu ?

Jinak navrhuji modum, aby z posledních příspěvků vytvořili nové vlákno o Google Photos, aby se to tady netlouklo s Flickr.
 Apple hračky 

lemon84sky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 155
Registrován: čtv říj 06, 2011 10:59 am

Re: Flickr - náhrada za Photostream

Příspěvek od lemon84sky »

@Cuting: ak ti ios aplikacia dalo moznost vybrat si bud obmedzene alebo neobmedzene, tak to bude asi tak, ze ked das neobmedzene, tak vsetky fotky vacsie ako 16 megapixel a videa vacsie ako 1080p budu zmensene.
Pri obmedzenom priestore ti nezmensuje fotky ale mas 15 GB priestor. Kedze fotim a natacam iba iphonom, tak je velmi aktrativna sluzba na zalohovanie fotiek a videi. Aplikaciu som stiahol a vyzera slusne, skusim este porovnat kvalitu uploadu a original fotky, kedze som dal neobmedzeny priestor, pri fotkach a vidii z iphonu by mala byt kvalita zachovana - otestujem
 iPhone 7 32GB, vzdy aktualny OS, nonJB
 iPad Air Wi-Fi 64 GB, vzdy aktualny OS nonJB
 Mac Mini late 2012, vzdy aktualny OS
 Airport extreme 4.gen

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Google Photos

Příspěvek od cuting »

Google spustil novou cloudovou službu pro fotky Google Photos a tato se jeví na první pohled velmi zajímavá, troufám si říci , že je i lepší, než iCloud Photo Library od Apple.
Vypíšu plusy, které jsem zatím objevil
+ neomezený prostor zdarma. V případě, že je fotka větší , než 16 mega, tak ji automaticky zmenší na tuto velikost. Domnívám se, že je to pro presentaci i pro slušný občasný tisk na papír velikost a kvalita více, než dobrá. Kdo netiskne bilboardy bude více, než spokojený
+ velikost nahraných videi je FULL HD 1080
+ aplikace pro iPhone, která uploadue automaticky fotky i videa do cloudu a poté si je klidně můžete z iPhonu smazat.

Trošku nezvyklé je v aplikaci pro iPhone vytváření albumů v cloudu po importu. Musíte ty jednotlivé fotky označit a teprve pak z nich tlačítkem + vytvořit album. Ale to je otázka zvyku.
Z macu a z iPhota to funguje trochu lépe. Označíte v albumu fotky a přetáhnete je na webové zobrazení Google Photos. POZOR - funguje to stejně snadno i pro fotky, které již máte na iCloudu ve Photostreamu ! Označíte a přetáhnete . Po uploadu vám nabídne, jestli chcete z těchto fotek vytvořit nové album a nebo přidat tyto fotky do vybraného albumu. To je docela milé. Přivítal bych podobnou jednoduchost i v mobilní aplikace. Ale možná se dočkáme příště :)

Osobně si myslím, že tímto dal Google Applu velmi slušnou facku. Apple chce peníze za prostor, který např. Flickr nabízí do 1 TB zdarma a Google nyní ještě navíc neomezený.

https://itunes.apple.com/us/app/google- ... 94608?mt=8
 Apple hračky 

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Google Photos

Příspěvek od pegas »

Používám už několik let, do včera Photos byly součástí Google+ a naprostá spokojenost. Doporučuji! Souhlasím s tím, že Google ukázal Applu, jak jednoduše a efektivně spravovat fotky přes cloud.

scorpi
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 1774
Registrován: stř bře 05, 2008 7:14 am

Re: Flickr - náhrada za Photostream

Příspěvek od scorpi »

cuting píše:No nevím. Já jsem ted stáhnul app pro iPhone a ta mi při počátečním nastavení nabízí omezená data a nebo neomezená data..... Jak tam cpeš z macbooku albumy ? To bymne zajímalo. A dají se tam nacpat nějak albumy z iCloud Photostreamu ?

Jinak navrhuji modum, aby z posledních příspěvků vytvořili nové vlákno o Google Photos, aby se to tady netlouklo s Flickr.


Souhlas s novým vláknem :wink:
Omezená, či neomezená je přesně vysvětleno v příspěvku výše
Upload fotek z macbooku je jednoduchý, klik na mrak se šipkou, označím fotky ve složce, po uploadu vlevo dole vyskočí nabídka " Vytvořit album" a pojmenuju ho stejně jako mám v macbooku.

potom to vypadá nějak takto:
Obrázek

Unown
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: úte bře 02, 2010 4:03 am

Re: Google Photos

Příspěvek od Unown »

Google není neomezený, respektive na High quality photos Jo, ale na originál máš pouze 15GB

lukasnemeckay
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 288
Registrován: ned čer 16, 2013 9:31 am

Re: Google Photos

Příspěvek od lukasnemeckay »

a mas snad smartfon ktory foti viac ako 16mpx? inac to nema vyznam zvolit moznost original.

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Google Photos

Příspěvek od iTukan »

Unown píše:Google není neomezený, respektive na High quality photos Jo, ale na originál máš pouze 15GB


Může to být i více, pokud máš Google Apps.

BTE: sloučil jsem příspěvky z tématu o Flickr
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Unown
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: úte bře 02, 2010 4:03 am

Re: Google Photos

Příspěvek od Unown »

lukasnemeckay píše:a mas snad smartfon ktory foti viac ako 16mpx? inac to nema vyznam zvolit moznost original.


Za prve : jen jsem poukazoval na to, že tk není neomezený
Za druhe: někteří lidi fotí i foťákem, víš? A pak fotky dají do Macbooku a pak si je budou chtít zazálohovat

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Google Photos

Příspěvek od iTukan »

Vyzkoušl jsem tuto službu, ale používat ji nebudu.
Nechce se mi platit za větší prostor, chci si někam dát originální velikosti fotek. GP je sice nechá rozměrově stejné (alespoň moje 12mpix), ale použije dost velkou kompresi. Další co mi vadí je anylýza obsahu fotek. Zůstávám u Flickru. :)
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Google Photos

Příspěvek od sharkee »

Zdarma jsou fotografie do 16Mpx a video do FullHD, jen nastavíte kompresi, která funguje ale až nad těch 16Mpx, takže máte plný originál baru omezení zdarma
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Google Photos

Příspěvek od cuting »

iTukan píše:..........GP je sice nechá rozměrově stejné (alespoň moje 12mpix), ale použije dost velkou kompresi. Další co mi vadí je anylýza obsahu fotek....

Analýzu fotek dělá i Apple (např. tváře) a co s nimi dělá dál netuší nikdo, kromě apple :) Kompresi dělá až když je fotka větší, než 16 mega, jinak zachovává originál. Neznám moc fotek větších, než 16 mega a ani neznám nikoho, kdo by dnes nějaké své fotky tisknul... Flickr je dobrý, také jej stále používám ale app Google Photos mne mile překvapila. A evidentně znervóznila i Tima Cooka, jinak by jí osobně nevěnoval tolik kritiky :)
http://www.[BULVAR: odkazujte na jiné zdroje]/2015/06 ... le-photos/
Uvidíme. Osobně paranoiou netrpím. A jestli někoho zajímá moje držka, ať se podívá.:)
 Apple hračky 

lemon84sky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 155
Registrován: čtv říj 06, 2011 10:59 am

Re: Google Photos

Příspěvek od lemon84sky »

Velky Brat moze okrem tvojej "drzky" :) skumat vsetko z exif dat, t.j. miesto nasnimania, datum a pod., rozpoznavat objekty a na zaklade toho ti podsuvat reklamu. Google, facebook a pod. nedava nic zadarmo, uzivatel sa mu upise svojim sukromim. Vseobecne nepovazujem data v ziadnom cloude za sukromne, takze holy zadok mojej frajerky radsej zalohujem inym sposobom a bezne moje fotky nech si kuka kto chce.
 iPhone 7 32GB, vzdy aktualny OS, nonJB
 iPad Air Wi-Fi 64 GB, vzdy aktualny OS nonJB
 Mac Mini late 2012, vzdy aktualny OS
 Airport extreme 4.gen

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Google Photos

Příspěvek od pegas »

No jo no, cloud, ať už jakýkoliv, vládne světu. V podstatě při používání vícero zařízení, se mu nelze vyhnout, a pokud ano, tak je to na úkor uživatelského komfortu. Souhlas s citronem, cloud, už svoji podstatou, nemůže být považován za "soukromé" úložiště a takto by to mělo být uživateli i chápáno. Je to úložiště, ale ne trezor. Jinak ale musím Google pochválit, vyčlenění fotek z G+ je správný krok.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Google Photos

Příspěvek od Clon »

Jako soukromy cloud uz se da asi chapat jen Vlastni NAS.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Google Photos

Příspěvek od pegas »

nebo vlastní NSA ... :D

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Google Photos

Příspěvek od Metalgirl »

Jedině za předpokladu, kdy by ses k němu připojoval na vlastní síti, která ještě k tomu není připojena k vnější síti. A fotil jsi to ze zařízení, které nikdy nebylo připojeno na vnější síť a připojoval se k NAS se zařízením, které taky nebylo ve styku s vnější sítí. Potom by to bylo zcela soukromé.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: Google Photos

Příspěvek od Smrdaky »

To sledovani ani nemusi byt pres cloud, oni uz umeji hacknout temer libovolny telefon (6. rijen 2015)

"NSA na svou vlastní obdobu Šmoulí sady údajně vynaložila už zhruba miliardu dolarů."

Zdroj: http://mobil.idnes.cz/snowden-obvineni- ... b_tech_vok

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Google Photos

Příspěvek od mirmo80 »

Ahoj, kedze flickr meni pravidla hladam alternativu na zalohu fotiek. Samozrejme hladam (zatial) free riesenia a google fotky vyzeraju po technickej stranke celkom ok.
Ako ste s nim spokojni? A co ten pocit, ze svoje data odovzdavam googlu? Alebo je to v pohode? Uprimne asi toto mi vadi najviac a preto som to do dnes nepouzival.
A este otazka, pozeral som ze na ATV su len alternativne aplikacie. Pouzivate nieco na prehliadanie google fotiek na ATV?
Dik
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Google Photos

Příspěvek od sharkee »

Odevzdávat Googlu data? Co te je zase za módníschízu? Jaký je rozdíl, jestli zálohuju, clouduju fotky, nebo data přes Apple, Microsoft, Dropbox, FLickr nebo Google? V EU jsou omezení pravidly GDPR atd všichni stejně. Obavy jsou asi tak méodni záležitost, jako že nechodám na FB, LSA, nebo nemám TV.
Jinak zálohování na Google Photos funguje naprosto skvěle a všude bez ohledu na platoformu. V omezené kvalitě (ta bohatě dostačuje) je zcela zdarma, jinak limit 15GB na jeden účet (všeho u Goolu, nejen fotek).
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Google Photos

Příspěvek od mirmo80 »

Ok, tak sa do toho pustim.
Obavy, obcas to s paranojou prehanam. Aj manzelka to tvrdi.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Google Photos

Příspěvek od sharkee »

není se čeho bát :-)
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Google Photos

Příspěvek od mirmo80 »

Ok :-)
A na atv pouzivas nieco pre pristup ku google fotkam? Mne sa paci obcas si pozriet nejake albumy cez tv.

A este, ako z google fotky vymazem nejaku fotku bez toho, aby sa vymazala aj v iPhone?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Google Photos

Příspěvek od sharkee »

na aTV Google Photos nepoužívám
pokud mažu fotky na GP na iPhonu, ptá se mě, jestli smazat i originál
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Google Photos

Příspěvek od mirmo80 »

Hm, mne to len oznami, ze to vymaze z kniznice google fotky a zo vsetkych synchronizovanych zariadeni. Mas to nejako nastavene, ze ti to dava na vyber?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Google Photos

Příspěvek od sharkee »

Tedy napsal jsem to obráceně. Pokud na webu smažu v Google Photos něco, tak se mi z osmaže z GP b iPhonu, ael ve fotkách mi to zůstane.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Google Photos

Příspěvek od pegas »

@mirmo80 - dej si na iZařízení pozor, aby si v aplikaci GP nevybral možnost uvolnit místo, to by jsi pak smazal i fotky z iZařízení. Ta volba v GP je v menu, ale občas se výzva k uvolnění místa objeví automaticky po zazálohování většího množství fotek na cloud GP.

Mě Apple nepřesvědčil odejít od Googlu cloudu. Správa fotek, souborů, kontaktů atd. mně vyhovuje více, než u Applu.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Google Photos

Příspěvek od mirmo80 »

@pegas: Ano, to som si vsimol. Dakujem.

@sharkee: ok, pozriem sa na to.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Leonko
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1084
Registrován: úte črc 30, 2013 3:10 pm

Re: Google Photos

Příspěvek od Leonko »

Keď už sa bavíte o Google Photos

Google Photos Increases Album Limit to 20,000 Pictures and Videos
https://wccftech.com/google-photos-incr ... nd-videos/

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Google Photos

Příspěvek od mirmo80 »

Tak super, už aj GP mení politiku bezplatného ukladania fotiek :(. Od 1.6.2021 sa už aj vysoká kvalita bude započítavať do 15GB kapacity :(
https://photos.google.com/storagepolicy
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Google Photos

Příspěvek od pegas »

Jj, alespoň, že tak.
Změna se nedotkne fotek a videí zálohovaných ve vysoké kvalitě do 1. června 2021, které se do úložiště v účtu Google započítávat nebudou. Totéž platí pro stávající obsah, který už jste ve vysoké kvalitě nahráli.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Google Photos

Příspěvek od mirmo80 »

Iste, lepše ako keď to menil flickr a povedal, že nechá len 1000 fotiek, ale aj tak je to na prd. Ja som to využíval ako druhú zálohu :(
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Google Photos

Příspěvek od rony »

Nakoniec vyjde, ze vsetka strategia cloud sluzieb je v istom okamihu spoplatnena a navyse pravidelnymi platbami, pricom ti LEPSI to aspon nejako vyhodnejsie zaclenia do svojho ekosystemu. Je celkom iste, ze pokial nie ste moc "zacleneni" do sluzieb danej firmy, tak vas budu cim dalej viac odstrkovat od svojich sluzieb. Takze ak majitel Apple zariadeni bude chciet vyuzivat Google sluzby, odrazu zisti, ze je pred dilemou, ci im dalej platit, ked tam ma u nich terabajt...

Ale mame obdobie, kedy znacna cast ludi prepadla caru cloud storage a trosku ohrnaju nos nad domacimi NAS ;-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Google Photos

Příspěvek od bedo. »

Osobne vidím 2 dôvody:
1. Google pomerne často poskytuje nejakú službu zadarmo, ale na pozadí tá služba slúži aj na získavania a analýzu dát. Takto kedysi trénovali rozpoznávanie reči a predpokladám, že na fotkách zasa trénovali rozpoznávanie obrazu.
2. Myslím si, že už dopredu sa pripravujú na dobu "pocovidovú" - celý svet zrejme smeruje k hospodárskej kríze podobne ako po WWI a "španielskej chrípke" pred 100 rokmi.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Google Photos

Příspěvek od rony »

Ten trend, ked Google znenazdania konci so sluzbami je pre nich tradicny a nemusi mat suvis s predikciami v bode 2.

Pre nich je dolezite nazbierat pouzivatelov, nieco z nich vytazit a ked uz nie je co dalej, tak to kludne zavru, alebo obmedzia alebo presunu do platenych. Nemaju najmensi dovod poskytovat siroko benevolentne svoje sluzby ludom, ktorych si uz chytil konkurent a nie je sanca, aby ich prevzali. Takze posledny pokus je skusit, ci z nich nevyrazia peniaze pretoze ich data maju ako rukojemnika.

Samozrejme, ze pocovidova doba bude odlisna, no predpokladat konkretnu podobu je asi este priskoro. Mozu sa objavit dalsie faktory, ktore predikcie uplne zmenia.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Google Photos

Příspěvek od mirmo80 »

rony píše:
čtv lis 12, 2020 10:55 am
Ale mame obdobie, kedy znacna cast ludi prepadla caru cloud storage a trosku ohrnaju nos nad domacimi NAS ;-)
Tak ja som práve v tej druhej, možno tretej skupine, že aj NAS aj cloudy. Proste zicher. Možno trošku viac nastavení na úvod, ale potom viem, že mám kľud. Štve ma, že mi zase narušili moju koncepciu.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Google Photos

Příspěvek od bedo. »

Ak sa dá Time Capsule považovať za NAS, tak aj ja. A keďže fotky sú asi to najdôležitejšie, čo na počítačoch mám, tak ich mám 1x na SSD, 1x na internom HDD, 1x na externom HDD (mimo domácnosti), 1x NAS a vybrané ešte v Apple aj Google cloude. :-)

Odpovědět