iCloud kontakty

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
x5go
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: sob úno 27, 2021 3:59 pm

iCloud kontakty

Příspěvek od x5go »

Zdravim mám len technickú otázku, iPhone 11, išiel som do nastavenia>moje meno> iCloud a potreboval som na chvíľu vypnúť v iCloud kontakty, a dal som ponechať na iPhone, potom som to hneď zapol a tam som dal zlúčiť lebo keď som dal zrušiť tak mi to danú funkciu neaktivovalo, to zlúčiť vlastne znamená že sa kontakty od toho momentu synchronizujú ukladajú AJ na iCloud?Resp.čo to zlúčiť znamená?Ďakujem.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iCloud kontakty

Příspěvek od mirmo80 »

Zlúčiť znamená, že rovnaký kontakt nebude dvojmo, pretože sa spojí do jedného. Teda ak si v iCloud mal kontakt xyz z číslom 1234 a taký istý máš aj v mobile, tak po zapnutí iCloud synchronizácie, nebude dva krát, ale len jeden na oboch stranách.
Takže ak si po zapnutí sync dal zlúčiť, mal by si mať všetko tak, ako pred vypnutím synchronizácie. Ak si chceš byť istý, či to máš ok, tak hľadaj apky typu merge contact. Oni vedia kontakty preskenovať a nájdu rovnaké.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

x5go
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: sob úno 27, 2021 3:59 pm

Re: iCloud kontakty

Příspěvek od x5go »

Díky, kontakty mám ako predtým.Tak myslím že netreba ani tú apku?Mám len 30kontaktov a skontroloval som a žiadny nieje rovnaký.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iCloud kontakty

Příspěvek od Anndy »

Zlúčiť najmä znamená aj to, že sa zachovajú a vzájomne spoja kontakty z iPhone ako aj z iCloud-u a zároveň sa nevytvoria duplicity.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

x5go
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: sob úno 27, 2021 3:59 pm

Re: iCloud kontakty

Příspěvek od x5go »

Tiež si myslím že to má nejaký takýto význam.

EDIT:
Necituj prosím poslední příspěvek - je to zbytečné. :wink:

Odpovědět