Neznámé nákupy

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
deecevans
Host
Host
Příspěvky: 20
Registrován: ned úno 03, 2013 11:40 am

Neznámé nákupy

Příspěvek od deecevans »

Dobrý den, nastavovala jsem nový iPhone formou přetažení dat 1:1 z iPhonu starého a objevilo se mi, že mám na svém starém iPhonu nákupy v iTunes storu a pokud je chci v novém iPhonu, ať zadám heslo k účtu lordrene@live.com, maverickus7@outlook.com a nakonec cleante.orgon@gmail.com. Ani jeden z nich samozřejmě není můj, takže jsem vše přeskákala a jsem normálně přihlášená skrze své Apple ID. iPhone byl nový z obchodu, není po nikom zděděný ani repasovaný. Dá se to nějak smazat natrvalo nebo alespoň zjistit, kdo co kdy kupoval? A jak je to vůbec možné, když byl nový a rovnou jsem se přihlásila jen skrze svůj účet?

Dokonce iTunes store aplikaci nemám ani aktivně v mobilu nainstalovanou.

Děkuji za rady a postřehy.

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: Neznámé nákupy

Příspěvek od Lipon »

Je možné, že se na starém někdo přihlásil jiným účtem, stáhl nějakou aplikaci (která pod tím účtem byla koupená, třeba kamarádův účet).
A pro následné stažení té aplikace to pak chce přihlásit pod příslušným účtem.

deecevans
Host
Host
Příspěvky: 20
Registrován: ned úno 03, 2013 11:40 am

Re: Neznámé nákupy

Příspěvek od deecevans »

Nic takového se určitě nestalo. Nahrávala jsem si svůj nový (měsíc starý) iPhone 14 Pro do staré 12 Pro, abych měla zálohy v případě čehokoli. Takže se na něm určitě nikdo cizí nepřihlašoval. Je uplně nový, ani bych nikoho na svůj mobil přihlásit nenechala.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Neznámé nákupy

Příspěvek od rony »

vy robite “zalohy” tym, ze si do dalsieho iphone urobite “kopiu”? hm, to je velmi neobvykle :)

voci obycajnemu zalohovaniu zariadenia mate nejake vyhrady, ktore by mozno bolo dobre prekonat :) a bud zalohovat zariadenia bud ako cloud zalohu alebo aspon do pocitaca (cez itunes na win alebo do macos).

k veci: tie prihlasenia, co vam naskakuju, je tu ista sanca, ze “zblbli” systemy apple - bud odovodnene - napr. ste niekde v hostorii svojich zariadeni predsa len mali nejaky iphone “z druhej ruky”, nemusi to byt sucasny iphone, mozno taky, co uz nemate. Alebo taky, co ako opisujete, ste vyuzili na ulozenie kopie svojho iphone. Apple servre si zrejme nejakym sposobom paruju zariadenia k icloud uctom. Pri trosku netradicnejsich postupoch by sa taketo cosi teda mohlo objavit.

Takze nemuseli ste vy svoj iphone nikomu dat. stacilo by asi to, ze ste si niekedy svoj ucet prihlasili na inom iphone, a jeho predosly majitel si tam prihlasoval kdekoho alebo poziciaval “detom”. a podobne.

Osobne by som sa teda zameral na to, ze svoje appleid neprihlasujete na prilis vela cudzich zariadeniach.

Mohlo sa stat, ze ste nedobre vyresetovali nejaky svoj iphone, predali ho a povodny majitel ho neobnovil a pouzival dalej….

takze tipuje, ze za to moze to prenasanie vasich dat na dalsie iphony. to nie je vyslovene zle. len treba byt pozornejsi.

nie, nevyriesil som vas problem :) vsetko okolo uctov je nakoniec riesitelne len s podporou apple.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

deecevans
Host
Host
Příspěvky: 20
Registrován: ned úno 03, 2013 11:40 am

Re: Neznámé nákupy

Příspěvek od deecevans »

Všemu rozumím, ale jsem si jistá, že jsem se ani nikde nepřihlašovala. Opravdu jsem na tyhle věci opatrná, přihlašuji se vždy jen na svých a iPhony jsem měla vždy nové. Ale se zmíněným emailem lordrene@live.com mají problém i jiní uživatelé (snad od roku 2015 dle datumu vláken), co jsem našla.

Tak pro zajímavost posílám:
https://discussions.apple.com/thread/7014707
https://discussions.apple.com/thread/5491021?page=4
https://discussions.apple.com/thread/7310930
https://discussions.apple.com/thread/5659767

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Neznámé nákupy

Příspěvek od rony »

tak v tom pripade ide skor o bug overovacich systemov u Apple
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět