Prenos pesniciek do IP11

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
x5go
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: sob úno 27, 2021 3:59 pm

Prenos pesniciek do IP11

Příspěvek od x5go »

Zdravím, som pár mesiacov majiteľom IP11, a rozhodol som sa donho nahádzať pesničky cez itunes.Postup je cca nainštalujem itunes na pc kde mám windows, na ten itunes sa treba asi aj prihlásiť pod mojim appleid?A potom už len pesničky nakopírovať?Lebo asi pred 2 mesiacmi, čo som mal iphone pár dní tak som si nahral pesničky s kamarátovho ntb, a zrazu mi iphone premenoval na jeho názov iphone a podobné veci.Tak nechcem aby sa mi stalo niečo podobné.Ďakujem.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Prenos pesniciek do IP11

Příspěvek od mirmo80 »

Tu Hudba na iPhone bez iTunes je o tom dosť rozsiahla diskusia. Určie tám bude podrobný návod. Je to tam miestami trošku divoké :D, ale k dopracuješ sa k tomu.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

x5go
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: sob úno 27, 2021 3:59 pm

Re: Prenos pesniciek do IP11

Příspěvek od x5go »

Mne stačí úplne stručný návod pomocou iTunes nie bez, nerád by som niečo pokazil.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Prenos pesniciek do IP11

Příspěvek od rony »

velmi strucne:

1. na pocitac nainstalujes itunes.
2. prepojis ho s iPhone - musia byt ako keby sparovane (autorizovane). potom plati, ze 1 iphone moze byt len k jedinemu itunes. na to pamataj.

teraz aky je princip.

prioritne fungujes tak, ze originalna kniznica je ta v itunes na pocitaci. Takze v itunes si "stavias" hudobnu kniznicu, v pocitaci je aj ulozena.
Takze ako dobre mas spravenu kniznicu, tak dobre sa to potom bude aj pouzivat. ci prehravanim hudby v pocitaci alebo neskor v iphone.

Zaklad je teda pedantne riesene ID3 v mp3.

Ako hadzat hudbu do itunes?

Myskou. Proste oznacim album, co mam kdesi v pocitaci. Prenesiem do itunes myskou :)

Alebo ju kupujes v itunes.

Ako hudbu dostat do iPhone

Proces sa vola SYNCHRONIZACIA. Nie je to kopirovanie. Je to synchronizacia. Vyklad pojmov si pohladaj.

Ja pouzivam pre mna pohodlnejsiu metodu. Naucil som sa, co su to PLAYLISTY v iTunes. Ale hlavne SMARTLISTY. Tie su ako playlisty ale funguju na zaklade pravidiel (zadam podmienky a do takeho smartlistu sa sypu skladby podla mojich podmienok).

Potom pripojim iPhone a len na prvy raz si naklikam AKE SMARTLISTY sa maju synchronizovat do iPhone.

Kedze mam sikovne vymyslene podmienky v smartlistoch, tak ja som si dovolil toto: ked skladby vypocujem, pri synchronizacii iPhone s pocitacom sa vypocute zmazu. Vratia sa naspat az po case, ktory som urcil podmienkami. Tym sa mi strieda (rotuje) hudba v iPhone. A nestava sa mi, ze dokola pocuvam jednu mizernu skladbu ale postupne celu kniznicu.

Moja kniznica ma totiz daleko vacsi objem ako je miesto v mojom iPhone :)

na studium
http://spravodaj.madaj.net/view.php/201 ... pre-iphone

http://spravodaj.madaj.net/view.php/201 ... je-tak-zly

http://spravodaj.madaj.net/view.php/201 ... pre-iphone

Ako si robim SMARTLIST
https://www.youtube.com/watch?v=jCUCopsuOJI


Zobrazit video na http://youtu.be/jCUCopsuOJI
Kód do fóra: [youtube]jCUCopsuOJI[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

x5go
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: sob úno 27, 2021 3:59 pm

Re: Prenos pesniciek do IP11

Příspěvek od x5go »

A na to iTunes na PC sa musím tiež prihlásiť mojim Apple Id?A to že 1ip na jedno iTunes, to bola asi chyba ktorú som urobil predtým, napojil som ku kamosovmu iTunes a asi mi nahralo vtedy jeho veci, Resp. zálohu?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Prenos pesniciek do IP11

Příspěvek od rony »

ano, musia byt sparovane - itunes s iphone.

nejde to naozaj tak, ze raz kamosov itunes, raz moj. iba jeden z nich

ale naopak, ak mam v rodine viac zariadeni, kludne mozu byt vsetky sparovane s jednym itunes. dokonca sa da odlisit, co je v ktorom zariadeni, prave cez tie playlisty atd.

ja mam niekolko iphonov, ipad atd. vsetko je sparovane s jednym macom s jednym itunes.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

x5go
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: sob úno 27, 2021 3:59 pm

Re: Prenos pesniciek do IP11

Příspěvek od x5go »

Tak pesničky som si popresuval podla navodu, do itunes som prihlaseny, teraz ak idem na IP do nastaveni> moj ucet tak dole mam nazov mojho iphonu a podtym sa pridalo aj nazov mojho PC, to tam mam normalne nechat, alebo kebyze dam ze odstranit z uctu automaticky ma odhlasi aj z itunes na pc?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Prenos pesniciek do IP11

Příspěvek od rony »

sice neviem, co to opisujes ake ucty, ake odstranovanie, nerozumiem :)

ale akonahle mas itunes spusteny,

tak:

pripojim kablom iPhone, on na prvy raz cosi zacne zobrazovat, ze to treba autorizovat, prepojit a taketo (nepamatam sa presne).

ale ciel je, ze v itunes sa vlavo objavi iPhone. To je zaklad.

kedze mam macOS u mna je to uz mierne odlisne ako na PC.

no ked kliknes v itunes na ten iphone, tak uz tam vidis rozne moznosti ako synchronizovat veci.

prebehni na zalozku Hudba v casti nastavenia synchronizacie tohto iphone. tam potom mas kopec moznosti
trebas na skusku si zaklikni jedneho interpreta a zapni synchronizovanie.

ked to skonci, tak odpoj iphone, zapni appku Hudba a mrkni, ci tam je.

Ono to na zaver nie je nejako zlozite, dava to nakoniec logiku.

Len sa nezamotavaj prilis v zbytocnostiach :) a miesto snazenia sa na to ist vlastnymi napadmi, je tu Knowledge base od apple.

takze guglis nejako takto:

Ako mam organizovat hudobnu kniznicu v itunes +site:apple.com

Ako vytvorit playlist v itunes +site:apple.com

a ver, ze toto je najlepsi sposob ako sa do toho dostat.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět