Je mozne vratit aplikaciu a iny digitalny obsah do 14 dni?

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
lemon84sky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 155
Registrován: čtv říj 06, 2011 10:59 am

Je mozne vratit aplikaciu a iny digitalny obsah do 14 dni?

Příspěvek od lemon84sky »

Dnes som sa docital, ze su aktualizovane itunes podmienky pre navratenie digitalneho obsahu: http://www.apple.com/legal/internet-ser ... terms.html
Je mozne na zaklade toho vratit hociaku aplikaciu, knihu, film pripadne iny digitalny obsah do 14 dni BEZ UDANIA DOVODU?
Ak ano, tak na jednej strane si mozem zadarmo precitat knihu atd. ale na druhej strane, kto tam potom bude davat obsah, ked im to budu ludia v 90% pripadoch vraciat, ak skonzumuju obsah.
 iPhone 7 32GB, vzdy aktualny OS, nonJB
 iPad Air Wi-Fi 64 GB, vzdy aktualny OS nonJB
 Mac Mini late 2012, vzdy aktualny OS
 Airport extreme 4.gen

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Je mozne vratit aplikaciu a iny digitalny obsah do 14 dn

Příspěvek od mike-biker »

Ne. Není na to právní nárok. Jakmile stáhneš aplikaci, hudbu, film atd. souhlasíš s podmínkami a nemůžeš vrácení právně vymáhat. Lze však požádat APPLE co nejdříve po stáhnutí o zrušení, např. omyl atd.
Většinou APPLE vyhoví, Američané českou vychcanost nechápou a tudíž bývají benevolentní.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

musashi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: ned bře 02, 2008 8:24 am

Re: Je mozne vratit aplikaciu a iny digitalny obsah do 14 dn

Příspěvek od musashi »

rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: Je mozne vratit aplikaciu a iny digitalny obsah do 14 dn

Příspěvek od Smrdaky »

"Jakmile vám Apple vrátí částku, kterou jste zaplatili, sice již nemáte možnost daný obsah dále používat, na druhou stranu pokud takto přečtete knihu, je vám za 14 dní srdečně jedno, že si ji již nemáte možnost přečíst znovu, stejně tak u her."

Maji tam chybu, pouzivat to jde i po vraceni penez, ale uz to nemusi jit aktulizovat/stahnout znova.

Bude to fungovat jen pro EU nebo i pro USA store? ;-)

TDa
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1109
Registrován: čtv kvě 06, 2010 6:35 pm

Re: Je mozne vratit aplikaciu a iny digitalny obsah do 14 dn

Příspěvek od TDa »

Já to slyšel tak, že pro země EU je 14 denní lhůta pro vrácení bez udání důvodu a pro zbytek světa platí že "purchases are final". Když narazím na zdroj tak ho sem dám.

Mám na to ale trochu víc kritický názor. 14 dní je prostě moc. Kolik z těch her, co stojí 0,89€ budete hrát tak dlouho? Ano, je pár takových, ale ostatní to zlikviduje. Vlastně vám zůstane jen to, co používáte pravidelně (produktivní aplikace typu Pages, Numbers, aj.). Nějaký vývojář to třeba bude chtít zkusit s nějakou hříčkou, všichni si ji vyzkouší a nechají si vrátit peníze. A můžete hádat kam to povede.

A vůbec si nemyslím že by toto bylo z jakéhokoliv důvodu nutné zavádět, protože neznám případ kdy by Apple odmítl reklamaci u jakéhokoliv důvodu - aplikace nesplňuje očekávání, omylem zakoupil, je pro mě nepoužitelná, nesedí popis aplikace,..

//Edit: Teď jsem se podíval na odkaz nahoře (LSA) a vlastně jsem se dozvěděl to stejné, jen česky, takže asi stejný zdroj.


Neplatí, viz TDa @ Je mozne vratit aplikaciu a iny digitalny obsah do 14 dni?
Naposledy upravil(a) TDa dne úte pro 30, 2014 1:20 pm, celkem upraveno 1 x.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Je mozne vratit aplikaciu a iny digitalny obsah do 14 dn

Příspěvek od cuting »

Jak píše Mike, právní nárok na to není. Je to jen a pouze o dobré vůli Apple a konkrétního člověka, který se tím zabývá. Vše ostatní jsou jen dohadování se o ničem. Ale pokud má někdo dost peněz na to, soudit se s Apple pro svou vypočítavost, má samozřejmě možnost. :)
 Apple hračky 

misha
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 781
Registrován: ned lis 07, 2010 8:31 am

Re: Je mozne vratit aplikaciu a iny digitalny obsah do 14 dn

Příspěvek od misha »

ono nejde ani tak o 14ti denni lhutu. ja aplikaci vracel (shazam encore, protoze mi neslo koupit shazam inapp - pak se ukazalo, ze to slo - tudiz jsem mel dve stejne aplikace) a penize mi vratili, ackoliv aplikace shazam encore mi zustala koupena a updaty take bezi. nicmene ji nepouzivam. proc take, kdyz mam vsechny tagy v puvodni aplikaci. ale udelal jsem to jednou a nevidim duvod, proc bych mel vracet aplikaci za 90 centu. coz vetsina aplikaci je.

lemon84sky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 155
Registrován: čtv říj 06, 2011 10:59 am

Re: Je mozne vratit aplikaciu a iny digitalny obsah do 14 dn

Příspěvek od lemon84sky »

Skor tu ide o hry, eknihy afilmy, ktore ked prejdes, precitas, pozries do 14 dni mozes vratit.
Ja by som napriklad uvital moznost "zapoziciat si" eknihu za nejaku mensiu sumu na nejaku dobu ako je to u filmov. Nepotrebujem ju "vlastnit". Nieco ako virtualna kniznica, kde si knihu iba zapoziciam. Aplikacie, ktore pozrebujem si vzdy kupujem, nemam JB. Takisto by som uvital mensi cas na vyskusanie aplikacie/hier, ci robi to, co deklaruje, kedysi to tak mysim bolo nejakych 15 minut.
 iPhone 7 32GB, vzdy aktualny OS, nonJB
 iPad Air Wi-Fi 64 GB, vzdy aktualny OS nonJB
 Mac Mini late 2012, vzdy aktualny OS
 Airport extreme 4.gen

TDa
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1109
Registrován: čtv kvě 06, 2010 6:35 pm

Re: Je mozne vratit aplikaciu a iny digitalny obsah do 14 dn

Příspěvek od TDa »

Právě od 1.1.2015 na to JE právní nárok v zemích EU, dobrá vůle to byla do teď. ALE:

Házím sem ten zdroj: http://www.macrumors.com/2014/12/29/eu- ... p-returns/


Exception to the right of cancellation: You cannot cancel your order for the supply of digital content if the delivery has started upon your request and acknowledgement that you thereby lose your cancellation right.


"delivery has started" = app se začala stahovat, a to se děje automaticky po zakoupení.

Takže když začnete aplikaci stahovat, tak už to vrátit nepůjde. Takže je to pro nás zbytečné :D

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Re: Je mozne vratit aplikaciu a iny digitalny obsah do 14 dn

Příspěvek od DD_ »

No jenze je tam: 'upon your request' - coz znamena ze musim mit moznost aby se tak nedelo, protoze se tim vzdavam prava na vraceni penez.
Napriklad kdyz koupis film v iTunes - tak se te zepta zda ho chces rovnou stahnout - takze zde je to celkem jasne .. otazkou je jak to bude u aplikaci.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm


cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Je mozne vratit aplikaciu a iny digitalny obsah do 14 dn

Příspěvek od cuting »

Tuto ptákovinu , která vysloveně vybízí ke zneužívání , vymysleli socani v Bruselu, ale věřím, že si s tím Apple a další poradí. Akorát s tím budou mít víc práce.
 Apple hračky 

TDa
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1109
Registrován: čtv kvě 06, 2010 6:35 pm

Re: Je mozne vratit aplikaciu a iny digitalny obsah do 14 dn

Příspěvek od TDa »

DD_ píše:No jenze je tam: 'upon your request' - coz znamena ze musim mit moznost aby se tak nedelo, protoze se tim vzdavam prava na vraceni penez.
Napriklad kdyz koupis film v iTunes - tak se te zepta zda ho chces rovnou stahnout - takze zde je to celkem jasne .. otazkou je jak to bude u aplikaci.


Podle mě stačí napsat do podmínek iTunes (Appstore), že zakoupením dáváš zároveň souhlas ke stažení, a tím i zřeknutí se tohoto práva. Však uvidíme jak to bude fungovat v praxi

next751
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 743
Registrován: ned kvě 26, 2013 1:57 pm

Re: Je mozne vratit aplikaciu a iny digitalny obsah do 14 dn

Příspěvek od next751 »

Mali to urobit tak, ze kupim appku a napr. do 15/30 min ju mozem vratit. Tak som to mal davno na androide.

zdcerny
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 421
Registrován: pon črc 14, 2008 6:59 pm

Re: Je mozne vratit aplikaciu a iny digitalny obsah do 14 dn

Příspěvek od zdcerny »

A na androidu to takhle funguje ?
Obrázek iP2G, 3G, 3GS, 4, 4S, iP5, iP5C, iP5S, iP6S+, iP7+, iPX, Xs Max 256GB
Obrázek Mac mini, MacBook, MacBook Pro Touch Bar
Obrázek iPod nano, Time Capsule, Apple TV 4, iPad Pro

next751
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 743
Registrován: ned kvě 26, 2013 1:57 pm

Je mozne vratit aplikaciu a iny digitalny obsah do 14 dni?

Příspěvek od next751 »

Ci to este stale funguje neviem. Ked som mal ja android, tak to fungovalo. Ale bolo to davnejsie. Mozno aj 3 - 4 roky dozadu.

lukasnemeckay
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 288
Registrován: ned čer 16, 2013 9:31 am

Re: Je mozne vratit aplikaciu a iny digitalny obsah do 14 dn

Příspěvek od lukasnemeckay »

joo ale ten cas na skusanie stale nejako upravuju, ale funguje to tak a zneuziva sa to.preto uz vela app preslo na in-app

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Je mozne vratit aplikaciu a iny digitalny obsah do 14 dn

Příspěvek od Clon »

Faktem ale pořád je, že nákupem jakékoliv aplikace VŽDY kupuju zajíce v pytli. Jestli aplikace vůbec nefunguje podle mých představ, NEMÁM už žádnou šanci ji vrátit.
Ano můžu číst recenze (v angličtině pro mě konrétně nic moc říkající, když anglicky umím kulový), spousty lidí aplikaci chválí, druhé spousty ji haní. Jsou i falešné recenze. Navíc se jak aplikace samotné, tak ty recenze v čase mění. Třeba u nějakého přehrávače čtete, jak podporuje různé formáty videa i zvuku, a najednou přijde kdosi a najednou všechny přehrávače přestanou podporovat AC3 zvuk. Neříkám, že ten kdosi přišel neoprávněně, ale že ty recenze jsou vlastně v daný moment (kdy aplikace přestala AC3 zvuk podporovat) takřka k ničemu. A já si koupím takovou aplikaci po přečtení spousty kladných recenzí, a zjistím, že přehraju jeden film ze sta, protože většina z nich má ac3 zvuk? A kdo mi teď vrátí peníze???
Nebo je u aplikace napsáno, že můžu přehrávat z NASu. Ale o možných použitých protokolech nic. Až v reálu zjistíte, jestli to je či není podle toho co potřebujete.

Podobné to je u aplikací na úpravy fotek - asi se nikde nedočtete, že daná aplikace vám upravenou fotku uloží v polovičním nebo čtvrtinovém rozlišení než originál.
U přenosu fotek z telefonu - kamkoliv - taky se nikde nedočtete, že použitím aplikace přijdete o takové a takové informace, které původní fotka obsahovala (třeba polohu, EXIF, nebo vám přepíše datum pořízení).
Je to prostě zajíc v pytli. A ne že bych z toho byl nadšen.
A mít právo na vrácení třeba hodinu? Máte všichni hned po stažení hodinu se aplikaci plně věnovat? Přijdete na všechny mínusy aplikace za hodinu? U aplikace na úpravu fotek o tom silně pochybuju.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Je mozne vratit aplikaciu a iny digitalny obsah do 14 dn

Příspěvek od Anndy »

Tak ale toto, čo píšeš môže byť reálny dôvod na reklamáciu. Bez ohľadu na dobu vrátenia.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Je mozne vratit aplikaciu a iny digitalny obsah do 14 dn

Příspěvek od Clon »

A co a hlavne kde chces reklamovat, ze odebali podporu ac3 zvuku? Odpovi ti, ze to tam nebylo legalne a hotovo.
Mimochodem - nedavno jsem se pokousel resit s applem problem, kdy jsem pred rokem a neco koupil app, developer ji odstranil z appstore a dal tam "novou". Vypada naprosto stejne, akorat ja uz nemuzu aktualizovat, ale musel bych platit znovu. Rekli mi na apple, ze reklamovat muzu aplikaci, ktera je primo od apple. Tady ty od ruznych developeru pry ne. Ze to zalezi na developerech samotnych, ze oni na ne nemaji zadne paky.
Tak jsem si rikal, ze cela slavna moznost reklamace app je v podstate uplne k nicemu, kdyz to zalezi na libovuli developera.
Jinak konkretne sejedna o app Dataman Pro.
Takze kdyz si vlastne kdokoli rekne, ze uz ma malo, stahne app, nahodi ji znovu s tim, ze musela byt zasadne prepracovana, budeme vsechno kupovat znova. Treba takove navigacni aplikace typu Tomtom, Navigon a dalsi docela drahe - to by fakt potesilo :-(
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Je mozne vratit aplikaciu a iny digitalny obsah do 14 dn

Příspěvek od Anndy »

S týmto problémom ti ale 14-dňová lehota nepomôže.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Je mozne vratit aplikaciu a iny digitalny obsah do 14 dn

Příspěvek od Clon »

Jasne.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

shimie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 368
Registrován: pon bře 17, 2008 8:15 pm

Re: Je mozne vratit aplikaciu a iny digitalny obsah do 14 dn

Příspěvek od shimie »

Mna dnes Apple celkom vytocil, pri kupe aplikaci mi vyskocilo potvrdene:
Suhlsim, ze ak si stiahnem tuto aplikaciu pocas 14 dni od klepnutia na tlacitko Kupit, nebudem mat narok na zrusenie tohoto nakupu.
To je co sa sprostost?
iPhone X black - 64GB
iPhone 6 - 64GB
iPad Air - 16GB
iMac 27" 3.2GHz

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Je mozne vratit aplikaciu a iny digitalny obsah do 14 dn

Příspěvek od Clon »

Bud jsi tu samou app uz jednou vracel, nebo druha moznost - uz jsi neco vracel, tak aby sis nemyslel, ze budes vracet porad neco. Jsi na cerne listine "vracečů".
Ale taky jsou tací, kteri vrati appku a po jeji aktualizaci (a rozchozeni neceho co predtim nefungovalo) tu samou appku zase kupuji. Zářný priklad - Infuse Pro.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Je mozne vratit aplikaciu a iny digitalny obsah do 14 dn

Příspěvek od sharkee »

vracel jsem jiz i in-app nakup a vse OK, jen je potreba reagovat rychle
koupit si film a po nekolika dnech ho chtit vratit jiste nepujde
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

shimie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 368
Registrován: pon bře 17, 2008 8:15 pm

Re: Je mozne vratit aplikaciu a iny digitalny obsah do 14 dn

Příspěvek od shimie »

Mal som asi pred troma mesiacmi jednu jedinu, moju prvu reklmaciu, konkretne som kupil nejaku hru asi za 2 eura, uz sa nepamatam ako sa volala. Hru som hral asi 2 minuty, bola to hrozna blbost, tak ju reklamoval a hned zmazal, rychlejsie sa reagovat neda. Nerozumiem preco by som mal byt na nejakej ciernej listine apple, to akoze po prvej reklmaci som dostal titul chronickeho reklmamovaca? Hru co som dnes kupoval bola zlacnena hra Lumino City a kupoval som ju prvy krat. Ak by som reklamoval pravidelne, vobec by mi to nebolo cudne, ale prvy krat? Este podotknem ze kazdu jednu aplikaciu, hru vcetne drahych ako je navigon mam podstivo zakupenu, ziaden jailbrekae, za tie roky je to celkom dost penazi, tak nech ide Apple do pr...e s tymito obmedzeniami.
Naposledy upravil(a) shimie dne úte bře 08, 2016 8:36 pm, celkem upraveno 3 x.
iPhone X black - 64GB
iPhone 6 - 64GB
iPad Air - 16GB
iMac 27" 3.2GHz

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Je mozne vratit aplikaciu a iny digitalny obsah do 14 dn

Příspěvek od Clon »

Tak zkus zdarma zavolat na podporu Apple - snad ti to nejak vysvetlí. Jeste jsem nic nevracel, ale stejne by mne to zajimalo
Naposledy upravil(a) Clon dne úte bře 08, 2016 8:29 pm, celkem upraveno 1 x.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3509
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Je mozne vratit aplikaciu a iny digitalny obsah do 14 dn

Příspěvek od mirmo80 »

Tiez mi to vybehlo pri prvom nakupe po reklamacii. Pri tych dalsich uz nie.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Re: Je mozne vratit aplikaciu a iny digitalny obsah do 14 dn

Příspěvek od DD_ »

Je to tak, ze mas pravo po 14 dnech od nakupu app z Appstoru ji do 14 dnu vratit bez udani duvodu. Pokud si ji ovsem nestahnes a nezacnes ji pouzivat.
Ve chvili kdy vratis prvni aplikaci (a to pote co sis ji stahl, protoze do te doby te apple nijak neprudi), tak ti pak po nejakou dobu, u kazdeho nakupu rika, ze pokud si tu vec stahnes nebudes ji moci vratit. Proste v souladu s legislativou. Aby jsi proste vedel, ze opakovane stahovani a vraceni veci nebude mozne. Po nejake dobe, pokud nebudes nic reklamovat, tato hlaska zmizi. Jde o vraceni bez udani duvodu, samozrejmne klasickou reklamaci bude Apple standartne posuzovat a muze ti vyjit vstric (aplikace nefunguje, nedela co je napsano v popisu a podobne).
Vracel jsem jiz nekolik aplikaci.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm

Odpovědět