Blokování hovorů i sms?

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
n4pst3r

Blokování hovorů i sms?

Příspěvek od n4pst3r »

Existuje nějaká app která by blokovala hovory i smsky? Našel jsem tady na fóru iBlacklist, ten se mi líbil díky různým nastavením například co to má dělat s příchozím hovorem (hlasovka, odmítnout, vzít a položit atd.), ale potřeboval bych něco, co by vyloženě odmítlo smsku - aby se odesílateli nezobrazila doručenka a smska vůbec nepřišla. Existuje něco takovýho?

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Blokování hovorů i sms?

Příspěvek od Tea Racer »

Aplikace nevím ale muzes to zablokovat primo pres operatora.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

mefistos

Re: Blokování hovorů i sms?

Příspěvek od mefistos »

jestli mas jailbreak tak si kup iBlacklist a tam se to da blokovat:)

n4pst3r

Re: Blokování hovorů i sms?

Příspěvek od n4pst3r »

Tea Racer: A jak se to blokuje přes operátora? Normálně zavolat na infolinku a tam s operátorem domluvit? A je to nějak zpoplatněný?

mefistos: iBlacklist mám, ale tam to odesílateli pořád píše že byla smska doručená (nebo jsem nenašel v nastavení jak ty smsky úplně odmítat..)

mefistos

Re: Blokování hovorů i sms?

Příspěvek od mefistos »

aha to nejde to umi jen operator

pepol

Re: Blokování hovorů i sms?

Příspěvek od pepol »

Ano nejde!iBlacklist výborná věc,ale sms prostě odmítnout neumí,což je veliká chyba!Už jsem si tu někde taky na to stěžoval.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Blokování hovorů i sms?

Příspěvek od rony »

n4pst3r píše:co by vyloženě odmítlo smsku - aby se odesílateli nezobrazila doručenka a smska vůbec nepřišla. Existuje něco takovýho?


toto z principu nemoze existovat, pretoze blokovanie sa deje az v samotnom telefone. Takze on len SKRYVA, to co fakticky uz v telefone je. To iste robia VSETKY blokovace. Na odmietanie uz musi byt aj podpora operatora :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

makatch
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2924
Registrován: ned pro 06, 2009 10:22 pm

Blokování hovorů i sms?

Příspěvek od makatch »

Zablokovat prijem ( ale len vsetkych sms) sa da zmenou cisla sms centra.


Odoslané z môjho iPhonu cez Tapatalk.
iPod, iPhone and iPad Firmware Download

MacBook Pro13,Early 2011,OS X Yosemite
iPhone6+,64GB,iOS 9beta3

n4pst3r

Re: Blokování hovorů i sms?

Příspěvek od n4pst3r »

rony píše:
n4pst3r píše:co by vyloženě odmítlo smsku - aby se odesílateli nezobrazila doručenka a smska vůbec nepřišla. Existuje něco takovýho?


toto z principu nemoze existovat, pretoze blokovanie sa deje az v samotnom telefone. Takze on len SKRYVA, to co fakticky uz v telefone je. To iste robia VSETKY blokovace. Na odmietanie uz musi byt aj podpora operatora :-)


Proč by nemohlo? Když vypnu telefon, tak mi smsky taky nepřijdou. Tím pádem by se to prostě chovalo jako vypnutej telefon pro některý odesílatele.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Blokování hovorů i sms?

Příspěvek od rony »

To NEVIE selektovat. GSM telefon je len TERMINAL siete BTS stanic. Nemoze byt zapnuty a vypnuty zaroven.

Siet, to mimo tvoj telefon, dorucuje SMSku. Ak zisti, ze je telefon zapnuty, tak ju jednoducho doruci. V tomto procese je pren jedina informacia, ze ta SMS je pre teba. Telefon ju prijme a az on ju spracuje, lenze tu dorucenku generuje SIET. Dorucenku totiz tvoj telefon NEODOSIELA. Siet ked uspesne doruci SMS vygeneruje odosielatelovi dalsiu SMS, dorucenka je len SMS.

Neviem, ci to chapes. Preto vsetky filtrovace len SKRYVAJU. V skutocnosti nic neblokuju. Idealny pripad by bolo rozsirenie protokolu GSM komunikacie o moznost telefonu poslat do siete blacklisty a whitelisty. Take ale nie je a NEBUDE.

Kolko mas rokov?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: Blokování hovorů i sms?

Příspěvek od 2L8 »

Chcem sa spytat, mam blokovane jedno cislo, ale ked si to cislo dotycny skryje aj tak mi moze volat z utajeneho cisla!!! Je appka co aj to blokuje????
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Blokování hovorů i sms?

Příspěvek od rony »

Pochopitelne nie. Blokuj si skryte cisla
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: Blokování hovorů i sms?

Příspěvek od 2L8 »

A to blokovanie skryteho cisla sa da v tomto iblackliste? Jaj uz vidim da! Super :)
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

TDa
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1109
Registrován: čtv kvě 06, 2010 6:35 pm

Re: Blokování hovorů i sms?

Příspěvek od TDa »

No pozor. Kamarád si zakázal skryté čísla a pak musel na PČR vysvětlovat "na kafíčku" proč to udělal (PČR volá ze skrytých čísel)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Blokování hovorů i sms?

Příspěvek od rony »

ospravedlnujem sa za blbu otazku tomu znamemu:

1. kazdy obcan je povinny dvohat prichodzie volania? ak to musi vysvetlovat na policii, na zaklade akeho zakona?
2. akym mechanizmom policia odlisila nasadenie blokovania hovoru, ked sa technicky nelisi od tipnutia zvonenia? a aky zakon obmedzuje rozhodnutie neprijat akykolvek prichodzi hovor?
3. nebolo v tom aj nieco ine, co nie je tu spomenute, lebo inak z toho vychadza, ze policia postihuje tych, co nedvihaju volania z neznamych a skrytych cisiel, co nema oporu v ziadnom zakone.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

orlov
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: stř úno 23, 2011 12:22 pm

Re: Blokování hovorů i sms?

Příspěvek od orlov »

Presne tak, je to blbosť ! Nikto ma nemôže donútiť dvíhať telefón, či už skryté čísla alebo normálne ! Ja osobne skryté čísla zásadne nedvíham.

Chrono Leggionaire
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 845
Registrován: úte pro 04, 2007 4:42 pm

Re: Blokování hovorů i sms?

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

OT:
Slušní lidé nemají potřebu své telefonní číslo skrývat, nicméně pokud už mi někdo takový volá, tak já určitě nemám sebemenší potřebu daný hovor zvedat a o ostatní se postará blacklist v telefonu.
Galaxy Note 20 Ultra 5G Mystic White [QS 865+] | Samsung Galaxy Watch 3 | Galaxy Buds+ White

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: Blokování hovorů i sms?

Příspěvek od 2L8 »

Este je twek NO CALLER ID v Cydii ale tam nemozete noc nastavovat a nevidite ci niekto volal, este nejake alternativy? iBlacklist je len na 10 ak si ho nekupite ..
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

TDa
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1109
Registrován: čtv kvě 06, 2010 6:35 pm

Re: Blokování hovorů i sms?

Příspěvek od TDa »

Rony:

Opravdu nevím kde se v zákoně řeší blokování hovorů, nezkoušel jsem volat na operátora aby mi zablokoval skrytá čísla. Kdyby to udělal, bylo by to v pořádku. Kdyby ne, tak ze zákona (a nebo ze smlouvy která platí pro všechny)

A on za toto žádný postih nedostal, jen to přineslo další problémy. PČR ho nemohla sehnat takto, tak ho kontaktovala jinak, pozvala ho "na kafíčko" a samozřejmě je zajímalo i tady to "vyhýbání se" a prý to nebylo nic příjemného

A ano, v zákonu je něco jako "důvodné podezření" a "maření vyšetřování", nebo tak něco, takže se na to ptát určitě mohli

A abych přidal i osobní zkušenost, tak mě řekli že budou volat ze skrytého čísla, takže to mám vzít

Orlov:
Upřímně, jestli si myslíte že je to blbost, tak je mi to jedno :)

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Blokování hovorů i sms?

Příspěvek od pegas »

Oživím toto téma a jak jsem zjitil, ani za ty roky jsme se neposunuli v blokování skrytých čísel.

Nativní iOS funkce umlčí krom skrytých čísel i všechna ostatní, která nemáte v tel. seznamu, nebo v seznamu volání, sms a emailu (tam je najde Siri). Viz https://support.apple.com/cs-cz/HT207099
Mně jde ale pouze o blokování skrytých čísel, ne těch neznámých. Psal jsem vývojáři apky Zvednout to?, kterou používám, ale prý to podle všeho nejde naprogramovat. Zkoušel jsem i starý trik s vytvořením a zablokováním kontaktu s číslem 000 000 000, ale nefunguje to.

Takže nezbývá, než je ignorovat, nebo použít nativní umlčetní s nevýhodami výše uvedenými.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Blokování hovorů i sms?

Příspěvek od rony »

ja by som si ako provizorium urobil to, ze nastavim tichu m4r ako defaultne zvonenie. Nasledne obidem vsetky kontakty a nastavim im ine zvonenie.

Podotykam, ze akonahle ma clovek AW, tak ho taketo veci uz prestavaju trapit (napr. si nastavis, ze na AW sa prebojuje len urcena skupina ludi, iPhone je nepretrzite v tichom rezime (nie Kino/Divadlo, len prepnute na vibracie), takze neotravuje zvonenim).
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Blokování hovorů i sms?

Příspěvek od pegas »

Tiché zvonění by šlo, ale ne při počtu přes 1000 kontaktů, co mám já. To trvale zapnutý tichý režim a zbytek koučovat přes AW je lepší. Nicméně taky to není ideální. Úplně nejlepší varianta by byla, kdyby Apple funkci Umlčení hovoru ještě dále rozdělil na skrytá a neznámá čísla.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Blokování hovorů i sms?

Příspěvek od rony »

iste, dovtedy, kym to apple nezmeni…

kontakty si prenasas z mobilu na mobil, takze raz urobis velku akciu a potom uz neriesis roky…
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět