Iphone 12

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
Pavol
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: čtv črc 15, 2021 6:53 am

Iphone 12

Příspěvek od Pavol »

Mal som ip7 teraz som si kúpil ip12. ios 14.6. Keď mi niekto volá tak mi hlasitosť zvonenia ide naplno ako mám nastavene ale keď pohnem mobilom alebo sa dotknem displeja tak sa mi hlasitosť zníži a to o dosť. Pri starom ip mi to nerobilo. Nepoužívam stíšenie. Je to vlastnosť telefónu alebo ios.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Iphone 12

Příspěvek od mirmo80 »

Je to vlastnost iPhonov s FiD. Nereaguje to na pohnutie, ale na to, ze si sa pocas prichadzajuceho hovoru na telefon pozrel. Da sa to vypnut v nastaveniach FiD. Ale podla mna je to prijemna funkcia.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Iphone 12

Příspěvek od rony »

je to perfektna funkcia :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Pavol
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: čtv črc 15, 2021 6:53 am

Re: Iphone 12

Příspěvek od Pavol »

mirmo80 píše:
čtv črc 15, 2021 12:46 pm
Je to vlastnost iPhonov s FiD. Nereaguje to na pohnutie, ale na to, ze si sa pocas prichadzajuceho hovoru na telefon pozrel. Da sa to vypnut v nastaveniach FiD. Ale podla mna je to prijemna funkcia.
Zaujmave na tom je, že som mal FiD vypnuté a robilo to tiež!
Naposledy upravil(a) Pavol dne čtv črc 15, 2021 6:06 pm, celkem upraveno 1 x.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Iphone 12

Příspěvek od mirmo80 »

Hm, no dostal si ma teraz :). Nechce sa mi FiD kvôli tomu deaktivovať, aby som si to vyskúšal, ale teoreticky to môže fungovať. Podľa mňa táto funkcia nemusí byť podmienená konkrétnou tvárou.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Iphone 12

Příspěvek od rony »

moze sa stisit uz dotykom na obrazovku
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Pavol
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: čtv črc 15, 2021 6:53 am

Re: Iphone 12

Příspěvek od Pavol »

mirmo80 píše:
čtv črc 15, 2021 9:05 pm
Hm, no dostal si ma teraz :). Nechce sa mi FiD kvôli tomu deaktivovať, aby som si to vyskúšal, ale teoreticky to môže fungovať. Podľa mňa táto funkcia nemusí byť podmienená konkrétnou tvárou.
Musí byť vypnutá položka -Funkcia na detekciu p..... potom to ide.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Iphone 12

Příspěvek od mirmo80 »

To je to, čo som písal. Táto funkcia asi nie je podmienená aktivovaným FiD, pretože vyššie píšeš...
Pavol píše:
čtv črc 15, 2021 6:05 pm
Zaujmave na tom je, že som mal FiD vypnuté a robilo to tiež!
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Pavol
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: čtv črc 15, 2021 6:53 am

Re: Iphone 12

Příspěvek od Pavol »

Nechcem zakladať nové téma. Mám Mac mini a Iphone 12. Pri preberaní hovoru mi to hneď nahodí na hlasitý hovor. Nedá sa to niekde nastaviť aby to išlo klasicky bez repra alebo je to tak keď mám aj mac a iphone.Myslím tým telefón.
Naposledy upravil(a) Pavol dne ned srp 08, 2021 4:39 pm, celkem upraveno 1 x.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Iphone 12

Příspěvek od mirmo80 »

A deje sa to vždy, alebo len keď si pri macku? Ak áno, tak v macku otvor nastavenia ft a pozri či nemáš povolené Hovory z iPhonu. Ak áno, skús zakázať.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Pavol
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: čtv črc 15, 2021 6:53 am

Re: Iphone 12

Příspěvek od Pavol »

Nepomohlo. Robí to aj v tedy keď mám mac vypnutý.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Iphone 12

Příspěvek od mirmo80 »

Hm, tak skús ešte raz, ale viac podrobne, popísať čo sa ti to vlastne deje.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Pavol
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: čtv črc 15, 2021 6:53 am

Re: Iphone 12

Příspěvek od Pavol »

Mám Mac mini + iPhone 12 oba na jednom účte. Keď mi nieto zavolá tak klasicky zdvihneme hovor a hovor mi nejde klasicky cez "sluchadka" ale cez repro mobilu-hlasitý hovor. Musím stlačiť ikonku repra na disleji a vybrať vybrať tichy hovor ale niekedy mi to zase vráti na hlasitý hovor musím znova nastavovať ak chcem aby to neziapalo po celom dom.Možno to je vec softweru alebo je to na reklamáciu. Oba stroje majú poslednú aktualizáciu.
Na oboch mám zapnute funkcie FT a iMessange.
Naposledy upravil(a) Pavol dne pon srp 09, 2021 3:50 pm, celkem upraveno 1 x.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Iphone 12

Příspěvek od mirmo80 »

No a keď stlačíš ikonku repráku, sú tam nejaké voľby, cez ktoré môže hovor ísť, alebo automaticky len hovor prepne do slúchadiel?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Pavol
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: čtv črc 15, 2021 6:53 am

Re: Iphone 12

Příspěvek od Pavol »

Sú tam iPhone sluchadlo iPhone repro Mac mini a Mac mini repro.

Pavol
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: čtv črc 15, 2021 6:53 am

Re: Iphone 12

Příspěvek od Pavol »

Vyriešené

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Iphone 12

Příspěvek od mirmo80 »

To sme radi. A tiež sme radi, že vieme, kde bol problém.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Pavol
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: čtv črc 15, 2021 6:53 am

Re: Iphone 12

Příspěvek od Pavol »

Nastavenia/Pristupnosť/Dotyk/smer audiohovorov

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Iphone 12

Příspěvek od Jirka_S »

Tam je defaultně nastaveno Automaticky, tak to jste si musel předtím nějak přepnout/přenastavit sám, ne?

Pavol
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: čtv črc 15, 2021 6:53 am

Re: Iphone 12

Příspěvek od Pavol »

Kúpil som 3 mesiace používaný druhou osobou.Možno on to mal tak nastavené.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Iphone 12

Příspěvek od rony »

a nenapadlo ta ho po prevzati uviest do vychodzich nastaveni? ja by som to odporucal este kym je povodny majitel na dosah ruky...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Pavol
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: čtv črc 15, 2021 6:53 am

Re: Iphone 12

Příspěvek od Pavol »

Nepotreboval som to lebo som s ním každý deň.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Iphone 12

Příspěvek od mirmo80 »

No a nemohli v telefone ostat potom aj ine nastavenia, veci a pod? Ved v podstate obnova znamena “novy” mobil a vsetko si nastavim podla seba. Takto moze byt cast podla mna a cast ostala. O chvilu budete pisat s dalsou vecou ze sa deje.
Samozrejme mobil ide pouzivat aj bez obnovenia, ale ja to beriem ako taku automatiku. Vsetko sa precisti, premaze a neskor riesim prip. vlastny bordel. Viem co som robil a co nie.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Pavol
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: čtv črc 15, 2021 6:53 am

Re: Iphone 12

Příspěvek od Pavol »

Ten mobil bol len rozbalený a pustený nebolo tam vložené žiadne apple id. A nebol používaný takže som nemal dôvod ho resetovať. Keby tu položku dali tam kde by mala patriť myslím tym zvuk a nie dotyk to aj malé decko vie kde by to malo byť tak by to človek lepšie našiel a nebol by som otravoval s tým niekoho tu na fóre.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Iphone 12

Příspěvek od rony »

ono je to funkcia pre ludi s obmedzeniami. a je tam, kde teda ma byt.

my ti len hovorime, ze telefon po niekom pred tebou je dobre uviest do povodnych nastaveni. bez ohladu na cokolvek.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Iphone 12

Příspěvek od mirmo80 »

Pavol píše:
stř srp 11, 2021 9:46 am
Ten mobil bol len rozbalený a pustený nebolo tam vložené žiadne apple id. A nebol používaný takže som nemal dôvod ho resetovať.
Ale z tohto veľmi odvodiť nešlo, že bol len rozbalený :)
Pavol píše:
úte srp 10, 2021 1:13 pm
Kúpil som 3 mesiace používaný druhou osobou. Možno on to mal tak nastavené.
Ad
Pavol píše:
stř srp 11, 2021 9:46 am
a nebol by som otravoval s tým niekoho tu na fóre.
Diskusné fórum, je na diskusiu :). Pýtať sa relevantne neznamená otravovať.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: Iphone 12

Příspěvek od Jirka_S »

Pavol píše:Ten mobil bol len rozbalený a pustený nebolo tam vložené žiadne apple id. A nebol používaný takže som nemal dôvod ho resetovať.
To není pravda, jelikož došlo ke změně nastavení (a poměrně hluboko v menu, kam se běžně nechodí). A kdoví, jaká jiná nastavení tam jsou, o kterých zatím nevíte. Ale pokud máte rád dobrodružství, nic proti. :)

jennydrums
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 342
Registrován: úte říj 27, 2009 12:33 pm

Re: Iphone 12

Příspěvek od jennydrums »

Zdravím po delším čase. Potřebuju malý průzkum. Jak dlouho máte iphone 12 a jaká je vaše aktuální kondice baterie.

Já jsem po 10 měsících používání na 89% což se mi vůbec nelíbí. Předchozí Xr (vím, větší baterka) po 24 měsících byla na 86%.

Kolega má po 10 měsících 98%...

Předem díky za reakce ;)

igino
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 06, 2018 4:43 pm

Re: Iphone 12

Příspěvek od igino »

9 mesiacov 97%.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Iphone 12

Příspěvek od rony »

no toto uz dlho preberame a z mnohych diskusii vyplynulo, ze zalezi na

tom aky system si zvolil pre nabijanie

a samozrejme ako intenzivne mobil vyuzivas, intenzita v zmysle spotreby energie.


to prve, opat obvykle nam vychadza, ze najlepsie je moc sa “nesnazit” a uplne postaci pred spanim na kabel, rano z kabla. a pokial pocas dna klesnes pod istu hranicu, je lepsie ho dat nabijat hocaj na pol hodinu ako to drvit do nuly.

to druhe sa da ciastocne riesit tym, ze niektore energiu zeruce ale zbytocne veci nebudes mat.
najlahsie je napr. vypnut blikanie notifikacii na lockscreene, napr. je pbvykle nepotrebne aby facebook blikal zakazdym a preto jeho notifikacie napr uplne vypnes alebo aspon vypnes nptofokacie na lockscreen (a nechas len badge alebo notifocation center). dost usetri ak kde mozes si pripojeny na wifi miesto mobilnych dat. dost pomoze nechat beh na pozadi len nevyhnutne veci.

dalej napr. polohu nechas len uzitocnym veciam (a teda napr naco ju ma vediet facebook)

kondicia tvojej baterky po takej dobe je trosku nizsia nez by bolo adekvatne.

ja mam iphone X nepamatam kedy kupeny ale hned ako vysiel, kondiciu mam 92 %. takze ak chces vediet ako ju udrzat, pytaj sa mna :}
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: Iphone 12

Příspěvek od mrzic »

iPhone 12 Pro Max, od 12.11.2020, baterie 92%
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

jennydrums
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 342
Registrován: úte říj 27, 2009 12:33 pm

Re: Iphone 12

Příspěvek od jennydrums »

rony píše:
pát srp 27, 2021 8:13 pm
no toto uz dlho preberame a z mnohych diskusii vyplynulo, ze zalezi na

tom aky system si zvolil pre nabijanie

a samozrejme ako intenzivne mobil vyuzivas, intenzita v zmysle spotreby energie.


to prve, opat obvykle nam vychadza, ze najlepsie je moc sa “nesnazit” a uplne postaci pred spanim na kabel, rano z kabla. a pokial pocas dna klesnes pod istu hranicu, je lepsie ho dat nabijat hocaj na pol hodinu ako to drvit do nuly.

to druhe sa da ciastocne riesit tym, ze niektore energiu zeruce ale zbytocne veci nebudes mat.
najlahsie je napr. vypnut blikanie notifikacii na lockscreene, napr. je pbvykle nepotrebne aby facebook blikal zakazdym a preto jeho notifikacie napr uplne vypnes alebo aspon vypnes nptofokacie na lockscreen (a nechas len badge alebo notifocation center). dost usetri ak kde mozes si pripojeny na wifi miesto mobilnych dat. dost pomoze nechat beh na pozadi len nevyhnutne veci.

dalej napr. polohu nechas len uzitocnym veciam (a teda napr naco ju ma vediet facebook)

kondicia tvojej baterky po takej dobe je trosku nizsia nez by bolo adekvatne.

ja mam iphone X nepamatam kedy kupeny ale hned ako vysiel, kondiciu mam 92 %. takze ak chces vediet ako ju udrzat, pytaj sa mna :}
Hele díky za popis, trochu offtopic :)
Fakt mě zajímá jake má kdo stavy v kontextu tohohle jak dlouho mají iphine12. Btw Používám pořád stejně jako všechny předchozí iphone, proto jsem jen okrajově zmínil. Nejde mi o to zjistit jak ušetřit energii, to vím a kdyby ne tak bych se zeptal na tohle :)
Udržet nepotřebuju, jen cítím v porovnaní s okolím a předchozím přístrojem, že něco není u mě ok takže je v úmyslu reklamačka, proto sonduju ať mám větší vzorek. Díky všem ;)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Iphone 12

Příspěvek od rony »

z mojho popisu by si mohol mozno odhalit, co je teraz ine. Koniec koncov je to vlastne jednoduche - pozriem, co mi najviac zerie baterku.

S kludom to moze by kludne aj take cosi ako to, ze si presiel na vacsi objem dat v iCloud. Kludne i len preto, ze viac tocis.

Niektorym ludom napr. sa stalo, ze boli v oblasti so slabsim signalom.

Alebo mas len dlhsie zapnute 5G, ktore tu baterku predsa len viac zerie...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

jennydrums
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 342
Registrován: úte říj 27, 2009 12:33 pm

Re: Iphone 12

Příspěvek od jennydrums »

To je možné, ale bez ohledu na to co s telefonem dělám nebo nedělám se bavíme o kondici baterky, která na výše uvedené nemá vliv. Jde mi o to,že po necelém roce provozu jsem na podobné úrovni telefonu nižší produktové řady, po dvouletém provozu a to je totiž co mě znervózňuje a je ti to pro mě podnětem k případné reklamaci. To je point ;)

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: Iphone 12

Příspěvek od Jirka_S »

V případě reklamace bych vsadil na její neúspěch.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Iphone 12

Příspěvek od rony »

a ja zasa hovorim, ze kondiciu baterky u rovnakych modelov ovplyvnuju spomenute veci.

nespomenul si nic z nich, takze sme v rovine teorii tvojho pripadu.

a ano, moznost vyrobnej chyby existuje. no ak si mezodpovies vyssie spomenute, stavim na neuspesnu reklamaciu.

avsak ak jedine co chces je povzbudit k reklamacii, tak bez do toho, samozrejme. na to nepotrebujes kto ako na to pozera ci ako kto ma aku komdiciu baterky. podnet na reklamaciu je vzdy fakt, ze sa ti funkcia vyrobku nevidi.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

jennydrums
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 342
Registrován: úte říj 27, 2009 12:33 pm

Re: Iphone 12

Příspěvek od jennydrums »

Hele, jasné. Mě jen zajímalo obecně mezi uživateli jaké jsou kondice baterek ať mám představu. Přece jen když máme s kámošem stejně dlouhou dobu nové telefony, on 98% a já 89% tak je u mě něco asi špatně. Nikdy jsem podobný trabl neřešil tak mě to zajímá. Přinejhorším nepochodím a výměnu baterky si zaplatím, no stress, uvidíme ;) :)

jennydrums
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 342
Registrován: úte říj 27, 2009 12:33 pm

Re: Iphone 12

Příspěvek od jennydrums »

Hele, jasné. Mě jen zajímalo obecně mezi uživateli jaké jsou kondice baterek ať mám představu. Přece jen když máme s kámošem stejně dlouhou dobu nové telefony, on 98% a já 89% tak je u mě něco asi špatně. Nikdy jsem podobný trabl neřešil tak mě to zajímá. Přinejhorším nepochodím a výměnu baterky si zaplatím, no stress, uvidíme ;) :)

Odpovědět