vlastni SMS tón navzdy

iphonelover
Host
Host
Příspěvky: 66
Registrován: pát pro 14, 2007 9:58 am

vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od iphonelover »

protoze me to trochu trapilo a tady na foru jsem nikde postup nenasel (i kdyz uz se to tu mozna resilo), odhodlal jsem k tomu, ze vyzkousim postup, ktery mi pripadal logicky a nakonec i funkcni. zaporebi je k tomu nejakeho programku, diky kteremu se dostaneme do adresare iphonu. (tedy napr. WinSCP)

puvodni SMS tony jsem nasel v adresari/System/Library/Audio/UISounds (jsou to soubory sms-received1.caf - sms-received6.caf)

no a ted uz jen staci oblibenou MP3 (v mem pripade hlaska ze Star Wars: "message from the darkside there is...") prevest v nejakem konvertoru na aif (ja to udelal v sound forge) no a koncovku aif pak prepsat na koncovku caf

dale je potreba si vybrat jaky z defaultne nahranych SMS tonu se Vam libi nejmin, pojmenovat takto svuj vlastni ton a nahradit ten puvodni ton v telefonu timto novym. Postup ma jedinou nevyhodu, ze musite nahradit jednu z defaulne nastavenych za jiny navic nazev tonu zustava stejny! verim ale ze ten kdo tomu rozumi lepe nez ja (nebo se v tom spis bude chtit dyl stourat) dokaze poradit jak to udelat, aby se tam objevil novy SMS ton i se svym vlastnim pojmenovanim. tohle me nicmene netrapi, takze jsem to jiz dale nezkoumal...

j.v.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 487
Registrován: pát říj 12, 2007 11:01 am

Příspěvek od j.v. »

Pekny postreh, tleskam (jinak co vim, resilo se tu jen custom zvoneni, nikoliv sms alerty) ;)

Jeste otazka: na jake verzi fw jste to provedl?
iPhone 8GB gen1 | Nějaké ty Androidy | BB Passport
MacBook Pro 13" | 10.10 | SSD

iphonelover
Host
Host
Příspěvky: 66
Registrován: pát pro 14, 2007 9:58 am

Příspěvek od iphonelover »

na fw: 1.1.1

jinak ted sem prihodil info o emulatoru zprovoznujicim playstation 1 hry tak to checkni, vim ze pro lidi ktery hry nehrajou to neni nic zajimavyho ale ja jako pamentnik si napr silent hill z nostalgie rad zahraju!!!

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

iPhone

Příspěvek od Julek »

Jen víc podobných návodů !
Děkujeme.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

alanisko

Příspěvek od alanisko »

mam otazecku... cim si to prepsal po ty konverci? na to caf. ? diky :roll:

alanisko

Příspěvek od alanisko »

v soundforge jsem dal, ulozit jako.. aif. a mam to ted na plose ve formatu aif.sfl

je to oka? cim si to prepsal? diky





ten sound forge nepouzivam a neznam,nainstaloval jsem si jen trial :D

Styxer

Příspěvek od Styxer »

Chlapi, vůbec nemůžu najít funkci v Sound Forge na konvert mp3 do aif...nemohl by jsi třeba ty alanisko napsat kde to najdu ? (přes google jsem to taky nenašel)
Díky...

alanisko

Příspěvek od alanisko »

Styxer:
uz mi skoncil Trial takze se nemuzu kouknout ale myslim ze sem to dal jenom Save as a vybral sem to co potrebuji teda v nasem pripade .aif

Styxer

Příspěvek od Styxer »

To jsem zkoušel hned na začátku, jenže tam mám na možnost jen 3 formáty a mezi nima aif bohužel neni :(

//tak jsem nakonec zjistil, že ukládat soubor do AIF umí i Nero WaveEditor ;)

markor

PŘEJMENOVANÍ AIF

Příspěvek od markor »

přejmenujete to v TOTAL COMMANDERU. ach jak snadne.

iOrange

Re: vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od iOrange »

Zdravim vsechny iPhonaky..jsem stastnym majitelem iPhonu 16GB White od Vodafone. Uz ho ma PWNED ve verzi 2.0.1 (2.0.2 je zatim naka nestabilni po PWNuti). Muj ton mi normalne funguje...tj. prehraju ho v nastaveni (prepsal sem ten posledni) a pomoci Winter Board mam i upravenej Horn. Ale at nastavim co nastavim vzdycky to prehraje 1. ton (tj. Tri-tone). Pokud prepisu prave jej tak se neozve pro jistotu vubec nic. Poradi nekdo v cem by mohla bejt chybka ?? Vse ostatni jinak jede paradne. :D

dredd
Host
Host
Příspěvky: 35
Registrován: čtv srp 21, 2008 10:42 am

Re: vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od dredd »

nefunguje ... pokud ulozite delsi stopu zapis se provede jako "Big endian" a to uz pristroj neakceptuje (nevim jestli nejde upravit OS telefonu tak aby bral i tento druh zapisu)

Takze se tedy tazi ... jak ulozit zvukovou stopu v CAF jako "Little endian" ?

fateman
Host
Host
Příspěvky: 14
Registrován: sob zář 20, 2008 11:43 am

Re: vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od fateman »

Prave som tento postup testoval aj na FW 2.1.0 a všetko funguje na 100% bez problemov:)

ak by mal nikto zaujem o prerobenu hlasku o-ou z icq tak je tu prilozena..enjoy:)
iPhone 2G
iPhone 4 16GB
iPhone 4S 16GB
iPhone 5 32GB_+_iPad mini 16 GB_+_MacBook Air 11" (2013)_+_Apple TV 2

shotik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 479
Registrován: stř lis 19, 2008 3:35 am

Re: vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od shotik »

nepredelal by me nekdo do cafu muj ton na sms ? nejak se nemuzu zkamaradit s tim prograsmem :/

iPhone XS 64GB
iPad Mini 5
Macbook Pro Retina 13 Late2017
Apple TV 4
Synology NAS

Plha

Re: vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od Plha »

/Applications/Preferences.app/cs.lproj/Sounds.strings ... ALTERNATE_1 - ALTERNATE_5, DEFAULT ... tady lze editovat ty nazvy SMS tonu ... staci vytahnout pomoci WinSCP tento soubor z iPhone do PC,editovat napr. pomoci Ultra Edit, PSPad a pod. a strcit zpet do iPhone ...

..Dada..
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: úte lis 18, 2008 6:42 pm

Re: vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od ..Dada.. »

ja s tim mam problem :( .. udelal jsem si svuj ton, prejmenoval jsem ho na potrebny nazev, prepsal v telefonu .. no a kdyz ho zvolim, tak se nic neozve :( co s tim?


VYŘEŠENO!
moje chyba .. received / recieved .. upsal jsem se :oops:
iPhone_4S_32GB_White_iOS 7.0.1_T-mobile

pesulap

Re: vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od pesulap »

Ahoj , jak jsi to vyřešil, mám úplně stejný problém .. upraveno , přejmenováno, nahráno a tichu díky ..

R3nn3K
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: čtv dub 23, 2009 12:19 pm

Re: vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od R3nn3K »

Zdravím, návod funguje výborně.
Sms zvonění jsou v Jabbku velmi potichu, tak jsem poupravil orig. nokia classic sms ringtone
a uploudl sem http://www.edisk.cz/stahni/37525/sms-received6.caf_403.23KB.html stahujte dokud to tam je. Teď už se mi nestane že bych sms přeslechl. :mrgreen:

Ps. nahráno přes total commander T-PoT plg-in

Laccoste

Re: vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od Laccoste »

Ahoj. Mohla bych někoho poprosit o radu? Snažila jsem se podle návodu změnit tón smsky, ale jaksi mi to nejde. V programu sound forge jsem si otevřela písničku ve formátu mp3 a dala jsem uložit jako a zvolila jsem koncovku aif. Uložila jsem to a když jsem se podívala na tento uložený soubor tak soubor měl koncovku aif.sfl. Což asi není správně, protože když toto přepíšu na caf. a nahraju do iPhonu tak se mi jaksi neozývá žádný zvuk :( Nevíte někdo v čem by mohl být problém?

Děkuji za odpověď.

guzmen
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 486
Registrován: pát dub 18, 2008 7:35 am

Re: vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od guzmen »

Vytvoreny súbor musiš nazvať rovnako ako povodny v iphone. Ak si nechala nazov napr. Love song.caf tak ti to fungovat nebude. Skus ho nazvat napr. sms-received1.caf a v iphene si nastav ako zvonenie prvý ton v SMS (myslim ze je to TRI-TONE). Ak to nepomože tak chyba bude v konverzii do aif formatu.
Obrázek Iphone 2G 16GB, Fw. 3.1 JB O2.sk
Obrázek MacBook pro 13" 2011 intel SSD 80GB Lion 10.7.2 + Apple remote

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od rony »

alebo pouzi Winterboard, ktory funkcie na "zvuky" obsahuje a ja si tym komfortne menim zvuky sms podla nalady.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

lukas007

Re: vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od lukas007 »

je to super, podle navodu jsem si udelal sms ton a taky pridal na hlasitosti tonu na prichozi email.

diky za navod :lol: :lol:

dena

Re: vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od dena »

cf uz vite nekdo jak tam dat ton i bez toho prepsani puvodnch tonu ???????,,,,

messtor
Host
Host
Příspěvky: 28
Registrován: pon črc 20, 2009 6:50 am

Re: vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od messtor »

Jailbreak teprve plánuju, ale zeptám se už teď...dá se přes ten winterboard přiřadit různý tón k různým kontaktům? Tj. například aby smska od jednoho konkrétního člověka zněla jinak, než smska od všech ostatních? Nebo dá se to jinde, něčím jiným nějak?
iPhone 3G, OS 3.0 JB

benedy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 432
Registrován: čtv srp 28, 2008 6:43 pm

Re: vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od benedy »

messtor-tak tohle jde pouze u vyzváněcích tónů,u tónů sms se to nedá.

messtor
Host
Host
Příspěvky: 28
Registrován: pon črc 20, 2009 6:50 am

Re: vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od messtor »

myslel jsem si to, díky.
iPhone 3G, OS 3.0 JB

voldan

Re: vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od voldan »

for rony: mohl byste mi napsat prosim odkaz a návod na Winterboard děkuji

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od rony »

ano, samozrejme.

1. klikni na Pokrocile hledani na tomto webe
2. v Hledat klicova slova, napis Winterboard
3. prepnite na Pouze názvy příspěvků
4. prepnite na Temata
5. kliknite na Hledat
6. vo vysledkoch prosim hledejte az do nalezeni.

Je to pouze jedna stranka vysledku, to vam nemuze trvat dele nez hodinu, dve. Bystrejsi povahy to maji za pet minut, obavam se u mdlejsich povah horsich vysledku. Pripravte si kafe, skontrolujte ucty za elektrinu a pripojeni k internetu, bude se mozna hodit.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od Beavers »

Než ti Rony odpoví (pokud vůbec), zkus funkci Hledat nahoře v tmavém pruhu. Napíšeš-li heslo winterboard, uvidíš, co všechno se tam dozvíš.

Drakenhoffer

Re: vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od Drakenhoffer »

Cawko kde sa mám pripojiť aby som videl ten adresár? neviem čo mám zadať ...

88MaTo88

Re: vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od 88MaTo88 »

Cafte.
Nevie nikto poradit preco ked vymenim sms ton 6 tak sa mi nic neozve, ked pritom ten isty subor funguje na tone 5 ????

PS: ja som to robil cez total comander cez in plugin T-POT

Cudlas

Re: vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od Cudlas »

Nemáte prosím někdo slusny zdroj na iPhone vyzvánění? Děkuji

Hnykda

Re: vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od Hnykda »

Nevím co máš teď na mysli.
Vyvzánění: Pokud máš legálně koupené písničky v Itunes, můžeš vytvořit vyzváněcí tón z nich. Pokud ne, musíš si nějakým free convertorem převést danou mp3 do amr a pak ji načíst v itunes a synchronizovat, Itunes si ji samy vezmou jako ringtone.
Na SMS je daný postup podobný, převedeš si song/clip pomocí convertoru podle návodu tady a pak přes SSH do toho adresáře přepíšeš.


Pokud máš na mysli nějaké krátké znění na SMS, nemusí to být na iPhone, do požadovaného formátu si to pak převedeš sám. Takže google=>message ringtone...

jolanek

Re: vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od jolanek »

da sa to spravit i na IP bez JB?
cez Iringer som si zmenil pesnicku na spravny format, ale moj IP nechce nacitat dalsie pesnicky, iba jednu mi tam nacitalo,
Chcem si moju vlastnu upravu dat ako SMS.. da sa to?

JackieTran
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 4440
Registrován: sob lis 22, 2008 9:25 am

Re: vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od JackieTran »

Chcete zmenit defaultni SMS ringtones? :arrow: :arrow:

Co je potreba :

? iTunes
? Jailbreak,OpenSSH,afc2add
? WinSCP,DiskAid,[zakázáno]...
? nejakou hudbu..

Postup :

1.Cast - MP3 -> CAF

1 )
a) Vyberte si nejakou pisnicku v iTunes,tu kterou chcete udelat SMS ton..

b) 1x Kliknete (oznacte) pisnicku a pote bezte na EDIT >> Preferences ( CTRL+,)

Obrázek

2 ) Pote se vam objevi dalsi okno,v nem si najdete "Import Settings..."

Obrázek

3 ) Hned v prvnim vyberu uvidite "Import Using :" >> vyberte "AIFF ENCODER" >> "OK"

Obrázek

4 ) Znovu na pisnicku klinete ,ted ale pravou mysi aby se vam objevilo panel vyberu >> "Create AAC Version"

5 )

a) Ted si najdete ve vasem pocitaci :

"C:\Users\jmeno_uzivatele_v_PC\Music\iTunes\iTunes Music\Music\Unknown Artist\Unknown Album" (pokud to nemuzete najit, tak to mate neviditelny >> zviditelnete to "My computer --> Tool --> Folder Options --> View --> (odskrtnete si) Hide extensions for know file types --> Ok"

b) prejmenujte kocovku na ".caf"
Obrázek



Zobrazit video na http://youtu.be/4kGtPNGLKk0
Kód do fóra: [youtube]4kGtPNGLKk0[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov


2.Cast - kopirovani
:arrow: WinSCP
Ted staci kdyz pujdete do slozky
"/System/Library/Audio/UISounds"

- sms-received.caf -> Silent
- sms-received1.caf -> Tri-tone
- sms-received2.caf -> Chime
- sms-received3.caf -> Glass
- sms-received4.caf -> Horn
- sms-received5.caf -> Bell
- sms-received6.caf -> Electronic


ZDE je pripraveno uz par tonu stahujte ;)
Naposledy upravil(a) JackieTran dne úte led 05, 2010 10:17 pm, celkem upraveno 1 x.

jolanek

Re: vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od jolanek »

Ďakujem ale som napísal že nechcem robiť jb

Teedok
Host
Host
Příspěvky: 140
Registrován: úte říj 27, 2009 2:33 pm

Re: vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od Teedok »

Ahoj, ztroskotal jsem již na začátku, protože když připojím iPhon přes WinSCP tak tam ten adresář nemám...Nevíte co s tím???

Edit: Tak jsem na to přišel...stará verze WinSCP v kombinaci s Windows 7 není nej volba:D

flavia
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: sob srp 08, 2009 7:44 am

Re: vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od flavia »

asi jsem úplně pitomá, ale nemůžu přijít na to, jak změnit příponu .aif na .caf :-(
Překonvertovala jsem v Neru WaveEditoru mp3 na formát aif, přejmenovala ho na sms-received4.caf, ale když ho přetáhnu do iphonu, vidím ho jako sms-received4.caf.aif, tudíž mi ten tón, který chci přepsat, nepřepíše... Poradíte mi prosím, jak to přesně udělat??? Moc díky všem!!!!

JackieTran
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 4440
Registrován: sob lis 22, 2008 9:25 am

Re: vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od JackieTran »

Zpusob jakto zmeniy je strasne moc.Zkus napr v Total Commanderu;).nebo potom muzes to zmenit i v iFile

flavia
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: sob srp 08, 2009 7:44 am

Re: vlastni SMS tón navzdy

Příspěvek od flavia »

total commandera v PC nemám a iFile jsem si z Cydie nainstalovala a ani trošičku nevím, jak to funguje... Pro mne bylo asi vrcholné dílo udělat si sama JB...s tím dalším teď bujuju :-) Takže nějaký postup, jak to teda změním v iFile, by pro mne, pro začátečníka (pro pitomce ;-)) nebyl??? Ještě jednou díky!

Odpovědět