Organizace narozenin, svátků, výročí a dalších událostí

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Organizace narozenin, svátků, výročí a dalších událostí

Příspěvek od ls8 »

Hledám aplikaci pro správu svátků, narozeni, výročí a dalších událostí. Ideální aplikace by měla umět Push a/nebo lokální notifikace, nepotřebuju nutně synchronziaci s Facebookem, hodila by se možnost automatického odeslání blahopřejné SMSky nebo emailu v den události na nastavený kontakt. Našel jsem několik aplikací tohoto typu, žádná ale neumí všechno z toho, co bych rád viděl. Zatím to řeším přes standardní kalendář, ale to jaksi není úplně ono. Používáte nějakou aplikaci tohoto typu?

Díky!
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

chris.dale

Příspěvek od chris.dale »

Já používám ke své spokojenosti Occations

shelbygt
Host
Host
Příspěvky: 85
Registrován: pát črc 16, 2010 7:12 am

Re: Organizace narozenin, svátků, výročí a dalších událostí

Příspěvek od shelbygt »

Super vec ďakujem za tip.
iPhone 12 mini 64 GB
MBP 16" i7 2,6 GHz ,SSD + 2x HDD
MBP 15.4'' C2D 2,53 GHz , SSD + HDD
iPad Mini 16 GB WiFi
iPhone XR 64 GB
iPhone SE 16 GB
iPhone 6 Black 16GB
iPhone 6 White 16GB
iPhone 5 16GB
iPhone 4S 16GB
iPhone 3GS 32GB

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Organizace narozenin, svátků, výročí a dalších událostí

Příspěvek od ls8 »

Kromě Occasions jsem našel ještě slibně vypadající Events, Eventsbook, Reminder Pro, Heads Up, Birthdays, Anniversaries and More, a české iSvátek a Svátek.

Snažím se prokousat popisy jednotlivých aplikací, co která umí, a která mi bude nejvíc vyhovovat.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

vbruno
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1145
Registrován: stř čer 11, 2008 7:52 am

Re: Organizace narozenin, svátků, výročí a dalších událostí

Příspěvek od vbruno »

Na Occasions se mi hlavně líbí, že informuje jak dopředu, tak v den události. Ne buď jedno nebo druhé. Od jistého updatu mě přestala informovat denně, což mi trošku chybí, protože denně jsem byl informován (stačilo bez zvuku jen badge nebo zpráva na displeji), zda v následujícím období něco je nebo se to blíží nebo je to právě onen den.

Každopádně postupem času to začalo mít mnohem více věcí než jsem schopen využít jako státní svátky České Republiky :-)

Každopádně od 4.0 už má iPhone na tyto události svůj kalendář, takže využití tohoto typu aplikací trošku pokleslo.

EDIT: iSvátek se mi líbil v tom, že sám dle seznamu kontaktů uměl přiřadit jmeniny, což byla celkem revoluční funkce. Každopádně myslím nezobrazoval narozeniny a k tomu ještě bylo to co mi vyhovuje u Occasions, tedy že informoval buď v den události nebo pár dní před.
Naposledy upravil(a) vbruno dne pát říj 22, 2010 11:44 am, celkem upraveno 1 x.
::: iPhone 5S 16GB Space Grey :: iPad 2 32GB 3G :: MacBook Pro 13'' 2011 :: Apple TV 3 :::

Hape
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 687
Registrován: čtv pro 04, 2008 10:58 pm

Re: Organizace narozenin, svátků, výročí a dalších událostí

Příspěvek od Hape »

Také používám k veliké spokojenosti aplikaci Occasions! Vubec jsem netuší, že taková báječná app existuje! Od té doby uz klasický kalendář používám jen na úkoly, vše ostatni mám v Occasions :-)
iPhone 4S, 16GB White, T-Mobile CZ, iOS 6

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Organizace narozenin, svátků, výročí a dalších událostí

Příspěvek od ls8 »

Ale ten vestavěný kalendář umí jenom narozeniny. Teď zkouším Occasions, a tam se dají nastavit kromě narozenin také výročí a svátky, a opakované události nemusejí být vázané na žádný kontakt v adresáři.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Organizace narozenin, svátků, výročí a dalších událostí

Příspěvek od rony »

v kombniacii s Google Calendar mozes riesit aj toto.

sviatky: zvlastny kalendar v gCal, zapnes sync s iphone calendar a mas sviatky v jednej farbe

narodeniny - cez kontakty

meniny: podobne ako sviatky.

v iphone v calendar kazde uvidis svojou farbou. Pripominadla? gCal vie a aj sa prenesu do iphone.

Navyse taketo kalendare su zdielatelne, takze ak sa namakas, mozes to publikovat napr. v ramci rodiny :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Petr1
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 636
Registrován: pon lis 01, 2010 7:01 am

Re: Organizace narozenin, svátků, výročí a dalších událostí

Příspěvek od Petr1 »

omlouvám se v tom Occasions jak tam mám synchronizovat facebook ?
mám tam X a nejde to odkliknout :( (hide)
Omlouvám se,za trapné dotazy nebo příspěvky,prosím :), mějte se mnou strpení !?
Co vím, napovím.
Co nevím, vymyslím !

[iPhone 4 black 16GB, iOS 5.0.1 JB]
[iPhone 5 black 16GB|iOS 8.1|JB|02|Monster beats tours]
Citizen Eco-Drive Skyhawk Flight Chrono JY0000-53E
ASUS G55V|WIN7

Jirkus
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 611
Registrován: pát říj 29, 2010 9:42 am

Re:

Příspěvek od Jirkus »

chris.dale píše:Já používám ke své spokojenosti Occations


Dobrej tip! Díky! :)

Design
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 416
Registrován: úte zář 23, 2008 5:11 pm

Re: Organizace narozenin, svátků, výročí a dalších událostí

Příspěvek od Design »

rony píše:
Navyse taketo kalendare su zdielatelne, takze ak sa namakas, mozes to publikovat napr. v ramci rodiny :)


Jak nasdíleny kalendář synchronizuješ s iphone? Nechal jsem na sebe nasdílet jeden kalendář, ale informace z toho kalendáře vidím jen přes webové rozhraní. iPhone sdílený kalendář nevidí a ani nevidím žádnou nabídku na jeho přidání.
Practice makes perfect
Twitter @Gabrieluss

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Organizace narozenin, svátků, výročí a dalších událostí

Příspěvek od rony »

V Google Calendar mozes vytvorit kalendar a ten potom zdielat inym pouzivatelom.

Vlavo mas zoznam kalendarov a pri kazdom je ikonka trojuholnik, tam vidis rozne moznosti, jedna z nich je zdielanie:

Obrázek

Zapnes, aby bol verejny, resp. pod tym nastavis, komu ho das zdielat:
Obrázek

Obrázek


Vo vlastnostiach kalendara najdes aj odkazy pre ludi, ktori nemaju gmail ucet ale maju software, ktorym ide spracovat kalendarove data (ical) resp. sa kalendar zobrazi ako HTML stranka:
Obrázek

V navodoch od Google najdete postupy ako si vlozit cudzi kalendar do iPhone. Potom zalezi na tom, kto ten kalendar vytvoril ci vam dal prava aj editovat.

S uspechom sa to vyuziva na timove kalendare, kde si napr. moze ktokolvek zaevidovat nejaku udalost a distribuje sa potom vsetkym.

Staci premyslat a lahko spravite takyto kalendar pre svoju komunitu - napr. v ramci skoly, firmy... ba dokonca aj rozne speciality ako terminy akcii, ktore chcete sirit medzi ludi.


Priklad:

HTML verzia kalendara Swift klubu: zobrazit
Prava na zapis do neho som urcil definovanym ludom.

Do svojich kalendarovych systemov ho mozete vlozit ical odkazom

Samozrejmost je moznost nastavit notifikacie - takze vam bude trebars iphone vrieskat :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Design
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 416
Registrován: úte zář 23, 2008 5:11 pm

Re: Organizace narozenin, svátků, výročí a dalších událostí

Příspěvek od Design »

Trochu se mi tam nelíbí to povolení aby byl kalendář veřejný. Potřebujeme si sdílet kalendář, ale informace v něm veřejné nejsou a poznámka, že by byl kalendář "vygooglovatelný" se mi nezamlouvá.
Practice makes perfect
Twitter @Gabrieluss

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Organizace narozenin, svátků, výročí a dalších událostí

Příspěvek od rony »

Ale ved nezdielas verejne VSETKO, ale len jeden z kalendarov v Google Calendar vole :) už trošku premýšľajte.

Mam v Google Calendar asi 10 rôznych kalendarov. Súkromný je súkromný a nezdieľaný, resp. ak chcem, tak len s jasne definovanými osobami! Potom je tu možnosť robiť verejný kalendár typu "kalendár pretekov F1" alebo "rozvrh hodín našej triedy na našom gymnáziu" či kalendár sviatkov.

A čo je potom na tomto tajné?

Ak máš nejaký zoznam narodenín svojej komunity, tak spravíš si to ako kalendár nazdieľaný konkrétnym ľuďom, tí si to vložia do svojho Google kalendar ako ďalší ale SPOLOČNÝ kalendár a tým pádom ak niekto doplní narodky ďalšieho človeka, ukáže sa to aj ostatným. To je princíp zdieľania informácii. Nemusíte si po každej zmene všetci ťukať ako blbci do telefónov tie isté údaje.

Chápeš?

Spravil som návod:

viewtopic.php?f=13&t=36424&p=333622

upozornenie: samozrejme, vsetci teroristi, teraz pozor: terminy svojichutokov neplanujte v Google Calendar a to ani v sukromnych uzavretych alebo len v skupine zdielanych kalendaroch. PRosim, nerobte to :) vas Achmed.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

pxxxo

Re: Organizace narozenin, svátků, výročí a dalších událostí

Příspěvek od pxxxo »

A najaka slovenka aplikacia existuje?
Aby som mal slovenske mena v meninach

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Organizace narozenin, svátků, výročí a dalších událostí

Příspěvek od mirmo80 »

Opytam sa tu, ako, prosim, nastavit aby mi kalendar pripominal narodeniny. Mam pri kontaktoch darum narodenia, ale kalendar ma na to neupozorni. Nechapem ako to mam nastavit. Dik.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Organizace narozenin, svátků, výročí a dalších událostí

Příspěvek od rony »

v nastaveni ios, vojdes do Kalendar a tam predvolene casy upozorneni. co tam mas ty nastavene?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Organizace narozenin, svátků, výročí a dalších událostí

Příspěvek od mirmo80 »

Narodeniny: žiadne
Takže asi vyriešené :)
dík
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
saza73
Host
Host
Příspěvky: 15
Registrován: sob led 05, 2019 12:30 pm

Re: Organizace narozenin, svátků, výročí a dalších událostí

Příspěvek od saza73 »

Ahoj, trošku se tu vmísím. Kde se dá nastavit, aby se ve widgetu nativního kalendáře, zobrazovaly celodenní události? Zobrazuji se, jenom ty časově omezené. Dík

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Organizace narozenin, svátků, výročí a dalších událostí

Příspěvek od rony »

podla mna to nejde
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Organizace narozenin, svátků, výročí a dalších událostí

Příspěvek od ls8 »

Vím, že to není odpověď na otázku, ale roky používám aplikaci Agenda+, právě kvůli perfektně konfigurovatelnému přehledu naplánovaných událostí ve widgetu na lockscreenu. Celodenní události zobrazuje, lze si vybrat libovolnou kombinaci kalendářů, nastavit počet zobrazovaných událostí na libovolnou dobu dopředu.

https://apps.apple.com/us/app/agenda-widget/id978267867
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: Organizace narozenin, svátků, výročí a dalších událostí

Příspěvek od Jirka_S »

To vypadá docela dobře, akorát každý, kdo na to koukne, uvidí můj program a mé plány, ztráta soukromí by mi vadila.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Organizace narozenin, svátků, výročí a dalších událostí

Příspěvek od rony »

na X existuje mod sukromia na paneli, cize najprv pozrie faceid az potom ukaze panel
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Organizace narozenin, svátků, výročí a dalších událostí

Příspěvek od mirmo80 »

Da sa to nastavit aj na TID ale je to menej pohodlne.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Organizace narozenin, svátků, výročí a dalších událostí

Příspěvek od Jirka_S »

Jak se to hernajs dá dostat na ten lockscreen? Nemůžu na to přijít.
Jak to tak googlím, má dojít k nějaké akci když swajpnu na zamčené obrazovce doprava. No, mně se na žádném iPhonu nic neděje, jen klasicky při swajpu doleva aktivuji foťák. Jsem tak blbý, nebo mi něco uniká?
Ano, na odemčené obrazovce se swajpem doprava dostanu na widgety, jasně. Ale jak je to s tou zamčenou obrazovkou?

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Organizace narozenin, svátků, výročí a dalších událostí

Příspěvek od pegas »

Swipe doprava na widgety mně funguje i na uzamčené obrazovce, stejně jako foťák doleva.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: Organizace narozenin, svátků, výročí a dalších událostí

Příspěvek od Jirka_S »

Tak jsem na to, starý vůl, přišel: Nastavení, Touch ID a kódový zámek, neměl jsem zaškrtlé Zobrazení dnešního dne. A je to, uff.

Odpovědět