Ako stiahnuť originály fotiek z Icloudu

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
Stefan77
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 04, 2017 12:04 am

Ako stiahnuť originály fotiek z Icloudu

Příspěvek od Stefan77 »

Dobrý deň, dovolím si položiť možno amatérsku otázku, ktorú sa mi však nedarí vyriešiť. Donedávna som vlastnil starší Iphone s malým pamäťovým úložiskom a preto som mal zapnutý Icloud, aby sa mi naň ukladali fotky a Iphone mal iba zmenšené kópie (to je tá funkcia optimalizácie miesta). Teraz som si kúpil Iphone SE 22 so 128 Gb a deje sa mi opačná vec, Iphone píše, že na Icloude nie je miesto čo je logické. Chcem teda Icloud vypnúť, lenže ak dám deaktivovať Icloud pre fotky tak napíše, že Icloud obsahuje originály, ktoré nemám v telefóne a že ich mám najprv stiahnuť. Podľa rôznych návodov som v nastaveniach vypol funkciu Optimalizovať miesto a zapol som funkciu stiahnuť originály, no ako keby sa nič nedialo. Myslel som, že Iphone napr. v noci keď bude na nabíjačke fotky posťahuje, ale už to mám takto dva týždne a stále nemôžem vypnúť Icloud lebo tam vraj mám originály fotiek, o ktoré prídem. Ako mám teda donútiť Iphone aby mi tie originály stiahol do telefónu? Nemám žiadne iné Apple zariadenie. Viem, že sa fotky dajú stiahnuť aj napr. v počítači cez stránku Icloudu ale to ich už potom nebudem mať v mobile. Chcem proste docieliť, aby som mal priamo vo Fotkách na Iphone všetky fotky v originálnej kvalite a mohol Icloud pre fotky vypnúť. Iphone SE 22 a IOS 15.7.
Ďakujem

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ako stiahnuť originály fotiek z Icloudu

Příspěvek od rony »

vsak, ked ich stiahnes v pocitaci, tak potom ich rucne nahras do mobilu a je vymalovane.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Miuik
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: pon led 04, 2021 12:48 pm

Re: Ako stiahnuť originály fotiek z Icloudu

Příspěvek od Miuik »

Tiež som mal zapnutú funkciu optimalizovať úložisko a následne som chcel stiahnuť originály a mať ich fyzicky v mobile tak som dal stiahnuť originály v nastaveniach. Mal som tam asi 50gb fotiek a videí a trvalo mi to asi týžden než sa mi stiahlo všetko. Dalo sa to kontrolovať vo fotkách v knižnici, tam mi naspodu písalo napríklad “Sťahuje sa 378 položiek”. Každým dňom to číslo ubúdalo, síce hróóózne pomaly ale sťahuje sa to neboj. Ale ako píše rony, stiahnuť do kompu a prekopčiť do mobilu je tiež riešenie.


Mám ale tiež otázku. Doteraz som mal americký účet a dobíjal som si peniaze cez Gift kódy ktoré som kupoval na nete. Tým pádom mi každý mesiac strhávalo 0,99 centov za 50gb icloud. Potom som ale prestal dobíjať kredit a písalo mi že nemám dostatok penazí na zaplatenie iCloudu. Čo by sa stalo keby mám dajme tomu 50gb dát na iCloude ale zrazu prestanem platiť za úložisko? Fotky mi vymažú a prídem o ne alebo mi ich len “zamknú” kým nezaplatím?

Odpovědět