Upgrade z SE na SE 2020 - málo paměti

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
igor123
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 07, 2021 9:41 pm

Upgrade z SE na SE 2020 - málo paměti

Příspěvek od igor123 »

Dobrý den,
koupil jsem nový iPhone SE 2020 128 GB jako upgrade ze starého iPhone SE 128 GB. Doposud jsem měl za to, že přechod na nový iPhone je naprosto bezproblémová záležitost (už jsem si několikrát vyzkoušel), teď ale nový telefon (z obchodu, předtím nerozbalený) hlásí, že je v něm málo místa i když starý telefon ukazuje ještě volnou kapacitu 2 GB. Po nějakých promazáních jsem se dostal na starém telefonu na volnou kapacitu cca 7 GB a ž potom se upgrade provedl. Nicméně nejsou ani nainstalované všechny aplikace z důvodu nedostatku místa v paměti a nový telefon ukazuje volnou paměť necelý 1 GB.
Nevíte, v čem by mohl být problém?

Děkuju.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Upgrade z SE na SE 2020 - málo paměti

Příspěvek od rony »

tvl, 2gb je fakt malo.

ked potrebuje system niekde aj rozbalovat veci predtym, nez ich rozhadze kam treba...

daj optimalizaciu appiek, nech niektore nepouzivame docasne zmaze (ich data zachova).

no a ak tolko zaberaju data ako videa ci fotky, tak je smad cas ich archivovat do pocitaca.


a selske pravidlo

ak mam po okraj storage iphone a nejavi sa mi, ze to viem zmensit radami vyssie, tak novy mobil kupujem storage x 2
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

igor123
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 07, 2021 9:41 pm

Re: Upgrade z SE na SE 2020 - málo paměti

Příspěvek od igor123 »

Málo to možná je, ale pořád je to 2GB, potažmo 7 GB (po promazání už 10 GB) a já se snažím zjistit, proč jeden telefon ukazuje volné místo 10 GB a druhý se stejnou kapacitou ukazuje plnou paměť a ještě ani nemá nainstalované aplikace, které na starém telefonu nainstalované byly (optimalizace už proběhla předtím).
Ty data mám v telefonu z nějakého důvodu a cena za vyšší paměť není zanedbatelná, o tom ale tento dotaz není..

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Upgrade z SE na SE 2020 - málo paměti

Příspěvek od rony »

prechod na 64bit procesorov? to by bol jeden z dovodov - imstalak appky ma v sebe verziu pre stary procesor ta je mensia a verziu pre novy procesor a nove rozlisenie obrazovky (vacsie), takze ui prvky su obrazky s vacsou velkostou a tym padom to hafo aplikacii ti napocita nejaky ten giga naviac.

no to, ze povodny telefon mal plny storage (1-2 giga free je nic) a kupujes novy s tou istou storage, no to sakra je sucast dotazu :) najma ak sucasne vravis, ze mas dovod nezmensit objem dat a to ani docasne ani archivovanim.

pochop, ze system potrebuje na sprocesovanie restore zaloh nejake naozaj dostatocne miesto. kludne by som tvrdil, ze bezproblemove to je ak mas aspon 25 percent storage volne na cielovom telefone.

dal som ti par tipov ako z toho von: docasne zmazane appky (funkcnost novych ios) alebo okej prechodne odlozis cast dat etc etc.

naozaj sa musim vratit k upozorneniu, ze vyber storage ma naozaj taku matematiku, ked sud]casny iphone ma obsadene X, tak novy kupujem so storage 2 krat X.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Upgrade z SE na SE 2020 - málo paměti

Příspěvek od bedo. »

Architektúrou procesorov to asi nebude, aj A9 aj A13 sú 64-bitové (všetko od A7 je 64-bit). Rozlíšenie displeja by už vplývať mohlo, všetky tie bitmapy UI sú pri väčšom rozlíšení displeja väčšie. Asi by to malo byť vidieť aj v nastaveniach/všeobecné/úložisko - zaberajú rovnaké aplikácie (a systém) rovnaké miesto na obidvoch?

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: Upgrade z SE na SE 2020 - málo paměti

Příspěvek od Jirka_S »

Při záloze a obnově nového tlf z iCloudu by to mohlo proběhnout bezproblémově.

Odpovědět