Ostatne zariadenia zmena názvu.

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
x5go
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: sob úno 27, 2021 3:59 pm

Ostatne zariadenia zmena názvu.

Příspěvek od x5go »

Dobrý deň, mám chvíľu iPhone 11 všetko mi fungovalo okey, len som išiel kamarátovi na ntb mal tam iTunes tak som si presunul nejaké pesničky a odvtedy ak si dám na mojom iPhone nastavenia a tam svoj účet dole mi ukazuje IPhone používateľa (a názov jeho ntb) skúsil som to zmeniť v nastavenia>všeobecné tam mi to zmenila ale v mojom účte to je stále takto čo sa zmenilo v nastavenich a ako to zmeniť?A ešte odvtedy ak mi niekto volá mi neukazuje meno ale len číslo ako to nastaviť ako to bolo predtým?Díky.Môžem to zariadenie napr. cez stránku Apple Id odstrániť?Aj keď v nastaveniach mi to píše že je to Tento iPhone, lenže ja som si žiadne meno ani nič nezmenil, nechapem prečo mi to zmenilo automaticky podľa niekoho ntb.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Ostatne zariadenia zmena názvu.

Příspěvek od mirmo80 »

Ja by som povedal, že z tvojho telefónu sa stal kamarátov :). Ty si si nepreniesol pesničky, ale synchronizoval si jeho iPhone do tvojho. Máš jeho telef. zoznam a pod. Podľa mňa ti nesedia aj ostatné veci. Fotky, sms... Alebo sa mýlim?

Ide vôbec v jednom iTunes syncovať 2 apple id?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

x5go
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: sob úno 27, 2021 3:59 pm

Re: Ostatne zariadenia zmena názvu.

Příspěvek od x5go »

Nie všetko ostatné mi sedí, len to čo som písal vyššie.SMS,tel.zoznam atd sedí.A čo treba urobiť aby sa odsynchronizovali?Lebo mám k dispozícii aj jeho telefón.Lebo včera sme na jeho mobile dal odhlásiť všetky zariadenia tak odhlasilo aj mňa vypýtalo odomna heslo od iCloud prihlásil som sa a už mi tam nepíše IPhone používateľa ... ale normálne IPhone 11 a teraz sme chceli to skúsiť znova či to pôjde odhlásiť ako predtým ale už to neislo.Malo by to byť dobré?Alebo ako zistím či sú mobily zosynchronizované?
Naposledy upravil(a) x5go dne ned úno 28, 2021 9:31 am, celkem upraveno 2 x.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Ostatne zariadenia zmena názvu.

Příspěvek od mirmo80 »

Keď pozrieš do nastavení, celkom hore je apple účet. Keď tam vojdeš, je na tvoje meno/apple id?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

x5go
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: sob úno 27, 2021 3:59 pm

Re: Ostatne zariadenia zmena názvu.

Příspěvek od x5go »

Tak vyriešené, asi mi natiahlo z toho iTunes kde bol prihlásený iný používateľ ako ja natiahlo mi všetky údaje do môjho iPhone.Dal som ho do tovarnych nastavení.
Naposledy upravil(a) x5go dne ned úno 28, 2021 9:08 pm, celkem upraveno 1 x.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Ostatne zariadenia zmena názvu.

Příspěvek od mirmo80 »

Ak sa ti to podarilo, tak si sa z iCloud odhlásil. Áno, reset bol jedným z riešení. Ak sa ti po prihlásení k tvojmu ID natiahnu tvoje veci a o nič dôležité si neprišiel, tak je to vyriešené.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

x5go
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: sob úno 27, 2021 3:59 pm

Re: Ostatne zariadenia zmena názvu.

Příspěvek od x5go »

Áno odhlásil som sa z iCloud vytiahol simku a telefón dal do tovarnych nastavení, telefón som si nastavil prihlásil do iCloud a natiahlo mi pekne fotky, kontakty, poznámky atd to čo mám v iCloude nastavené.Ešte sa chcem spýtať asi to je blbosť ale som tu nový, keď som mal ten iPhone pripojený k tomu iTunes na ntb a bol tam prihlásený iný užívateľ, nemôže sa stať že by mu teraz chodili na ten ntb moje fotky a iné veci skrz to že som bol pripojený káblom?Viem je to asi blbosť keď každý máme iné Apple Id?Ale som nový a za opýtanie nič nedám.Ďakujem.

Ešte chcem dodať Factory reset som robil normálne išiel som do nastavenie a Resetovanie> A tam som dal vymazať cely obsah a nastavenia.
Naposledy upravil(a) x5go dne pon bře 01, 2021 9:05 pm, celkem upraveno 1 x.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Ostatne zariadenia zmena názvu.

Příspěvek od mirmo80 »

Do iTunes nič nechodí, toto je ok. Jediné, že by kamarát mal heslo k tvojmu ID, tak sa môže dostať k tvojmu účtu. Ako cez iTunes, tak cez iCloud. Ochranou je dvojfaktor a úplná istota je zmena hesla.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

x5go
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: sob úno 27, 2021 3:59 pm

Re: Ostatne zariadenia zmena názvu.

Příspěvek od x5go »

Nie to určite nemá moje heslo ani nič, to už by sme zachádzali do extrémov.To som sa pýtal len ohľadom môjho problému ktorý som riešil vyššie.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Ostatne zariadenia zmena názvu.

Příspěvek od mirmo80 »

Tak potom je uz vsetko ok.
x5go píše:Ešte chcem dodať Factory reset som robil normálne išiel som do nastavenie a Resetovanie> A tam som dal vymazať cely obsah a nastavenia.
Ano, takto sa obnovi telefon ako keby si ho vybral z krabice.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

x5go
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: sob úno 27, 2021 3:59 pm

Re: Ostatne zariadenia zmena názvu.

Příspěvek od x5go »

A ešte sa chcem spýtať nastavenia>mobilné> SIM Aplikácie mám tam len Roaming, po kliknutí nato tam je zvoliť mód atd ďalej som neklikol už, tam sa nastavuje Roaming operátora?Díky.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ostatne zariadenia zmena názvu.

Příspěvek od rony »

sim aplikacie je vec tvojho operatora. a podla mna nemas dovod sa tam hrabat :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

x5go
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: sob úno 27, 2021 3:59 pm

Re: Ostatne zariadenia zmena názvu.

Příspěvek od x5go »

Ja som len hľadal zapnutie dátového roamingu, tak som pozrel do SIM aplikácie>Roaming>a v Roaming som už na nič neklikal.Tak snáď pokial som nič nemenil nemalo by sa nič stať.Lebo na stránkach operátora snáď to nebudete brať ako reklamu https://www.4ka.sk/nastavenia-zariadeni a nastavenia roamingu je vysvetlení presne postup pre iPhone 11.Ale ako píšem išiel som len po to Roaming.Len teraz neviem či si to musím nastaviť sám ak mi nepôjde Roaming v zahraničí alebo ako.Díky.
Naposledy upravil(a) x5go dne stř bře 03, 2021 2:03 pm, celkem upraveno 3 x.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: Ostatne zariadenia zmena názvu.

Příspěvek od Jirka_S »

Docela hororové čtení, ale připojit iP k cizímu ntb a zamotat do toho ještě iTunes, to už chce velkou dávku odvahy.

x5go
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: sob úno 27, 2021 3:59 pm

Re: Ostatne zariadenia zmena názvu.

Příspěvek od x5go »

Jirka_S píše:
stř bře 03, 2021 5:21 pm
Docela hororové čtení, ale připojit iP k cizímu ntb a zamotat do toho ještě iTunes, to už chce velkou dávku odvahy. Obrázek
Čo už stáva sa mal som ten iPhone týždeň cca a bol to môj prvý iPhone.Tak som ho radšej dal do tovarnych nastavení.

Odpovědět