FaceTime

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
petrliszka
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 21, 2021 7:11 pm

FaceTime

Příspěvek od petrliszka »

Dobrý den, pořídili jsme druhý iPhone "SE" do rodiny a i po týdnu používání a několikerém restartu není funkce FaceTime pro toto nové číslo viditelná. Byť je kompletně povolena a nastavena. Starý iPhone na novém je vidět jako možnost FaceTime, ale obráceně, Nový iPhone na starém nenabízí funkci FaceTime. I druzí kolegové nevidí nový iPhone jako možnost FaceTime. (Pro upřesnění: všichni kamarádi na iPhonech nemůžeme volat nový iPhon s funkcí FaceTime.) Pouze během hovoru na nový iPhone se funkce FaceTime aktivuje jako nabídka v okně probíhajícího hovoru.
Věděli by jste co a jak nastavit? Děkuji

saikan
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: pát pro 30, 2011 4:02 pm

Re: FaceTime

Příspěvek od saikan »

Na kazdem iP unikatni AppleID?
Nastaveni -> FaceTime -> pro FaceTime jste k zastizeni na:

co mate povolene?

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: FaceTime

Příspěvek od mirmo80 »

Ešte taká hlúposť, ale pôvod nového iPhone SE? Nie je z krajiny, kde je FT zakázaný? Síce neviem, ako to potom vyzerá v menu (či tam vôbec FT je), ale len nahlas uvažujem.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

petrliszka
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 21, 2021 7:11 pm

Re: FaceTime

Příspěvek od petrliszka »

Zdravím všechny.
iPhone SE koupený přes ALZU. Tak snad lokalita bude OK.
A pro FaceTime je k zastižení: telefonní číslo a GOOGLE EMAIL (jmeno.příjmení@gmail.com)!!!
A to je asi ten problém. A nevím co s tím.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: FaceTime

Příspěvek od mike-biker »

Tak teď jsem zastižený v nedbalkách. Já jsem vždy používal jako prioritu jak na iMessage, tak na Face Time tel. číslo. Někomu zlobí iMessage, protože tam právě mají jako volbu jen mail.
Kromě toho používám iCloud mail, protože mám APPLE a nevidím smysl v používání konkurenčního androidího gmailu.
Takže mně to samozřejmě chodí perfektně. :)
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: FaceTime

Příspěvek od pegas »

V čem je problém? Já ve FT i iM mám jak číslo, tak i gmail, ale mám zaškrtnuto, že jsem pro tyto služby k zastižení jen na čísle a vše mně funguje korektně.

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: FaceTime

Příspěvek od bedo. »

Ja tam mám číslo, Google aj Apple maily (Apple mail ako východzí) a stalo sa mi už, že sa hovor opakovane nespojil (skúšal som pre kontrolu s dvomi kamarátmi, ktorí majú iPhone). O niekoľko hodín neskôr bolo už všetko v poriadku. Doteraz neviem, prečo to nefungovalo.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

FaceTime

Příspěvek od serwo »

Ja si vždy, či už v iMessage alebo vo FaceTime, nechám povolenú voľbu k zastihnutiu len na telefónne číslo a nikdy nebol problém.Obrázek

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: FaceTime

Příspěvek od bedo. »

Paradoxne FaceTime na počítači mi počas toho výpadku na telefóne normálne fungoval (rovnaké nastavenia aj všetko). Telefón som reštartoval, nepomohlo. Po niekoľkých hodinách FaceTime na telefóne zasa začal fungovať, bez toho, aby som niečo urobil...

Odpovědět