iCloud záloha

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
x5go
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: sob úno 27, 2021 3:59 pm

iCloud záloha

Příspěvek od x5go »

Zdravím, vie mi niekto laicky vysvetlit čo sa zálohuje priamo v iCloud zálohe?Mal som ju zapnutú ale vždy keď som nechal spustenú wifi keď som nabíjal mobil vždy mi urobilo zálohu a zaberalo mi to dosť miesta tak som to vypol.Zálohuje to aj kontakty, fotky atd takéto tie hlavné veci?Ide mi o to ak náhodou sa telefón pokazí a nebude možná oprava, ak kúpim nový iPhone ak sa tam prihlásim do appleid či tam budem mať zálohované všetky kontakty, fotky atd.Ďakujem.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iCloud záloha

Příspěvek od rony »

strucne: vsetko.

menej strucne: vsetko okrem veci, ktore su inde (napr. instalacky apps netreba)

ak nechces platit vacsi storage, tak i tak zalohuj, mozes aj zadarmo

a to tak, ze si v pocitaci prepojis iphone s itunes. ten ti bude robit zalohu vzdy pri pripojeni

ja to tak robim, kedze icloud pouzivam na vyhodnejsie ucely nez je skladovanie zaloh zariadeni.

poviem este dolezitu vec: zalohuj. vzdy.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: iCloud záloha

Příspěvek od bedo. »

Do iCloudu sa synchronizujú (nie zálohujú) dáta väčšiny Apple aplikácií (vrátane kontaktov, kalendárov, mailu, fotiek a hesiel) a potom ešte dáta a nastavenia všetkých ostatných aplikácií - resp. dá sa aj selektívne vybrať, dáta ktorých aplikácií sa majú zálohovať a ktorých nie (cez Apple ID - iCloud). Mne momentálne najviac zaberajú Fotky (1.9GB) a zálohy dát aplikácií (1.6GB), ale stále mám 1.5GB z 5GB voľných, takže pohoda.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iCloud záloha

Příspěvek od mirmo80 »

x5go píše:
úte bře 09, 2021 12:07 pm
Ide mi o to ak náhodou sa telefón pokazí a nebude možná oprava, ak kúpim nový iPhone ak sa tam prihlásim do appleid či tam budem mať zálohované všetky kontakty, fotky atd.Ďakujem.
To si práve najprv musíš nastaviť. Všetko, čo povolíš, aby sa synchronizovalo/zálohovalo, sa potom obnoví v novom telefóne.
Čo (ne)synchronizovať nájdeš - Nastavenia - účet (celkom hore) - iCloud - apky využívajúce iCloud on/off
Čo (ne)zálohuješ nájdeš - Nastavenia - účet (celkom hore) - iCloud - Spravovať úložisko - zálohy - konkrétne zariadenie (môže ich byť viac) - on/off čo chceš/nechceš zálohovať

Najviac (väčšinou) zaberajú fotky. Väčšinou, ak nezálohuješ fotky, tak free iCloud stačí. Takže ak nechceš platiť za väčší iCloud, tak post viď. rony.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

x5go
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: sob úno 27, 2021 3:59 pm

Re: iCloud záloha

Příspěvek od x5go »

Ak idem do nastavenia>svoj účet>iCloud tak priamo tam mám zapnuté Fotky,kontakty atd tie hlavné veci, ale priamo položku iCloud záloha mám vypnutú, tak o akú zálohu prídem?Aj o fotky, kontakty keď to mám povolené v tom svojom účte?Lebo som mal tuto zálohu vypnutu a potreboval som dať telefón do tovarn. nastavení, tak som dal a po prihlásený do apple Id mi nahralo všetky fotky, kontakty, poznámky a pritom som mal iCloud zálohu vypnutú.Preto nechápem tej samotnej položke iCloud záloha.
Naposledy upravil(a) x5go dne úte bře 09, 2021 7:24 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iCloud záloha

Příspěvek od rony »

musis rozlisovat sychronizaciu das viazanu na apple id a zalohu zariadenia.

pracovne data sa syncuju cez icloud do zariadeni ale to je len operativne ulozisko, nie zaloha.

prirodzene, ak sa na novom zariadeni prihlasis s appleid, tak sa zosyncuju prave a len tieto data.

ak vsak aj obnovis zalohu zariadenia, tak sa obnovi KOMPLET vsetko.

mat data iba syncovane je ZLE (pretoze je to operativne - staci jeden tuk, data sa zmazu). ZALOHA je nevyhnutna a komfortna vec prave na veci, ktore opisujes - mobil ide do servisu, mam novy mobil etc.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iCloud záloha

Příspěvek od mirmo80 »

Ta synchronizácia dáva väčší význam keď máš dva a viac zariadení. Povolený obsah sa synchronizuje medzi nimi.

Záloha je backup - zrkadlo 1:1 tvojho obsahu. Takmer.

Nie všetko čo chceš synchronizovať, chceš aj zálohovať. A naopak, nie všetko čo chceš zálohovať, chceš aj synchronizovať.

Typicky fotky. Nepotrebuješ/nechceš ich syncovať, aby si ich videl aj na iPade (ak ho máš). Takže v iCloude nepovolíš. Ale zálohovať ich chceš, pretože nechceš o ne prísť. Takže v iCloud zálohe povolíš.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iCloud záloha

Příspěvek od mike-biker »

Osobně doporučuji toto:
Synchronizace zejména Pošta, Kontakty, Zprávy, Safari, Zdraví. Pokud ti někdo ukradne telefon či o něj přijdeš nevratně zničením či utopením a koupíš nový, tak se v podstatě zachová nastavení telefonu a tyto aplikace. Přišel bys o fotky, videa a ostatní aplikace.

Proto je lepší buď zakoupit více místa na iCloudu a povolit zálohování - tak to mám já, nebo vystačit si s 5GB a pravidelně zálohovat do počítače - zejména věci o které nechceš přijít.
Z těchto důvodů je lepší automatická záloha na iCloudu, kdy se nemusíš o nic starat a myslet na to, že musíš zazálohovat. Ale pozor, některé aplikace mají vlastní zálohy, např. WhatsApp a pokud na to zapomeneš, můžeš přijít o historii.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iCloud záloha

Příspěvek od mirmo80 »

Ešte by som doplnil, že backup = v podstate zrkadlo zariadenia. Takže netreba si to mýliť napr. so zálohou fotiek. Čo vymažeš v telefóne sa rovnako vymaže aj v zálohe.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

jumbo78
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 177
Registrován: čtv led 18, 2018 5:20 pm

Re: iCloud záloha

Příspěvek od jumbo78 »

Není to náhodou tak, že toto platí u synchronizace???

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iCloud záloha

Příspěvek od rony »

ano to plati u synchronizacie.

zaloha fotiek je to, ze si ich z telefonu rucne skopirujem na ine miesto.

napriklad v macos do kniznice fotiek. samozrejme ak nemate zapnute icloud photo library, to uz je totiz synchrnizacia. vtedy je dobre zalohu robit rucne v pocitaci na ine ulozisko, ktore mate v plnej moci.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

x5go
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: sob úno 27, 2021 3:59 pm

Re: iCloud záloha

Příspěvek od x5go »

Takže, ak idem do nastavenia>môj účet> iCloud a tam mám povolené fotky,poznámky,kontakty kalendár atd, ale úplne dole mám iCloud zálohu vypnutú(ikona rotujúcej šípky), tak vlastne ak kúpim nový iPhone a prihlásim sa pod týmto appleid nahrá mi do nového mobilu vlastne automaticky niečo, fotky, kontakty a pod?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iCloud záloha

Příspěvek od rony »

ano ale vsetko ostatne z minuleho iphonu tam nebude, co je skoda, zariadila by to totiz prave ta zaloha.

ved to uz viackrat piseme, rozbehaj si pripojenie iphone s pocitacom, ak mas win tak itunes. ak macos, tak netreba nic, len to prepojit a autorizovat zariadenie a macos ti bude iphone zalohovat. cize cojaviem raz za den pripojis na par minut iphone k pocitacu.

bez tak je este vcelku uzitocne mat aktivne prepojenie itunes s iphone
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

iCloud záloha

Příspěvek od mirmo80 »

jumbo78 píše:Není to náhodou tak, že toto platí u synchronizace???
Ano ale rovnako to plati aj pri zalohe. Ked z telefonu vymazes 5GB fotiek, tak sa o 5GB zmensi aj zaloha (priblizne samozrejme).

x5go: skus si to predstavit tak, ze zaloha, je jeden kompletny balik vsetkeho, co si vyberies.
Synchronizacia znamena, ze min. na dvoch miestach lezia rovnake informacie. Ak ich na jednom mieste zmenis, zmenia sa aj na druhom.
V podstate zalohovat vies uplne vsetko. Synchronizovat len nieco.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iCloud záloha

Příspěvek od rony »

len ta buduca zaloha.

rozumny clovek ma vsak inkrementalnu zalohu, Kde si vie vybrat stav, do ktoreho sa chce vratit....


preto je zalohovanie zariadenie do icloud istym sposobom hlupe
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iCloud záloha

Příspěvek od mirmo80 »

rony píše:
stř bře 10, 2021 2:28 pm
rozumny clovek ma vsak inkrementalnu zalohu, Kde si vie vybrat stav, do ktoreho sa chce vratit....
Tak pri telefóne by som toto nazval vyšší level :), aj keď nespochybňujem výhodu takéhoto prístupu. V realite sa najviac ale stretávam so situáciou, že 1:10 zákazníkov má vôbec nejakú zálohu.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iCloud záloha

Příspěvek od rony »

no realne tato potreba uz nastava.

cosi zmrvis, napr. omylom zmazes fotky. zobudis sa po tyzdni, dvoch. zalohy davno prepisane.

jedine, co ta zachrani je kos.

lenze vecer sa ti mobil rozbije. a v novom je kos prazdny :)

takze zaloha mobilu v pocitaci je skvely napad :)

nehovoriac o rucnej archivacii :)


to preco to nemaju...

potrebuju lahko realizovatelny krok.

hodinove skolenie o zalohovani to nie je.

ma to byt cosi ako: Nastavenia, tukni na svoju fotku, zapni Zaloha.

alebo: prepoj kazdy vecer iphone s pocitacom, nic nerob, nechaj ho tam pat minut
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

korwin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: sob dub 03, 2010 6:04 am

Re: iCloud záloha

Příspěvek od korwin »

Poznámka na okraj: synchronizovat lze napříč různými verzemi iOS, zálohu jde obnovit pouze na stejný nebo novější iOS.
iPhoneX: 256GB_11.2.2 iPad2: 64GB_WiFi iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM
MacBook Pro 13"Retina: Late2013 8GB RAM, 256GB SSD Mac mini: Late2014 16GB RAM, 256GB SSD

x5go
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: sob úno 27, 2021 3:59 pm

Re: iCloud záloha

Příspěvek od x5go »

Takze záloha cez iTunes funguje ako?Nainstalovat na Windows iTunes prihlásiť sa tam pod mojim appleid, pripojiť iPhone a nájsť a dať zálohovať teraz?Podla tohoto postupu https://support.apple.com/sk-sk/HT203977
V tom prípade môžem mať tú iCloud zálohu v nastaveniach mobilu vypnutú?
Naposledy upravil(a) x5go dne stř bře 10, 2021 6:24 pm, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iCloud záloha

Příspěvek od rony »

ano
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

x5go
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: sob úno 27, 2021 3:59 pm

Re: iCloud záloha

Příspěvek od x5go »

rony píše:
stř bře 10, 2021 7:45 pm
ano
A čisto teoreticky, ak budem meniť PC alebo preinštalovávať Windows na PC, treba tu zálohu iPhone skopírovať napr. na externý disk?Mala by sa nachádzať v %appdata% ?Alebo ak sa prihlásim na novom PC na iTunes zálohy tam budú automaticky?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iCloud záloha

Příspěvek od rony »

pc predsa tiez zalohujes. ze ano. vsak?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

x5go
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: sob úno 27, 2021 3:59 pm

Re: iCloud záloha

Příspěvek od x5go »

Áno PC zalohujem, takze treba ešte zálohovať aj tú zálohu?Stačí len prekopirovať tie zložky z backup?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iCloud záloha

Příspěvek od rony »

/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: iCloud záloha

Příspěvek od Jirka_S »

Ať si dělá každý, co uzná za vhodné, ale z mého pohledu je záloha do počítače mnohem, ale mnohem víc riskantní než na iCloud. Ano, je to levnější, ale riziko ztráty dat či nemožnosti obnovení je tady podstatně vyšší. Můžeme se o to přít, každý má jistě důvody pro či proti, ale na mém názoru se nic nezmění.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iCloud záloha

Příspěvek od rony »

jirko, pri tomto tvrdeni by platilo, ze i cely tvoj comp je “zle chraneny”.

je to tak bezpecne ako mas bezpecny cely comp.


a tu dilema neni v tom.

on hlada sposob ako nepouzit icloud backup
takze na vahach je nieco ine: nechce zalohovat vobec
takze fakt si myslis, ze odhovarat ho aspon od zalohovania v itunes, je dobry napad?
urcite je to lepsie.

a zalohovanie kompu je to “za tym”. to smad nebudeme spochybnovat, ze sa ma robit a ked sa robi, tak diskusia o zalohe iphonu v kompe nemusi byt.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

iCloud záloha

Příspěvek od Jirka_S »

Jasně, souhlasím.
1. Nechci zálohovat? Patrně má data a soubory nemají žádnou cenu a pakliže o ně přijdu, nic se neděje.
2. Vše ostatní. Pak už jde jen o to kam či jak.

Mac mám zabezpečený podobně - klasika TM, něco v NASu, důležitá data taky v cloudu, vlastně v různých cloudech.
Ale to se tu neřeší.
Já si jen vzpomněl na situaci před mnoha mnoha lety, kdy se mi při snaze o obnovu tel. z počítače objevila zlověstná hláška ve smyslu "nelze obnovit, záloha je poškozena". Tohle je na iCloudu vysoce nepravděpodobné, byť samozřejmě ne nemožné. Ale pravděpodobnost je minimální.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iCloud záloha

Příspěvek od rony »

ano- ale je tam ale.

z podstaty cloud nie je tvoje .

nic nepredci storage, ktory je len tvoj.

pri vsetkom respekte ku komfortu cloudu.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: iCloud záloha

Příspěvek od honza.mac »

Jirka_S píše:
Jiří … ach jo …
Od roku 2005 jsem u Apple a nikdy doopravdy nikdy se mi nestalo, že bych o jakákoli data přišel.
Jsem zapřísáhlý odpůrce iCloudu a mám na něm jen SMS.
Na fotky mám OneDrive a NAS, kontakty a kalendáře mám na Google a exchange serveru a všechny Apple booky zálohuji pomocí Acronis True Image na NAS.
Obnovy iZařízení jsou přes iTunes/iMazing rychlejší než přes iCloud, je tu plno topiců jak to lidem “zafungovalo”, myslím tím obnova z iCloudu. A jsou známé případy kdy obnova z iCloudu trvá klidně i více dnů …
Jakýkoliv “cloud” je mor, být závislý na tom jestli něčí servery budou v poho a nebudou přetížené je jako bys měl holý byt protože nábytek máš jinde.
Co je doma to se počítá.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iCloud záloha

Příspěvek od rony »

az na tie data u googlu, tie by som tam radsej nemal :) pripomenulo mi to, ze si mam preverit zvysky, co mi tam zostali :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iCloud záloha

Příspěvek od mike-biker »

honza.mac píše:
čtv bře 11, 2021 9:00 pm
Jirka_S píše:
Jiří … ach jo …
Od roku 2005 jsem u Apple a nikdy doopravdy nikdy se mi nestalo, že bych o jakákoli data přišel.
Jsem zapřísáhlý odpůrce iCloudu a mám na něm jen SMS.
Na fotky mám OneDrive a NAS, kontakty a kalendáře mám na Google a exchange serveru a všechny Apple booky zálohuji pomocí Acronis True Image na NAS.
Obnovy iZařízení jsou přes iTunes/iMazing rychlejší než přes iCloud, je tu plno topiců jak to lidem “zafungovalo”, myslím tím obnova z iCloudu. A jsou známé případy kdy obnova z iCloudu trvá klidně i více dnů …
Jakýkoliv “cloud” je mor, být závislý na tom jestli něčí servery budou v poho a nebudou přetížené je jako bys měl holý byt protože nábytek máš jinde.
Co je doma to se počítá.
Já mám samozřejmě zapnutou synchronizaci, to dá rozum, rovněž zálohy na iCloudu a pak zálohuji důležité věci jako jsou fotky a videa do MacBooku. Tyto zálohy mám samozřejmě i dále zálohované na JetDrive Lite, Flashce a na externím HDD. Člověk by řekl, že je to celkem dostačující.
Ale pozor, už jsem takto přišel o fotky za 2 roky, kdy jsem "přezálohoval" až jsem zjistil, že vlastně fotky jsou fuč - prostě jsem to vlastní blbostí překombinoval a zálohy smazal. Teď už nemažu nic, radší koupím za pár litrů externí HDD a je to. :D
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: iCloud záloha

Příspěvek od honza.mac »

rony píše:az na tie data u googlu, tie by som tam radsej nemal :) pripomenulo mi to, ze si mam preverit zvysky, co mi tam zostali :)
No uvažuji o svém vlastním exchange serveru … Obrázek
Ale zatím není čas.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

iCloud záloha

Příspěvek od Jirka_S »

No, taky mám nejspíš kapánek přezálohováno. OneDrive, iCloud, pCloud, 2x NAS, iMazing, plus zálohy záloh různými směry...
Někdy si říkám, jak je vše pomíjivé a relativní, až pak člověk jednou odejde z tohoto světa, všechny ty pro něj cenné a nepostradatelné věci zmizí i s ním, přistaví se kontejner a skládka. Chystám se k tomu jednou sednout a sestavit nějaký (nějak zaplombovaný) manuál s přístupy třeba na 1Password apod., s výkladem, co kde je, abych to pozůstavším trochu zjednodušil (třeba co se plateb atd. týče) a aby po mně i něco zůstalo. Ale to jsem se dostal už úplně jinam.
Naposledy upravil(a) Jirka_S dne pát bře 12, 2021 7:56 am, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iCloud záloha

Příspěvek od rony »

inde sme, stale to suvisi. parkrat uz sa tu vyskytli pozostali, co by radi pouzili zariadenia po blizkej osobe a akosi to neslo...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: iCloud záloha

Příspěvek od Lipon »

hele zvlášť teď člověk neví dne ani hodiny; zmíněný 1Password má pro mě třeba to kouzlo, že se dá vytvořit další kontejner, do něj překopírovat všechny pro rodinu potřebné identifikační údaje a manželce pak říct, kde najde data a kde heslo, pro jistotu ještě druhá kopie jinde v trezoru

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iCloud záloha

Příspěvek od mirmo80 »

OT: ja to mám rovnako. Síce to nie je v ďaľšom kontajnery, ale manželka vie heslo do môjho 1Password.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: iCloud záloha

Příspěvek od bedo. »

honza.mac píše:
pát bře 12, 2021 6:00 am
No uvažuji o svém vlastním exchange serveru … Obrázek
v časoch Hafnia? Odvážny to človek. ;-)

Inak pre zálohy platí užitočná poučka: 2 zálohy na 2 rôznych médiách. Teda napr. 1x lokálne a 1x cloud. Alebo 1x disk a 1x optické médium. A tak podobne - podľa toho, ako komu záleží na dátach, ktoré môže stratiť...

jozank
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: pát dub 21, 2017 5:37 pm

Re: iCloud záloha

Příspěvek od jozank »

S tým môžem len súhlasiť. Ja mám jednu zálohu na iCloude a druhu doma na NAS.


Sleduj http://spravodaj.madaj.net/

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: iCloud záloha

Příspěvek od honza.mac »

@bedo : Microšoust sem netahej !!!
Existuje plno ale plno alternativ a některé opensource. …
Na mém Synology DS218+ s 10GB RAM mám virtuální CentOS 8 server a na něj dám asi Zimbra server.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iCloud záloha

Příspěvek od rony »

spytam sa hlupo, tie veci na synology robia zalohu contemtu z icloud tak, ze by to eventuekne vedeli aj obnovit?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět