CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Komerční prodejci iPhone + příslušenství
Pravidla fóra
Inzeráty sa nezverejňujú okamžite. Nezakladajte si účet kvôli podaniu inzerátu! Tato sekce je pouze pro partnery iPhone.cz ! Inzeráty vkládejte do bazaru.
tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od tvosi »

mel by sis stezovat te kurirni sluzbe/poste, ktera to doruceni zajistuje..pokud bylo vse radne deklarovano, mela by to byt jejich vec zajistit doruceni v danem case
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od Tea Racer »

To vis ale tak dobry nejsem abych v AN psal stiznost na EMS...
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

_Boss_
Host
Host
Příspěvky: 109
Registrován: stř dub 16, 2008 11:23 am

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od _Boss_ »

ls8 píše:...eXell: ty pocty mi porad nejak nesedi. Jestlize byla hodnota zasilky 3164Kč, tak 20% z toho proste neni 989Kč ale 633Kč, takze nekde chybi 356Kč.

633,- je nejspise DPH bez DPH, 989,- pak DPH vcetne DPH :)

Tea Racer> napis to cesky, prelozime

Edit: mimochodem hezky modelovy priklad s vysvetlenim cla a ostanich poplatku je tady:
http://www.celnisprava.cz/cz/crceskebud ... landu.aspx
- ve zkratce clo je par procent z (ceny zbozi + ceny dopravy), DPH je pak 20% z ceny vseho (zbozi+doprava+clo+vedlejsi vydaje) ... no proste palka
Have you tried turning it off and on again?
[ iPhone 2G 16GB @ FW 3.0 ]
[ iPad wifi 16GB @ FW 4.2 ]
[ iPhone 4S 32GB @ FW 7.0.6 ]

M29
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 491
Registrován: pát led 04, 2008 8:34 am

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od M29 »

Speciálně věci z Číny a HK jsou cleny podle jejich interních sazebníků, protože celníci "vědí", že přiložené faktury lžou (což je i pravda). Takže např. máte v dokladě deklarovanou nabíječku pro iPhone za 0,40USD a oni řeknou že běžná cena je 2,40 USD a z toho vycházejí při výpočtu DPH. Takžew i když si hlídáte tu 22e hranici, může se snadno stát, že za zásilku najednou platíte 2x tolik (jednou za zboží dodavateli, podruhé za DPH a poplatky na clení jako takové).

Jinakznámému jsem nedávno clil něco do NTB, 2 měsíce mu to na P5 na EMS celnici leželo, především proto, že tam toho teď mají mraky a absolutně nezvládají a nakonec jsem mu to proclil přes firmu, aby to měl rychleji a nemusel to DPH doplácet, protože při nákupu s tím vůbec nepočítal.

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od SteveJSF »

Mne doslo zbozi z Taiwanu, clo mi zadne nevymerili, ale DPH vypocitali z vyssi castky nez jaka byla skutecna. Pritom neslo o zadny bezny internetovy obchod s levnym zbozim, ale o nakup od vyrobce, vsechno radne dolozene, vcetne vypisu platby platebni kartou. Proste tu castku jeste o vice nez 10% navysili a vubec neudali duvod. Proste nechapu. Proste me jen tak okradli.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od Tea Racer »

Ani nemluv ted mi celnáci od FedEx už 4 dny zadrzuji zbozi, papiry co poslali se neshoduji s FA ani vypisem z paypal. Chtejí 300kč za kazdy ukon!
3 dny se jim vraci mail, ktery jejich chybou špatne opsali a ani nezavolaji když tam maji telefon... atd atd...
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

M29
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 491
Registrován: pát led 04, 2008 8:34 am

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od M29 »

SteveJSF:

A rozporoval jsi to? Pokud doložíš platbu a dodáš doklad o nákupu, tak to uznat musí. Teda já běžně problémy nemám, ale vozím vše přes DHL (jen občas se stane, že to clí i 3 dny, i když většinou je to proclené ten den, kdy to je v ČR) a hlídám si, aby zásilka byla "předclená", tj. všechny doklady mělo celní oddělení DHL ještě před příchodem zásilky.

DHL je sice na dopravu nejdražší, ale zjistil jsem, že jak TNT, tak především "levná" EMS se mi v důsledků problémů a zdržením prodraží tak, že DHL vyjde levněji. Spec. u EMSky to stojí poslední rok za h*. Sama zásilka jde z HK 2 týdny, pak to týden trvá, než to člověku oznámí a další týden, nebo i 2 se to clí, protože "toho mají hodně". A to nemluvě o tom, jak Kama (clící společnost na P5) nechutně zvedla poplatky, i když oproti levnějším poplatkům u České pošty zásilku dokáží proclít za poloviční až čtvrtinový čas.

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od Tea Racer »

Nekdy ale neni jina možnost než treba SAL nebo EMS. Já s EMS z Číny a Japonska mám zboží do tydne doma. Jednou byl problem, ale to jak vstoupil v platnost ten novy zakon, toho tu je plno.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od SteveJSF »

M29:
Nic jsem neresil, asi bych na tom ve finale nic neziskal. Navic jsem podepsal prohlaseni, ze me v tom bude Posta zastupovat a v tom jejich vykutalenem papiru bylo neco o zreknuti se odvolani. Proste nechutna prasarna. Ale neslo o moc penez, potreboval jsem to rychle, tak jsem nad tim mavnul rukou.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Odpovědět