Xs kondice baterie

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
Max 
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: ned bře 14, 2021 11:43 am

Xs kondice baterie

Příspěvek od Max  »

Ahoj, mám Xs 10,5 měsíce. Před měsícem jsem koukal, ze bylo 92%, před týdnem 90% a včera už 89%. Je to normální? Nebo to mám reklamovat? Baterie moc nevydrží. Jsem na 14.4.1 zapnuté optimalizované nabíjení. Aktualizace na pozadí off, siri vypnuta... coconut nemůžu kouknout, nemám teď mac.
A dneska už je 88% :/
V noci bylo 89% a baterie 40% nabitá, zapl jsem úsporu a letadlo a šel spát. Telefon jsem nedával na nabijecku, vzbudil jsem se(trvalo to 9hodin), vypl letadlo, baterie nabitá na 39%, zkontroloval e-mail, sem napsal příspěvek a je 32% nabitá.
V kondici baterie z 89% na 88% i přesto, ze jsem nenabijel a ubylo v noci 1% baterie nabiti z 40% na 39%. Měl jsem za to, ze kondice baterie počítá nabíjecí cykly a podle toho se zobrazuji ty procenta. Teď to ale moc nechápu, ze se přes noc zase kondice snížila i bez nabíjení.

Vím, ze pod 80%  vymění baterii v rámci záruky. Ale nelíbí se mi, jak se začala chovat baterie s vydrží. Strašně rychle mizí procenta od nabití.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Xs kondice baterie

Příspěvek od rony »

ako vzdy na tuto temu, zalezi ako chapes rolu nabijania na kondiciu baterky.

zjavne tvoj sposob nie je dobry.

mozeme najst taky, ktory funguje. chces ho poznat? tak najprv spoznajme tvoje “zasady” ako fungujes s ohladom na udrzovanie kondicie baterii.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Max 
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: ned bře 14, 2021 11:43 am

Re: Xs kondice baterie

Příspěvek od Max  »

Tak jsem zjistil, proč mi baterka letěla dolu. Mohlo za to zapnuté optimalizované nabíjení. Všiml jsem si, ze třeba z 92% to skočilo rovnou na 100%. Možná i ten pokles kapacity je s tímto spojen. Vypl jsem to, nabil jsem na 100%(nabilo se to i rychleji) a baterka drží jako nová! Takže v tuto chvíli nemám problém s procenty, které letely šílené dolu a slabou vydrží. Nevím, zdali je problém v té funkci nebo něčem jiném, ale rozdíl je velký. Doporučuji vyzkoušet těm, kdo má problém s rychlým vybijenim.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Xs kondice baterie

Příspěvek od pegas »

Tak k tvým zvyklostem nabíjení rony přesně směřoval ... pokud telefon nenabíjíš pravidelně +/- ve stejnou dobu, např. večer v 10 na nabíječku, ráno v 7 sundat, pak optimalizované nabíjení nebude nikdy fungovat, protože se nebude schopno naučit právě to pravidlo. Může se ale stát, že když naopak telefon vyndáš v 5 ráno, uprostřed optinab cyklu, pak výdrž může být menší. Proto je optinab jako volba, aby si každý vybral podle svých nabíjecích zvyklostí.

Odpovědět