iphone 14 pro max ios 15

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
kinjaba
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: sob lis 07, 2015 9:00 pm

iphone 14 pro max ios 15

Příspěvek od kinjaba »

Zdravím všechny!
Mám iphone 14 pro max a chtěl bych radu, zdali do telefonu dostanu ios 15 namísto ios 16. Díky moc za rady!

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iphone 14 pro max ios 15

Příspěvek od mike-biker »

Ne. Jaký by to mělo smysl, jestli mohu vědět?
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

kinjaba
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: sob lis 07, 2015 9:00 pm

Re: iphone 14 pro max ios 15

Příspěvek od kinjaba »

To mě docela mrzí. Měl jsem ip13 pro, potom ip14 pro a nyní ip14 pro max a u dvou novějších verzí se mi nelíbí "lagování", případné zadrhávání při scrollování aplikací, např. je to vidět na FB, Instagramu, projíždění plateb v moneta aplikaci. Dále hraju jednu hru - survivor.io a tam se to tedy seká opravdu hnusně. Jsou tam jakoby FPS dropy při pohybu postavičky po mapě. Prostě se to jakoby na 1ms trhne a zase chvíli jede a takto se to opakuje. Myslel jsem, že je to prostě problém HW v ip14 pro a ten vyměnil za ip14 pro max a je to stejné. Na předchozí ip13 pro vše skvěle plynulé a hladké. Kámoš má ip13 pro max, nedávno nahodil ios16 a má zcela stejný problém, který předtím neměl. Tento systém se opravdu nepovedl, proto bych se rád vrátil zpět na plynulý ios15 a aspoň jsem zjistil, že to není chyba HW v nových iphonech. Každopádně za ty peníze celkem odstuda! :oops:

PS: Poprosím zveřejnit. Třeba je někdo, kdo vidí stejný problém a zná řešení. Koukal jsem samozřejmě na různé návody, jak se popisuje promazat nepotřebné, vypnout aplikace v pozadí, zkusit případně čistý reinstall a nejen přesun dat z telefonu na telefon. Googlil jsem a našel jsem nějaké příspěvky, kdy píšou v angličtině o "kloktání" a je zde bohužel problém s novými telefony a io16
Naposledy upravil(a) kinjaba dne pon lis 07, 2022 6:42 pm, celkem upraveno 1 x.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iphone 14 pro max ios 15

Příspěvek od mike-biker »

Každopádně na iPhone 14 se IOS předchozí verze nedá dostat, tedy normálním způsobem. Možná snad nějaká firma by to asi dala, ale to je čistě v rovině teorie.
Nicméně k meritu věci - je možné, že současné verze IOS mohou mít nějaké drobné "mušky", to se většinou doladí během 2-3 měsíců. Ale APPLE je natolik zkušený výrobce, že by asi problémový HW s problémovým SW nevypustil.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

kinjaba
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: sob lis 07, 2015 9:00 pm

Re: iphone 14 pro max ios 15

Příspěvek od kinjaba »

To ale nejsou zcela drobné mušky. Ty telefony a jak píšu, měl jsem několik dní ip14 pro a nyní ip14 pro max a měl jsem za to, že ip14 pro má vadný HW. Teď vidím, že je to stejné. Nechápu, že si to mohou dovolit a aplikace, případně hry lagují více, než na starém např. ip XS. To se jim moc nepovedlo :/

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iphone 14 pro max ios 15

Příspěvek od mike-biker »

Nejsem programátor a odborník, jen to také může být problém na straně vývojářů her, že nejsou na nový HW a SW optimalizovány. Ale že by to byl globální problém, to rozhodně nepozoruji.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3510
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iphone 14 pro max ios 15

Příspěvek od mirmo80 »

kinjaba píše:To ale nejsou zcela drobné mušky. Ty telefony a jak píšu, měl jsem několik dní ip14 pro a nyní ip14 pro max a měl jsem za to, že ip14 pro má vadný HW. Teď vidím, že je to stejné. Nechápu, že si to mohou dovolit a aplikace, případně hry lagují více, než na starém např. ip XS. To se jim moc nepovedlo :/
Skusil by som este kontaktovat vyvojara apky. Je naozaj mozne, ze ju este nestihol aktualizivat. Alebo mozno aj ano, ale ma tam nejaku chybu. Treba skusit poslat im feedback.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 313
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: iphone 14 pro max ios 15

Příspěvek od honza.mac »

Já bych začal testem aplikace na iPhone který má aktuální iOS a je nastavený jako nový.
Tedy neobnovovat ze zálohy ale nastavit jako nový.
Pokud se bude aplikace chovat stejně pak teprve kontaktovat vývojáře.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

kinjaba
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: sob lis 07, 2015 9:00 pm

Re: iphone 14 pro max ios 15

Příspěvek od kinjaba »

Telefony oba jsem vyzkoušel zcela vymazat a problém je stejný, jako v případě, že provedu obnovu ze zálohy. Není problém v té jedné hře, ale obecně to řeší i zde: https://forums.macrumors.com/threads/ip ... 994/page-5 ( omlouvám se, pokud zahraniční odkazy vadí )

V testu antutu je dosti ponížená rychlost pamětí RAM a ROM. O dost menší, než v případě ip13 pro ( max ). Jak píšu, to jakoby škubání, lagování nebo fps dropy jsou při scrollu i na FB, Instagramu, všímám si toho hodně i při scrollování v internetové bance. Toto mi nepřijde, jako nějak náročná aplikace. Co se týče systému, tak tam jde vše krásně rychle a plynule. Rozhodně tedy vím, že to není chyba jednoho telefonu, ale obecná věc. A nyní kolegova 13 pro max ( 1TB ) má stejný problém po instalaci na nový systém. Kromě tedy antutu, kde má vždy více bodů, než já na svém ip14 pro max.

Pro případné srovnání antutu: Storage Test 9.1.2 je 27455 bodů, SR: 19478, SW: 3019, RA: 4958 , MEM ve Score Comparion: 93172, ROM všechny 3 části mají 0 bodů.

[img]D:\Stažené\Snímek obrazovky 2022-11-11 v 17.40.02.jpg[/img]
[img]D:\Stažené\Snímek obrazovky 2022-11-11 v 17.41.21.jpg[/img]

Odpovědět