CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Komerční prodejci iPhone + příslušenství
Pravidla fóra
Inzeráty sa nezverejňujú okamžite. Nezakladajte si účet kvôli podaniu inzerátu! Tato sekce je pouze pro partnery iPhone.cz ! Inzeráty vkládejte do bazaru.
patprom
Host
Host
Příspěvky: 26
Registrován: ned bře 30, 2008 4:27 pm

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od patprom »

Jiz tyden mi podle sledovaciho cisla zasilky lezi na celni poste zbozi, ktere stalo vcetne postovneho 25,-USD. Zajimalo by mne, proc muj balicek zadrzuji, kdyz je na nem jasne uvedena cena. Argumet ze to nestihaji, mne fakt nezajima. Kdyz to neumi, at tu praci stat zada soukromnikovi s jasnymi sankcemi. Takhle se jim prakticky nema co stat, smejdum...

eXell
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: sob led 23, 2010 11:02 am

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od eXell »

patprom: to máš zatím v pohodě, mně leží na celní poště v Praze balík už od 12.4.!! 20.4. mi od České pošty došla žádost vyplnění plné moci, aby mě mohli zastupovat u celního řízení a abych poslal doklad platby (např. z PayPalu), obratem v ten samý den jsem vše potřebné zaslal na mail. Zatím doma nic nemám, o to víc mě to se*e, protože mi taky napsali, že od 30.4 (což je vlasně dnes) mi budou účtovat za každý den uložení na skladě +12Kč, což je z jejich strany sprosté jednání, protože záleží jen na tom jak rychlí dokážou být oni, ne já :)
iPhone 6 64GB SG
Macbook Pro 13 2010

hipisik
Host
Host
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 09, 2011 10:08 pm

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od hipisik »

Tak to jsou s dovolenim pekny sprostaci COI na ne

Gil
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 191
Registrován: stř čer 17, 2009 10:49 am

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od Gil »

Další perla z celnice. Mají tam nově vystavený papír, že pošta neplatí clo a DPH za drobné příjemce, které zastupuje na základě plné moci a proto celníci požadují zaplacení přímo od příjemce znovu, s tím, že pokud nezaplatí hrozí tam až exekucí atd. Hovada

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od Tea Racer »

Já mam zasilku z Činy od 21.4., prislo mi abych podepsal plnou moc atd... hodnota je 15US jsou to dve konvicky na čaj. Po 14 dnes mi volala pani že to predava dal že jsem nemel deklarovano na baliku co to je... bylo tam napsano " teapot " napsal jsem mail že to znaená konvicka na čaj a že diky RTG to prece videli. :-) Rekla mi že to predava dál ( proboha kam zase ) a tam pry rozhodnou jeslti budu platit clo nebo ne a pry to pujde rychle. 10dni se nic nedeje :( Postovne bylo pres EMS takže drazsi než konvicky, a ted to mesic lezi u celnáků :( Telefony tam nikdo nebere, nevim co se deje... hrůza :(
Jen prisel automaticky mail když jsem poslal plnou moc že clo bylo snizeno z 150EU na 22EU, takže proclivaji uplne vse...
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Majky_
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 665
Registrován: pon črc 20, 2009 7:06 pm

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od Majky_ »

Já objednával zásilku také z Číny. Byla odeslána 23.5. a 25.5. dorazila do Prahy. Zatím se nic neděje a leží na celnici. Samozřejmě jsem zaplatil navíc EMS. Snad se ta "rychlost" proclení časem zrychlý, nebo budu objednávat dárky na Vánoce v červnu.

@Tea Reacer: Pokud ti EMS nedorazila do několika dnů, má právo odesílatel požádat o navrácení poštovné. Tak se zkus s odesílatelem dohodnout a nechat si poslat peníze zpět.

__________________
Edit: Omlouvám se, měl jsem na mysli 23.4. - 25.4. 2011
Naposledy upravil(a) Majky_ dne pon kvě 16, 2011 9:51 pm, celkem upraveno 1 x.

haasteren
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 472
Registrován: čtv lis 29, 2007 11:02 am

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od haasteren »

Jsem na tom uplne stejne 14 dnu od predani vsech papiru , hodnota baliku 24 USD dolozeno fakturoa a vsim ( dealextreme - baterk ana kolo ) uz jsem psal 2x vyhruzny dopis + jsem chtel ofi. vyjadreni nic. Dnes jsem se obratil na mluvci Ceske posty s officialnim dopisem a zadosti o vyjadreni co na tom trva tak dlouho ...

Mattthewww
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 407
Registrován: úte říj 12, 2010 6:30 pm

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od Mattthewww »

Já mám od 8. března někde (v ČR) zásilku z Číny a taky mi zatim nikdo nepsal a ani to nedošlo. Po kontaktování ČP mi bylo napsáno, že mě dižtak kontaktují. Ale s tou už jsem se bohužel rozloučil, protože je hovadina, aby 2 měsíce trvalo přivést zásilku.
- iPhone 5S 16GB - silver - 19.11.2013
- iPhone 4 16GB - black - VÝHRA
- The New iPad 16GB - white + modrý SmartCover - VÝHRA
- iPod Shuffle 4. Gen. 2GB - silver
- reproduktor Jawbone Jambox - black

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od Tea Racer »

Majky_ píše:Já objednával zásilku také z Číny. Byla odeslána 23.5. a 25.5. dorazila do Prahy. Zatím se nic neděje a leží na celnici. Samozřejmě jsem zaplatil navíc EMS. Snad se ta "rychlost" proclení časem zrychlý, nebo budu objednávat dárky na Vánoce v červnu.

@Tea Reacer: Pokud ti EMS nedorazila do několika dnů, má právo odesílatel požádat o navrácení poštovné. Tak se zkus s odesílatelem dohodnout a nechat si poslat peníze zpět.


Počkej dyt to jeste ani nebyla odeslana a už ti prisla? :-) Nebo to bylo loni?
Mě dorazila za asi 5dni na celnicim, pochybuji že za tohle EMS ručí nejak. To už je vec celnáků ne? Dneska mi prisel znovu mail od celnaku at deklaruji zbozi a dolozim opet FA, už mne to stve, proč znovu? Ani nevim kolik je clo :-)
Lze to nejak jinak? aby mi treba prodejce vystavil FA tu dal k baliku? Nelibi se mi davat sve vypisy s paypalu nekomu od celnaku....
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

TommyS

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od TommyS »

z DX jsem zatím objednával 3x, žádné CLO jsem neplatil. Po přečtení tohoto topicu mám strach objednat si další věci :x

House_MD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2797
Registrován: úte čer 09, 2009 12:41 pm

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od House_MD »

Pošleme tam Julka, on je srovná :D
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od Tea Racer »

TommyS píše:z DX jsem zatím objednával 3x, žádné CLO jsem neplatil. Po přečtení tohoto topicu mám strach objednat si další věci :x


Tohle je ted nove asi mesic zpet.... drive to bylo oki.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

eXell
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: sob led 23, 2010 11:02 am

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od eXell »

eXell píše:patprom: to máš zatím v pohodě, mně leží na celní poště v Praze balík už od 12.4.!! 20.4. mi od České pošty došla žádost vyplnění plné moci, aby mě mohli zastupovat u celního řízení a abych poslal doklad platby (např. z PayPalu), obratem v ten samý den jsem vše potřebné zaslal na mail. Zatím doma nic nemám, o to víc mě to se*e, protože mi taky napsali, že od 30.4 (což je vlasně dnes) mi budou účtovat za každý den uložení na skladě +12Kč, což je z jejich strany sprosté jednání, protože záleží jen na tom jak rychlí dokážou být oni, ne já :)

Slavím (předčasně), po více jak měsíci mi dorazila do schránky výzva pro vyzvednutí zásilky. Mimochodem, nevím co všechno do toho DPH započítávají, ale na balík o hodnotě 201 dolarů (asi 3500 Kč) mi vystavili doplatek o částce 1191 Kč! (z toho kolem 950 Kč samotné DPH a zbytek poplatky za celní služby a poplatek pro poštu). Pokud to dobře chápu, balík který nepřesáhne hodnotu 150 euro nepodléhá clu, můj balík tuto hodnotu nepřesahuje. Snížená hranice byla pouze pro 20% DPH, ze 150e na 22e. Ať se ale snažím počítat jak chci, přes 900 Kč mi to nevychází. Jo a s těmi 12Kč za den je to planý poplach, volal jsem tam a řekli mi, že to pochopitelně vyžadovat nebudou.
iPhone 6 64GB SG
Macbook Pro 13 2010

TommyS

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od TommyS »

To je fakt strašný pořád jenom vymýšlí jak z lidí vytáhnout co nejvíc peněz :(

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od Tea Racer »

Ten polatek se plati jen za to že nedodas doklady po ohlaseni... jinak se pochopitelne neplatí...
Taky nevim jak to je, me prisel balik z japonka, hůlky na uhlíky do kamínek... a oni to sami spatne deklarovali jako hůlky na jidlo a dali mi poplatek asi 200kč pritom hodnota byla 40US, vubec jsem se nevyznal v tom jak to pocitali :(
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Majky_
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 665
Registrován: pon črc 20, 2009 7:06 pm

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od Majky_ »

@TommyS: S tím DPH od 22 Eur platí od 1. dubna 2011

@Tea: Podle známé na poště, je možné, pokud EMS zásilka nedorazí do garantovaných (nevím přesne...5ti dnů ?!) požadovat vrácení poštovného.
Chodí k nim jedna paní, která posílá dceří do ESP balíčky a za posledních 5 let neplatilo ani jednou poštovné, protože španělští celnící nestíhají. Jen nevím, jestli to zaplatí pošta nebo celnice, tedy stát ?!

Já mám zásilku zhruba za £130, tak jsem zvědavej, kolik si přirazí navrch. Já blázen počítal s 20% + manipulační poplatek. Nechám se překvapit, pak se podělím s výsledkem.

cicolably
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3277
Registrován: pon pro 22, 2008 10:31 pm

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od cicolably »

myslím,že na tovar z krajín EU sa neplatí nič,na SK je to tak,malo by to byť aj v Čechách
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od Tea Racer »

Majky_ píše:@TommyS: S tím DPH od 22 Eur platí od 1. dubna 2011

@Tea: Podle známé na poště, je možné, pokud EMS zásilka nedorazí do garantovaných (nevím přesne...5ti dnů ?!) požadovat vrácení poštovného.
Chodí k nim jedna paní, která posílá dceří do ESP balíčky a za posledních 5 let neplatilo ani jednou poštovné, protože španělští celnící nestíhají. Jen nevím, jestli to zaplatí pošta nebo celnice, tedy stát ?!


Tak se zkus jeste jednou optat. :-)
Protoze tohle je o nicem EMS je draha a rychla, ale mesic oproti 5ti dnům mi prijde hodne...
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

eXell
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: sob led 23, 2010 11:02 am

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od eXell »

Takže je to následovně, stále platí jako dřív, dávat si pozor na hranici 150 Eu, protože při jejím přesáhnutí vám bude navíc připočítáon ještě CLO dle platného ceníku. Za překročení limitu 22 Eu vám bude přičteno "pouze" DPH, které u mojí zásilky, kde celníci vypočítali hodnotu 3164 Kč činí 989 Kč! (20%????). Pokud překročíte hranici 150 Eu, tak jste na tom velmi špatně, protože pokud jen za DPH zaplatíme tohle, tak při následném proclení ta cena vyletí až závratně nahoru.
iPhone 6 64GB SG
Macbook Pro 13 2010

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od Tea Racer »

Je mi z toho zle :(
Nestíhaji a takhle nás škubou :(
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od ls8 »

eXell: v těch 989Kč je kromě 20% DPH je započítaný poplatek pro Českou poštu za zastupování v celním řízení. Pokud bys to nehchtěl proclít přes poštu, můžeš si to dojet na Prahu 5 vyclít sám a ušetříš asi tři stovky. A s tím "závratným clem" nestraš. Clo je obvykle v jednotkách procent, na spoustu věcí je dokonce clo nulové, například na počítače (notebooky, tablety). Na mobily je myslím také nula. Třeba na hodinky je clo celním sazebníkem stanovené na 4.5%, maximálně však 0.8€ na kus, takže se obvykle nevybírá při dovozu jednoho kusu.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

eXell
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: sob led 23, 2010 11:02 am

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od eXell »

989Kč je čistě DPH, celková částka činila 1191Kč, jak jsem zde už uvedl. Poplatek za řízení byl 150Kč a pošta si vzala 22Kč. :)
iPhone 6 64GB SG
Macbook Pro 13 2010

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od Tea Racer »

2 ls8: Kde beres ty informace? Clo je obvykle 10% jak u čeho, liší se to na potraviny, elektroniku atd...
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od ls8 »

Celni sazebnik: http://www.celnisprava.cz/cz/clo/sazebn ... fault.aspx

eXell: ty pocty mi porad nejak nesedi. Jestlize byla hodnota zasilky 3164Kč, tak 20% z toho proste neni 989Kč ale 633Kč, takze nekde chybi 356Kč.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

eXell
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: sob led 23, 2010 11:02 am

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od eXell »

Taky mi to nesedi, ale takhle je to presne vypsano v tom listu co jsem od celniku dostal. Budiz, pro jednou to tak necham, kdyztak az vam nekomu neco z celnice dojde tak sem napiste ceny, pro porovnani.
iPhone 6 64GB SG
Macbook Pro 13 2010

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od Tea Racer »

No prave že to nesedí, tak jedna vec je co maji na webua drha co uctují, ja mel ze zasilky také asi 40% a nesedelo mi to :(
Dalsi zasilka je už pres mesic u celnáků, mužu nejak požadovat vracení toho postovneho?
Máte s tím nekdo zkusenost? Posilalo se to EMS protoze to chvatalo, vyhozenych cca 40US...
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od ls8 »

Tak jsem dohledal to, co nás zde zajímá nejvíc:

Mobily: 8517 12 00 - Telefony pro celulární sítě nebo jiné bezdrátové síte - bez cla

Notebooky: 8471 30 00 - Přenosná zařízení pro automatizované zpracování dat, o hmotnosti nejvýše 10 kg, sestávající nejméně z centrální procesorové jednotky, klávesnice a displeje - bez cla

iPad, iPod: 8471 41 00 - Obsahující pod společným krytem nejméně centrální procesorovou jednotku a vstupní a výstupní jednotku, též kombinovane - bez cla

Ale LCD Monitory: 8528 59 40 - S obrazovkou používající technologii displeje z tekutých krystalů (LCD) - 14%

A ty zmiňované hodinky: 9101 a jeho podskupiny - Náramkové hodinky, kapesní hodinky a jiné hodinky, včetně stopek, s pouzdrem z drahých kovů nebo kovů plátovaných drahými kovy - 4.5%, minimálně 0.3€ za kus, maximálně však 0.8€ za kus

Zdroj: http://www.celnisprava.cz/cz/clo/sazebn ... fault.aspx
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od SteveJSF »

Ja cekam na zasilku z HKG uz od listopadu. Mam adresu odesilatele i adresata, ale nevim, jak ji ted dohledat.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

House_MD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2797
Registrován: úte čer 09, 2009 12:41 pm

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od House_MD »

na jiném fóru, kam taky chodím, se řeší tahle problematika taky.
http://www.rcmania.cz/modules.php?name= ... ic&t=36818
Pokud vás to zajímá, koukněte tam...
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od Tea Racer »

To je zajímavá diskuse, koukal jsem letmo a nic o tom že by meli uhradit zdrzeni EMS, tam nikde nevidim :(
Včera to byl mesic co to maji celnáci.
Dneska mi dorazila na celni postu dalsi zasilka z Číny. A to šlo 3 dny z Číny ted jak dlouho to pujde sem :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

TommyS

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od TommyS »

Dneska objednávám zásilku z DX za cca 350kč tak doufám, že to bude opět bez problémů.

Shark NX

CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od Shark NX »

No já mám zatím dobré zkušenosti. Přišli mi 4 balíky (e-cigarety) z DX v hodnotě od $10 do $28. Z HK jim to trvalo 8dní i s celnicí. Akurát teď nevím protože jsem si objednal 4dny pozdejic ještě GPS navigaci za $72 + obal za $5 tak nevím kdy se mi ozvou. Doufám, že to bude co nejrychleji.

Taky jsem si 15.4 objednal z USA přes eBay Jabra Stone 2 HF za $97 i s poštou ale Česká pošta o ní nic neví. Prej balík s tím Tracking Nr do ČR nedorazil. Tak bud se ztratil po cestě nebo si ho už někdo privlastnil.

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od Tea Racer »

Tak to je sila, zbozi z Ciny mi jde již vice než mesic od celniků sem. A balicek uplne stejny z Ciny, stejne zbozi byl u celníků jen dva dny. Nechápu absolutne postup celníků. :-o
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od tvosi »

tak tam zavolej a urguj to! vzdyt to neni OK kdyz jim to trva tak dlouho
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od Tea Racer »

2 Tvosi: Volal jsem tam po 14ti dnech, zvedla to až na po 22hé cvicena opice a omlouvala se ze narizeni EU a snizeni blbblblbbla at se nezlobim...
Pak znovu poslali mail at znovu deklaruji zbozi jelikoz čajová konvicke " teapot " asi neni ve slovniku a dolozim ucet z paypal. Znovu jsem dolozil a stale nic :-)
At ted se podrzte uplne stejna zasilka, dokonce 3 konvicky misto dvou ktere jsou stale na celnici, .. stejna sluzba EMS, stejná lokace! Tak už ji mam behem tyden doma! dnes mi prisla!!! A tamta stale u celnáků :(
Tak to tady proste chodí....
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od tvosi »

tak to bych si tam snad dojel osobne vykopat to z nich a navic tam udelat poradnej bordel a pozadovat nahradu za postovny ;) kdyz si jim to 2x deklaroval tak neni co resit

jinak me prisla zasilka z ciny uplne v pohode, cena ale byla jen 7dolacu..takze no problem..zbozi z dealextreme
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

Majky_
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 665
Registrován: pon črc 20, 2009 7:06 pm

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od Majky_ »

Tak mně v pátek konečně došla zásilka odeslaná 23.4. a přijata 25.4. celnicí v Praze. Jak už jsem psal výše, cena zásilky byla zhruba £130, ale nikde to ta, jak jsem zjistil nebylo napsáno. To jsem dokonce na prodejce urgoval, aby tam vložil výpis z PayPalu, nestalo se.

Ovšem cenu zásilky vypočítali na 2012Kč, z čehož jsem zaplatil DPH 439,8Kč + 180Kč celní deklarace + 22Kč poplatek poště. Tak snad Vám to dojde také co nejdřív.

Ještě mě napadlo, že jsem objednával z USA zapalovač Zippo (cena $15), byl poslán úplně obyčejně a do týdne tu byl.

EDIT: Upraveno datum odeslání a přijmutí celnicí...furt se mi tam místo dubna plete květen.

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od Tea Racer »

No ono do 22EU neni žádne clo, tak proto rychle ty drobnosti.
Zásilku budu reklamovat kvuli postovnemu, ale musim pockat až mi dorazi :-)
Mám už i telefon kam si stežovat...
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od ls8 »

Dneska mi přišly LPčka z USA, v celní deklaraci uvedená cena $51 (plus dalších $50 poštovné), naši celníci to otevřeli, zkontrolovali a propustili bez cla a DPH. Tak a teď se v tom někdo vyznejte.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: CHOVANI CESKYCH CELNIKU V PRAZE !!!!! VYZVA!!!!!

Příspěvek od Tea Racer »

Jde o bordel celnáku, rikejme tomu benevolence :-)
Já ani nevim kam si mam stezovat že mi EMS ktera ma jit 4dny sla pres mesic. :(
Pokud nekdo mate nejaky kontatk dejte mi ho. ....
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Odpovědět